SPETTEREND FEEST OP JONGERENPLEIN OP KONINGINNEDAG PROGRAMMA KONINGINNEDAG ZEVENHUIZEN, PRINSHEERLIJK! Vijf jongeren op een plein Jong Oranje Zevenhuizen is bijna klaar voor het feest ZEVENHlÏÏzlN^nvlÓÊRKAPËLLË" Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 Zevenhuizen - "Koninginnedag was niet leuk meer voor jonge ren, er was echt helemaal niets meer te doen." Dan kan je na tuurlijk wel blijven mopperen; maar je kunt er ook zelf iets aan gaan doen. Dat laatste hebben vijf ondernemende jongeren in Zevenhuizen gedaan. Samen hebben ze een plan bedacht om gewoon leuk Koninginnedag met vrienden te kunnen vieren. Met dingen die zij echt leuk vinden. Susan Perdijk ging als eerste een kijkje nemen bij de Oranjevereni ging en daar bleek al snel dat er ruimte en gelegenheid was om iets voor jongeren te organise ren als zij daarvoor een groep kon samenstellen. Susan heeft daarna een aantal jongeren benaderd en hieruit is de JOZ onstaan, Jong Oranje Zevenhuizen. Simone Hagen doorn, Maya van Iwaarden, Daan Schwalbe en Pepijn de Groot zijn inmiddels samen met Su san JOZ. Ze hebben leuke plan nen voor deze Koninginnedag en voor wie weet nog een aan tal Koninginnedagen daarna. De voorbereidingen voor Kon inginnedag gaan in goed overleg met de 'grote' Oranje verenig ing. Eigen plein Bij het eerste overleg al mochten ze het zeggen; welk plein zij wilden met Koninginnedag. Een serieuze vraag, wat door JOZ ook erg serieus is behandeld. Met vergaderingen, een agenda en notulen wordt alles overlegd en beslissingen gezamenlijk ge nomen. Met z'n allen langs de mogelijke pleinen fietsen bracht uiteindelijk de beslissing: het plein tussen de C1000 en Voor brood, lekker groot, goed afges cheiden van de rest en toch goed 'in de loop' langs de Dorpsstraat. Toen dit besluit eenmaal ge nomen was kon de rest van de plannen gemaakt worden. De bands, de catering en natuurlijk de attracties. Feesten met je vrienden Drie bands komen er op het jon- gerenplein:'Fooi House'en'Mobi- us' uit Zevenhuizen en 'Fierce' uit Waddinxveen. Bands konden zich aanmelden en zijn door het JOZ geselecteerd. Tussendoor is er een dj, dansgroep 'Diana' uit Waddinxveen komt optreden en op het einde van de dag wordt er geëindigd met 'jumpen'. Er zijn ook veel attracties: een 'rode- obed', de 'Kop van Jut', er is een competitie 'Spijkerbroekhangen' en 'Razende Roeland' wordt het echt helemaal. Er wordt door JOZ nog hard gewerkt om de puntjes op de i te zetten. In ieder geval is de website klaar en daar is uit eraard de laatste informatie te vinden over q alle activit- eiten van JOZ: Ir www.joz.oran- jezevenhuizen. nl Zeker is dat er H op banken die vi ter beschikking P zijn gesteld lek- ker gelounched v kan worden en 13 met een consump- 19 tiebon die verspre- «ij id is met de flyer f) van JOZ, een over- heerlijke, alcohol- vrije oranjecocktail ïj te halen op het jon- gerenplein. JOZ-wagen Er is heel veel werk verzet door het jonge- SI re oranjecomité. Soms was het wel wat moe ilijk te combineren met school, sport en allerlei andere activiteiten. Toch kijkt de hele groep met veel plezier terug op de voorbereidingen: "Het was ontzettend leuk, we hebben heel veel geleerd en veel mensen leren ken- nen." Er is in het hele proces ook wel een moment geweest dat zij het niet meer zagen zitten: "Met de bands verliep het moeilijk, alles was te duur, de apparatuur was te slecht, er was geen podium en ga zo maar door. Geluk kig zijn we toen door het 'grote' comité gestimu leerd om toch door te gaan. Bovendien zijn we heel goed geholpen door onze sponsor Dekker die ons uit de zorgen heeft gehaald." De taken zijn goed verdeeld binnen de groep, iedereen heeft een ei gen taak en daarmee een eigen verantwoordelijkheid. Er is nog een open eindje: De SRV wagen die in het verleden van de Wereldwinkel is geweest en daarna een periode in eigendom is geweest van kunstenaar Ernst de Vogel is nu van de jongeren van JOZ. Ze proberen nog voor Koninginnedag de SRV-wagen laten spuiten in de eigen kleuren. Als dat niet lukt komt de wagen in ieder geval, er van uitgaande dat hij nog rijdt en dat er iemand bereid is hem te besturen, op het jongerenplein te staan. Als rui mte voor de bands om zich even terug te trekken en natuurlijk voor de JOZ-leden zelf. Grootste droom én nachtmerrie "Een echt feest met je vrienden, weer gewoon in je eigen dorp", dat is het ultime doel van de JOZ. Natuurlijk hebben zij ook een grootste nachtmerrie. Zij zijn daar eensgezind in: "Dat er hele maal niemand komt" of "Dat het echt heel erg regent." Het weer heeft natuurlijk niemand onder controle en druk is het tijdens een Koninginnedag eigenlijk al tijd. In ieder geval heeft de JOZ haar uiterste best gedaan om er een echt feest voor jongeren van te maken. 7.00 uur: Trompetmuziek vanuit de toren van de Hervormde Kerk om het feest te openen 7.00 uur: Viswedstrijd voor seni oren (inschrijven vanaf 6.30 uur) bij de brug bij de Noordelijke Dwarsweg 8.00 uur: Viswedstrijd voor junio ren (inschrijven vanaf 7.45 uur) bij de brug bij de Noordelijke Dwars weg 9.00 uur: Lawaaioptocht (thema: Zevenhuizen, Prinsheerlijk!!). Prinsesje Diademia en Kokkie Kleinbuik zullen weer aanwezig zijn 9.45 uur: Aankomst Lawaaiop tocht en Aubade op het plein voor het gemeentehuis, met me dewerking van De Kleine Trom petter - 10.00 uur: Optreden van kinderDJ Jarno op het plein voor het ge meentehuis - Vanaf 10.00 uur: Markt met tien tallen vooral niet-commerciële standhouders, waaronder veel verenigingen uit het dorp -Vanaf 10.00 uur: gezellige markt voor de Hervormde Kerk met on der andere veel tweedehands ar tikelen -Vanaf 10.00 uur: Kindermarkt op het kinderplein naast de biblio theek -Vanaf ongeveer 11.00 uur: Schminken in de Oranjekraam. Daar is ook echte verse Jus van Oranje te koop -Vanaf 10.00 uur: Verkoop van eten en drinken (voortaan volle dig verzorgd door verenigingen uit het dorp, in onbreekbare sta tiegeldglazen) -De hele dag: Diverse kinderat tracties, waaronder veel luchtkus sens (o.a. 'bijtende hond', survi- valbaan, springkussen in de vorm van een taart, glijbaan), razende Roeland en bungytrampoline. - 11.00 uur: Hits uit musicals door Musicals in Delft op het grote po dium op het Dorpsplein -Vanaf ongeveer 11.00 uur: Een tweede podium bij C1000 met een DJ (Bart van Timeless enter tainment), live muziek van een ABBA-act uit Zevenhuizen (Z- ABBA) en een biertapwedstrijd -Vanaf 13.00 uur: de coverband Cicero op het grote podium voor het gemeentehuis - De hele dag: Een straatorkest van De Kleine Trompetter - De hele dag: Twee goochelaars/ ballonnenvouwers (Bloony en the great Paulini/clown Kliko) op straat -Verspreid over de dag: Sportde- monstraties door sportschool Timmers -Vanaf 11.00 uur: Race met mini- bikes - De hele dag: Een speciaal plein voor jongeren achter Voorbrood (verzorgd door JOZ, Jong Oranje Zevenhuizen) met onder andere: Een podium met dansacts, DJ's en bands. Onder andere DJ De- snar en de bands Mobius, Fierce en Foolhouse Diverse attracties: Rodeobed, spijkerbroek hangen en Kop van Jut Verkoop van non-alcoholische drankjes Een 'loungehoek' - 17.00 uur: Einde van de festivitei ten in het dorp - 19.30 uur: Aanvang van de voor stelling Juliana....een tijdperk, door theatergroep Pommodore in zaal De Harmonie van Zorgcen trum De Zevenster. Toegang tot deze voorstelling is gratis; kaart jes dienen vooraf afgehaald te worden bij De Zevenster. Dat kan vanaf 23 april Voor meer informatie: www.oran- jezevenhuizen.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11