'DRONKEN' LEERLINGEN KRUIPEN ACHTER HET STUUR TRAINEN VOOR GOUDSE SINGELLOOP OF NORDIC WALKING MARATHON JESSE BAKHUYZEN NAAR NK TURNEN POSTDUIVENVERENIGING WVZ-ZWEMSTERS IN EMMEN waddFnxvIen. ROMMELMARKT HERVORMDE GEMEENTE U-A.fviP*- <1 TURNEN iYNCHROONZWEMMEN TJELLUNSJ BIJ SCOUTING TONEELAVOND KW AARDEWERK SPEELT TUSSEN WAL EN VIS KONINGINNEDAG EN DE WADDINXVEENSE REDDINGSBRIGADE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 pagina 21 Door Carlo Willemsen Waddinxveen - Veilig Verkeer Neder land was maandag met een rijsimu- lator aanwezig op het Coenecoop College. Het doel was om jongeren de gevaren van alcohol en drugs in het verkeer te laten ervaren. Uiteraard werd er geen drank ge schonken aan leerlingen die moch ten plaatsnemen in de rijsimulator. "Integendeel," aldus Freek Janssen van Veilig Verkeer Nederland. "Je moet juist nuchter zijn om de ge varen te ondervinden. De simulator geeft je een idee van hoe je rijdt wanneer je alcohol zou hebben ge dronken. De eerste 600 meter is de kandidaat nog nuchter. Daarna bie den wij enkele virtuele glaasjes aan en dienen de eerste verschijnselen van het tunneleffect zich aan. De randen van het beeldscherm wor den wazig, de kandidaat kan alleen nog maar recht voor zich uit kijken. Hoe meer drank, hoe kleiner de tunnel wordt. Vervolgens neemt de dieptewerking af. Afstanden kun nen niet goed meer worden inge schat. En uiteraard wordt ook het reactievermogen een stuk minder. Rijden is nu levensgevaarlijk." Veilig Verkeer Nederland was er op uitnodiging van het Coenecoop College. De reden is simpel, volgens Ad Bot, secretaris/penningmeester van de afdeling Waddinxveen "Er gebeuren nog te veel ongelukken in het verkeer met alcohol in het spel. Ruim 350 doden per jaar. Dat is AU TOFAt schrikbarend veel. En dan tellen we de zwaargewonden, die jarenlang moeten revalideren om weer in de arbeidsmarkt te kunnen toetreden, niet eens mee." Hoewel de leerlingen de ernst van de materie inzagen, was het plezier er niet minder om. "Ik vond het leuk om te doen," vertelt Niels Kuiper. "Het voelde soms best een beetje raar. Bijvoorbeeld als ik naar links uitweek, terwijl ik het stuur toch echt naar rechts draaide. Maar ja, dat krijg je met alcohol. Ik stond er in elk geval niet van te kijken. Ik was allang op de hoogte van alle geva ren." Freek Janssen: "Het is goed dat scho lieren de effecten van alcohol in het verkeer ervaren. De meesten rijden dagelijks op een fiets of brommer. Ook dan nemen ze deel aan het verkeer en kunnen ze beter van de drank afblijven. Even voor de duide lijkheid: wij hebben niets tegen al cohol. Zelf neem ik ook regelmatig een biertje. Maar niet als ik met de auto ben. Hoewel je officieel één of twee biertjes mag drinken, pleiten wij voor strengere regels. Gewoon helemaal geen alcohol als je nog moet rijden. Alleen dan weten we zeker er alles aan te doen om het aantal verkeersslachtoffers te ver minderen." Waddinxveen/regio - In 17 weken begeleiden professio nele trainers belangstellenden naar de Goudse Singelloop of de Goudse Nordic Walking (halve) marathon. Wanneer men werk op het terrein van de Goudse Poort (Gouda) of van Coenecoop (Waddinxveen), dan kan men om 17.30 uur op het bedrijventerrein terecht voor een training hardlopen of Nordic Walking. Zowel be ginners als ervaren lopers en Nordic Walkers zijn welkom. De begeleiding van Sport In Be drijf bestaat uit een wekelijkse training, trainingschema's, een testloop en begeleiding tijdens het evenement. De start van deze gratis trainingen vindt plaats op maandag 23 april van 17.30 tot 18.30 uur op het ter rein van de Goudse Poort, hoek Hanzeweg-Stavorenweg-Kam penringweg en op woensdag 25 april van 17.30 tot 18.30 uur op het terrein van Coenecoop onderaan de brug vanaf Ka naaldijk bij bedrijf Grontmij, Coenecoop 55. Bij voldoende animo zul len deze trainingen wekelijks op hetzelfde tijdstip worden voortgezet. Meetrainen zon der deelname aan een loopeve nement is ook mogelijk. Als be- drijfsteam kan ook een trainer ingehuurd worden. Voor meer informatie en in schrijven: www.sportinbedrijf. com, 06-49630528 of mail naar yvonne@sportinbedrijf.com. Waddinxveen - De Hervormde Ge meente organiseert voor zaterdag 21 april van 9.00 tot 16.00 uur voor de 33ste maal de grote jaarlijkse rommelmarkt op het evenemen tenterrein aan De Dreef. Met de opbrengst wordt jeugd- en evan gelisatiewerk in binnen- en bui tenland gesteund. De gastkraam wordt dit jaar verzorgd door me dewerkers van de Alpha-cursus. Naast meubelen, lampen, boeken, speelgoed en curiosa, is er op de markt een grote collectie bomen, struiken en planten te vinden. Ver der zijn er diverse lekkernijen als oliebollen, stroopwafels en vis te verkrijgen. Kinderen kunnen spel letjes doen en kunnen geschminkt worden. Het Rad van Avontuur draait om 10.30 uur en om 14.00 uur. Gekochte meubelen kunnen door de bezorgdienst tegen een redelijke vergoeding worden thuis bezorgd. Parkeren kan op het ter rein bij Gouwebad "De Sniep". Waddinxveen - Bij Postduivenver eniging De Sperwer werd afge lopen zaterdag de eerste Vitesse vlucht vanuit Duffel van 106 km gehouden. Bij een noordoosten wind werden de duiven om 9.30 uur gelost. Met een snelheid van 76 km per uur vloog de duif van D. Breedijk om 10.53 uur haar dui venhok binnen. Verdere uitslag: I,2,3,13 - D. Breedijk; 4 - J. Ma- rijt; 5,6,7,8,10,16,19 - A. van der Made; 9,12,15,20 - K. Hofman en II,14,17,18 - W. Breedijk. Emmen/Waddinxveen - In Emmen werd zaterdag de Interkring uit voeringen Junioren gehouden, /oor WVZ deden mee: Nadina Verbaarschot op het onderdeel solo, zij werd vijfde. Ook Indy Kruit zwom haar solo en werd 15e. Bij de duetten zwom Nadina Ver- baarschot met Lianda Schipper naar de zevende plaats en Mandy van Egmond met Debby Bastiaansen naar de 13e plek. Deze wedstrijd was een goede generale repetitie voor de Neder- andse Jeugd Kampioenschappen die gehouden worden op 28 april in het zwembad Sportstad te Heerenveen. 's Morgens worden eerst de tech-nische figuren gezwommen en daarmee kunnen de zwemmers zich plaatsen voor de finale die 's middags verzwom- men wordt; daar mogen dan de beste 12 zwemmen. Waddinxveen - Afgelopen week end werden in Zwijndrecht zowel de kwartfinales als de halve finales van het Nederlands Kampioensc hap herenturnen georganiseerd. Boskoper Jesse Baykhuyzen, uitko mend voor het TOOS Turn Team uit Waddinxveen turnde zich naar een achtste plaats in zijn halve finale en verdiende hiermee een startbe wijs voor het NK. Met finaleplaatsen voor de beste acht turners en aansluitend twaalf startbewijzen (de plaatsen 9 tot en met 20) voor de play off wedstrijd op 12 mei in Prinsenbeek, was dit voor de onderbouwheren (tot en met14 jaar) hun halve finale. Hier aan deden vier TOOS heren mee. In categorie Instap 10, 2e divisie, turnden Jesse Bakhuyzen en Bart Kerkhoven. Bart blijft verbazen in zijn eerste wedstrijdseizoen en een uitstekende wedstrijd leverde hem een mooie twaalfde plaats op. Dit was voldoende voor een startbe wijs voor de play off wedstrijd. Ook Jesse turnde een prima wed strijd, die beloond werd met een achtste plaats. Hij stroomt hiermee rechtstreeks door naar het Neder lands Kampioenschap. Jari van der Eijk kwam uit in niveau Pupil 9, 3e divisie. Door een polsb lessure had hij de laatste weken weinig getraind en hij miste dan ook de nodige kracht. Met een 18e plaats krijgt hij tweede mogeli jkheid tijdens de play off. Yannick Verwey deed mee in cat egorie Jeugd 7, 2e divisie. Door een mislukte oefening op de brug zat directe plaatsing er al meteen niet meer in. Met een 19e plaats stroomt ook hij door naar de play off in Prinsenbeek. Voor de bovenbouwturners (vanaf 15 jaar) was dit de tweede kwart finale. Van de totaaltelling over deze twee wedstrijden stromen de beste 24 turners door naar de halve finales van het Nederlands Kampioenschap. Vijf heren van het TOOS Turn Team kwamen in actie. Sander de Graaff turnde in cat egorie Junior I - 6, 2e divisie. Hij miste de eerste wedstrijd door griep, maar kreeg via een dokters verklaring dispensatie. Hij liet deze wedstrijd zien dat dit niet voor ni ets was, getuige een mooie vijfde plaats. Tevens verdiende hij een startbewijs voor de halve finales. Richard Nobel kwam uit in cat egorie Senior 5, 3e divisie. Na een zevende plaats tijdens de eerste kwartfinale, mocht hij ditmaal het podium betreden vooreen bronzen plak. Ook hij stroomt door. Tenslotte deden Menno Versluis, Daan Vermeij en Bas van Agten mee in niveau Junior II -5, 2e divisie. Menno was grotendeels hersteld van twee blessures en turnde een sterke wedstrijd. Een uitstekende 9e plaats en doorstroming naar de halve finales was het resultaat. Bas maakte voor zijn doen enkele ongewone foutjes. Hij eindigde als 10e en stroomt ook door. Daan turnde een zeer goede wedstrijd en mocht het podium op voor een bronzen medaille. Ook hij verdi ende een startbewijs voor de halve finales waar per categorie veertien startbewijzen voor het NK klaarlig gen. Boskoop - De scouting Mr. Van Daalgroep houdt op zaterdag 21 en zondag 22 april aan het Zwartepad weer een Challen ge (Tjellunsj in de volksmond). Jeugdleden vanaf 11 jaar heb ben teams gevormd om tegen elkaar te strijden voor de Tjel lunsj Plak: 'Je naam eeuwig zichtbaar in de hall of fame'. Onder grote tijdsdruk moet elk team allerlei ludieke op drachten (challenges) uitvoe ren. Kennis en vaardigheden in scoutingtechnieken wor den op de proef gesteld. Voor elke opdracht zullen de teams moeten vertrouwen op eikaars kennis en kunde. De opdrach ten worden uitgevoerd in en rond het clubhuis. Wie gaat de teams helpen met het uitvoe ren van een opdracht? Voor meer informatie: www.scou- tingboskoop.nl. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging organiseert voor vrijdag 20 april de jaarlijkse toneelavond. De toneelgroep brengt in Partycentrum De Rozenburcht aan de Rozenlaan om 20.00 uur het blijspel 'Een bengel des heeren' voor de leden van KW en eventuele introducées. In de pauze vindt er een verloting plaats. De toegang is vrij voor leden; voor niet-leden 6,-. Waddinxveen - Speelgroep Aardewerk treedt op woens dagavond 25 april om 20.00 uur in Het Anker bij de Brug- kerk op met het stuk 'Tussen wal en vis'. Dit vierde pro gramma van Aardewerk is een mix van verschillende werk vormen rond thema's uit het bijbelboek JONA. Hoewel het al lang geleden is dat Jona zich inscheepte, blijken deze the ma's uiterst actueel. Plichtsbe sef en leedvermaak, geduld en bewogenheid zijn niet alleen op Jona van toepassing maar zijn in elke kledingmaat ver krijgbaar. Een afwisselend pro gramma vol spel, beweging, muziek en lied. Aangezien speelgroep Aardewerk per juli 2007 zal worden opgeheven, zal dit een van de laatste keren zijn dat dit gezelschap 'live' te zien is. Waddinxveen - Ook de Waddinx-veense Reddings Brigade viert op 30 april Koninginnedag. De brandweer organiseert sinds een aantal jaren verschillende activiteiten voor jong en oud bij de kazerne aan de Noordkade. Dit jaar voegt de WRB zich daarbij. Bezoekers kunnen meedoen aan de activiteiten van de brandweer en meevaren op één van de reddingsboten van de WRB. De WRB oefent elke vrijdagavond en zaterdagochtend in hetGouwe- bad De Sniep in Waddinxveen. Voor meer informatie: www.reddingsbrigade.net/ waddinxveen

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21