FRED TEEVEN OVER THEMA VEILIGHEID IN DEBAT NIEUWERKERK F1 DE TERECHTE KAMPIOEN VINZWEMWEDSTRIJD SR00TS DANSSPEKTAKEL G0UDSCHE SCHOUWBURG DINSDAGAVOND SESSIES IN EAST END 10 KM VOOR ELISE HUYSEN L- 'K NIEUWEm^ÉRK/MOORDRÊCH1" Eerste maatschappelijk debat in reeks van vijf l Fortis Rotterdam Marathon ZONNENDE SCHILDPAD OP NEST VAN MEERKOET F - Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 pagina 33 Door Elias van der Plicht Nieuwerkerk aan den IJssel - Door de bibliotheek van Nieuwerkerk werd maandagavond 16 april het eerste in een reeks van vijf maat schappelijke debatten gehouden. De thema's die tijdens deze avond aan de orde kwamen, hadden allen betrekking op lokale en landelijke veiligheidskwesties. De belang rijkste spreker was VVD Tweede Kamerlid en voormalig officier van justitie Fred Teeven. Het debat werd geleid door VVD- raadslid Daan de Neef. Het discus siepanel bestond naast Teeven uit voormalig CDA-wethouder Cora Kuyvenhoven, ChristenUnie-raads- lid Marnix de Romph en journalist Peter Louwerse. Zo'n vijftig be langstellenden woonden de dis cussie bij. Teeven opende het debat door te stellen dat het creëren van een vei lige samenleving niet haalbaar is met preventieve maatregelen te gen criminaliteit: "Preventie zon der repressie stelt niets voor. De afgelopen twintig jaar is te veel de nadruk komen te liggen op pre ventie van criminaliteit." Hij pleitte ervoor dat jongeren die overlast veroorzaken na drie misdaden een onvoorwaardelijke celstraf opge legd moeten krijgen. De Romph bracht hier tegen in dat preventie van misdaden niet zondermeer aan de kant moet worden geschoven. Hij wees erop dat crimineel gedrag zich al op jonge leeftijd openbaart en dat daarom veel meer in kin deren moet worden geïnvesteerd om ontsporing op latere leeftijd te voorkomen. Het publiek mengde zich in de dis cussie door kenbaar te maken dat men de incidenten van de afgelo pen jaren beu was. De aandacht richtte zich hierbij met name op de ongeregeldheden rond het Raadhuisplein tijdens de afgelo pen nieuwjaarsnacht: "Waarom werden de relschoppers niet ver volgd?" Aangezien de lokale over heid te weinig middelen heeft om de onruststokers aan te pakken, zouden op landelijk niveau maat- "Van de zestig smartshops in Nederland moeten er zestig verdwijnen" regelen moeten worden genomen. Teeven had een andere zienswijze. De politie moet raddraaiers sneller oppakken en burgers moeten het lef hebben om jongeren die over last veroorzaken aan te geven. Volgens enkele jongeren in de zaal werd te veel de nadruk gelegd op jongeren die voor misstanden zor gen. Ze voelden zich over één kam geschoren met een kleine groep leeftijdsgenoten die problemen veroorzaken. De jongeren wer den hierin bijgestaan door Kuy venhoven, die waarschuwde voor een stigmatisering van bepaalde groepen in de maatschappij. Om criminaliteit tegen te gaan zouden meer activiteiten voor de jeugd moeten worden georganiseerd, zo opperde één van de aanwezigen. Er zouden bijvoorbeeld meer fees ten georganiseerd moeten wor den. Teeven was hier een voorstan der van, zolang dergelijke feesten geen aanleiding geven tot nieuwe problemen. Het debat spitste zich vervolgens toe op de rol van de media bij vei ligheidskwesties. Louwerse vond dat de media te vaak de schuld krijgen van het opblazen van mis standen. Volgens hem moet de media op een zo objectief moge lijke manier verslag doen van mis daden, maar hoeft men niet terug houdend te zijn bij bijvoorbeeld gezinsdrama's, aangezien het de taak is van de media om de burger te informeren. Tot slot gaf Teeven commentaar op de kwestie rondom het gebruik van paddo's. Hij beweerde dat voornamelijk buitenlandse toe risten deze drug kopen en dat dit te vaak tot excessen heeft geleid: "Van de zestig smartshops in Ne derland moeten er daarom zestig verdwijnen", aldus Teeven. Met deze stelling werd de debatavond besloten. Moordrecht - The Delta Cousins hebben op dinsdagavond 17 april in eet- bluescafé East End aan het Oosteinde 7a de aftrap geven voor "de dolle dinsdagavond sessies", regelmatige muzieksessies met meer en vooral minder bekende muzieksoorten en artiesten. De muziek zal variëren van blues tot rock, van easy-listening tot soul en van americana tot country. Mogelijkheid om te "jammen" is aanwezig. De avonden starten om 20.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www. eastendmoordrecht.com, 0182-374957 of 06- 54255110. Rotterdam/Moodrecht - Elise Huysen startte zon dag met startnummer 2416 voor de afstand van 10 kilometer. Ze finishte in 1.05.26. "Het was heel erg warm. Verbazingwekkend want het was nog geen 12.00 uur en toch al zo heet. Ik had de in druk dat veel mensen er moeite mee hadden. De eerste 5 km gingen soepel en probleemloos maar daarna kwamen heel wat mensen de 'man met de hamer' tegen. Er waren extra water-afgiftepun- ten, wat heerlijk was. Ook leuk dat er dit jaar veel meer enthousiaste mensen langs de lijn stonden. Vorig jaar was het erg koud en was er veel minder publiek." Moodrecht/Gouda - "Speciaal uit de States overgevlogen: Liza Mi- nellii", zo begon de achtste Mega Dance Manifestatie die georgani seerd werd door Totally Dance van Fit Fun Sports uit Moordrecht. Met een live optreden van zan geres Lianne, die een geweldige vertolking bracht van het num mer New York New York, begon de voorstelling. Het publiek be leefde zaterdag 31 maart zinde rende tijden met de Lion King en romantische momenten met Belle en het Beest, zong luidkeels mee met Grease en genoot het van de swingende moves van Fame. Diver se dancecenters uit de regio (Toos Waddinxveen, Jazzdance Reeuw- ijk-Dorp, Va Bene Reeuwijk, Totally Dance Nieuwerkerk, Diana's Free Aerobics en Olympia Haastrecht) maakten er samen met Totally Dance een spetterende show van. Door Ruben van Diest Nieuwerkerk aan den IJssel - Kam pioenswedstrijden zijn vaak saai. Nieuwerkerk F1 tegen Soccer Boys F1 was er eentje om je vingers bij af te likken. Er moest door Nieu werkerk gewonnen worden om achtervolger ESTO op drie punten te houden. En juist die opdracht zorgde ervoor dat sportpark Dor- restein van spanning in brand stond. Het rare was dat Nieuwerkerk de eerste tien minuten achter Soccer Boys aanliep. Maar ineens werd er weer sambavoetbal gespeeld. Er was geen houden meer aan voor onze gasten. De druk werd te groot. Als een dijk waar langzaam de gaten in werden geschoten. Een zilveren aanval waar Tristan Boer een hoofdrol inspeelde, werd door Ayoub Belali in goud veranderd. Soccer Boys bleef le vensgevaarlijk. Het zorgde voor het echte finalegevoel. De eerste helft zat erop. De snerpende fluit van de uitste kende scheidsrechter gaf aan dat de aandacht weer op het veld moest zijn. Direct wist Mikey Jans sen zich door de verdediging van Soccer Boys te boren. Zijn pass op Luke Sitskoorn was van wereld klasse. Luke nam het geschenk van Mikey dankbaar aan. Het stond 2-0 voor de koploper. Toen Mikey hierna met een vlammend hard schot zijn handtekening zet te onder de 3-0 was de spanning uit de wedstrijd. Nieuwerkerk speelde ijzersterk. Toch scoorde Soccer Boys de ver diende tegentreffer. Toen vlak voor tijd ook nog de 3-2 viel, voel de je de onrust. Zou een 3-0 voor sprong uit handen worden gege ven. Nee hoor. Dat gebeurde niet. De wedstrijd was voorbij. Concur rent ESTO had gelijk gespeeld. "We zijn kampioen" schreeuw den ze in de kleedkamer. Wat een vreugdbom ontplofte daar. Trainers en kanjers van Nieuwer kerk F1jullie zijn helden voor het leven! Tv*,? vv Nieuwerkerk aan den IJssel - In de vijver aan het Schildmos in Nieuwer kerk zit een schildpad te zonnen op het nest van een meerkoet. De ma ker van de foto maakt er tegelijker tijd op attent dat het loslaten van moerasschildpadden in de vrije na tuur niet goed is voor de dieren. Van showballet tot streetdance tot BodyJam. Een beide keren uitver kochte Schouwburg gaf de voor stelling precies het goede sfeertje zodat de 1000 dansers prima tot hun recht kwamen en het publiek met volle teugen kon genieten van de voorstelling. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Moordrechtse Zwem- en Poloclub Orka'97 hield onlangs een landelijke vinzwemwedstrijd in het Polderbad in Nieuwerkerk. Vier verenigingen schreven zwemmers in: Oceanus uit Aalsmeer, Plons! uit Zwaag, Pontos uit Wijchen en Orka'97 uit Moordrecht. In hoog tempo werden de onderdelen afgewerkt: 50 meter afstandsduiken, 25-50-100-400 meter met vinnen, en de 4*50 meter estafette met vinnen. Deze afstanden werden gezwommen in verschillende leeftijdscategorieën. Dat het vinzwemmen in de regio in de lift zit werd duidelijk bij de inschrijvingen van Orka'97; vier nieuwe zwemmers schreven zich in: Tom Keur, Marloes van Beest, Michelle Spoetman en Jeroen Frank. Alle vier zetten ze hun eerste nationale persoonlijke records neer. Tom maakte indruk door met zwemvliezen zijn tegenstanders in de 100 meter, die met een grote monovin zwommen, te verslaan. Op de 4*50 meter estafette zette het Orka'97 team de snelste tijd neer. Voor meer informatie: www.vinzwemmen.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33