Binnendijks "Leuren met tuinbonen MOORDRECHT PAKT UIT MET KONINGINNEDAG KNVB-PENALTYBOKAAL EN (PROF)TOPKEEPERS BIJ W MOORDRECHT MOORDRECHT ZP I Thea Wevers erelid Knollentuin AANHOUDINGEN NA MISHANDELING BLUEZZEN BIJ EAST END KERKDIENSTEN - 22 april Moordrecht pagina 34 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 Hart van Holland in goed gesprek met iemand die zijn sporen verdiend heeft in de Moordrechtse samenleving. Door Natasha Qualm Moordrecht - Begin april is tijdens een ledenver gadering van de volkstuinvereniging De Knollen tuin Thea Wevers benoemd tot erelid als waar dering voor de wijze waarop zij zich gedurende vele jaren voor de vereniging heeft ingezet. 17 jaar bestuurslid te zijn geweest besloot zij af te treden. De voorzitter memoreerde haar vele werkzaamheden en bedankte haar middels het overhandigen van een oorkonde en een grote bos bloemen. Thea Wevers: "Ik had het helemaal niet verwacht." Thea Wevers heeft altijd van tuinieren gehouden. "Veertig jaar geleden zijn mijn man en ik begon nen met tuinen hier aan het spoor. Toen het spoor daar verbreed moest worden werden de tuinen daar opgeheven en kwamen we terecht in Ze- venhuizen-Moerkapelle. Daar hadden we een stuk grond achter een rozenkas. Om bij de tuin te komen moesten we door de kas heen lopen. Ik weet nog goed dat het daar in de zomer altijd zo warm was", vertelt Wevers. Toen 26 jaar geleden er door de Stichting Drost IJzerman in Moordrecht een stuk grond geschonken werd waarop getui nierd mocht worden, werd de volkstuinvereniging De Knollentuin opgericht. Wevers: "Het was een stuk weiland. We hebben als vereniging destijds geld geleend om de grond te ontginnen en paden aan te leggen. In het totaal hebben we nu vijfen zestig tuinen van 100 en 150 vierkante meter. Elk jaar zijn alle tuinen bezet." Druk Vanaf het begin isThea Wevers betrokken geweest bij het bestuur van de vereniging. "Waarschijnlijk heeft iemand toen aan mij gevraagd of ik in het bestuur wilde komen. Ik kan nooit nee zeggen, dus ik zal wel ja hebben gezegd. Ik ben in de tus sentijd ook een paar jaar uit het bestuur geweest, maar vond het uiteindelijk toch wel weer leuk. Ik ben graag overal van op de hoogte. Ik bemoei me graag overal mee." In het bestuur is ze druk in de weer geweest met onder meer het uitschrij ven van vergaderingen, het bijhouden van de le denlijst en het ontvangen van de post. "Naast de Knollentuin zit ik ook nog in andere verenigingen, zoals bij de Plattelandsvrouwen. Ik heb ook tien jaar in de voetbalkantine gewerkt, ik ben leiding geweest bij de kabouters en doe vrijwilligerswerk in het zorgcentrum. Als je altijd bezig bent merk je niet dat je ouder wordt. Ik voel me nog dertig", aldus de 68-jarige Wevers. "Ik ben een vrouwtje wat heel veel doet, als het maar niet 's ochtends vroeg is. Ik houd namelijk van uitslapen." Afbouwen In de volkstuinen is elk jaar wel wat verloop. "Mensen stoppen met tuinen omdat ze geen tijd meer hebben of omdat ze te oud worden", vertelt Wevers. "Op een gegeven moment kom je op een leeftijd dat het niet meer gaat. Je wordt strammer en spitten wordt moeilijker. We hebben echter een hechte vereniging en er is altijd wel iemand die wat voor je wil doen. Zelf doe ik de tuin de laatste zes jaar alleen. Ik heb een geweldige buur man op de tuin die mij heel veel helpt, maar toch vraag je jezelf af hoe lang je het nog kan doen. Dat is ook de reden waarom ik ben afgetreden als bestuurslid. Ik wil daar eerst mee zijn gestopt voordat ik met tuinen moet stoppen." Oogst Thea Wevers geniet met volle teugen van haar volkstuin. "Het leuke aan een volkstuin is het plan ten van zaad en plantjes. Het zien groeien en het dan opeten", vertelt ze enthousiast. "Ik ben altijd benieuwd wat er op komt en wat de opbrengst is. Ik heb prachtige druivenranken in mijn kas en ben altijd trots op de hoeveelheid druiven die daar af komen. In mijn kas heb ik ook komkommers staan. Ik haal daar per jaar wel honderd komkommers af. Mijn diepvries zit elk jaar vol met bonen. Van alle kruisbessen, aalbessen en aardbeien maak ik vele potten jam. Dat kan je uit je achtertuin niet halen; dat is ook zo leuk aan een volkstuintje. Je haalt er ontzettend veel uit. Ik loop er ook altijd mee te leuren. Want als er bonen komen, komen ze allemaal tegelijk. Ik deel groente uit aan mijn kinderen of aan de buren. Als ik ergens heen ga neem ik groente mee in plaats van bloemen. Men sen zien me graag komen. Moordrecht - Het wordt groot feest dit jaar in Moordrecht. Een Mega Apres Ski-feest op het kerk plein met een live optreden van het Duo Helemaal Hollands. De Oranjevereniging pakt dit jaar flink uit en niet alleen s'avonds. Aubade Binnenkort ontvangen alle kinde ren in Moordrecht via de scholen het boekje met daarin de nummers die gezongen worden en waarop wordt gedanst. De kaft van het boekje kan ingekleurd worden; wie de mooiste heeft gemaakt wint een prijs. Wat dit jaar ook bijzonder is tijdens de aubade is dat muziekvereniging Kunst Na de Arbeid met een twirlgroep te zien zal zijn. Zij zullen onder andere meedansen met het lied 'Wat een feest, hijs de vlag'. Fotospeurtocht Na de aubade worden balonnen opgelaten op de Westringdijk. Strookjes voor aan de ballon wor den meegeven op de scholen. Voor alle kinderen van 8 tot 12 jaar is er een speurtocht met foto's. Ken jij alle plekjes goed in Moordrecht en omgeving dan heb je grote kans dat je wint. Kom om 10.30 uur naar de Zespunt en doe mee. De traditionele auto en fietspuzzelrit leder jaar strijden vele gezinnen uit Moordrecht om de titel. Wie is de beste puzzelritter van het dorp. Maar ook op de fiets is er ieder jaar veel gezelligheid. Langs de kant staan veel controleposten dus vals spelen is er niet bij. Bij de autopuz- zeltocht staan er meerdere en bij de fietspuzzeltocht is er onderweg de traditionele versnaperings- post. Inschrijven voor de auto of fietspuzzelrit kan om 10.30 uur in de Zespunt. Tijdens het après-ski feest zal bekend worden gemaakt wie dit jaar de titel verdient. Voor de kleinere kinderen De oranjevereniging gaat met de tijd mee. Dit jaar heeft de vereni ging de enige echte Garfield weten te strikken om naar Moordrecht te komen. Om 14.15 uur kunnen de kinderen met hem op de foto op het kerkplein. Naast de kinderspel letjes op het parkeerterrein van de Rabobank is er een optreden van Rolando in de Zespunt. Rolando zingt allerlei liedjes van Ernst, Bob bie en de Rest. Kinderrommelmarkt en Koninginnemarkt Naast alle nieuwe dingen is er de traditionele kinderrommelmarkt. Alle kinderen die nog iets te ver kopen hebben zijn van harte wel kom om 13.00 uur op de Kerklaan. En op het kerkplein zal naast de koninginnemarkt de drive-in show Stage Explosion zorgen voor de muziek. Avond Fietsspeurtocht met spelletjes Wie er geen genoeg van kan krij gen of in de ochtend nog aan het bijkomen was van de oranjenacht is van harte welkom bij de avond fietsspeurtocht met spelletjes. Ver trek is vanaf het kerkplein (bij de oranjekraam). Ook leuk om met kinderen te doen. Moordrecht - Na het succes van vo rig jaar is voetbalvereniging Moor drecht (VVM) er weer in geslaagd om, in samenwerking met de Goud se Keepersschool en de KNVB, de voorronde en halve finale voor de districts-penaltybokaal KNVB West II te organiseren. Het evenement zal plaatsvinden op vrijdag 20 april vanaf 18.00 uur op het sportpark aan de Sportlaan. De clubkampi oenen van de E- en D-pupillen en C- en B-junioren van ongeveer 50 voetbalverenigingen (ruim 200 kinderen) uit district West II gaan strijden om een plaats voor de lan delijke finale op 27 mei. Zij zullen het niet gemakkelijk krijgen, om dat het keepersesemble, waarin onder meer Erik van der Laan en Mitch Binken van VVM, dat zijn medewerking aan dit spektakel heeft toegezegd, nog sterker lijkt te zijn dan vorig jaar. Als klap op de vuurpijl zullen in de halve finale de profkeepers Eric Cummers van het belofte-elftal van Feijenoord en Arjan van Dijk (selectiekeeper van Excelsior) hun opwachting ma ken om de clubkampioenen van het scoren af te houden. Voorts bestaat de kans dat ook Carlo l'Ami (ex-Feijenoord/PSV en thans keeperstrainer van Excelsior) aan wezig is. Op deze avond zal tevens een de monstratietraining (met medewer king van een selectie pupillen van VVM) door Jan van Weenen, loop- herstel- en revalidatietrainer van de Goudse Keepersschool en Me- dispo worden verzorgd. Gouda/Moodrecht - De politie heeft donderdagavond 12 april zes personen van tussen 22 en 32 jaar uit Gouda en Moordrecht aange houden. Een van hen, een 22-jarige Moordrechtenaar, zou op de Nieu we Haven met een fietsspin door een geopend raam van een auto naar drie inzittenden hebben ge slagen. Volgens een getuige werd hierna de Moordrechtenaar door de drie personen mishandeld. De getuige seinde de politie in. Een medewerkster van een nabij gele gen zaak probeerde de groep uit elkaar te halen en liep daarbij een klap op. De politie heeft de vier aangehouden. De twee andere aangehouden personen hadden zich, toen de politie al ter plaatse was, bij de groep gevoegd. Zij waren al uit de auto gestapt nog voor de ruzie ontstond. Na hun verklaring zijn ze heengezonden. De andere vier zijn in verzekering gesteld voor verder verhoor. Moordrecht - De formatie The Juke Joints speelt op zaterdag 21 aprii vanaf 21.00 uur in Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a. Kaarten voor deze avond ad €10,- zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de bar van het café. Voor meer informatie: www eastendmoordrecht.com en www thejukejoints.com. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. A.J.G. Dronkert. R.K. parochie St. Johannes 10.00 uur Eucharis tieviering pastor M. Kwee. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 34