GESLAAGDE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN GYM VERENIGING BOSKOOP STERK OPTREDEN DE TREKVOGELS IN ROTTERDAM ROY VAN KLOOSTER BEHAALT ZILVER OP NK JIU-JITSU SPETTEREND OPTREDEN MET INDRUKWEKKENDE GASTEN BLUES REVUE SUCCES OP RAYONWEDSTRIJDEN 5E DIVISIE PRAATHUIS GAAT STOPPEN MET KOFFIECONCERTEN i boskoop MIDGETGOLF JIU-JITSU TURNEN TURNEN Él Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 pagina 51 Boskoop - Het eerste team van De Trekvogels wist, na verlies van de eerste wedstrijd vorige week in Heerhugowaard, de tweede wedstrijd in winst om te zetten. De eerste ronde kenden de Boskopers een droomstart met 96 slagen en lagen daarmee gelijk al 10 slagen voor op hun grootste concurrent Hole Ridders 1In de tweede ronde behaalde het team een score van 101. De derde ronde bracht het team uit Ridderkerk de spanning weer helemaal terug door met 91 slagen binnen te komen. De Trekvogels 1 kon daar slechts een redelijke 100 tegenover zetten, ondanksde21 van Ed van Voskuilen. Helaas begon startspeler Jan van der Stroom slecht op baan 1, de piramiden, met een vier. Gelukkig wist Jan zich daarna heel goed te herstellen en eindigde nog op 25. Jan-Kees van Voskuilen begon goed met slechts drie mis over de eerste 12 hindernissen, maar zijn tegenstander had het zeer moeilijk op het labyrinth, en dat maakte bijna het verschil in de uitslag, want met 24 pakte Jan- Kees er liefst 6. Hans Redegeld had met 29 een voor zijn doen slechte ronde. Els van der Stroom speelde 26 en verloor met twee slagen. Als slotspeler besloot Ed van Voskuilen met 23 slagen zijn ronde en pakte daarmee nog een slag winst en zo wist De Trekvogels 1 na een spannende wedstrijd de volle winst te halen met 395 slagen. Hole Ridders 1 werd tweede met 402 en het team van Heerhugowaard werd keurig derde met 416 slagen. Door deze zege is De Trekvogels 1 opgeschoven naar de derde plaats met 6 punten. Hole Ridders 1 en Heerhugowaard staan beiden op kop met 8 punten. De Trekvogels 2 heeft het eerst punt binnen, maar blijft laatste. De volgende competitiewedstrijd wordt op 22 april op de thuisbaan van De Trekvogels aan de Azalealaan in Boskoop gespeeld. Boskoop - De Nederlandse kam pioenschappen jiu-jitsu werden op zaterdag 31 maart gehouden in Breda. Voor Budocentrum Hei mig uit Boskoop deed Roy van Klooster mee in de categorie -62 kilogram in het fighting system. De poul waar Roy in deelnam bestond uit 10 deelnemers. Roy begon het toernooi zeer voor spoedig met duidelijk overwicht op zijn eerste tegenstander en hij deze wedstrijd met grote voorsprong op zijn naam te zet ten. In de halve finale zette hij dit nog beter voort en wist zeer overtuigend met 18-5 van zijn tegenstander te winnen. In de finale moest Roy het net zoals 3 jaar geleden opnemen tegen meervoudig Nederlands kampi oen John Zwalve. Het was duide lijk te zien dat Roy de afgelopen drie jaar sterk is verbeterd. De wedstrijd begon vooral met kan sen voor John in de tweede fase van het wedstrijdsysteem, het judogedeelte. Roy wist echter met een aantal mooie scores in het karategedeelte weer op ge lijke hoogte te komen. Roy ver loor de finale uiteindelijk met 8-5, maar behaalde hiermee wel voor de tweede keer een zilve ren medaille en voor de 3e keer een podiumplaats op het NK. Boskoop - Southside Blues Revue geeft op 14 april een live optreden in de Rozenburcht ter ere van het uitkomen van hun debuut cd. De regionale band Southside Blues Revue zal op zaterdag 14 april haar debuut CD 'Good Times' presenteren in De Rozenburcht. Alle internationaal opererende gastmuzikanten die mee hebben gewerkt aan de cd sieren het affiche van deze avond. Het feest barst los om 21.30 uur, de entree Den Haag/Boskoop-Achtturnsters van gymvereniging Boskoop namen zaterdag succesvol deel aan de rayonwedstrijden 5e divisie in Den Haag. Drie turnsters gingen naar huis met een medaille. De instappers Laura Boot en Anouck Houtman vielen in de prijzen, met een respectievelijke 2e en 5e plaats in een veld van 63 turnsters. Laura had dit vooral te danken aan haar sprong en brugoefening, waar ze als eerste eindigde. Anouck haalde als enige van alle instappers een 9 voor haar matoefening. En ook op de balk bleven de meiden overeind. Bij de pupillenl deden Liz Byrne en Rienke Fijn het goed. Zo klein als Liz is, ze kwam met gemak met de overslag over de kast. Rienke deed het met een 8,60 erg goed op brug. De beslissing om Liz geen koprol op de balk te laten turnen pakte goed uit. Rienke had vorige week laten zien dat ze een kei van een balkoefening kan turnen, maar vandaag ging ze er met de koprol af. Tezamen met een keurige matoefening voor beiden eindigde Liz op een 5e plaats en Rienke op een 9e. Omdat ook hier 62turnstersdeelnamen betekende dit voor Liz een bronzen medaille. De pupillenll en jeugd begonnen wat stroef aan hun wedstrijd. De salto's van de brug waren vooral het struikelblok. Laura van Driel en Melanie Verbij liepen bij balk een hoop punten mis omdat de koprol eraf ging; de rest van de oefening was prachtig. Alennah van Wijk was de enige van dit viertal die op de balk bleef staan, wat haar nog een ruime 7 opleverde. Sprong ging deze wedstrijd erg goed. De springplank werkte mee, waardoor Sanne v/d Poel een ruime 8 verdiende en Laura en Melanie een 7,2 en 7,85. Bij de vloeroefening van Alennah en Sanne werkte de jurering niet mee, terwijl Laura en Melanie juist hun slag sloegen. Zij turnen dit jaar voor het eerst vrije oefening in de verplichte oefenstof. Hierop is hard gestudeerd, maar dit werd met een 8,45 en 8,4 goed beloond. Voor deze meiden geen medailles, maar een klassering in de middenmoot. Boskoop - Gymnastiek Vereniging Boskoop had een drukke dag. Alle leden die op recreatie niveau spor ten hadden zaterdag 31 maart hun jaarlijkse Onderlinge Wedstrijden. De sporthal aan de Puttelaan was tot de nok toe gevuld met enthou siaste opa's oma's en ouders die hun kinderen kwamen aanmoedi gen. Voor deze gelegenheid was de zaal vrolijk versierd met paasat- tributen. Er deden zo'n 120 deel nemers mee, op verschillende onderdelen zoals sprong, ringen, lange mat, evenwichtsbalk, drib belen met de bal en doelschieten. De prestaties werden beoordeeld door vakkundige juryleden, leder een deed zijn best om zo veel mo gelijk punten te verdienen, want aan het eind van de dag werden de wisselbekers uitgereikt. De wis selbeker voor Baltiek ging voor de derde keer naar Aron Verkleij, die deze beker nu voorgoed thuis op de kast kan zetten. De wisselbeker voor Recreatiegym ging naar Laura Vermeer, en de wisselbeker voor Recreatief Turnen ging naar Marina de Frankrijker. De overige medailles werden als volgt verdeeld: Baltiek groep 2: Olivier Struik, Mai- ko Brouwer,Sander van der Vlugt Baltiek groep 3: Brian van Ofwe- gen, Bart Leeuwenstein, Lukas Brand Baltiek groep 4:Erwin van der Vlugt, Chiel de Jong Baltiek groep 5 en ouder: Aron Verkleij Meisjes groep 2: Emma Zaad Meisjes groep 3: Tessa Goudkade,Marieke Koetsier, Merel Kersseboom en Maxime vd Bosch Meisjes groep 4: Sara Loef en Xara Roelofs, Kimberly Riedstra, Marise van't Wout Meisjes groep 5:Sterre Dooren bosch, Aniek Stomphorst en Maartje Senneker, Mandy Geerlof Meisjes groep 6: Michelle van den Bosch, Iris Kamps Meisjes groep 7: Nadine van Tol, Noëlle Hoogendoorn, Emma van der Hoek Meisjes groep 8: Inge Hoogen doorn Aspirant dames tot 15 jaar: Judith Verheul, Suzanne van Zoest Aspirant dames vanaf 15 jaar: Lau ra Vermeer, Lotte van Lieshout Recreatief Turnen B1: Nicky Boot, Merel v.d. Wilt en Dorien Koetsier, Milou van Marion. Recreatief Turnen B2: Marina de Frankrijker, Heidi van Eijl. De vereniging kan terugzien op een geslaagde wedstrijddag die door de inzet van veel vrijwilligers vlekkeloos verliep. bedraagt 5,-. Southside Blues Revue Southside Blues Revue is geen gewone bluesband. Ze treden op volgens het Amerikaanse Revue Principe. Een vijfkoppige band, strak in zwart pak, speelt zelf nummers en begeleidt daarnaast gastzangers en -muzikanten. Geen optreden is hetzelfde. Southside Blues Revue klinkt zoals in de hoogtijdagen van de revue, maar met een moderne snit. Boskoop - Nog een laatste af scheidsconcert op zondagmorgen 15 april en dan zijn de Koffiecon certen in het Praathuis verleden tijd. De geschiedenis van de Kof fieconcerten is altijd nauw ver bonden geweest met de lotgeval len van het Praathuis. Het eerste gebouw dat op de plek van het huidige Praathuis stond was van hout, het brandde op 6 februari 1981 tot de grond toe af. Het had er tien jaar gestaan, nadat het op initiatief van enkele Boskopers was neergezet om de nieuw aange komen bewoners van Snijdelwijk ruimte voor activiteiten te bieden. Er werd meteen druk gebruik van gemaakt door de bewoners van de dr. Hamburgerlaan en de Bos weg die als eersten in 1967-68 hun nieuwbouwwoningen daar hadden betrokken, de rest van Snijdelwijk was nog weiland. De gemeente ging in het Praathuis kennismakingsbijeenkomsten or ganiseren, de kerken hielden er diensten, de Rabobank had er een filiaal, Interkruis en het Consulta tiebureau zaten er in, er was een peuterspeelzaal en de wijkbewo ners hielden er vergaderingen en bijeenkomsten. De Stichting Ontmoetingscentrum Snijdelwijk (Soes) die het Praathuis in eigendom en beheer had, stelde zich van het begin af aan ten doel om onderlinge contacten in de wijk te stimuleren en te zorgen dat mensen zich sociaal en cultureel konden ontplooien. De Soes heeft zich dan ook uitermate ingespan nen om na de brand tot de her bouw van het Praathuis te komen, als toenmalig voorzitter heeft John Bos daarbij een sleutelrol ge speeld. De gemeente was bereid de verantwoordelijkheid te nemen en zo werd op 9 september 1983 het huidige Praathuis geopend. Voor de openingsweek organi seerde de SOCS een groot aantal activiteiten, waaronder een klas siek Loop-in Concert door musici uit de wijk. Voor dit concert was zoveel belangstelling dat de ge dachte aan klassieke concerten het Stichtingsbestuur niet meer losliet. Het bestuur slaagde erin om op 2 december 1984 het eerste echte zondagochtend koffieconcert te organiseren met een gevorderd ensemble van wijkbewoners. Maar het viel niet mee om enige regel maat te bereiken en daarom werd in 1986 een commissie ingesteld. Daarvoor werd aangeklopt bij John Bos, die uit het bestuur van de Soes was teruggetreden toen het nieuwe Praathuis eenmaal was gerealiseerd. "Het gaf me de gele genheid om iets waarte maken van de ambitie en doelstellingen waar mee het nieuwe Praathuis was ver dedigd", zegt hij. Anneke en John gingen het samen doen. John: "Wij zijn liefhebbers van klassieke muziek en zagen ons wel in staat om het idee uit te voeren, met zo nodig de hulp van onze dochter Carla die harp studeerde aan het Koninklijk Conservatorium". Zo gingen op 23 november 1986 de maandelijkse koffieconcerten in het Praathuis van start. En zo komt er binnenkort ook weer, na 165 concerten, een einde aan. Meer dan twintig jaar lang zijn Anneke en John Bos verantwoordelijk ge weest voor de hele organisatie. Al die tijd zijn ze zich breed gesteund door het bestuur van de Soes, door een aantal dierbare medevrijwil- ligers en door een niet aflatend enthousiasme van de concertbe zoekers. "Nu het nieuwe MFC het Praathuis gaat vervangen, is het voor ons een logisch moment om afscheid te nemen", aldus John Bos. Maar niet zonder de hoop dat zich in de nabije toekomst nieuwe initiatieven ontwikkelen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 51