ón êldws in 2>e vcqió. TOMATEN GROEIEN OP ROLLS ROYCE-ENERGIE BIJ KOM IN DE KAS PROTESTANTEN EN KATHOLIEKEN SAMEN IN ÉÉN KERK SOUND OF MUSIC EN SISTERACT GAAN GOED SAMEN IN DE KLEINE SYMFONIE BOODSCHAPPENPLUSBUS GAAT STOPPEN pagina 56 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Musical Mozes in Ontmoetingscentrum op 20, 21 en 22 april Hij komt in de kas, ziet en ruikt... begin van het verhaal voor. Hier in de musical heeft ze een belang rijke rol. Ze is echt een prater." De rol van Mozes wordt gespeelt door Wouter van der Pol. Hoewel hij wel vaker toneel heeft gespeeld, is het deze keer toch een heel nieuwe er varing. "Deze musical is veel groter van opzet", vertelt van der Pol en thousiast. "Op 5 oktober 2006 was de eerste repetitie. We zijn iedere donderdag gaan oefenen. Later kwamen daar de zaterdagen bij. Oefening baart kunst." De musical is een samenwer kingsproject tussen De Bron, Het Ontmoetingscentrum en de De leeftijden van de deelnemers lopen van 8 tot 76 jaar. Na het succes van musical Ester werd door de PKN Gemeente vorig jaar besloten een nieuwe musical op te zetten. Waar in musical Ester de hoofdrol was weggelegd voor een vrouw, draait het in de nieu we musical om Mozes. Omdat het ondoenlijk is het hele verhaal van Mozes in twee uur tijd op toneel te zetten, hebben de schrijvers van de musical keuzes moeten maken. Veel episodes zijn daarbij blijven liggen. Zo wordt het bekende gedeelte van Mozes die te vondeling werd gelegd in een biezenmandje niet uitgebeeld, maar wel kort aange haald in de inleiding. De grote lijn van het verhaal van Mozes wordt wel overgebracht middels spel en zang aan het publiek. Het verhaal gaat vooral over identiteit. Over de twee identiteiten van Mozes, die geboren werd als Hebreeër, maar opgevoed werd als Egyptenaar. Het verhaal gaat ook over zijn volk dat in de woestijn haar identiteit moest ontdekken. Een belangrijke scène in de musical is de uittocht. Deze zal heel beeldend worden uitgevoerd, waarbij met behulp van veertig meter blauwgroene organza het splijten van de Rietzee visueel zal worden gemaakt. In de musical zijn bewust nieuwe verhaalfiguren toegevoegd om ervoor te zorgen dat dit bekende verhaal met nieuwe, verrassende invalshoeken beleefd kan worden. Zo heeft Miriam, de zus van Mo zes, een grotere rol gekregen in het verhaal. Het is een krachtige vrouw die weet wat ze moet doen. De jonge Elianne van der Linden speelt de rol van Miriam: "Ik vind het heel leuk om te doen. Ik had me in eerste instantie opgegeven om in het koor mee te zingen of om dwarsfluit te spelen, maar heb tot mijn verrassing de rol van Miriam gekregen. Het verhaal van Mozes kende ik van school. Het wordt hier in de musical wel anders verteld dan in de Bijbel. Miriam komt in de Bijbel bijvoorbeeld alleen in het Sint Joseph Parochie. "Dit heeft hele leuke contacten opgele verd," vertelt regisseuse Eugenine Vliegenthart."Tijdens de oefenin gen is er zelfs een romance ont staan tussen Elianne (Miriam) en een medespeler. Het is echt een heel mooi project waar mensen bezig zijn met elkaar en het geloof. Het is leuk om te zien dat een groep mensen van verschillende pluimage en van verschillende leeftijden sa men heel wat neer kunnen zetten. De leeftijden van de deelnemers lopen van 8 tot 76 jaar. De oudste heeft geholpen bij het maken van de kleding. Zij vertelde me laatst dat toen zij jong was het nooit mogelijk was geweest om protes tanten en katholieken in één kerk bijeen te krijgen." Musical Mozes wordt opgevoerd op vrijdag 20 april vanaf 20.30 uur, op zaterdag 21 april vanaf 19.30 uur, en zondag 22 april om 14.30 uur in het Ontmoetingscentrum in de Bos polderstraat 10 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Kaarten voor de musical zijn te bestellen via musicalmozes@ casema.nl of via de telefoon: 0180- 518801 en kosten 6,50 per stuk. Op zondagmiddag is er oppas voor de kinderen aanwezig. Waddinxveen - Nadat vorig jaar met veel enthousiasme de Bood- schappenPlusBus is gestart, moet deze activiteit vanwege het niet bereiken van de gestelde doel stelling, al weer gaan stoppen. De BoodschappenPlusBus is met ondersteuning van het Nationaal Fonds Ouderenhulp (NFO) in sa menwerking met een groep en thousiaste vrijwilligers gestart. De doelstelling was het voor (so ciale minima onder) de ouderen mogelijk te maken eenmaal per week zelf boodschappen te doen. Door Mariska van Bommel Zevenhuizen-Moerkapelle -Het evenement 'Kom in de Kas'-dag vond zaterdag 31 maart plaats. Dit is een jaarlijks terugkerend, landelijk evenement waarbij glas tuinbouwbedrijven hun deuren voor het publiek openstellen. Zo ook bij de tuinders in Zevenhui zen-Moerkapelle. Vanaf de Bredeweg is al snel dui delijk waar het publiek moet zijn; een grote paashaas markeert de plaats waar mensen het terrein op kunnen om de kassen te bezoe ken. De kassen zelf zijn gelegen aan het Jan Hendrikspad en het Zaaipad. Rolls Royce Het thema van Kom in de Kas is dit jaar 'ondernemend met water en energie'. In Zevenhuizen-Moerka pelle is goed te zien hoe efficiënt men hier met water en energie omgaat, bijvoorbeeld bij Oussoren Waddinxveen - Musicalgroep Re joice (hervormde gemeente De Rank) speelde afgelopen week eind in de aula van het Coene- coop College drie voorstellingen van haar jaarlijkse musical. Ruim 65 kinderen hebben zo'n vier maanden intensief geoefend voor deze optredens. Daarnaast waren tientallen volwassenen betrokken bij de uitvoeringen. De musical was ook dit jaar een groot succes. Onder de titel 'De kleine Symfonie' werd een verhaal gespeeld dat een vrije vertaling was van de films 'The Sound of music' en 'Sisteract'. Ingrid Lodder schreef de musical en voerde ook de regie. Peter Brinkhorst had de muzikale leiding. Hier blijkt echter te weinig animo voorte zijn. Het project wordt met ingang van 26 april beëindigd, omdat het NFO de bus nu in een andere gemeente gaat inzettten. Veel dank is verschuldigd aan alle vrijwilligers die zich enorm heb ben ingezet voor dit project. Het project Seniorenvervoer dat bij de BoodschappenPlusBus was ondergebracht, gaat wel verder. Hiervoor blijkt ruime belangstel ling te bestaan. Senioren kunnen hiervan gebruik maken voor ritten Trostomaten. Grote energiebedrij ven 'dumpen' bij het opwekken van elektriciteit de warmte en C02 in de buitenlucht. Bij Oussoren Tros tomaten doet men dit niet. Hier werken ze met een Warmte Kracht Koppeling (WKK). Dit is een gigan tische motor van het merk Rolls Royce, afkomstig uit Noorwegen. De motor werkt op gas en produ ceert elektra, warmte en C02. Bij Oussoren Trostomaten worden de C02 en warmte gebruikt om de trostomaten te telen. De vrijgeko men elektra wordt verkocht. Hier mee voorzien zij zo'n 7500 huis houdens van elektriciteit. Op deze manier behaalt de kwekerij meer rendement uit fossiele brandstof fen en verminderen zij bovendien de uitstoot van C02. Het publiek mocht een kijkje nemen bij de gi gantische motor. Een Rolls Royce was hierin niette herkennen. Het is een enorm blauw gevaarte wat aar dig wat kabaal produceert. Indien gewenst kon het publiek dan ook naar bijvoorbeeld de dokter, het ziekenhuis, koffievisite, activitei ten in het Anne Frank-centrum, de kapper, de fysiotherapeut en der gelijke. Dit vervoer is beschikbaar voor ritten op maandag tot en met vrijdag tot uiterlijk 22.00 uur. De ritten binnen Waddinxveen kosten 2,— per rit (enkele reis) en naar omliggende gemeenten 4,— per rit (enkele reis). Afspra ken maken voor een rit kan tot uiterlijk één dag van tevoren op 0182-615555 elke werkdag tussen 9.00- 11.30 uur. gebruik maken van gehoorbescher- mers. De trostomatenplanten wa ren afgescheiden van het publiek door plastic folie, om te zorgen dat zij geen schadelijke bacteriën kon overbrengen op de planten. Op een 'elektro-wagen' kon men echter wel een blik werpen op de enorme rijen planten. Een medewerkster die dagelijks op de in hoogte ver stelbare wagen werkzaam is, nam het publiek mee omhoog, waar men door een gat in het plastic de kas goed kon overzien. Maar er was meer te zien en te be leven tijdens Kom in de Kas. Rol- schaatsvereniging Rolling '90 gaf een aantal shows, kinderen konden zich laten schminken en springen op een springkussen. Suikerspin nen werden gegeten, paprika's en tomaten werden geproefd, er waren bloemenshows en nog veel meer. Voor het boerenijs bij Rozen kwekerij Van Vuuren stond men in de rij op deze prachtige, warme lentedag. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - "Kan er nou eindelijk eens gewerkt wor den. Kom op, vandaag nog!" klinkt het in het Ontmoetingscentrum. Terwijl ze met stenen sjouwen worden mensen toegeschreeuwd door een man. Ze moeten harder werken en vlugger. Het zijn de slaven van de farao die zwoegen tijdens een repetitie van de mu sical Mozes. Met nog drie weken te gaan voor de opvoering is het inderdaad hard werken geblazen voor de ruim honderd mensen die betrokken zijn bij de musical.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 56