ONDERGRONDS INZAMELEN HUISHOUDELIJK AFVAL TER DISCUSSIE BEWONERS OUD VERLAAT VOLGEN PROCEDURES OP DE VOET ONTWIKKELING ZUIDPLAS ONZEKER DOOR WIJZIGING BELEID OPENBARE WD BIJEENKOMST IN HOTEL DE UNIE 'WOONERVEN' VERDWIJNEN IN NIEUWERKERK POLITIEK Nieuwerkerk Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Raadscommissie stelt oordeel uit Verlenen vergunning en handhaving ter discussie Commissie Ruimtelijke Ordening wil duidelijkheid Rotterdam pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De raadscom missie Veiligheid, Financiën, Bestuur en Beheer heeft nog geen definitief oordeel gegeven over het ondergronds inzamelen van huishoudelijk afval. Bij de behande ling van de Startnotitie Huishoudelijk af val hadden de commissieleden een aantal opmerkingen en suggesties alvorens een nieuw systeem ingevoerd zou moeten worden. De heer Van der Torn (VVD) merkte op dat het werken met pasjes bij de verrekening van de ingeleverde vuilniszakken kan leiden tot discussies over het al dan niet gebruik van de ondergrondse afvalcontainers. Hij vond het beter om met muntjes te werken, die men vooraf kan kopen. Ook moet er gekeken worden naar de kosten wanneer er twee systemen naast elkaar functione ren: in sommige wijken de blauwe zakken en in Esse Zoom en Dorrestein de afval containers. Aanleiding voor de startnotitie is een brief van woningcorporatie Vestia, die de gemeente heeft verzocht om bij verschillende nieuwbouw- en renovatie projecten in Esse Zoom en Dorrestein de afvalinzameling te optimaliseren en met behulp van ondergrondse containers het afval in te zamelen. Wethouder Van Loon gaf aan, dat de gemeente al plannen had om de mogelijkheden van ondergronds inzamelen te onderzoeken. De commissie vroeg de milieuwethouder om de startno titie op verschillende punten aan te pas sen, waarbij ook gekeken moet worden naar de plannen in de twee andere fusie gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht. De behandeling van het nieu we concept zal vermoedelijk in de commis sievergadering van juni plaatsvinden. Zevenhuizen - Tijdens de commissieverga dering van woensdag 11 april zijn drie in woners van Oud Verlaat komen inspreken naar aanleiding van procedures rondom het verlenen van vergunningen. De be drijfsvoering van Brasserie 't Zonnetje is aanleiding tot ergenis bij de bewoners, evenals de hondenvereniging die eens in de veertien dagen komt oefenen in Oud Verlaat en daarvoor ook vergunning heeft aangevraagd. Door eerst zelf een brief te sturen aan de raad en vervolgens aan te melden voor inspreken als deze brief op de agenda van de commissie staat heeft de Belangengroep Oud Verlaat en enkele particuliere inwoners hun visie op de gang van zaken duidelijk kunnen maken. De heren De Snoo en Willemsen en me vrouw Oudijk hebben de commissieleden voorgehouden niet tevreden te zijn over procedures en handhaving. De ene pro cedure stapelt zich op de volgende: over de aanleg van terrassen, de verleende boouwvergunning voor 't Zonnetje in twee bouwlagen, het verlenen van de exploita tievergunning en tot slot nog het verlenen van van de vergunning aan de hondenver eniging voor training op zondagmorgen, naast 't Zonnetje. Geluidsoverlast is een terugkerende bron van ergenis, evenals de kennelijk slechte handhaving door ge meente en milieudienst Midden Holland. Het feit dat er geen sprake is van overlast Waddinxveen -Ronald Waterman, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor de VVD geeft dinsdag 24 april zijn visie op de verkeerssituatie in en rond Waddinxveen. De heer Waterman is des- als de milieudienst, vooraf aangekondigd, meting komt doen, en er wel sprake is van overlast als er kennelijk een andere geluids installatie in de avonduren wordt gebruikt is de bewoners een doorn in het oog. Op de vraag van de heer Bac (SGP) waarom zij nu precies bezwaar hebben tegen de hondenvereniging is het antwoord van de heer Willemsen: "Honden blaffen." De heer Van der Kooij noemde het inmid dels een hoofdpijndossier en wilde duide lijkheid van het college over de handha ving en de vergunningen. Burgemeester Fijen benadrukte dat recent het bestem mingsplan voor het gebied is vastgesteld en dat de verleende bouwvergunning past binnen dat kader. De gebruiker heeft een vergunning voor het gebruik van 100 vier kante meter voor horecadoeleinden, de verdieping op het pand mag niet voor dat doel gebruikt worden. De bewoners waren van mening dat het college naief reageert omdat zij op de tekeningen hebben gezien dat ook de verdieping op het pand voor horecadoeleinden gebruikt gaat worden. Burgemeester Fijen: "Het is toch niet voor niets dat juist Horeca Nederland in beroep is gegaan. Hij krijgt geen 200 vierkante meter." Wethouder Te Meij benadrukte dat het verlenen van de vergunning puur gebaseerd is op het bestemmingsplan. De bewoners van Oud Verlaat waren zicht baar niet overtuigd. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de commissie Ruimtelijke Ordening willen duidelijkheid van de gemeente Rotterdam over de ingrijpende wijziging van hun wo ningbouwbeleid ten aanzien van de toe komstige ontwikkeling van de Zuidpias. Bij de behandeling van de ontwerp begro ting 2008 en het ontwerp Aankoopstrate gie 2008 tot 2011 voor de Grondbank wer den harde noten gekraakt. Vooral het feit dat Rotterdam bij de pre sentatie van de verschillende fusievarian ten, welke onlangs door de commissie Van den Berg werden gepresenteerd, met een eigen plan is gekomen, bracht de com missie tot zeer kritische opmerkingen. De gemeente Rotterdam is immers sinds 1 juli 2004 één van de partners in de Grondbank, die tot taak heeft om waar mogelijk onder meer gronden te verwerven voor woning bouw, voorzieningen en glastuinbouwbe drijven. Nu Rotterdam heeft aangegeven geen behoefte te hebben aan 7000 wo ningen maar dit aantal wil terugdraaien naar 1600 dure woningen in het groen, is er grote onzekerheid ontstaan over de reële aankoopplannen van de Grondbank. De heer Rockx (VVD) vroeg zich af wat de invloed van de gewijzigde visie van Rot terdam betekent voor het aankoopbe leid. Commissielid Labrie (CDA) vond dat men zich moet herbezinnen op de plan nen. Gerth Westmaas (ChristenUnie/SGP) vond het onbestaanbaar dat in de stukken nergens een toespeling staat op de ingrij pende veranderingen ten aanzien van de woningbouwplannen. Harm Lamberts (GBN) verklaarde bui tengewoon geschrokken te zijn van een interview van Rotterdams burgemeester Opstelten in het tijdschrift Groene Hart, waarin hij de plannen van Rotterdam uitlegt. "Rotterdam vertoont annexatie neigingen", aldus Lamberts. Hij was van mening dat het strategische kader voor de grondaankopen aangepast moet wor den. Chris Nebelstein (PvdA) was al even kritisch. Hij bracht de presentatie van Pie- ter Hordijk van het projectbureau Zuidpias in herinnering. Hordijk gaf daarbij aan dat Rotterdam zijn plannen wilde bijstel len. "En we gaan maar door. En we horen steeds weer signalen waarom we door moeten gaan. Er wordt een spelletje met ons gespeeld. Het is bij de wilde spinnen af", reageerde hij. Voor zijn fractie hoeft er helemaal niks voor Rotterdam te wor den ingevuld in de Zuidpias. Wethouder Jan Slagt deelde de bezorgd heid van de commissie. Hij stelde dat hij de opmerkingen in de Stuurgroep RZG zou bespreken, waarbij gesproken over de eerste fase van 7000 woningen. Dat aantal was naar zijn mening voldoende om rede lijke voorzieningen voor de noodzakelijke infrastructuur te treffeh. De verhouding tussen kosten en opbrengsten voor de eer ste fase vond hij dan ook verantwoord. Hij hoopte uit deze gesprekken duidelijkheid te krijgen over de Rotterdamse inbreng. Over de uitlatingen van deze gemeente zei hij: "Ik heb altijd gezegd: Rotterdam is een betrouwbare partner. Het is echter wel zaak dat Rotterdam duidelijkheid en klaarheid geeft". Hij verklaarde dat het aankoopbeleid van de Grondbank met de nodige omzichtigheid is omgeven. Het moeten serieuze onderhandelingen zijn anders gaat de Grondbank niet met een potentiële grondverkoper in zee. De com missieleden kregen ook een conceptbrief van het college voor het bestuur van de Grondbank RZG Zuidpias bij de stukken. De commissie verzocht de wethouder in deze brief ook de kritische opmerkingen van de leden te verwerken. Wanneer het college akkoord gaat met de aangepaste versie van de brief zal deze in de raadsver gadering van 24 april ter goedkeuring kun nen worden behandeld. kundig op het gebied van verkeer en mi lieu en zal op deze avond zijn visie geven op de verkeerssituatie en in discussie gaan met de aanwezigen. Aanvang 20.30 uur in hotel De Unie aan de Kerkweg Oost. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Naar aanlei ding van klachten van bewoners van de Vinkingrade over de naar hun oordeel on bevredigende gang van zaken rond de her bestrating van hun buurt, heeft de fractie van de PvdA aan het college een aantal schriftelijke vragen gesteld. Sommige be woners zijn van mening dat het karakter van woonerf door de nieuwe herbestra ting verloren gaat. Zij hadden van een me dewerker van de gemeente gehoord dat woonerven niet meer van deze tijd zijn en niet meer mogen worden aangelegd. De PvdA wilde weten of het woonerven- beleid landelijk en lokaal tot het verleden behoort en dat het college het wooner- venbeleid buiten werking heeft gesteld. Namens de fractie vroeg commissielid Ar jen Hazelebach zich in de brief af of dit besluit ook consequenties heeft voor an dere gebieden in de gemeente waar nu nog woonerven zijn. Wethouder Siem van Loon gaf aan dat er in 1999 werd beslo ten om het project 'Duurzaam Veilig' te starten in de gemeente. Daaronder vallen ook de woonerven, die worden aange past aan dit project. Dit houdt in dat bij bestaande woonerven niet harder dan 15 kilometer gereden mag worden, omdat er geen scheiding tussen voetpaden en de straat bestaat. Bij de aanpassing naar Duurzaam Veilig worden straten voorzien van een trottoir en geldt een 30 kilome ter snelheid. Wethouder Van Loon legde uit dat er driemaal overleg is geweest met de bewoners, waarbij de inrichting van het 'woonerf' tweemaal werd aangepast. Bij het laatste overleg waren 7 bewoners aan wezig. De wethouder is er van overtuigd dat hij het uiterste heeft gedaan om de argumenten te onderbouwen. Wanneer de raad vindt dat de snelheid van 30 kilo meter in bepaalde straten teruggebracht moet worden naar 15 kilometer dan kan deze daarvoor alsnog een besluit nemen. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22