ón el?evs in veqió... FELICITATIES VOOR WERELDJEUGDKAMPIOEN 5E LIONSCONCERT WAARDIG LUSTRUMFEEST KLEUTERS VERMAKEN ZICH MET LEERLINGEN C0ENEC00P COLLEGE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 pagina 35 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Niet te beroerd om even wereldkampioen te worden... Door Natasha Qualm Moordrecht - Vrijdag de dertiende was geen ongelukkige dag voor Ronald Hertog. Op deze dag werd hij in het zonnetje gezet met een felicitatie van het college van bur gemeester en wethouders. Wet houder Ron Gast kwam namens het college op bezoek met een bos bloemen om Ronald te feliciteren met het behalen van twee gouden en één zilveren medaille tijdens de IWAS (International Wheelchair and Amputee Sports Federation) Junior World Championship in Jo hannesburg in Zuid-Afrika die be gin april werd gehouden. De achttienjarige Ronald won goud op de atletiekonderdelen speerwerpen en kogelstoten. Op het onderdeel speerwerpen gooi de hij een afstand van 39,70 meter. Bij het kogelstoten haalde hij een 10,76 meter, waarmee hij zijn per soonlijke record verbeterde. Met een afstand van 30,99 meter eve naarde Hertog bij het discuswer pen zijn persoonlijk record waar mee hij de zilveren medaille won. Het thuisfront werd door middel van een sms'je uit Afrika verrast met de winst van de drie medail les. Ronald was namelijk naar Jo hannesburg vertrokken om alleen op het onderdeel speerwerpen uit te komen. "De organisatie had aan de bondscoach gevraagd of ik ook wilde meedoen aan de onderdelen discuswerpen en kogelstoten, om dat ze een tekort hadden aan deel nemers. Ja, en dan ben ik niet te beroerd om daar aan mee te doen en even wereldkampioen te wor den", grapt Ronald. Wereldjeugdkampioen wordt je niet zomaar. Ronald Hertog traint er hard voor. Drie keer in de week is hij te vinden op de atletiekbaan in Rotterdam en twee keer in de week traint hij in de sportschool. "Inmiddels is hij een beetje uit de sportschool gegroeid," vertelt zijn trotse moeder. "De gewichten zijn niet meer zwaar genoeg." De training gaat na de wedstrijden in Johannesburg gewoon door. In mei wil Ronald mee doen aan de Nederlandse Open Kampioen schappen en in september gaat hij naar het Chinese Taipei om zich daar hopelijk te kwalificeren voor de Paralympische Spelen in Beijing in 2008. Atletiek vindt Ronald een mooie sport: "Het is de moeder der sporten. Alle sporten zijn er op gebaseerd. Daarnaast is het ook een individuele sport, dus je leert jezelf goed kennen." Ondanks het feit dat Ronald in Johannesburg een topprestatie heeft geleverd waar hij jaren naar toe heeft gewerkt is er in het alge meen genomen weinig aandacht voor deze tak van sport. Mevrouw Hertog zegt daarover: "De sport wordt nog erg zielig gevonden. Het is niet spectaculair genoeg. Men denkt je zit in een rolstoel en je kan niets. Maar in deze tak van sport moet je de eigen beperkin gen overwinnen en ook nog een topprestatie leveren. De drive om door te gaan moet toch wel heel groot zijn." Ook het vinden van sponsors is in deze tak van sport niet makkelijk. Ronald: "Ik zoek nog sponsors. Ondermeer de ma teriaalkosten zijn hoog. Een beetje speer kost toch al vlug 800 a 900 euro. Daarnaast heb ik voor de sport een speciale prothese no dig." In Nederland mag Ronald wellicht niet zo bekend zijn, in zijn eigen buurt kennen ze hem wel. Een paar huizen verderop zitten twee buren op een bankje in de zon. "Ronald? Die is wereldkampioen geworden", zeggen ze enthousiast. "We zijn apetrots op hem!" Zevenhuizen - De beste reclame die een organisatie zich kan inden ken is een lange rij wachtenden. Reeds om 19.00 uur was die rij een feit om het voorprogramma van het vijfde Lions-Voorjaarsconcert en de grootschermige promotiebe- elden van Zevenhuizen en Moerka- pelle bij te wonen. Na binnenkomst in de Hervormde Kerk verkortte Rob de Jong uit Zevenhuizen met zijn pianospel de wachttijd op een bijzonder prettige manier alvorens burgemeester J.C.G. Fijen om 20.00 uur overging tot de opening van het Lions Lustrumconcert. Voor een volle kerk memoreerde hij aan welke goede doelen de opbrengst van het concert besteed zou wor den. Het concert werd gekenmerkt door een meer serieus gedeelte vóór de pauze, en een luchtiger genre na de pauze, doch met eenzelfde ken merk, namelijk ongedwongenheid. Voor dit laatste zijn met name di rigent Nan van Groeningen en pia nist Rob van Dijk verantwoordelijk die altijd kans zien een kwinkslag dan wel ingebouwde grap te pro duceren. Het Grootkoor Rotterdam en de solisten Charlotte (mezzosopraan) en Josefien (sopraan) Stoppelen burg vulden elkaar, naast zelfstan dige optredens, regelmatig aan. De unieke harmonie van de stem men van de beide winnaars van het Prinses Christina Concours was reeds bekend van het 4e Voorjaar sconcert, doch ook nu maakten ze het weer meer dan waar. Uniek waren ook de piano-improvisaties van Rob van Dijk: voor de pau ze was het thema de pasgeboren oranjetelg Ariane, die hem inspi reerde tot een bijzondere impro visatie op 'het Wilhelmus'. Na de pauze was hij er nog onwetend Door Carlo Willemsen Waddinxveen - Met een natte spons gooien naar leerlingen van het Coenecoop College. Niet iets dat kleuters elke ochtend mogen doen. Maar op de Theo Thijssen- school was het vrijdag een nor maal verschijnsel. Speciaal voor het vermaak van de kinderen, kwamen scholieren uit de tweede klas van het vmbo bl/kl een och tend langs om een feestprogram ma te verzorgen. Het gebeurde in opdracht van het Coenecoop College. Leerlingen konden kiezen uit verschillende basisscholen. Ook verzorgings tehuis Bloemendaal in Gouda was een optie. "Slechts een klein groepje koos voor het laatste," aldus Ank Prins, docent op het Coenecoop College. "Het meren deel voelde zich toch prettiger tussen de kleuters. De bedoeling was om speciaal voor de kinderen en bewoners diverse spelactivitei ten te organiseren." De leerlingen zijn afgelopen week druk bezig geweest op school. Ze mochten het programma zelf in vullen. Prins: "Hun creativiteit is behoorlijk op de proef gesteld. Maar ze zijn met vlag en wim pel geslaagd. De leukste creaties kwamen tevoorschijn. Van zelf gemaakte puzzels en kleurplaten tot aan een evenwichtsbalk. Zelfs de diploma's, die alle kleuters aan het eind van de ochtend uitgereikt kregen, waren zelf ontworpen." Het doel van dit jaarlijkse project is scholieren in de praktijk bezig te laten zijn. "Het kan ze helpen om in de toekomst een carrièrekeuze te maken," legt Ank uit. "Mis schien vinden ze deze ochtend wel zo leuk, dat ze kiezen voor een baan in het basisonderwijs. Je Unieke harmonie van de stemmen van Charlotte en Josefien Stoppenlenburg. van dat hij het thema 'roos' of 'rozen' diende te vertolken, en na enig schrijfwerk met nummers over dit onderwerp zette hij een wel heel gevoelige improvisatie neer. Het eerste gedeelte van het con cert werd afgesloten met het Sla venkoor van Giuseppe Verdi. De naam 'Voorjaarsconcert' was deze keer wel heel toepasselijk, want tijdens de pauze voor de koffie/thee hadden de bezoekers, dankzij de hoge temperatuur en onder het zachte groen van de lente, de grote kerktuin als buiten foyer ontdekt. Het repertoire na de pauze stond voornamelijk in het teken van mu sicalfragmenten uit Porgy Bess, My Fair Lady en Fiddler on the roof. Indrukwekkend was ook de vertol king door Josefien Stoppelenburg en het Grootkoor van 'O mio bab- bio Caro' van Puccini. Solisten, koor en de dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen kregen na afloop dan ook een staande ovatie van het dankbare publiek. De to egift was bedoeld om het geheel nog indrukwekkender te maken door te kiezen voor 'Conquest of Paradise' van Vangelis. Met een te vreden gevoel en voorzien van een witte 'lustrumroos' verlieten de bezoekers de Hervormde kerk of werd er in het Hervormd Centrum tot in de kleine uurtjes nagepraat. De opbrengst van het Lions-Voor jaarsconcert benadert de 10.000 met als gevolg dat de gestelde goede doelen gehaald zijn. De op brengst is bestemd voor het hos pice IJsselThuis, voor het normen en waardenprogramma 'Leefstijl' voor basisscholen en voor Zeparo, ofwel de atleten van Zevenhuizen- Parijs-Rotterdam, die deze afstand f afleggen ten behoeve van kanker patiënten. Voor meer informatie: www.lions. nl/zevenhuizen. Gooien met natte sponzen; en dan maar hopen dat ze raken! weet het maar nooit. De leerlin gen zijn in elk geval hartstikke en thousiast. Hoewel ze het ook wel spannend vinden. Ze zijn doods bang dat er iets fout gaat." Eén van de hoogtepunten van de ochtend was het 'sponsgooien' op het schoolplein van de Theo Thijs- senschool. Kleuters mochten met natte sponzen de 2 vmbo-leerlin- gen Brandon, Stefan en Lorenzo bekogelen, die om beurten hun hoofd in een zelfgemaakt schavot staken. "We zijn zelf op dit idee gekomen," zegt Brandon. "Een maal bedacht, hadden we het in één ochtend gemaakt. We vonden het ontzettend leuk om te doen." Ook de evenwichtsbalk van Danny, Samir en Stefano was behoorlijk in trek. Met een aardappel op een lepel moesten kleuters de balk betreden, zonder het evenwicht te verliezen of de groente te laten vallen. "Het was niet zo moeilijk om te maken," aldus het drietal. "Het enige dat we nodig hadden was een plank en een stukje re genpijp." Op de Theo Thijssenschool werd er na afloop tevreden teruggekeken op deze plezierige ochtend. "Het project is geslaagd," volgens juf frouw Wimke van der Laan. "De kleuters zijn goed vermaakt en de leerlingen hebben geweldig hun best gedaan. Van mij mogen ze volgend jaar terugkomen."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35