PROGRAMMA KONINGINNEDAG MOERKAPELLE TRIMLOOP SWINGEND DE WERELD ROND MET TARZAN DICK BAC OP KAMPIOENSKOERS HITZ VOOR KIDZ MEGA CONCERT M ZEVENHUIZEN^HVIÓÊRKAPELir VERHUIZING DIENSTAPOTHEEK MIDDEN HOLLAND ONDERLINGE WEDSTRIJD M0ERVEEN KLETZMERMUZIEK EN JOODSE POËZIE SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 april 2007 pagina 9 Regio - De dienstapotheek Mid den-Holland (D.A.M.) gaat ver huizen naar de Spoedzorg Mid den-Holland in het Groene Hart Ziekenhuis. In de periode van 16 tot en met 23 april is de huidige locatie gesloten. De farmaceuti sche spoedzorg vindt dan plaats vanuit apotheek Heerkens, Vuur- doornlaan 2, 2803BB Gouda. Telefoon 0182-537979; fax 0182- 530653. Moerkapelle - Paardrijvereniging Moerveen houdt zaterdag 21 april de eerste onderlinge wedstrijd van het seizoen. De wedstrijd wordt gehouden aan de Rottedijk 24;de volgende twee wedstrijden wor den verreden op de zaterdagen 9 juni en 25 augustus. De eerste onderlinge wedstrijd is elk jaar een drukbezochte wed strijd. 's Morgen wordt gestart met dressuur,'s middags worden er groepsgewijs springlessen ver zorgd door een springinstructeur. De bedoeling is op een ontspan nen manier kennis en ervaring op te doen van het springen. Tijdens de tweede wedstrijd zal ook dres suur worden gereden en daarna zal er gestreden worden om de wisselbeker bij de kür op muziek. De laatste wedstrijd van het jaar wordt gereden op het stoppelland. Na de dressuur kan er cross worden gereden met spectaculaire hinder nissen. De parade kan niet uitblijven met aansluitend de prijsuitreiking. Tij dens de prijsuitreiking wordt ook de club- en dagkampioen 2007 bekend gemaakt, ledereen is wel kom. Moerkapelle - Afdeling Moerka pelle van Vrouwen van Nu sluit het seizoen af met een kennis making met de joodse cultuur op woensdag 18 april om 20.00 uur in dorpshuis Op Moer. Vrouwen heb ben grote betekenis in de joodse cultuur, een goede reden voor het uitvoerend gezelschap van deze avond om in hun uitbundige emotionele muziek 'Sara' centraal te stellen. Zaal open om19.30 uur. Introducées door de leden zijn van harte welkom. 98.00 uur: Optocht voor de kin deren, met prijzen voor de meest originele kleding, (vanaf het oude Raadhuis); 08.30 uur: Aubade voor dorpshuis Op Moer met medewerking van harmonie De Kleine Trompetter; 09.00 uur: Start braderie/rommel markt op het plein voor het dorps huis met onder andere bloemen, hapjes, drankjes, tweede-hands spullen en vele interessante kra men; 09.30 uur: Start inschrijving trim- loop in de hal van het dorpshuis; 10.00 uur: De snoepzak kan wor den opgehaald. Lever je kleurplaat in op het plein en ontvang een lek kere snoepzak. Vergeet je kleur plaat niet mee te nemen. Geen kleurplaat ontvangen? Afhalen an bij Jannie Stolwijk, Raadhuisstraat 32. (tussen 15.00 en 18.00 uur, niet op zondag); 10.00 uur: Seniorenbijeenkomst in dorpshuis Op Moer; 10.00 uur: Start trimloop (2 km) Inschrijven in de hal van het dorps huis, vanaf 09.30 uur; 10.00 uur: Voor de grote en kleine kinderen worden nu de kinderspe len geopend met springkussen, bibberspiraal, stormbaan, helling- baan, waggeleend, waggelkikker, glijbaan-olifant; 11.30 uur: Start trimloop (5 km, 10 km, 15 km en halve marathon.) Inschrijven in de hal van het dorps huis, vanaf 09.30 uur; 12.00 uur: Goochelaar Paul Morak Moerkapelle - In de finalegroep stond de topper tussen Gerard van Ommeren en Dick Bac op het pro gramma. Dick stond voor aanvang duidelijk aan kop met een 100% score uit twee partijen. Alle ande re spelers hebben allemaal al een nederlaag moeten incasseren. Dick verdedigde zich goed en nam na een mindere voortzetting van Ge rard het initiatief over. Dick kwam zelfs een fors aantal pionnen voor, maar omdat hij niet goed rekende kwam hij niet goed uit en kon Ge rard ontsnappen met remise. Hugo van Elteren, de lijstaanvoerder van de voorronde, moest met wit win nen na een ongelukkige nederlaag in de eerste ronde. Dat moest dan gebeuren tegen Wouter Vroegin- deweij. Het werd een enerverende partij waarin Hugo met vier pion nen op een rij stevig op de aanval speelde. Met een riskante breekzet kon Wouter zich bevrijden. Er ont stond redelijk geforceerd een re miseachtig eindspel. Op een remi seaanbod ging Hugo terecht niet in, maar in een poging te forceren leek Wouter sterk te counteren. Hugo kwam op achterstand, maar een opgerukte vrijpion was sterk. Ook hier was er voor geen van de partijen echt winnend voordeel en zo werd ook deze pot remise. De derde partij in deze finalegroep van 6 personen ging tussen Arno Luinenburg en André Nieuwlaat. Zoals gebruikelijk bij Arno pakte hij de Caro-Kann van André risico vol aan. André speelde echter heel goed en met twee vrije centrum pionnen kwam hij goed opzetten. Dat resulteerde in stukverlies voor Arno en een verloren stelling. Maar voor de tweede keer in deze finale groep blunderde een tegenstander van Arno een stuk weg en zo won Arno alsnog. De stand na 3 ronden (met nog de inhaalpartij tussen André en Hugo te gaan) is: 1. Dick Bac 2Vi (uit 3) 2. Arno Luinenburg 2 (uit 3) 3. Gerard van Ommeren IV2 (uit 3) 4. Wouter Vroegindeweij IV2 (uit 3) 5. Hugo van Elteren '/i (uit 2) 6. André Nieuwlaat 0 (uit 2). In de resterende competitie gaat Maarten Vroegindeweij fier aan kop. Hij nam hard en snel revanche op Ron Droog vanwege een eer dere nederlaag dit seizoen. Ook de andere eerste teamspeler trok fel van leer tegen Ad Voerman. Ad kwam niet onder de druk uit en verloor. Kevin Bakker en Ste fan van der Zal speelden een on derhoudende partij. Beide spelers hadden kansen, maar Kevin was het meest doortastend en won. Overige uitslagen: Walter van den Berg - Maarten Pilgram 0-1; Teun Kooij - Henk Doornhein 0-1. Stand: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Bou- dewijn Weijermars; 3. Ron Droog. Uitslagen bij de jeugd: Groep 1: Bart Mauritz - Dorine Elffers 0-1; Jurian v/d Waal - Geert v/d Hoek 1-0; Groep 2: Johan van Krevelen - Jos v/d Waal 1-0; Arie Ymker - Jonathan Pilgram 0-1; Marijn van Krevelen - Martijn Mauritz- 0-1; Pe ter Elffers - Seth v/d Bijl 0-1; Moerkapelle - Het teruglopen van het voorzieningen niveau is al lange tijd onderwerp van dis cussie, zowel in de politieke arena, als gewoon op straat en in de over gebleven winkels. Een verontruste inwoner en ondernemer heeft dit duidelijk willen maken in het straatbeeld. In de kern Moerka pelle leven gevoelens van achter stelling: in de kern Zevenhuizen kan alles, een nieuw scholencom plex en nieuwbouwwijk Groot Swanla, en in de kern Moerkapelle gebeurt niets, winkels staan leeg, de Dorpsstraat verpauperd. Met deze kreet hopen de inwoners en winkeliers dat er ook in de kern Moerkapelle snel gebouwd gaat worden. Moerkapelle - Op Koninginne dag, maandag 30 april, houdt tafeltennisvereniging TZM haar27e trimloop. In Dorpshuis 'Op Moer' aan de Raadhuis straat 40 kan men zich inschrij ven, verkleden en na afloop douchen. De start- en finish- plaats zijn in de nabij gelegen Jhr. Van der Weistraat hoek Bernhardstraat. Het traject van de trimloop voert groten deels door de fraaie landelijke omgeving van Moerkapelle en een klein deel door het dorp. Er kunnen vijf verschillende afstanden worden gelopen, te weten: 2, 5, 10, 15 km of de halve marathon van 21,1 km. Inschrijven is mogelijk vanaf 9.30 uur. De start van de 2 km is om 10.00 uur. De start van de overige afstanden is om 11.30 uur. Bij de finish ligt voor alle deelnemers een medaille klaar. Het inschrijfgeld voor de 2 km bedraagt €2,-, voor de overige afstanden is dat €5,- (of €3,- indien men geen me daille wenst). Meer info: 079- 5933027 of 079-5931460. geeft een show met spectaculaire goocheltrucs; 14.00 uur: Show met radiografisch bestuurbare bootjes op de Rotte, vanaf het dorp gezien links naast de Hollevoeterbrug in de nabij heid van het nieuwe fietspad; 14.00 uur: Einde braderie/rom melmarkt; 19.30 uur: Oranje-zangavond in de kerk van de Gereformeerde Ge meente; 21.00 uur: Lampionnen-optocht. Start vanaf dorpshuis Op Moer. Begeleid door een muziekkorps. Neem lampion of fakkel mee. De lampionnen gaan voorop, de fak kels sluiten de stoet af. Er zijn doof-emmers aanwezig op het dorpshuisplein. Bevrijdingsdag zaterdag 5 mei 14.00 uur: Kinderbraderie in de Moerdijkstraat van 14.00 tot 17.00 uur met clown Kliko; tijdens de kinderbraderie worden ook de prijzen/uitslagen uitgereikt/be kendgemaakt van alle activiteiten die op Koninginnedag hebben plaatsgevonden. Hemelvaartsdag donderdag 17 mei 06.00 uur: Dauwtrappen; De echte vroege sportieve vogels van Moer kapelle zetten hun beste beentje voor tijdens de traditionele jaar- lijke wandeltocht op Hemelvaarts dag. Start vanaf dorpshuis Op Moer. Door Mariska van Bommel Moerkapelle - Ondanks de hoge temperatuur van ruim 25 graden, trotseerden zaterdag toch veel mensen de hitte om naar de jazz- show van gymnastiekvereniging Tarzan te gaan kijken. Wereldreis In Dorpshuis Op Moer was het warmer dan buiten. Toch dansten de leden van de Jazzdans-afdeling Jazztar enthousiast door. Het leek zelfs of het weer was afgestemd op de jazzshow. Het thema van de show was gebaseerd op het maken van een wereldreis. Er werden op tredens gegeven met verschillende landen als thema. De groepen dan sers zijn bij Jazztar opgedeeld in verschillende leeftijdscategorieën; de mini's, de mixi's en de maxi's. De mixi's beten de spits af met een optreden over Frankrijk. Hierna stapten de dansers op het vliegtuig en vlogen ze onder andere door naar Zuid-Afrika, Amerika, Brazilië en India. Tussendoor gaven juffen die in voorgaande jaren les hebben gegeven bij de gymnastiekvereni ging een optreden. Zij vertoonden een swingende 'stewardessen- dans' voor het publiek. De show eindigde met het nummer 'Fame', waaraan alle dansgroepen meede den. Me Tarzan you Jane De drijvende kracht achter de Jazz show is Sjouke Hoogma. Zij zet zich al jaren in voor de vereniging en is de drijvende kracht achter de show. Onlangs ontving zij het beeldje 'Jane' voor haar jarenlange inzet voor de vereniging. Faaaaaaaaame.... Zoetermeer - De PWA SilverDome in Zoetermeer open woensdag 2 mei de deuren voor het grootste kinderevenement van Zoetermeer: Hitz voor Kidz in Concert! "Hier ontmoet je de leukste artiesten, geniet je van het lekkerste snoep, doe je mee aan de lasergame, ont moet je jouw ridder en jonkvrouw en kijk je je ogen uit tijdens prach tige lichtshows", aldus de organi satie. Het feest barst los om 14.00 en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Hitz voor Kidz heeft veel op het programma staan en ook dit jaar dansen alle ouders mee. Popcorn, clowns, lasergame, balgooispel, ridders en jonkvrouwen; niks is gek genoeg - en vooral de arties ten maken het tot een onvergeteli jk dagje uit. De bezoekers kunnen los gaan met KUS, Djumbo, Bastiaan en Moes (Zoop), Bo Monica (Topstars) en Yes-R. "Zing 'KUS Gaat Los' en 'Dag en Nacht' met Anouk, Fleur, Meike en Monique van KUS. Vraag een handtekening aan Bastiaan Moes, van de populaire Nickelode- on-serie 'Zoop'. Ga lekker los met Bo Monica, bekend van de popu laire serie 'Topstars'. Of dans mee met de drie meiden van Djumbo op het nummer 'Boya Boya Bay'." Tot slot staat 'Beste Nieuwkomer van 2006' (TMF Awards) en neef van Ali B op het podium: Yes-R. De succesvolle rapper presenteert zijn coole flow tijdens Hitz voor Kidz in Concert. Voor meer informatie: www.hitz- voorkidz.nl De toegang bedraagt 12,50; de voorverkoop is reeds ge start. Een deel van de opbrengsten gaat naar 'Spieren voor Spieren'.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9