genda GROTE GOLF BELANGSTELLENDEN ACTIVITEITEN STICHTING JEUGDWERK HOTEL ORANJE BOVEN OP KONINGINNEDAG OPEN i NIEUWÉRKÉRK" ïliitS ük EXPOSITIE MARGREET HAGOORT DIER VERMIST OF GEVONDEN? Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 pagina 27 Door Carlo Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Golfbaan Hitland vond zaterdag de jaarlijkse Open Golf Dag plaats, geïnitieerd door de NVG (Neder landse Vereniging van Golfaccom- modaties). Er waren verschillende activiteiten om geïnteresseerden kennis te laten maken met deze snel groeiende sport. Zelfs de al lerkleinsten konden zich prima vermaken. "Dit was de derde keer dat we een open dag hielden," vertelt Patricia van Lieshout, lid van het organisa tiecomité. "Het begint een traditie te worden. Elk jaar is de opkomst hoger. En dat het vandaag prach tig zomerweer was, maakte het 8 i se 'Je mag het hier niet zeggen, maar het leek een beetje op midgetgolf." Dat het prachtig zomerweer was, maakte het plaatje compleet. plaatje helemaal compleet." ledereen kon gratis meedoen aan de 'kennismakingsclinics'. Door een professional werden de ba sisbeginselen van het golfspel bij gebracht. De persoonlijk gerichte manier van lesgeven zorgde ervoor dat alle deelnemers het spelletje stapje voor stapje onder de knie kregen. Ook de kinderen hadden het naar hun zin. Zij konden mee doen aan de 'junior putwedstrijd- jes'. "Vorig jaar deden zij nog mee aan de 'normale' clinics," aldus van Lieshout. "Maar dat bleek een beetje te gevaarlijk. De kinderen Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 18 april Voorspeelavond Dwarsfluit en Piano Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 uur Vrijdag 20,27 april repetitie N'kerks Mannenkoor Locatie: de Bron Ringvaartlaan 16 - 20.00 - 22.00 uur Vrijdag 20 april Uitvoering toneelstuk Mozes Locatie: Ontmoetingscentrum, Bospolderstr. aanvang 20.30 Vrijdag 20 april Voorspeelavond Orkesten Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Zaterdag 21 april Uitvoering toneelstuk Mozes Locatie: Ontmoetingscentrum, Bospolderstr. aanvang 19.30 Zondag 22 april Uitvoering toneelstuk Mozes Locatie: Ontmoetingscentrum, Bospolderstr. aanvang 14.00 Dinsdag 24 april lezing Cees Muusse religieuze geschriften Locatie Bibliotheek aanvang 20.00 Woensdag 25 april Voorspeelavond blokfluit Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Vrijdag 27 april Voorspeelavond Harp Locatie Muziekschool aanvang 19.00 Expositie schilderen keramiek en kinder kleien van Het Nut Locatie Bibliotheek gehele maand april Open middag Oudheidkamer Locatie vs Gravenweg 6 open van 14.00 17.00 Expositie schilderijen van Margreet Hagoort Schreerder Locatie Raadhuis t/m 25 mei Zaterdag 30 april Oudheidkamer Locatie: 's Gravenweg 6 open 14.00 - 17.00 liepen behoorlijk te slingeren met hun golfclubs. Voor de veiligheid hebben ze nu een eigen onderdeel gekregen. En uiteraard ook voor het plezier. Ze blijken dit veel leu ker te vinden. Je mag het hier niet zeggen, maar het leek een beetje op midgetgolf. Eigenlijk een heel ander soort sport." Ook voor alle overige belangstel lenden stond er een activiteit op het programma. Van Lieshout: "De medewerkers van Golfshop Rinus Goor hadden een heuse modeshow georganiseerd, waarin de nieuwste modetrends voorbij kwamen. Het betrof niet alleen de golfmode, maar ook andere spor tieve kleding." Het woord 'sportief' is gevallen. Toch iets dat niet vaak geassocieerd wordt met golf. Het clichébeeld van gepensioneerde mannetjes die langzaam over de baan slenteren, wil nog wel eens overheersen. "Het klopt dat veel mensen dat den ken," zo weet van Lieshout. "Maar het is allesbehalve waar. Ik dacht het ook, toen ik voor het eerst op Golfbaan Hitland kwam werken. Maar het bleek allemaal wel mee te vallen. Het is een vooroordeel dat ik bij deze wil ontkrachten. Je ziet hier mensen van alle leeftij den. En vooral het niveau van de jeugd is bijzonder hoog. Die zijn me een partij fanatiek." Van Lieshout durft zelfs te stellen dat golf steeds hipper wordt. "De afgelopen jaren is deze sport al enorm in populariteit gestegen. En dat gaat alleen nog maar toene men. Golf is namelijk geschikt voor jong en oud. Bij jongeren gaat het er over het algemeen een stuk fanatieker aan toe. Die spelen in competitieverband en willen maar één ding en dat is winnen. Oude ren gaan over het algemeen meer voor de ontspanning en het genie ten van de natuur, leder beleeft het op zijn of haar eigen manier. Dat maakt dit spelletje zo mooi." Zomerbanenmarkt Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek van Nieuwerkerk vindt op vrijdag 20 april van 18.30 uur tot 20.30 uur de derde editie van de Zomerbanenmarkt plaats. De toegang is vrij. Jongeren kun nen op de markt zoeken naar een baantje in de aanwezige vaca tures. De markt is hoofdzakelijk gericht op jongeren van 16 tot en met 22 jaar. Er zijn voorna melijk vacatures uit Nieuwerkerk en omgeving, maar ook enkele uit het buitenland. Diverse orga nisaties zijn aanwezig met een kraam. Jongeren die informatie willen over hun rechten en plich ten, over de minimumlonen per leeftijd en andere onderwerpen kunnen dit vragen en informatie inwinnen. Verder kunnen er vra gen worden gesteld over werken in bijvoorbeeld Frankrijk of Italië of vrijwilligerswerk in Nepal, over het terugvragen van belasting en over geld bijverdienen terwijl je studiefinanciering krijgt. Ook kan er worden ingeschreven bij de uit zendbureaus. Streetball '3 on 3' Parkzoomhal Groot basketbal spektakel meteen 'Big ass trophy' voor het winnende team! Op zaterdag 21 april wordt in de Parkzoomhal van 11.00 tot 17.00 uur de basketbalwedstrijd gehouden. Verschillende teams van 14+ jaar nemen het tegen el kaar op. De wedstrijden worden drie tegen drie gespeeld, maar een team kan zich inschrijven met maximaal vijf personen. Tussen de wedstrijden door kan er volop genoten worden van muziek van DJ's en optredens van het Taverna Dance Team én de Hip Hop dance girls van Interselect. Opgeven bij sportbuurtwerker Allard: 06- 48102366 of via mail:allard@ta- verna.demon.nl. Kosten: €15,- per team bij aanmelding vooraf; €25,- op de dag zelf. De dag wordt ge organiseerd door het sportbuurt- werk van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Biebnight Jumpstyle Donderdagavond 26 april kan men leren 'jumpen' in de bieb. Leer de 'moves' van een steengoede jum per en laat in de 'jumpstyle com petition' het beste zien. De avond Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Gemeentehuis is van 2 april tot en met 25 mei 2007 een expositie te bezichtigen van schilderijen van Margreet Hagoort. De werken ge ven een beeld van de verschillende culturen die de kunstenaresop haar reizen is tegengekomen. Margreet Hagoort woont in Capelle aan den IJssel en schildert sinds 1993 in ver schillende disciplines waaronder aquarel, acryl en olieverf. Voor meer informatie: www.home.ver- satel.nl/margreethagoort. begint om 19.30 uur en eindigt om 23.00 uur. De toegang is vrij. De Biebnight wordt georganiseerd door een groep jongeren onder begeleiding van de medewerkster van het Jongeren Informatie Punt van Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk aan den IJssel. Locatie: Open bare Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel. Woensdag Kroegavond Op woensdagavond 18 en 25 april is het tijd voor een gezellige avond in het bruin café van Ta verna. Onder het genot van een drankje even bijkletsen! De kroeg is geopend van 20.30 uur tot 23.00 uur. Vrijdag kroegavond Op vrijdagavond 20 april kan er een biertje gedronken worden in Taverna; een ouderwets gezellige avond. Kroeg geopend van 21.00 tot 00.30 uur. Zaterdag Surprise Night Zaterdag 21 april vanaf 21.00 uur gaat Taverna open voor een Sur prise Night. Goede muziek en sfeer verzekerd. Vooraankondiging: Bingo op het Raadhuisplein Op zaterdag 12 mei wordt er een openlucht bingo georganiseerd op het Raadhuisplein. Deze ac tie is een initiatief van een groep hangjongeren, onder begeleiding van Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk aan den IJssel, die zich op een positieve manier wil presenteren i> aan de buurt. Dit doen zij niet zomaar, maar in het teken van de landelijke wedstrijd 'Let's Hang Around'. Naast Nieuwerkerk aan den IJssel, doen de volgende ge meenten mee aan deze wedstrijd: Urk, Oldenzaal, Almere, Drachten, Tholen, Rotterdam, Veldhoven, Hardenberg en Amersfoort. Op zaterdag 12 mei gaan de Nieuwer- kerkse jongeren laten zien dat zij de leukste hangjongeren zijn van Nederland. Nieuwerkerkse win keliers en ondernemers hebben leuke prijzen beschikbaar gesteld. Naast de bingo hebben de jonge ren nog een aantal verassingen in petto! De actie duurt van 12.00 tot 17.00 uur en wordt geopend door wethouder Tamara Venrooy. Vermist: - Een grasparkiet, groen - geel, niet zo groot, ongeringd. Linge te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een gecastreerde cyperse kater, witte voetjes, bef, neus, snorha ren, 2 jaar oud. Tuin van Bier te Moordrecht. Gevonden: - Een grijze oude perzische poes, mager en kale pieken. Tuin van Bier te Moordrecht. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland, 0184-661509 ofwww.amivedi.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 wordt voor Konin ginnedag door de werkgroep Aju- tor omgetoverd in Hotel Oranje Boven. De opbrengst van het hotel gaat naar het project waar Ajutor zich sterk voor maakt: zigeuner kinderen in de Roemeense stad Sighisoara. Vanaf 14.00 uur staan er in en rond het Ontmoetingscentrum diverse kinderspelletjes klaar. Terwijl de kinderen spelen kunnen de ouders genieten van koffie met gebak. Vanaf 16.30 uur gaat de 'Oranje Keuken' open en kunnen bezoe kers genieten van onder andere nasi met saté, broodjes hamburger en uitsmijters. Tijdens het eten vin den optredens plaats en draait het Rad van Avontuur. Het hotel sluit haar deuren om 19.30 uur. Ook 's ochtends zijn de jongeren van Ajutor druk bezig. Naast Ho tel Oranje Boven is er in het Oude Dorp een kraam te vinden. Hier worden diverse spullen verkocht, waarvan de opbrengst eveneens naar het goede doel gaat. Om deze dag tot een succes te ma ken wordt de hulp van de inwoners gevraagd. Zo worden diverse taar tenbakkers gezocht om taarten te maken die verkocht kunnen wor den. Verder wordt gezocht naar kinderen van 12 jaar of ouder of volwassenen die een aantal kin derspelletjes willen begeleiden. Voor de kraam in het Oude Dorp is de organisatie op zoek naar spullen die verkocht kunnen wor den. Wie Ajutor hierin wil bijstaan wordt verzocht contact op te ne men met Annemiek de Vlaming: 0180-316472. Ajutor bestaat uit zeventien en thousiaste jongeren uit de PKN- gemeente van Nieuwerkerk. Deze jongeren gaan komende zomer op werkvakantie naar Roemenië. Ge durende twee weken zullen zij zich inzetten voor de zigeuners rond de stad Sighisoara. Onder de naam Ajutor, wat hulp betekent in het Roemeens, proberen ze geld in te zamelen voor dit project. Voor meer informatie: http://aju- tor2007.waarbenjij.nu.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27