Zevenhuizen- Gemeente Gezamenlijke raadsbijeenkomst over Fusie Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel Aanvang werkzaamheden bouwrijp maken Groot Swanla Schrijf jij het gedicht en draag jij het voor tijdens de 4-mei Herdenking? RAAD EN COMMISSIES Mening inwoner telt mee voor toekomst fusiegemeente Ruimtelijke Ordening SÊ® Groepsgesprekken inwoners, ondernemers en maatschappelijk middenveld Aanvragen bouwvergunning Bouwvergmmingen/vrij stellingen: pagina 4 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.I .1 F NI Hart van Holland 18 april WEEK 16 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Vergaderoverzicht Raad 24 april 2007 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713 of via h.sterken@zevenhui- zen-moerkapelle.nl. Agenda raadsvergadering Agendapunten, ondermeer: Afscheid van mevrouw A. Floogma - de Leeuw (Gemeentebelangen) als lid van de raad. Installatie van de heer CA.H. Oosterhoff tot lid van de raad voor Gemeentebelangen. Voorstel tot het adviseren aan het Commissariaat voor de Media over het verlenen van een zendmachtiging aan de Stichting Lokale Omroep Nieuwerkerk aan den IJssel. Voorstel tot het instellen van éénrichtingsverkeer voor gemotoriseerd verkeer tussen Korenstraat 38 en de achterzijde van Zaagmolenpad 4 te Zevenhuizen voor de duur van de werkzaamheden op de scholenlocatie. Voorstel tot het vaststellen van de Monumentenverordening. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitvoeren van onderhoud aan de gemeentelijke begraafplaatsen. Voorstel tot het vaststellen van de Uitgangspunten voor de begroting 2008. Voorstel tot het vaststellen van de Kadernota Integraal Veiligheidsbeleid 2007-2009. Advies "De puzzel passend gemaakt" van de commissie Van den Berg over fusies van gemeenten in het hart van Zuid-Holland. Voorstel tot het vaststellen van de Nota van uitgangspunten voor het beleidsplan Wet maatschappelijke ondersteuning. Voorstel tot het instemmen met de definitieve afrekening tussen de gemeente en de Stichting Scholengroep Holland. De complete agenda inzien Dat kan: In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zeven huizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Op donderdag 19 april 2007 vindt er in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJs sel een openbare raadsbijeenkomst plaats van drie gemeenteraden over de fusie. De aanvang is om 20.00 uur. Het adres van het Raadhuis is Raadhuisplein 1 te Nieuwer kerk aan den IJssel. Agenda 1. Opening en welkom 2.Introductie projectleider mw. A van Berkel 3.Bespreking concept-raadsvoorstel en Plan van Aanpak fusie gemeenten Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. In het najaar van 2006 hebben de drie gemeen teraden een principe uitspraak gedaan over een bestuurlijke fusie tussen de gemeenten Moordrecht, Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. In dit voorstel ligt nu het concept Plan van Aanpak voor. Berg over de fusiemogelijkheden in het hart van Zuid-Holland 5. Sluiting De stukken voor deze bijeenkomst liggen tijdens de openingsuren in de gemeentehuizen van Moordrecht Zevenhuizen-Moerkapelle en het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel ter inzage. 4. Reactie van de drie colleges naar Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland De voorzitter van de Stuurgroep, op het advies van de Commissie Van den AF. Bonthuis Er is gestart met de werkzaam heden voor het bouwrijp maken van Groot Swanla eerste fase. Be gonnen zal worden met grond- verzetwerkzaamheden. De aan voer van zand vindt plaats via de nieuwe afslag van de N 219 nabij het Texaco tankstation en vindt dus niet plaats via de bestaande wegen in Swanla of over de Knib- belweg. Verder wordt de huidige speelplaats aan het verlengde van de Fabriciusstraat afgesloten en zal een tijdelijke speelplaats en parkeerplaats dichter bij de bestaande bebouwing, achter de Perkstraat, worden ingericht. Meer informatie over het slaan van de eerste paal zal binnenkort worden gegeven. Voor verdere informatie, tijdens kantooruren, kunt u contact opnemen met de Hopman Inter- heem Groep BV, de heer B. Nobel, telefoon 0182 565654. De gemeente roept dichters onder de jeugd van Zevenhui zen-Moerkapelle op om in de pen te klimmen en een gedicht te schrijven. Het gedicht moet gaan over vrijheid, grondrech ten en veiligheid. Uit de inzen dingen zal een gedicht gekozen worden. De inzender van het verkozen gedicht zal worden uitgenodigd om op 4 mei tij dens de Nationale Herdenking te Zevenhuizen zijn of haar ge dicht voor te dragen. Kortom laat je inspireren en vertrouw je woorden aan het papier of computerscherm en stuur het gauw in! Je kunt je gedicht insturen naar de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle, Post bus 30,2760AA te Zevenhuizen ta.v. Communicatie. Mailen mag ook: email: communica- tie@zevenhuizen-moerkapelle. nl Nadere informatie: mevr. J.T. Groenveld, tel. 0180637739 Volgende week vinden er in Zevenhuizen- Moerkapelle ter oriëntering groepsgesprek ken plaats met vertegenwoordigers uit de gemeente. Onderwerp van gesprek is de voorgenomen fusie van onze gemeente met de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht. Voor deze gesprekken is een wil- Op de volgende data vinden gesprekken plaats: lekeurig aantal inwoners, ondernemers en vertegenwoordigers van het maatschappelijk middenveld aangeschreven en uitgenodigd om deel te nemen. De uitkomsten van deze gesprekken worden gebruikt voor het opstel len van enquêtevragen over de toekomst van een fusiegemeente. Vervolgens zal een an der willekeurig aantal inwoners, bedrijven en vertegenwoordigers deze enquête krijgen toegezonden en worden uitgenodigd deze in te vullen. Afgelopen week hebben de gesprek ken in de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel plaatsgevonden. De gesprekken in de gemeente Moordrecht vinden in mei plaats. Maandag 23 april Dorpshuis Opmoer voor inwoners* Dinsdag 24 april Dorpshuis Swanla voor inwoners* Donderdag 26 april Ondernemers* Vrijdag 27 april Vertegenwoordigers* van het maatschappelijk middenveld: sportverenigingen cultuur en recreatie onderwijs en recreatie zorg en welzijn/ouderen bewonersorganisatie Meer informatie? Zie www.zevenhuizen-moerkapelle.nl/ actueel/bestuurlijketoekomst In de periode van 5/4/2007 t/m 12/4/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - Stanipioenstraat 103 te Zevenhuizen, veranderen van de voorgevel (BL/2007/0013) - Oranjestraat 57 te Moerkapelle, nieuwbouw woning met souterrain (BR/2007/0012) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling ver leend: verzonden: 05/04/2007: - Burgemeester Klinkhamerweg 84 te Zevenhuizen, plaatsen erfafscheiding (BL/2007/0011); - Bredeweg 86b te Zevenhuizen, plaatsen lichtreclame op schuur (BR/2007/0012): verzonden: 11/04/2007: - Knibbelweg 89 te Zevenhuizen, aanbouw met dakter ras (BR/2007/0003); - Oogstpad 7 te Moerkapelle, vernieuwen bedrijfsruim te (BR/2006/0071); - Rottedijk 10 te Moerkapelle, vernieuwen souterrain (BR/2007/0022); - Nabij Burgemeester Boerstraat/Zaagmolenpad te Zevenhuizen, oprichten brug (BR/2007/0031); - Knibbelweg 9c te Zevenhuizen, plaatsen warmtebuf fertank (BR/2007/0026); - Ambachtstaat 9 te Moerkapelle, plaatsen weegbrug (BR/2007/0018); - Jan Hendrikspad 4 te Zevenhuizen, twee WKK ruim tes en een trafostation (BR/2007/0024); - Perkstraat 36 te Zevenhuizen, vergroten berging (BL/2007/0012) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij het college van burgemeester en wethouders be zwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de ge volgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het plaatsen van een dakopbouw op de achterzijde van de woning op het perceel Dahliastraat 38 te Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrek king hebbende stukken liggen vanaf 19 april 2007 gedu rende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de ter inzage legging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burge meester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637733. *NB. Alleen genodigden kunnen deelnemen aan de gesprekken Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - tedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4