MUSEUM OPENT BIJENTENTOONSTELLING ADVIESORGAAN GEMEENTE ERNSTIG IN GEBREKE OPEN DAG BASISSCHOOL DE BRUG ORANJECONCERT C-AKKOORD POLITIEBERICHT BOSKOOP i BINGO 'T ZUIDEN TENTOONSTELLING ONS JEUGDHUIS WORKSHOP SIERADEN VAN VILT 0RANJET0CHTEN AVANTI MISHANDELING ELFSTEDENTOCHT BIJ JORISDAG OP DE SCHOUW pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden organiseert voor maan dag 23 april om 20.00 uur in het jeugdhuis aan de Julianastraat 50 een bingoavond. Zaal open om 19.00 uur. Entree voor niet-leden €1,25. Boskoop - 'Ons Jeugdhuis' aan de Julianastraat 50 organiseert voor vrijdag 20 april van 10.00 tot 21.00 uur haar jaarlijkse ten toonstelling. Kinderen en volwas senen presenteren het werk dat ze het afgelopen seizoen hebben gemaakt. Nieuw dit jaar is de ver koop van keramiek. Ook zijn er bloemstukjes verkrijgbaar tegen een redelijke prijs. Er is koffie met gebak, men kan meedoen aan de loterij, envelop-trekken en er is een grabbelton. Speciaal voor de kinderen is er een hele leuke workshop. Wat de kinderen gaan doen blijft nog even geheim. Boskoop - Stichting Boskoop Crea tief organiseert voor donderdag 26 april in het Praathuis aan de Bosweg 2 van 9.00 tot 11.30 uur een workshop 'sieraden maken van vilt'. De leiding is in handen van Fransje van Pelt. De kosten bedragen €15,- inclusief het ma teriaal. Voor meer informatie en aanmelden: Willeke Claus, 0172- 212274, of www.boskoopcrea- tief.nl Boskoop - Toerclub 'Avanti' or ganiseert voor Koninginnedag, maandag 30 april, haar jaarlijkse Oranjetochten. De tochten start in het Praathuis aan de Bosweg te Boskoop (Snijdelwijk). De afstan den zijn 20, 40, 60 en 90 kilometer. De start van de 20 en de 40 km is tussen 10.00 en 14.00 uur; voor de 60 en de 90 km kan gestart wor den om 9.00 uur. Voor de 60 km tot 13.00 uur en voor de 90 km tot 12.00 uur. De kosten bedragen vooralleafstanden bedragen€2,50 (NTFU-leden krijgen €1,- korting). Kinderen tot 12 jaar 0,50. Voor meer informatie: 0172-214844 of 0182-616946 (beiden na 18.00 uur) of op http://welcome.to/tcavanti. Door Carlo Willemsen Boskoop - Nu de natuur in de ver stedelijkte gebieden van Zuid-Hol land steeds verder achteruit gaat, heeft Boomkwekerijmuseum Bos koop een tentoonstelling geopend met de naam 'Bomen over bijen'. "Omdat wij de nadruk willen leg gen op de bevruchting van bomen en platen door onze geel-zwarte vriend," vertelt museumbeheerder Jan Blom. "Als dat niet zou gebeu ren, heb je geen kwekerijproductie meer, met een stuk minder voedsel als gevolg." De tentoonstelling gaat over het op gang brengen van het bomen. "Daar heb je bijen voor nodig," legt Blom uit. "Maar andersom geldt precies hetzelfde. Het is voor bijen heel belangrijk dat er bomen worden geplant. Boskoop levert hier in elk geval een behoorlijk aandeel aan. Ons kwekerijgebied behoort tot het grootste en oud ste ter wereld. Ruim de helft van de 16.000 Boskopers verdient op die manier de kost." Volgens Blom wordt het belang van bijen nogal eens onderschat. "Mensen staan er zelden bij stil. Ik moet eerlijk toegeven dat ik me er ook nog nooit mee heb bezig gehouden. Maar nu wij er in het museum een tentoonstelling over hebben, ben ik opeens bijzonder geboeid door dit onderwerp. Mijn respect voor imkers is enorm toe genomen. Hoewel ze er niets aan overhouden, doen ze toch cruciaal werk voor onze voedselketen." 'Bomen over bijen' werd afgelo pen zaterdag geopend door Maap Groenendijk, zelf bijenhouder in Boskoop en tevens voorzitter van Imkervereniging Hollands-Midden. "Het is een uit de hand gelopen hobby," zegt hij. "Gelukkig maar, want er zijn steeds minder imkers. Volgens Blom wordt het belang van bijen nogal eens onderschat. Maap Groenendijk, bijenhouder in Boskoop. Ik doe het om mijn steentje bij te dragen aan de natuur. Geld zal ik er nooit mee verdienen. Honing van de bijen is het enige dat ik er voor terugkrijg." De tentoonstelling is toegankelijk voor alle doelgroepen, maar in het bijzonder geschikt voor jongeren. "Wij hebben deze expositie zo laagdrempelig mogelijk gemaakt," aldus Blom. "Het is belangrijk dat de jeugd zich wat meer bewust wordt van dit onderwerp. Zij zijn immers de toekomst. Bovendien willen wij een einde maken aan het beeld dat veel jongeren hebben van musea. Zij denken dat het hier een saaie, gezapige bedoeling is. Alleen maar interessant voor oude mensen. Niets is minder waar. Ik wil niet zeggen dat wij een jonge- renmuseum zijn, maar Boomkwe kerijmuseum Boskoop probeert de jeugd er wel bij te betrekken. En vooralsnog gaat dat ons uitste kend af. De bezoekersaantallen lie gen er niet om. Hopelijk gaan die de komende maanden nog meer omhoog. De tentoonstelling 'Bo men over bijen' is namelijk voor ie dereen geschikt. Jong en oud." Alphen aan den Rijn/Boskoop/ Waddixveen- Het Atrium in Alphen aan den Rijn zal op zaterdagmiddag 28 april van 13.00tot 14.00 uur in het teken staan van een Oranjeconcert dat wordt gegeven door C- Akkoord, het opleidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concordia Waddinxveen, en het kinderkoor 'Spring' onder leiding van Helma Boekesteijn uit Alphen aan den Rijn. De muziekwerken die C- Akkoord ten gehore zal brengen onder leiding van gastdirigent Leon Vliex zijn onder andere Tijuana Brass en Mexican Trumpets. De liedjes die gezamenlijk gespeeld en gezongen gaan worden zijn onder andere Een dagje Koningin en Wel gefeliciteerd majesteit. De toegang is vrij. Door M. Lindhout Boskoop - Als afsluiting van de goed bezette kerkdienst in De Stek wordt het Wilhelmus gezongen vanwege de derde Oranje-kleindochter.Dan komt burgemeester Rijsdijk naar voren. Dat is wel apart op deze plek en daarvoor is een goede reden. Mevrouw A. van Nieuwenhuizen- van den Berg wordt door de burgemeester toegesproken vanwege haar benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Mevrouw was zeer verrast en haar eerste reactie na het opspelden was "Mag ik weer gaan zitten?" Voor 'iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen', zo omschreef Rijsdijk de toekenning. Na jaren stopt mevrouw Van Nieuwenhuizen als eindredacteur van het kerkblad Bijeen. Daarnaast was ze organisator van de collecte Kankerbestrijding, ze werkte mee aan het omzetten van leesboeken in brailleschrift voor de Nederlandse Luister- en Braille Bibliotheek in Den Haag. Kortom, een actieve dame. Boskoop - De politie heeft van twee jongens aangiftes opge nomen nadat zij mishandeld waren op de Reijerskoop. De mishandeling vond plaats op zaterdag 14 april, rond 23.40 uur. De twee jongens van 15 jaar uit Boskoop reden op een fiets naar huis. Op de Reijers koop werden zij ingehaald en uitgescholden door vier man nen in een zwarte auto. De jongens fietsten door, maar werden even later klemgere den. De jongens probeerden weg te komen. Een van de jongens werd achterna gerend en kreeg klappen en schoppen van drie van de mannen. De vierde man sloeg de andere Boskoper in het gezicht. Op een gegeven moment zijn de verdachten weer in hun auto gestapt en zijn er vandoor ge gaan. De twee jongens wer den door een bewoner uit de buurt opgevangen en hebben de politie gebeld. Zij verklaren geen aanleiding te hebben ge geven voor de mishandeling. De politie is een onderzoek gestart en vraagt getuigen zich te melden via 0900-8844. Boskoop/Den Haag - De Raad van State heeft de vloer aangeveegd met een schadeonderzoek dat in opdracht van de gemeente Bos koop is uitgevoerd door de Stich ting Adviesbureau Onroerende Zaken (SAOZ). Het onderzoek vond plaats naar aanleiding van de reconstructie van de Zijde in 2002. Een aantal ondernemers in het winkelgebied klaagde toen over geleden omzetverlies van wege de onbereikbaarheid van hun winkels. De eigenaresse van de intussen opgeheven kinderkledingwinkel Inimini aan de Dorpsstraat diende bij de gemeente ook een schade claim in. Maar op advies van de SAOZ wees het gemeentebestuur de claim af. Ten onrechte, zo oor deelde de Raad van State afgelo pen week. Eerder al verloor het gemeente bestuur een rechtszaak hierover bij de bestuursrechter in Den Haag. Maar het gemeentebestuur nam hiermee geen genoegen en legde de zaak in hoger beroep voor aan de Raad van State. De poging om daarmee alsnog on der de ingediende schadeclaim uit te komen, blijkt nu dus te zijn mislukt en heeft de gemeente al leen maar meer kosten bezorgd. Onder meer door het inhuren van een advocaat. Volgens de Raad heeft het SAOZ onvoldoende en onvolledig werk geleverd. Het SAOZ zou ook te weinig aandacht hebben besteed aan een onderzoek dat Inimini zelf heeft laten doen door zijn bran cheorganisatie en een accountant. Dit onderzoek is volgens de Raad van State wel een degelijk werk stuk. Het gemeentebestuur moet zich nu opnieuw over de schade claim van Inimini buigen. Boskoop - De jaarlijkse Jorisdag op de Schouw wordt zondag 22 april gehouden. Dit jaar staat de Jorisdag in het teken van de Elfste dentocht. Jorisdag is de grootste gezamenlijke activiteit voor alle le den van Buitencentrum de Schouw. Van jong (6 jaar) tot oud (82 jaar) zullen de ruim 600 leden aan deze dag deelnemen. De dag begint om 9.30 uur in de Kerk aan de A.P. van Neslaan. Hier zal vervolgens het startschot voor de Elfstedentocht worden gegeven. Aan het eind van de dag is er op de Schouw een ge zamenlijk eindspektakel. Boskoop - Openbare basisschool 'De Brug' zet op dinsdag 24 april de deuren wijd open voor belang stellenden. Ouders van leerlingen, maar ook ouders van jonge kinde ren, die zich willen verdiepen in de schoolkeuze voor hun kind(eren) zijn van harte welkom. Het zoe ken van een school, die past bij een kind en bij de opvattingen die voor ouders een goede school kenmerken, is een belangrijk pro ces. Er wordt in principe een keuze gemaakt voor acht jaar en dan is zoveel mogelijk goede informatie van groot belang. De open dag wordt op beide lo caties van 'de Brug' gehouden. Het zal voor onze leerlingen een gewone schooldag zijn. De dag is verdeeld in vier blokken, waarbij in elk blok een ander schoolvak centraal staat. Na ontvangst in de school zal er uitleg worden gege ven over het vak en is er twintig minuten gelegenheid om in de groepen te kijken hoe een les ver loopt. Aansluitend is er gelegen heid om vragen te stellen en infor matie te verkrijgen. Tevens liggen de diverse methodes, die de school gebruikt, ter inzage. Wie graag een persoonlijk gesprek wil, kan ter plaatse een afspraak maken met de locatieleiding. De vier blokken zijn als volgt over de dag verdeeld: blok 1 van 9.00 tot 10.00 uur met als thema TOM rekenen met de methode Pluspunt of taal met de methode Taaljour naal. Blok 2 van 10.00 tot 11.00 uur heeft hetzelfde thema als blok 1. Blok 3 van 12.00 tot 13.00 uur om vat de lunch en in blok 4 van 12.45 tot 14.00 uur staat het raakvlak- kenonderwijs centraal. Gedurende de hele dag is er in de school een presentatie van de ge bruikte lesmethodes te bekijken en zijn er leerkrachten, leerlingen en ouders aanwezig om toelich ting te geven. Voor meer informatie en voor aan melden op welk tijdstip men aan wezig zal zijn tijdens de open dag info@obsdebrug.nl. Locatie Kievit straat 0172-215074, locatie Populie renhof 0172-214254. Ook voor het maken van een afspraak wanneer men 24 april verhinderd is.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38