DRUK WEEKEINDE TOOS TURN TEAM DAMES JITAE IN DE PRIJZEN DE DOOD ÉN DE GLADIOLEN r4 BOEKENMARKT 0NTM0ETINGS- KERK GROOT SUCCES MEISJES FLYERS 1 TOT 18 JAAR HOUDEN ZICHT OP KAMPIOENSCHAP OPBRENGST ROMMELMARKT ^WADDINXVEEN TURNEN TAEKWONDO JEU DE BOULES TRIPLETTENKAMPIOENSCHAP BASKETBAL Pu LITI E BERICHTEN pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 Waddinxveen - Het TOOS turn team dames moest dit weekend meerdere wedstrijden turnen. In Den Haag deden Avalon Christie, Samantha van der Klauw en Tosca Holtrop mee aan de rayonwedstrijd voor divisie 6. Door goede oefenin gen op de brug en in het bijzonder de balk (8,15 punten) wist Avalon in de categorie pupil 2 31,50 punt en bij elkaar te turnen, wat goed was voor een vijfde plaats in een deelnemersveld van 37 turnsters. Samantha liet een mooie overslag zien bij het toestel sprong, maar helaas mislukte haar oefening op de balk. Hierdoor kwam ze niet verder dan de 30ste plaats met 26,75 punten. Tosca doet mee bij de jeugd in een deelnemersveld van 84 turnsters. Tosca liet drie go ede oefeningen zien, maar op balk en vooral de vloer komt Tosca nog iets te kort om mee te doen voor de prijzen. In Amsterdam werden de halve fi nales van het Nederlands kampio enschap divisie 2 gehouden. Miri am van der Laarse kwam uit bij de pupillen 2 en Carmen Venema bij de junioren. Hoewel de gestrekte salto bij de sprong van Miriam van grote klasse was (9,15 punten) kon zij zich niet mengen in de strijd om de finaleplaatsen en werd 37ste. Carmen Venema doet al wat langer mee en zij begon haar wedstrijd goed op de sprong. Ook het vervolg op de brug was netjes. Helaas viel Carmen tijdens haar balk oefening hard met haar been op de balk. Met een vervelende schaafwond vervolgde zij wel haar wedstrijd maar het beste was eraf. Zij kwam uiteindelijk slechts 1 punt tekort om zich te plaatsen voor het NK. Ook in Zoetermeer werd er ge turnd in de competitie. In poule 2 deden Nathalie Knijnenburg, Tif fany Smit, Leonie Heikens, Tamara Berends, Brenda Blom en José Droge hun best om na de winst in hun eerste wedstrijd het weer goed te doen. Ze moesten het opnemen tegen HERES uit Bodegraven, PRO PATRIA uit Zoetermeer en OLIVEO uit Pijnacker. Op alle toestellen be haalden de TOOS-turnsters hoge scores en werden opnieuw eerste. Ze staan nu bovenaan de ranglijst. Waddinxveen - Tijdens de Open Windmills Taekwondo kampioen schappen op 21 april heeft de Ji- tae Taekwondo Club uit Gouda/ Waddinxveen diverse prijzen in de wacht gesleept. Eline Rekveld maakte erg veel indruk in de par tijen die ze sparde, waarbij de coach van de tegenpartij bewon dering uitsprak voor haar inten sieve manier van sparren. Eline Rekveld behaalde de 1e prijs in de c-klasse (wit tot groene band) kinderen tot 27 kg. Lindi Korpels- hoek behaalde de 2e prijs in de c- klasse kinderen t/m 34 kg in een mooie finalepartij. In de b-klasse (groen tot rode band) pupillen tot 44 kg wist Menno Rekveld, die onlangs zijn groene band had gehaald, de 3e prijs te halen, on danks een blessure aan het begin van de wedstrijden. Eline, Lindi en Menno hadden op het eerdere Van der Poel-toernooi in 2006 ook verschillende prijzen gewonnen. Waddinxveen - In het kader van het clubkampioenschap tripletten van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen werden afgelopen dinsdagavond weer twee partijen gespeeld. Door het oneven aantal teams dat zich heeft ingeschreven, heeft er elke avond één team een vrijloting, wat de stand enigszins vertekent. Na 9 c.q. 10 partijen is de stand als volgt: 1. Wout Versluis/ Andries en Leen Roos 9-9-70+; 2. Elly Nieuwland/Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk 9-6-35+; 3. Hans van Woudenberg/Bert en Anneke Grootjen 9-6-29. Op 25 april moet er nog één wedstrijd worden ge speeld, zodat de nummer één al vast staat. De plaatsen twee en drie zullen pas na de laatste wed strijd worden ingevuld, daar er in principe nog vijf teams voor die twee overgebleven ereplaatsen in aanmerking kunnen komen. Boskoop - Ronkende motoren, sen sationele demo-races met solo-ma chines en zijspannen en de echte ouderwetse geur van olie, benzine en rubber. Dat zijn de ingrediënten voor de oranje-demo-races welke op maandag 30april, de viering van KONINGINNEDAG 2007, van 8.00 tot 16.30 uur worden gehouden op het ITC-terrein aan de Hoogeveen- seweg. De coureurs verzamelen zich vanaf 08.00 uur met hun ma chines in het rennerskwartier om met de training op het parcours te beginnen. Voor de bezoekers is er voldoende veilige ruimte langs het parcours om de races te volgen. Ui teraard kunnen de bezoekers rustig door het rennerskwartier lopen om de oude machines van dichtbij te bekijken, een stukje nostalgie te voelen en met de eigenaren/cou reurs de bijzonderheden van de ma chines te bespreken. De toegang is vrij. Er is voldoende parkeerruimte beschikbaar. Waddinxveen - Toneelgroep Mas kerade viert haar twintigjarig be staan op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei met een bijzondere voorstel ling: 'De dood EN de Gladiolen'. De vereniging haalt alles uit de kast om het jubileum de nodige glans te geven. In de Toneelzaal van Kre- ater aan de Kerkstraat 13 in Wad dinxveen doen alle leden van de vereniging mee in vier heel speci ale eenakters met drama en humor rond het centrale thema 'Leven en Dood'. Samen vormen de eenak ters een avondvullende voorstel ling. In het eerste gedeelte voor de pauze ligt de nadruk op het dra matische accent van het thema. In 'Maalstroom van een Moordena res' van de Amerikaanse schrijver Sam Sheppard worden de laatste gedachten weergegeven van een ter dood veroordeelde vrouw die op de elektrische stoel wacht op haar executie. De tweede eenakter 'Stef en Ste- faan' van de Belgische auteur Bram Vaesken is een eigentijds stuk met het levensverhaal van twee vrien den die niet van deze wereld zijn. Ze vullen hun dag met oninteres sante gesprekken over van alles en niets. Toch komen er grote vragen als de orde zoals 'Waarom leven wij'. Op het eerste gezicht kunnen Job Holscher, en Victor de Vries sparden ook een mooie partij, maar vielen net buiten de prijzen. Aan dit jaarlijkse toernooi namen 300 deelnemers deel. Voor meer informatie: 0182-636462. Waddinxveen - Basketbalvereni ging Flyers kende het afgelopen weekend een zeer beperkt pro gramma. Meisjes 1 tot 18 jaar speelde thuis tegen Cady 73, ter wijl Heren 4 het in Utrecht moest opnemen tegen SBU 5. Verder kwamen de Dames en Heren recre anten van Flyers nog in actie. Meisjes 1 tot 18 jaar blijft door de winst thuis tegen Cady '73 uit Ca- pelle aan den IJssel in de race voor het kampioenschap van de 1e Klas se D regio. Het eerste kwart was met 15-14 voor de bezoeksters. In het tweede kwart herstelde Flyers zich goed en won dit kwart met 12-3. Ook het derde kwart was met 11-5 voor Flyers, waarna Cady er in het vierde kwart niet meer aan te pas kwam, 20-3. Winst voor Flyers met 57-26. Flyers deelt nu met 14 punten uit negen wedstrijden de koppositie met Waterdragers 1 uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De teams moeten nog tegen elkaar spelen en de strijd om het kampi oenschap zal dan ook worden be slist in de Parkzoomhal te Nieuwer kerk aan den IJssel. Heren 4 ging voor zijn laatste wed strijd van dit seizoen in Utrecht op bezoek bij SBU 5. Na 8 minuten had Flyers al een 12-2 voorsprong. De Utrechtenaren konden de scha de in het eerste kwart beperkt houden tot 10-14. Ook het tweede kwart was met 15-14 voor Flyers. In de tweede helft probeerde SBU de zaak te forceren, maar in hun haast leden de gastheren nogal wat onnodig balverlies en kon Fly ers ondanks verlies in het derde en vierde kwart de winst met mi nimaal verschil, 53-52, mee naar Waddinxveen nemen. Gehuld in shirts van hoofdsponsor Audipack speelde het Heren recre antenteam van Flyers in De Dui kelaar tegen een recreantenteam uit Gouda. Het spel van Flyers was zeker niet onverdienstelijk, maar de afwerking liet nogal te wensen over. Ondanks de driepunters die nog wel eens vielen bleef Flyers achter de feiten aanhollen om uit eindelijk met 48-37 te verliezen. De dames recreanten van Flyers kwamen vrijdagavond thuis in ac tie tegen de River Trotters uit Har- dinxveld-Giessendam. Het eerste kwart was met 13-14 voor River Trotters. Het tweede kwart verde digde Flyers wat harder, de passes kwamen goed aan en dankzij pri ma samenspel werd er ook goed gescoord. Ruststand 28-18. In het derde en vierde kwart raakten de dames van Flyers niet onder de indruk van het spel van de tegen stander en won Flyers met een prima score van 59-34. ze niet met elkaar leven, maar na der beschouwd kunnen ze elkaar - en de koffie - toch niet missen. Na de pauze komt de humor in het thema 'Leven en dood' nadrukke lijk naar voren. In 'Vaarwel Zee zicht' weigert een groep bejaarde dames en één bejaarde heer de realiteit van de aftakeling van het hotel waar ze wonen en van hun leven onder ogen te zien. Zelfs wanneer slopers hen ruw uit hun dagelijkse leven willen wegvoeren houden ze vast aan hun zelf ge schapen illusies. Een mooi stuk met veel speciale effecten. De afsluiting van het festival is het wereldberoemde stuk 'Dinner for One', waarin een adellijke dame en haar butler proberen ten koste van alles de illusie in stand te houden dat hun leven nog steeds zo is als het vroeger was. Een echter klas sieker met een struikelende butler en een onverstoorbare Lady in de hoofdrollen. De toegang bedraagt €8,-. Kaarten kunnen besteld worden op 0182- 640419 of via de mail voorzitter@ maskeradeweb.com. Voor meer informatie: www.maskeradeweb. com. De voorstellingen op 11 en 12 mei in Kreater beginnen om 20.00 uur. Waddinxveen - Vanaf vrijdagochtend waren erduizenden boeken door de handen van de vrijwilligers gegaan om de juiste sortering aan te brengen. Elke jaar weer een enorme klus om de tafels zo op te maken dat de bezoekers direct hun weg vinden naar de juiste tafel. De vroege bezoekers die stonden te wachten probeerden via de raampartij van de hal alvast een blik te werpen op de tafels en zo te bepalen waar hun favoriete boeken of curiosa object lag. In de loop van de middag lieten grote lege plekken op de tafels zien, dat er heel wat boeken, crea- doe-artikelen, platen en curiosa verkocht waren. Ook de catering had het de gehele dag druk gehad met het bedienen van de vele bezoekers. Om 16.00 uur, bij het afsluiten van de dag, kon er weer een fantastische opbrengst gemeld worden. Met een opzetstijging van 11% en een opbrengst van meer dan €4.000,- konden de vrijwilligers terugzien op een heel geslaagde dag. Waddinxveen - De Hervormde Ge meente hield afgelopen zaterdag haar grote jaarlijkse rommelmarkt. Het evenement heeft inmiddels een grote naamsbekendheid op gebouwd en trok bezoekers uit de wijde omgeving. Voor de kinderen waren er spelletjes en ze konden worden geschminkt. Ook de in wendige mens werd goed ver zorgd. De opbrengst van de rom melmarkt is 35.700,—. Hiermee kan weer veel jeugd-en evangeli satiewerk in binnen- en buitenland worden ondersteund. Dankzij de fantastische medewerking van de Gemeente Waddinxveen en vele helpende handen zag het terrein aan de Dreef er om 18.00 uur weer onberispelijk uit. Inbraak bij tennisvereniging Waddinxveen - De politie doet onderzoek naar de inbraak bij een tennisvereniging aan de Albert- dingk Thijmlaan. De inbraak vond 19 april vermoedelijk rond 23.30 uur plaats. Er werden twee ruiten van het clubgebouw vernield en het clubgebouw was doorzocht. Voor zover nu bekend is, is er niets gestolen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Bedrijfswagen en personen auto's gestolen De politie doet onderzoek naar de diefstal van een bedrijfsauto en twee personenauto's Een witte Mitsubishi bedrijfsauto met open oprijlaadbak werd gestolen tus sen 13 en 19 april van een afgeslo ten bedrijfsterrein aan de Coene- coop. Van een bedrijfsterrein aan de Staringlaan werden tussen vrij dag 20 en maandag 23 april een Saab en een Nissan X-trail gesto len. Deze auto's waren eigendom van een leasemaatschappij. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Snelheidsovertreders De politie heeft de balans weer opgemaakt over een periode van controleren op snelheid op de He- negouwerweg. Van 11 april tot 15 april passeerden 56.721 voer tuigen daar een snelheidscamera en werden er 797 op de foto vast gelegd omdat deze harder reden dan de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst ge meten snelheid was 118 kilometer per uur. De overtreders kunnen binnenkort een schikkingsvoorstel in de brievenbus verwachten. Woninginbraak De politie doet onderzoek naar de inbraak in een woning aan de Jus tus van Effelaan. De inbraak vond 19 april tussen 06.30 en 15.00 uur plaats. De voordeur van de wo ning was opengebroken. Uit de woning is een laptop gestolen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Onder invloed rijden De politie heeft 19 april het rijbe wijs ingevorderd van een 71-jarige automobiliste uit Waddinxveen. Zij was met haar auto tot twee keer toe tegen een betonnen paaltje gereden, had haar auto daarna geparkeerd en was uitge stapt. Getuigen zagen dit en dat de vrouw vermoedelijk onder in vloed van alcohol verkeerde en belden de politie. Deze hield de vrouw rond 19.20 uur aan. Het lukte niet om van de vrouw een ademanalyse af te nemen waarna werd overgegaan tot het afnemen van bloed. Dit wordt onderzocht op het alcoholpercentage. De po litie maakt proces-verbaal op.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18