Waddinxvener Waddinxveen leeft! JOHN VAN WIJK HEEFT AMBITIEUZE PLANNEN MET ZWEMVERENIGING DE GOUWE GROTE BOEKENMARKT IN DE ONTMOETINGSKERK POLITIEBERICHT i waddInxvéêKT KERKDIENSTEN - 22 april STOORNISSEN VAN DAGRITME EN SLAAP in het nieuws... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. L. Romein; 17.00 uur ds. G. van Velzen. Ont- moetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Wijkgemeente lm manuelkerk 15.00 uur ds. C. de Jong. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur ds. A. van der Maarl; 15.00 uur ds. C.C. den Hertog. Vrij. Pro.gem. ds. H. Hartogs. Ev.Gem.Parousia. 10.00 uur Arie Baak. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Thomas Oskam. De Stek 9.30 uur mv. Gastpredikant. Zijde- kerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorps kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. G.T. Vollebregt. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Prof.Dr. Jan Hoe- ijmakers (bekend van radio en TV), celbioloog en geneticus in het Eras mus Medisch Centrum te Rotter dam, zal op donderdag 26 april om 20.00 uur in de Immanuëlkerk aan de Beatrixlaan 2 Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam een lezing geven met als thema: Circadiane ritmen: Zoals het klokje tiktVoor de meeste mensen is het vanzelf sprekend, dat zij iedere avond rond een bepaalde tijd in slaap vallen en 's morgens, ook zonder wekker, weer op een redelijk vast tijdstip wakker worden. Maar wie wel eens een vliegreis maakt naar verre oorden in het westen of oosten, of 's nachts in ploegendienst werkt zal merken, dat het lichaam de eerste paar da gen moeite heeft om het dagelijks ritme weer op te pakken. Deze 'jet lag' gaat gepaard met een moe ge voel, slaapproblemen en moeite met concentreren. Deze verschijnselen il lustreren treffend de aanwezigheid van een intern uurwerkje in onze hersenen, bij velen beter bekend als "de biologische klok". Een groot aantal lichaamsfuncties zoals temperatuur, bloeddruk, hor- moonafgifte en slaap-waakcydus vertoont een ritme met een perio diciteit van ongeveer (circa) 24 uur (dies=dag), dat wordt gedicteerd door de 'circadiane' klok in onze hersenen. Om te voorkomen dat de klok uit de pas gaat lopen met ons aards dag-nacht ritme, wordt de klok iedere dag op een ingenieuze manier gelijk gezet met behulp van licht. De lezing handelt over hoe dit klokje (dat in feite in al onze li chaamscellen tikt) eigenlijk werkt en wat het belang is van dit vernuftig uurmechanisme. Voor meer infor matie en aanmelden: 0182-614401. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het zwemteam van Zwem- en Polovereniging De Gouwe werd zondag kampioen in de verenigingscompetitie. Het team kwam dit seizoen uit in de hoogste klasse van het regionale district. Met het kampioenschap is het team gepromoveerd naar de C-klasse. Dit is een landelijke competitie, waarin de zwemaf standen een stuk langer zijn. De concurrentie is groot en de com petitie is dus overall een stuk zwaarder. Bestuurslid John van Wijk voorziet echter geen proble men voor het team: "De Gouwe heeft een flink aantal goede zwemmers. We hebben de kwa liteit in huis en kunnen volgend jaar laten zien wat we waard zijn. Ik verwacht dat we goed mee kunnen komen en uiteindelijk in de middenmoot zullen eindigen. Het jaar daarna moeten we dan proberen door te stoten naar de B-klasse." John van Wijk is een ambitieus man. Hij zette - samen met een aantal andere vrijwil ligers - de zwemafdeling van De Gouwe in de afgelopen drie jaar weer op de kaart. Uitdaging "Vroeger had De Gouwe een flo rerende zwemafdeling," aldus Van Wijk. "Mede onder leiding van Trudy Vermeulen zwom het eerste team jarenlang in de A- klasse. Zo'n zeven jaar geleden kwam daar verandering in. Er kwamen steeds meer jeugdleden en die richten zich vooral op het waterpolo. Een aantal topzwem mers vertrok naar andere vereni gingen en de zwemafdeling van De Gouwe zakte in elkaar. We namen zelfs een aantal jaar he lemaal niet deel aan de vereni gingscompetitie. Ik was in die tijd zelf overigens nog niet betrokken bij de club. Mijn dochter Kimber- ley was wel lid van De Gouwe, maar zwom nog bij het Sterren plan voor de jongste jeugd. Mijn vrouw hielp daarbij. Kimberley bleek talent te hebben voor het zwemmen en wilde na Sterren plan doorgaan met de sport. Het bestuur vroeg in die tijd aan mijn vrouw of zij het wedstrijdsecre tariaat op zich wilde nemen. Dat doet ze nu nog steeds. Daarnaast was men op zoek naar iemand die de organisatie van de zwemafde ling vorm wilde geven. Dat leek mij wel een grote uitdaging." Nieuwe structuur Het bestuur vroeg John van Wijk in 2003 om het zwemmen in Wad dinxveen weer op de kaart te zetten. "Een jaar lang heb ik me volledig gericht op het opnieuw opzetten van de zwemmersafde ling binnen De Gouwe. Allereerst ben ik gaan praten met trainers, zwemmers, ouders en vrijwilli gers. Ik wilde erachter komen wat er allemaal gebeurde binnen de club. Toen dat goed in kaart was gebracht, kon het bestuur aan de gang. Er is veel veranderd in die tijd. Zo zijn er onder meer peri odieke trainersoverleggen inge steld en is er goed gekeken naar de manier van trainen, aantallen trainingsuren en dergelijke. Ook zijn er veel nieuwe vrijwilligers enthousiast gemaakt om een taak te gaan vervullen. Mijn adviezen vielen samen met het vervelende feit, dat de hoofdtrainster in die tijd (Karin Berkenkamp) moest stoppen, omdat het fysiek te be lastend voor haar werd. Gelukkig vonden we Rob Boele, één van onze zwemmers bij de Masters be reid deze functie over te nemen. Boele is onder meer de ontdek ker van Nederlands beste lange afstandzwemmer Edith van Dijk en heeft veel ervaring met de zwemsport. Vanaf 2004 ben ik ook formeel bestuurslid gewor den van zwem- polovereniging De Gouwe. In dat jaar maakten we ook een nieuwe start in de derde klasse van het district. Dat ging zo goed, dat we een aantal keer kam pioen werden en vorig jaar op een haar na al de promotie naar de landelijke C-klasse misten. Geluk kig hebben we dat dit jaar recht gezet door kampioen te worden in de hoogste regioklasse. De zwem mers zullen volgend seizoen best moeten wennen aan de langere nummers. In de regionale klassen worden vooral 50-meter nummers gezwommen. In de landelijke C- klasse zijn het veel 100- en 200- meter nummers. De wedstrijden vinden vaak plaats in 100-meter baden en ook de tegenstanders zijn geducht. In de trainings- en wedstrijdopbouw van dit seizoen hebben we daar al rekening mee- gehouden. Zo neemt een aantal van onze 'toppers' ook deel aan trainingen van de Goudse zwem- poloclub Donk. Gewoon om meer zwemuren te maken. Die uitwisseling geldt overigens ook andersom. Het belooft een mooi zwemseizoen te worden." WADDINXVEEN - De hal van de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde is zaterdag 21 april een waar 'Eldorado' voor liefhebbers van boeken, langspeelplaten, curi osa, en handwerkartikelen. Boven dien is er een aparte snuffelruimte waar mensen met een liefde voor curiosa, antiek aardewerk, Gouds plateel, zilveren voorwerpen of gewoon gekke 'rariteiten', hun hart kunnen ophalen. De opbrengst is bestemd voor steun aan drie lokale instellingen en twee Afrikaanse projecten. De stichting Reanimatie Waddinx veen krijgt geld voor een nieuwe oefenpop; het vakantieproject Kinderhulp Roemenië wordt ge steund waardoor kinderen daar kunnen gaan genieten van een on bezorgde vakantieweek, begeleid door een groep mensen uit Moer- kapelle. Het derde lokale doel is Care for family, een Waddinxveens initiatief om gezinnen in de regio, die financieel niet rond kunnen komen, te ondersteunen. Verder weg krijgen een kindertehuis in Uganda en een kinderziekenhuis in Zuid-Afrika een financieel steun tje in de rug. Het is onvoorstelbaar hoeveel spul len er in een jaar tijd door de han den van de vele vrijwilligers gaan voor een tweede of derde gebruik. Bijna dagelijks worden gratis aller lei bruikbare spullen opgehaald, zoals bij mensen die naar een zorgcentrum gaan of opruiming houden. Er worden veel meer arti kelen ingenomen dan alleen maar voor de boekenmarkt, want het is de 'opmaat' tot 12 mei, de dag dat de Rommelmarkt op het evene mententerrein aan de Dreef wordt gehouden. Goed is het te weten dat beide markten in meer opzichten in een behoefte voorzien, onder meer voor mensen met een kleinere beurs. Hierdoor zijn ook zij in staat mooie boeken, een verzamelobject of gewoon een aantal gebruiksar tikelen voor een klein bedrag te kopen. Dus alle reden om de Boe kenmarkt op 21 april en de Rom melmarkt op 12 mei te bezoeken. Onderzoek naar mishandeling Waddinxveen - De politie doet onderzoek naar de mishandeling van een 47 jarige vrouw uit Bos koop. Dit gebeurde op 2e Paas dag, maandag 9 april rond 16.00 uur op het Lindelaantje, een pad dat door het Gouwebos loopt. De vrouw fietste daar en vroeg hondenbezitters om hun honden aan te lijnen. Zij vroeg dit omdat zij tussen een man en vrouw door moest die midden op het laantje stonden en er drie of vier hon den losliepen. Na het passeren raakte een stuk hout haar fiets. De Boskoopse stapte af en zag de man en vrouw op haar afkomen. Er ontstond een heftige woor denwisseling waarbij de man de Boskoopse met een stuk hout op haar hoofd sloeg. Toen een jonge vrouw naderde en de man aan riep stopte hij en liep het drietal met de honden in de richting van het parkeerterrein aan het Noordeinde. De politie is op zoek naar getuigen van dit incident en met name naar een man die even verderop met een buggy stilstond en mogelijk belangrijke informatie voor het onderzoek heeft. Een ieder die informatie heeft kan bellen naar de politie in Waddinxveen via 0900-8844.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15