PARTIR C'EST MOURIR UN PEU "MEER DAN EEN SCH00LVERZAMEIGEB0UW" KAARTVERKOOP JUBIIEUM-STARFESTIVAL LOOPT STORM LITIE BERICHTEN SCOUTING MR. VAN DAALGROEP KRIJGT NIEUW UITERLIJK TENTOONSTELLING ONS JEUGDHUIS BOSKOOP I Ondertekening convenant Brede School Laatste koffieconcert het Praathuis Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 pagina 39 "De kinderen zijn het kapitaal van Boskoop." Door M. Lindhout Boskoop - Bestuurlijk Boskoop kwam donderdag 12 april bijeen, tezamen met een brede onder- wijsvertegenwoordiging, voor de ondertekening van het convenant Brede School. Naast de gemeen te Boskoop gaan de Stichting Rooms Katholiek Basisonderwijs De Groene Waarden Boskoop, de stichting Openbaar Primair On derwijs Regio Alphen aan den Rijn en de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Boskoop en Waddinxveen dit convenant ondertekenen. Wat? Wethouder Schotanus van onder wijs memoreerde de geschiedenis vanaf 2004 tot nu en toonde dat vanaf nu de visie op primair on derwijs op een nieuwe manier ge stalte moet krijgen. In 2010 moet in de Snijdelwijk zo'n brede school letterlijk van de grond komen. Partners hechten grote waarde aan een totale en uiterst diverse samenwerking door vele mogelijke maatschappelijke instanties. "De kinderen zijn het kapitaal van Bos koop", stelt Schotanus. "En daar moet veel extra's in geïnvesteerd worden, waarbij de participatie van ouders uiterst noodzakelijk is." Samen met de deelnemende scholen moet een netwerk wor den opgebouwd, waarin ruimte is voor allen die met jeugd te maken hebben. "Dit is dan ook een uitno diging aan mogelijke partners." Affiches De deelnemende scholen en de gemeente hadden een poster gemaakt die in de bijeenkomst wordt toegelicht. De Jenaschool wil staan 'voor een eigen visie en behoorlijk eigenwijs'. De Brug 'een brug bouwen naar een brede school voor hopelijk een house of happiness'. De Ichtus wil 'gaan voor een zonnige toekomst, met het vislogo en 'samen', want dat is het nieuwe'. Henk Hilkema van de project groep benadrukt dat het concept voor de brede school er qua opzet is, maar nog geheel niet ingevuld is. De drie soorten scholen samen moeten nog meer dan de optel som drie worden. "Het moet meer zijn." Eind 2007 moet het plan van eisen klaar zijn. Bouwkundig van belang, want waar komen de open werkruimtes, waar de computer enzovoort. Pas dan kan de archi tect beginnen. "Het moet meer dan een schoolverzamelgebouw worden." Laat de bibliotheek, de kinderopvang, de peuterspeelzaal en welzijnsorganisaties er bij ko men, dan gaat het leven. Daarom kregen allen bij het verlaten van de bijeenkomst een blocnote en pen mee om zelf ideeën te note ren en door te geven. Ook kregen de aanwezigen een zakje cement mee; symbolisch... Vervolgens vond de onderteke ning van het convenant Brede School officieel plaats. De heren J.G. Schotanus, H. Van der Kant, J.W.M. van Dam en C.J. Brugge- man ondertekenden namens hun organisatie. Daarna werd feeste lijk het glas geheven en onderling bijgepraat. Boskoop - Bijna alle leden van car navalsvereniging De Krooshappers (ruim 600) bezochten zaterdag 14 april het jubileumfeest in verband met het 33-jarig bestaan. Het feest vond plaats in een versierde loods van handelskwekerij Van Lint aan de Insteek. Het feest ving om 18.00 uur aan met een ouder wets stamppotbuffet, dat door de Krooshappers zelf was bereid. Dirk Jan van de Après-skihut bracht de stemming er goed in en Bagger- beugels en dansgardes zorgden voor een carnavalesk tintje. Hoog tepunt van dit eerste deel van de avond was de onderscheiding Cardieler voor Koos en Riet Lind hout voor hun verdiensten voor de carnavalsvereniging. Beiden zijn lid van het eerste uur en hebben jarenlang met name de financiën van de vereniging geregeld. Koos was bovendien twee maal Prins Carnaval. Na de maaltijd werd de feestzaal geopend en vond er een spetterend optreden plaats van de band Sesam. Een disco zorgde voor muzikale ondersteuning in de pauzes. De avond verliep feestelijk zonder wanklanken. Een feest zo als een feest hoort te zijn. Deze avond ging ook de kaart verkoop van start voor het jubile um-Starfestival op 5 en 6 oktober. Dit leverde lange rijen op bij de kassa. Tijdens de jubileumfeesten zijn er onder andere optredens van Gordon, Gerard Joling, Guus Meeuwis, Wolter Kroes, Albert West, Vrienden van Jan Smit (Nick Simon), Gebroeders Ko, Thomas Berge, Peter Beense en Lesley Wil liams. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Primera Groenendijk aan de Kon inginneweg, bij de VVV in Bos koop en bij Theo's Eethuis aan het Ambachtsplein te Hazerswoude. Losse kaarten per avond kosten €18,-; een passé partout (twee avonden) kost €33,-. Er zijn inmid dels al meer dan 1000 kaarten verkocht. Gewonden na brand in woning Boskoop - Bij een brand in een wo ning aan de Linnaeusweg, dinsdag 10 april rond 05.45 uur zijn vier ge wonden gevallen, allen leden van een daarwonend gezin. Een 20 jarige man kreeg frituurvet over zijn benen. Zijn 54 jarige vader liep lichte brandwonden op en de moeder en 11 jarige dochter had den problemen met hun ademha ling. Allen zijn voor behandeling en onderzoek overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. De brand ontstond in de keuken bij het frituren. De zoon probeer de het vuur te doven. Daarbij ging het mis. Zijn vader schoot daarbij te hulp en liep de lichte brand wonden op. De brandweer kwam terplaatse. Woninginbraak Tussen zaterdag 7 april en maan dag 9 april is ingebroken in een woning aan de Fazantendreef. Men heeft eerst een ruit van de garage ingegooid. Toen een tus- sendeur niet openging werd een keukenraam geforceerd vervol gens werd ook een ruit van de achterdeur ingegooid. Eenmaal t in de woning werd deze helemaal doorzocht. Er werd onder andere een gsm en een fotocamera ge stolen. Door M. Lindhout Boskoop - In de zaal van het Praat huis aan de Bosweg in de Snijdel wijk hangt een selectie uit de affi ches van de koffieconcerten van de afgelopen jaren. De laatste affiche voor dit concert heeft de volgende tekst: 'het vlammende eindkwar- tet'. 'Dit is het laatste concert met borrel na afloop'. 'Vrolijk slotak koord aan meer dan twintig jaar koffieconcerten'. Vaarwel koffieconcerten. Weemoed Trouwe bezoekers, zelfs vanaf het eerste uur, hadden een dubbel gevoel bij dit concert. "Een prachtig begin van een nieuwe week"; "Goede programmering" en "Het culturele gehalte van Boskoop loopt terug" waren te horen. De heer en mevrouw Bos hadden ook een dubbel gevoel. "Dit is een mooi moment, straks gaat het Praathuis weg, om baan te maken voor anderen en zelf nog iets nieuws te beginnen." Namens Het SOCS werden ze uitgeluid met bloemen en wijn. Het was bij de concerten 'knus, gezellig en kleinschalig'. Partir c'est mourir un peu "Vandaag sluiten we een periode af van meer dan twintig jaar. Wij nemen afscheid van de Koffieconcerten. En ook al een beetje van het Praathuis, dat ons altijd zo gastvrij heeft ontvangen. Het is een periode geweest waarin we samen veel bijzondere dingen hebben beleefd." NIHZ (niet in het zwart) Het duo Nihz verzorgt het concert voor zo'n45mensen.Besteengoed aantal het uitzonderlijk mooie weer in aanmerking genomen. Het duo bestaat uit Bobby Rootveld (gitaar) en Sanna van Eist (blokfluit). "Dit ensemble heeft een zeer uitgebreid repertoire van oude muziek via romantiek naar jazz, wereldmuziek, rockmuziek en avant-garde". Boskoop - Wie wel eens langs het Zwarte Pad in Boskoop loopt of fietst, heeft vast het gebouw van de Mr. van Daalgroep wel eens ge zien. Misschien ook niet, want gele gen tussen MFC en tuinderijen valt het gebouw niet echt op. Dit komt doordat het gebouw als het ware verdwijnt in de natuur. Natuur is dan ook een essentieel onderdeel van het scoutingspelgevoel. Sinds kort worden er, met name aan de voorkant van het gebouw, werkzaamheden verricht. De groep is bezig om het clubhuis een mo dernere uitstraling te geven, waar bij het wegvallen in de omgeving een belangrijk ijkpunt blijft. Niet in het zwart. Alle arrangementen van dit concert zijn van het Duo Nihz. Het intro was 'Blackbird' van John Lennon en Paul McCartney. Zo werd er muziek uit tal van landen gespeeld. Het vakmanschap stond centraal, niets geen elektronica. De instrumenten kwamen puur tot hun recht dankzij virtuoos spel.Heel apart was van Sanna het nummer 'Blockbird': op deze morgen was iedereen al door de vele soorten vogels gewekt en Sanna vertolkte in dit nummer muzikaal hoe de vogels op elkaar en door elkaar reageren. Bijzonder aardig was van Bobby het nummer 'Tango en skai' van Roland Dyens. Nu op gitaargebied een van de bekendste nummers. In zijn toelichting schetst hij hoe de componist 's avonds half dronken achter de gitaar wordt gezet en maar wat speelt. Na de kater 's ochtend gaat hij op zoek naar zijn melodie en dat wordt dan de tango van de skaileren bank. Vaarwel koffieconcerten. In de afgelopen weken zijn de slo ten uitgebaggerd, is er een nieuwe (houten) fietsenstalling aangelegd en wordt er een vernieuwd veld aangelegd. Dit alles kost geld; De Mr. Van Daalgroep is blij dat er enkele fondsen zijn die de groep hierin bij willen staan. Zo ook het VSB- fonds, dit fonds ondersteunt jaar lijks meer dan 2.000 initiatieven op een breed maatschappelijk terrein: zorg welzijn, natuur milieu, kunst cultuur en sport en vrije tijd. De steun gaat naar projecten die verbetering van de samenleving tot doel hebben, hoe klein ook. De financiële middelen komen terecht bij particuliere ini tiatieven die meer mensen bij de maatschappij betrekken en die er voor zorgen dat meer mensen zich beter kunnen ontplooien. In 2005 t kon het VSBfonds circa 2.500 aan vragen honoreren, voor een totaal bedrag van €43 miljoen. Voor meer informatie: www.vsbfonds.nl Ook doet Stichting Zonnige Jeugd een duit in het zakje, wel grappig als je bekijkt dat de groep sinds de komst van het MFC minder zon op het terrein heeft. Deze stichting is een stichting die de geestelijke en lichamelijke groei van de jeugd wil bevorderen door het verlenen van financiële steun aan instellingen die werkzaam zijn ten behoeve van de jeugd, bij voorkeur aan die instellingen waarbij vrijwilligers betrokken zijn. Voor meer infor matie: www.zonnigejeugd.nl Mede door deze financiële steun kan de groep haar terrein aanpas sen aan de huidige behoeften en eisen, zodat de groep een uitda gend eigentijds en vernieuwend spel aan de jeugd kan blijven bie den. Voor meer informatie: www. scoutingboskoop.nl Boskoop - 'Ons Jeugdhuis' aan de Julianastraat 50 organiseert voor vrijdag 20 april van 10.00 tot 21.00 uur haar jaarlijkse ten toonstelling. Kinderen en vol wassenen presenteren het werk dat ze het afgelopen seizoen hebben gemaakt. Nieuw dit jaar is de verkoop van keramiek. Ook zijn er bloemstukjes verkrijgbaar tegen een redelijke prijs. Er is koffie met gebak, men kan mee doen aan de loterij, envelop- trekken en er is een grabbelton. Speciaal voor de kinderen is er een hele leuke workshop. Wat de kinderen gaan doen blijft nog even geheim.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39