VOORSTELLINGEN GOUDSE SCHOUWBURG 'BLIND RUNNER' LOOPT MARATHON ROTTERDAM VOOR GOEDE DOEL DISCOVERYDIVERS WORDEN EERSTE PADI DIVE RESORT IN ZOETERMEER EN OMSTREKEN REGIO Geleidehondgebruiker zoekt sponsorsopbrengst gaat naar KNGF Geleidehonden Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 claaf Maar wat land. Ver van de bewoonde Regio - Voor de volgende voorstel lingen in de Goudse Schouwburg zijn nog kaarten te verkrijgen. NEDERLANDS DANS THEATER Op zaterdag 21 april brengt het Nederlands Dans Theater II 'Post script' in de Grote Zaal om 20.00 uur. Lightfoot León, het huischoreogra- fenduo van het Nederlands Dans Theater, brengt dit seizoen een wereldpremière. Maar eerst kan het publiek deze avond genieten van het visueel sterke 'Postscript', eveneens van Lightfoot León, waar in de minimalistische klanken van Philip Glass de rode draad vormen in een zwart-wit decor. De muziek wordt live uitgevoerd door een vi olist en een pianist. De dansers be wegen cartoonesk, grillig, scherp en mechanisch. Ze verdwijnen en verschijnen door onzichtbare deu ren. De pers schreef: 'Mysterieus en ongrijpbaar als vanouds'. Het programma wordt afgesloten met nog een tweede wereldpremière, waarmee de jonge dynamische dansers van het Nederlands Dans Theater weer volop materiaal in handen hebben om het publiek te laten genieten van hun ongekende danskwaliteiten! Voor meer informatie: www.ndt. nl. Prijzen: €20,—, €18,— en €10,—. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling koffer in met een slaaf. Maar wat stom, de sultan is zijn pijl en boog vergeten. Als hij voortijdig terug komt, betrapt hij de twee en laat ze direct onthoofden. Vanaf dat moment vraagt hij zijn kamer heer hem elke nacht een maagd te brengen, die de volgende och tend moet worden onthoofd. Te beginnen met zijn eigen dochter Sheherazade. Maar die begint een verhaal te vertellen... Voor meer informatie: www.frankgroothof. nl. Prijzen: €14,50, €12,50 en €7,25. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling MICHA WERTHEIM Op dinsdag 24 april komt Micha Wertheim met zijn show 'Micha Wertheim voor Gevorderden' in de Kleine Zaal om 20.30 uur. Eigenzinnig. Balancerend op het randje. Een geboren en bedreven provocateur. The man you love to hate. Weldadig arrogant. Het zijn enkele van de karakteristieken die Micha Wertheim aangemeten kreeg na zijn eerste programma 'Micha Wertheim voor Beginners'. De pers concludeerde: 'Een intrige rend debuut van een nieuwsgierig makende cabaretier'. Ondanks dat hij door collega's, publiek en pers unaniem over het paard getild is, lukte het Wertheim achter de schermen met beide benen op de grond te blijven staan. Het publiek weet inmiddels wie hij is, nu hijzelf nog. In 'Micha Wertheim voor Ge vorderden' gaat hij daarom op on derzoek uit! Voor meer informatie: www.michawertheim.nl. Prijs: €13,--. Er zijn nog kaarten be schikbaar voor deze voorstelling land. Ver van de bewoonde we reld laven zij zich aan de rust en kracht van de ongerepte natuur en wijden zich aan filosofische bespiegelingen. Een tweede stel arriveert, dat de grond wil verbou wen en een gezin wil stichten. Tot slot komt er een drietal dat zich ongestoord op een driehoeksver houding wil storten. Het eens idyl lische eiland wordt langzaam maar zeker het jachtgebied van utopie jagers, die hun eigen wereld het liefst zonder medemensen zien. Zon, zee, strand, macht, manipula tie, magma, bloed, overspel, dood en geboorte vormen de achter grond waartegen een eigentijds en levensgevaarlijk paradijs uit z'n voegen barst. Tekstschrijver Peer Wittenbols en regisseur Rob Lig- thert richten hun pijlen met 'Het vierde rijk' op de zin en onzin van utopisch denken en handelen. Het publiek ziet onder meer Astrid van Eek, Reinout Bussemaker, Trudi Klever en Kees Hulst. Voor meer informatie: www.oostpool.nl. Prijzen: €19,-, €17,- en €9,50. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling 'Lr FRANK GROOTHOF Op zondag 22 april brengen Frank Groothof e.a. 'Sheherazade en de vertellingn uit 1001 nacht'. Een fa milievoorstelling in de Grote Zaal om 14.30 uur. Frank Groothof maakt er in 'Shehe razade en de vertellingen uit 1001 nacht', samen met Paméla Menzo en Zarate, een multicultureel potje van, met oosterse vertelkunst en Noord-Afrikaanse en Arabische muziek. De sultan van Bagdad gaat drie dagen op jacht. Het af scheid van zijn geliefde sultana is roerend, maar zodra de sultan zijn hielen heeft gelicht, is het feest in het paleis en duikt de sultana de Op woensdag 25 april speelt To neelgroep Oostpool de voorstel ling 'HET VIERDE RIJK' in de Gro te Zaal om 20.00 uur. Toneelgroep Oostpool wil aan grijpend en toegankelijk toneel maken, met de onverwoestbare levensdrift van de mens als inspi ratiebron. Alfons en Hilde Proktor zetten als eersten voet op een ei- WARRE BORGMANS JOKE SCHEURS Op woensdag 25 april treden War- re Borgmans en Jokke Scheurs in de Kleine Zaal op met hun muziek theaterprogramma 'Schone Woor den' om 20.30 uur. Met 'Schone woorden' schotelen de Vlaamse topacteur Warre Bor- remans en gitarist Jokke Scheurs het publiek een programma vol muziek en vertellingen voor. Borg mans kennen we van prachtige rol len waaronder in 'Rijkemanshuis' van Het Zuidelijk Toneel, waarvoor hij de Louis d'Or ontving. In de muziek- en verteltheatervoorstel ling 'Schone woorden' brengen de heren een serie anekdotes, teksten en muziekjes van onder meer Rut- ger Kopland, Guido Gazelle, Solzj- enitsin, Adriaan Morriën, Frank Sinatra en Friso Wiegersma. Borg mans spreekt zacht en zoet of hard en scherp. Hij neemt het publiek mee naar vroeger. Naar wat hij, en het publiek wellicht ook, zich herinnert. Jokke Scheurs kleurt de verhalen met schitterend gitaar spel en zingt soms mee. Volgens de pers is 'Schone woorden' een ab solute aanrader: 'Dubbel gelegen van het lachen en ademloos geluis terd naar twee grote meneren'. Prijs: €15,-. Er zijn nog kaarten be schikbaar voor deze voorstelling Zoetermeer- Discoverydivers uit Zoetermeer heeft afgelopen week een officiële erkenning van PADI ontvangen. Na een uitgebreide beoordeling van de kwaliteit en inhoud van de duikopleidingen, cursuslocatie en apparatuur door de Regionale Manager van PADI Europe mag de Zoetermeerse duik school Discoverydivers zich nu een officieel PADI Dive Resort noemen. Mark Punselie, eigenaar van de Discoverydivers, is behoorlijk trots op deze erkenning. "Dit betekent een erkenning voor onze werk zaamheden zowel op het gebied van de kwaliteit van onze duikop leidingen alsmede de bevordering van de duiksport en het natuurbe houd. Naast de hoge kwaliteit van de duikopleidingen, kunnen wij een volledig opleidingsprogramma verzorgen vanaf het beginnersni veau (PADI Open Wa ter Diver) tot en met professionele opleidin gen zoals bijvoorbeeld PADI divemaster of in structeur. Sven Oyntzen, mede eigenaar, valtbij "Naast deze opleidingen ver zorgen wij natuurlijk ook diverse bijzondere opleidingen zoals di gitale onderwaterfo tografie, diepduiken en Nitrox. Dit zijn juist leuke en leerzame cursussen voor duikers die graag meer willen ge nieten van de buitengewone on derwaterwereld. Daarnaast is deze erkenning natuurlijk ook het gevolg van het feit dat wij natuurbehoud hoog bij in het vaandel hebben. Het is in Zoetermeer, en natuurlijk PADI, niet ongemerkt gebleven dat naast onze inzet voor het Jaar van de Dolfijn, wij al diverse schoon maakacties hebben ge houden in de Noord-AA en omliggende plassen, en in oktober 2007 zul len wij wederom een grote schoonmaakactie houden. Zo willen wij de leefomgeving van de vis sen, onderwaterdieren en -planten verbeteren en tevens zorgen wij er zo voor dat de Zoe- duikers op een veilige termeerse manier hun hobby kunnen beoefe- nen." Geïnteresseerde duikers en/of an dere belangstellende kunnen voor meer informatie of andere vragen, contact opnemen via 06 - 38103687 of via de website van Discoverydi vers, www.discoverydivers.nl. Regio - Geleidehondgebruiker Sander van Donk (33) loopt op zondag 15 april de marathon van Rotterdam. Samen met duizenden andere sportievelingen zal hij de legendarische 42 kilometer gaan volbrengen. Significant verschil met de andere renners is dat Sander volledig blind is. Met een touwtje aan zijn linkerpols is hij verbonden aan een begeleider. Hij start de marathon met begeleider Henk van Zutphen uit Gouda en halverwege wordt deze taak overgenomen door trainingsmaat Erik van den Berg uit Rotterdam. Op deze wijze weet Sander zijn marathon te volbrengen. De marathon is voor Sander niet zomaar een sportieve prestatie. Hij wil zich door zoveel mogelijk mensen laten sponsoren. De opbrengst is bestemd voor KNGF Geleidehonden. Sander: "Dankzij hen kreeg ik Ronja, mijn blindengeleidehond. Ronja is mijn steun en toeverlaat, mijn trots. Ik vind het fijn om op deze manier iets terug te doen. Het opleiden van geleidehonden is immers een kostbare zaak." Sander van Donk is sinds zijn 16de volledig blind. Twee jaar geleden kreeg Sander zijn geleidehond Ronja. Sindsdien geniet hij van de vrijheid en de kameraadschap die Ronja hem biedt. Ze doen veel samen; reizen, werken, wandelen. Sander: "Met een stok ga je niet voor je plezier lopen. Tijdens mijn studie deed ik veel aan wielrennen, 's Avonds was ik dan doodmoe, van het studeren en detraining, dacht ik. Achteraf gezien bleek het stoklopen zo vermoeiend. Nu ik Ronja heb, doe ik evenveel, maar ben nooit meer zo moe. Van Ronja krijg ik energie. De geleidehondgebruiker pakt de voorbereidingen serieus aan. Sander heeft zijn trainingen professioneel en stapsgewijs opgebouwd onder begeleiding van een gedreven team met ervaren hardlopers. Naast de intensieve trainingen is Sander druk in de weer om bedrijven en particulieren te overtuigen dat hij veel supporters nodig heeft. Met een persoonlijke benadering en een speciale flyer, ook te vinden op www.geleidehond.nl, legt hij uit waarom deze marathon zo n bijzondere uitdaging voor hem is. Ellen Greve, directeur KNGF Geleidehonden, is bijzonder trots op Sanders voornemen: "Bij iedere geleidehond-gebruiker die met zijn of haar hond onze school verlaat, zie ik een bijzonder mens met een held naast zich. Voor velen van hen wordt door die held hun wereld vergroot. Dankzij de hond zijn zij mobiel en kunnen zij zelfstandig hun grenzen verleggen. Sander doet dat met deze sportieve uitdaging ook. Zijn hond begeleidt hem in dit geval dan wel niet, maar is juist zijn inspiratie. Dat hij de marathon gaat lopen, vind ik grote klasse. Dat hij zich tegelijkertijd ook nog zo gedreven inzet voor onze organisatie raakt mij diep." Voor Sander voelt het anders Zijn missie, de marathon uitlopen voor het goede doel, geeft hem juist dat extra steuntje in de rug. Al loopt zijn blindengeleidehond niet met hem mee, onderweg zal de gedachte aan haar hem op de been houden. Sanders eerste stappen met Ronja aan zijn zijde maakten grote indruk op herr "Het was mooi om de vrijheid te ervaren. Ik was verwonderd, om het plezier waarmee ze alles deed. Die eerste stappen waren ook eng. Als je je stoot terwijl je met een taststok loopt, is dat jouw eigen verantwoording. Nu moest ik één worden met een hond, een team worden en erop vertrouwen dat ze me nergens tegenaan zou laten lopen. Een geleidehond raakt geen obstakels aan, die gaat er langs. Je weet niet wat er allemaal op je pad ligt." Het vertrouwen kwam snel. Sander vertelt: "Tijdens de eerste oefenrondes die ik met Ronja liep, nam de instructeur haar na een tijdje van mij over. Zij pakte mijn hand en liep het net gelopen stuk nog eens opnieuw. Zij liet me voelen welke obstakels Ronja allemaal omzeild had en waar ik niets v> gemerkt had. Als je dat allemaal voelt, het uithangbord, het stuur van een motor, een afvalbak, dan ben je onder de indruk. Dan weet je, dit komt goed. Als Ronja la. :r met pensioen gaat, hoop ik dat er een nieuwe geleidehond voor mij is. Ik ben niet de enige met die wens, daarom is financiële steun voor de opleiding van de geleidehonden van belang." KNGF Geleidehonden leidt sinds 1935 honden op als geleidehond ten behoeve van blinden en zeer slechtzienden. Een geleidehond begeleidt zijn baas in het verkeer en vermijdt daarbij obstakels en/of situaties die voor zijn baas gevaar kunnen opleveren. Daarnaast zoekt de hond op commando bepaalde zaken op, zoals een trap, deur, brievenbus of lege plaats in het openbaar vervoer. Dankzij een geleidehond kunnen visueel gehandicapten zelfstandig aan het meest drukke verkeer deelnemen zonder van familie of anderen afhankelijk te zijn. De onafhankelijkheid, bewegingsvrijheid en kamera a - schap die de geleidehond zijn visueel gehandicapte baas bazin (terug)geeft is uniek en onvervangbaar. De aspiran geleidehond is ongeveer 14 tot i maanden oud als hij aan de opleiding begint. De opleiding duurt 6 tot maanden en gebeurt door ervaren, professionele instructeurs. KNur Geleidehonden leidt per jaar zo 70 honden op, maar is voornemens dit aantal, gezien de toenemen vraag, te verhogen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6