LIONS OP 'SCHOOLREIS' MET BEWONERS ZEVENSTER EN BETH SAN DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE MARCO FLIER WINT CONCOURS OUD PAPIER INZAMELING EENEN EEN SPONSORLOOP VOOR TEAM ZEPARO EN KEYZERSCHOOL 7p\/FMHUIZETinVlÓÉRKAPÊLLË Aflevering veertien van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Koninginnedag 2007 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 11 Zevenhuizen - 11 Mei, de dag dat Lions Club Zevenhuizen de be woners van bejaardentehuis de Zevenster op een dagje uit trak teert, nadert met rasse schreden. De drie bussen voor de circa 60 bewoners zijn besteld, de beno digde rolstoelen staan klaar aan de ingang van de Keukenhof, en de vrijwilligers en de clubleden, samen ook zo'n 60, zijn paraat. In middels hebben alle bewoners een kleurrijke uitnodiging ontvangen waarin ook de doelstellingen van de Lionsorganisatie zijn vermeld. Naast de Zevenster is er nog een zorgcentrum binnen de gemeente. Zorgcentrum Beth San in Moer- kapelle. Gelijke monniken gelijke kappen, en dus toog een delegatie van Lions Club Zevenhuizen naar Moerkapelle om met de leiding van Beth San de mogelijkheid van een 'schoolreisje' ook hier door te spreken. En ook in Moerkapelle met positief resultaat. Weliswaar vindt, mede om orga nisatorische redenen, deze twee de trip niet tegelijkertijd met het 'Keukenhof-uitstapje' plaats, maar er is een voor beide partijen ac ceptabele datum gevonden in die van 20 september. De Keukenhof is dan uitgebloeid, verwelkt en leeg, maar geen nood, samen met de Beth San bewoners wordt er gevaren. Geprobeerd zal nog wor den om de bewoners zo dichtbij als maar even mogelijk is op te laten stappen. Of het nu via de Gouwe, de Oude Rijn, of het via het Aarka naal naar de Braassemer Meer of de Kagerplassen gaat, dat alles moet nog worden uitgezocht. Hoofd zaak is dat het een mooie tocht wordt waarop en waarvan de be woners kunnen genieten. De 'Beth San'-trip is wat minder omvangrijk dan het uitje met de Zevenster, maar ook hier zullen naar verwach ting zo'n 80 personen, waarvan 40 bewoners, bij betrokken zijn. Reden waarom Lions Club Zeven huizen iets speciaals voor de lo kale gemeenschap wil doen is de viering van het vierde lustrum. De benodigde gelden zijn niet door fondsenwerving verkregen, aangezien de goede doelen zo wel voor het jaar 2006/2007 als voor 2007/2008 reeds waren vast gesteld, doch er zal bij wijze van uitzondering voor de tweede keer een beroep worden gedaan op het reservefonds. De eerste keer dat het fonds werd aangesproken was voor de gevolgen van de Tsunami, waarbij, mede dankzij de verdub beling door de Stichting Cordaid 15.000,- kon worden besteed aan de bouw van een modern complex op het eiland Phuket (Thailand), om de vele ouderloos geworden kinderen een tehuis te geven. De thans genomineerde goede doelen (IJsselThuis, Leefstijl en Stichting Breath etc.) blijven der halve onverkort gehandhaafd. De leden van Lions Club Zevenhui zen zullen in de loop van 2007 ook zelf een feestje vieren samen met de dames, waarbij zeker de oprich ting en alle wel en wee die daar mee gepaard ging aan de orde zullen komen. Het behoeft geen betoog dat een dergelijk feestje met terugblik in de historie geheel voor eigen rekening is en niets met fondswerving te maken mag en kan hebben. Voorshands zullen de clubleden zich echter vooral rich ten op de 'schoolreisjes' met de be woners van De Zevenster en Beth San, want dat heeft thans duidelijk voorrang. Liggend op de voorgrond van links naar rechts: Herman Lindhout en Jan Tuitel. Vorige keer Op de foto van de vorige keer is één correctie binnen gekomen. De foto betreft de openbare lagere school op 12 mei 1948 te Zeven huizen. De complete namenlijst; op de bovenste rij van links naar rechts: meester Jan de Reus, Joop Dogterom, Adrie Markus, Frans Zijderhand, Jan Metselaar, Ab Vas tenhout, Janus Hofman, Henny de Korte, Koos Heij, Piet Spekman en Niek de Kooter. Op de tweede rij Deze keer Deze keer de christelijke lagere school in Moerkapelie. Het is rond 1942. Op de foto bovenin links van meester Slootweg: Ali Möhle, Henk Voskuilen, Gerrie van der Linden, Netty Hofman, Wimmy Drost en Jany van Kralingen. Bovenin rechts van meester Slootweg: Corrie van der Knijff, Jan van der Spek, Riet Boevé, Nellie Meijer, Arie Hertog, Annie Havelaar en Andries Stam. Op de onderste rij van links naar rechts: Pleunie Hertog, Marrie vd. Spek, onbekend, Jan vd. Knijff, Henk Koot, Tinus van der Spek, Piet Boevé en Hans Breedijk. van links naar rechts: Gerrit Ben- ningshof, Gijs vd. Broek, Kees Ba zen, Dik van Reeuwijk, Piet Visser, Henk Hordijk, Gerrit Jongenelen, Joop Koppenaal, Wim Verwaal, Gerrit van Vliet, Rinus Jongenelen en Pouw Hofman. Op de onderste rij van links naar rechts: Yvonne Elenbaas, Janny Benningshof, Mar- tie Metselaar, Geertje Zijderhand, Riet Boele, Maja Nebbeling, Mies Jansen, Neeltje Hordijk, Corrie Metselaar, Toos vd. Haak, Bertha de Jong, Bep Jansen, Janny de Kooter en Lina van der Weide. Van iedere gepubliceerde klas- senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijnertijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een ko pie naar de Stichting OZM. Cor- reacties en/of aanvulling zijn wel kom bij Pim van der Zalm (tussen 20.00 en 22.00 uur) 0180 - 633077 of famvdzalm@hetnet.nl Zevenhuizen - De derde wed vlucht van Postduivenvereniging De Stormvliegers was een con cours vanuit Moeskroen/Menen van 173 kilometer. De 520 duiven werden om 8.15 uur gelost en moesten tegen de noord-oosten wind in vliegen. De eerste duif die thuiskwam had toch nog 70 kilometer per uur gevlogen. Het was Marco Flier die de eerste prijs binnenhaalde om 10.44.30 uur. Tien minuten later waren alle prijsduiven weer thuis. De uit slag is als volgt: 1-17-22 M. Flier; 2-21 E.P. Verschoor; 3-4 Joh. Wil- tenburg; 5-9-23 Joh. Heykoop; 6-8 Ruud Brands; 7-11-13-25 Joh. Stofberg; 10-19 L. van Wensem; 12-14-24 Jeffry van der Haak; 15 C. Zweere; 18 J. Hoevelaken en 20 D.C. den Hertog. Zevenhuizen - De oud papier container van Christelijke Basisschool De Eendragt en de Wereldwinkel staat donderdag 10 en vrijdagl 1 mei op de parkeerplaats bij de school. Papier, gebundeld of in stevige dozen, kan gebracht worden op donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en op vrijdaq van 8.00 tot 13.15 uur. Moerkapelle - Team Zeparo orga niseerde voor donderdag 19 april in samenwerking met de Key- zerschool een sponsorloop ten behoeve van zowel de school als het team. Samen met leerlingen, ouders en sponsoren startten de teamleden van Zeparo om 18.00 uur. Omstreeks 19.00 uur was de laatste loper klaar met het halen van de stempels voor het spon sorformulier. Met de loop is een bedrag van €4.000,- opgehaald. Zoals afgesproken is het geld ge deeld tussen de school en team ZepaRr. Team Zeparo bedankt de Keyzer- school voor de samenwerking en alle gevers voor hun bijdrage. Al tekenend denk en voel ik., hoort het streepje eerst bij de kinderwang en bijna tegelijkertijd bij de hariger vadernek. Daar gaan m'n gedachten heen en weer. Rust en geborgenheid bij discoshow... leve de koningin! Leve de liefde...

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11