CAMIEL EURLINGS EN PAUL VAN LOON WAARSCHUWEN VOOR DODE HOEK SK00LZ0NE: C00IE HUISWERKPLEK EINDEXAMENEXPOSITIE 4 VMBO/TL waddinxveen Jll BIJEENKOMST ALZHEIMER CAFÉ BINGO-AVOND Z0NNIG-ZUID BINGO IN DE BOOG CURSUS JEUGDVISSEN INTRODUCTIECURSUS VOOR KLARINET EN KOPER INSTRUMENTEN OPEN DAGEN JAN NEVEN KABOUTERVOETBAL BIJ BE FAIR Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 Door Elias vari der Plicht Waddinxveen - Fietsend reden mi nister van Verkeer en Waterstaat Camiel Eurlings en kinderboeken schrijver Paul van Loon over het terrein van transportbedrijf Van Noort. Gezamenlijk fietsten ze een loods binnen, waar ze werden op gewacht door oud-directeur Bert van Noort en een paar honderd juichende kinderen. Ter gelegenheid van de Wereldver- keersveiligheidsweek was er voor basisschoolleerlingen uit Waddinx veen vorige week een activiteiten dag georganiseerd. Ze volgden een programma met als belang rijkste thema de dode hoek bij vrachtwagens. Aan het begin van de middag arriveerden Eurlings en Van Loon. Na een welkomstwoord van de heer Van Noort richtte de minister zich tot de kinderen. Hij vertelde dat het in Nederland re delijk veilig is in het verkeer, maar dat vooral fietsers nog te vaak bij ongelukken betrokken zijn: "Au to's hebben bumpers en airbags, een fiets niet. We moeten zorgen dat jullie op de fiets nog veiliger naar school en naar jullie vriendjes kunnen rijden." In opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat schreef Van Loon het kinderboek 'Ontsnapt uit de Dode Hoek'. Hoofdpersoon Rafael wordt tijdens een rit op de fiets geschept door een vrachtwa gen en belandt in het ziekenhuis, waar hij een tijd in coma ligt. De schrijver en de minister lazen en kele passages uit het boek voor, waarna de kinderen vragen kon den stellen. Ontsnapt aan de dode hoek Ariana vroeg aan Van Loon of hij als kind de verkeersles op school moei lijk vond. De schrijver antwoordde dat hij erg weinig onderwijs had Schrijver en minister eensgezind over veiligheid fietsers. Minister Eurlings leest van Loon. gekregen over verkeersveiligheid: "Tegenwoordig wordt hier veel meer aandacht aan besteed en dat is een goede zaak." Eurlings legde uit dat vrachtwagens gevaarlijk kunnen zijn: "Doordat de chauf feur hoog zit, kan hij je niet goed zien als je rechts van hem fietst. Hij heeft wel een speciale spiegel, maar heeft nog steeds onvoldoen de zicht. Daarom moet je altijd minstens drie meter afstand hou den van de vrachtwagen." George vroeg zich af of Van Loon zelf wel eens aan de dode hoek ontsnapt was. De schrijver liet weten dat dit het geval was. In Parijs had een Italiaanse vrachtwa genchauffeur hem bijna over het hoofd gezien. Al rijdend zat de Ita liaan de krant te lezen en stuurde hij met zijn benen. Van Loon kon nog net op tijd uitwijken toen de chauffeur naar rechts ging. Kim wilde weten wat Eurlings ging doen om het verkeer veiliger te maken. De minister noemde drie punten. Ten eerste zou er meer verkeersles op de scholen moeten worden gegeven. Daarnaast zul len er meer fietspaden worden aangelegd. En tot slot moet harder worden opgetreden tegen mensen die achter het stuur zitten, terwijl ze alcohol hebben gedronken of drugs hebben gebruikt. Eurlings vertelde de kinderen dat veiligheid op de weg moeilijk lijkt, maar eigenlijk erg leuk is. Hij be nadrukte dat goed opletten in het verkeer het allerbelangrijkste is: "Niet dromen! Je bent op de fiets voor een groot gedeelte zelf ver antwoordelijk voor je veiligheid." Toen niemand meer iets te vragen had, was het tijd voor het uitdelen van handtekeningen, waarna de kinderen op de fiets naar school terugkeerden. Waddinxveen - 'Mevrouw, ik heb een spreekbeurt over dolfijnen, heeft u daar informatie over? Heeft u boeken over Amerika, heeft u informatie voor mijn werk stuk over sterrenkunde? Ik heb volgende week een spreekbeurt, maar ik weet niet waarover. Kunt u mij helpen?' Het maken van werkstukken of het voorbereiden van spreekbeur ten is voor veel kinderen een last ige klus, waar ze best wat hulp bij kunnen gebruiken. Bibliotheek medewerkers willen kinderen gerichter begeleiden, helpen bij het selecteren op internet of door verwijzen naar informatie in de boeken. Daarom start woensdag 9 mei start onder andere de vestiging Waddinxveen van bibliotheek De Groene Venen een nieuwe dienst verlening voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Hieruit zal blijken dat een nieuwe dienst of product niet altijd iets heel nieuws hoeft te zijn, maar ook kan liggen in het verder ontwikkelen van een stukje 'traditionele' dienstverlening. De spreekbeurten- en werkstukke- nondersteuning Skoolzone is hier een voorbeeld van. Iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur kunnen de kinderen terecht in een gezellig ingerichte ruimte met pc's, scanner, printer, oude tijdschriften en allerlei ma terialen om de werkstukken en/of spreekbeurten te verfraaien. Bib liotheek De Groene Venen heeft hiervoor een projectsubsidie ont vangen van de provincie Zuid-Hol land. De ingebruikname van Skoolzone op 9 mei vanaf 14.15 uur zal een sober karakter hebben en uitslui tend bedoeld zijn om iedereen kennis te laten maken met Skool zone. Kinderen kunnen rondki jken, pc's uitproberen en zien wat de ruimte te bieden heeft. De bib liotheek gebruikt de periode tot aan de zomervakantie om proef te draaien. Aan het begin van het nieuwe schooljaar zal de Skoolzone offi cieel in gebruik worden genomen. Waddinxveen - In de aula van het Coenecoopcolle- ge, locatie Noord, wordt op woens dag 9 mei om 15.30 uur de eindexa menexpositie van de leerlingen van 4 VMBO/TL Tekenen en Handvaardig heid geopend. De leerlingen hebben zich laten inspire ren door druppels, golven, water sport, fonteinen, de tsunami, spe lende kinderen, vissen, badeendjes en nog veel meer. Na 16 lesuren hard werken heeft dat geresulteerd in beeldend werk waarin 'Spelen met water' of 'De drei ging van water' centraal staan. pagina 15 Waddinxveen - In het Anne Frank-activiteitencentrum wordt voor woensdagavond 9 mei om 19.00 uur een bijeenkomst ge organiseerd van het Alzheimer Café, ontmoetingsplaats voor alle mensen met de ziekte van Alzheimer, hun partners en fami lieleden. Doel is het bieden van informatie en contact met lotge noten. Thema van de bijeenkomst is: 'Als de zorg thuis te zwaar wordt, kunnen dagverzorging en dagbehandeling hulp bieden'. De toegang is vrij; aanmelden vooraf is niet nodig. Waddinxveen - In Wijkgebouw 'Zonnig-Zuid' aan de Victorstraat wordt voor dinsdag 8 mei van 20.00 tot 22.15 uur een bingo avond georganiseerd. Er worden 11 rondes gespeeld, waarvan de laatste een geldronde is. Waddinxveen - In Buurtcentrum 'De Boog' aan de C. Huygenslaan 2 wordt voor vrijdag 4 mei om 20.00 uur een bingoavond geor ganiseerd. Zaal open om 19.30 uur. Waddinxveen - Hengelsportver eniging Waddinxveen organi seert in samenwerking met Stich ting Wijkwerk De Zuidpias vanaf dinsdag 8 mei een cursus 'jeugd- vissen met de vaste hengel' voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Deze cursus, bestaande uit acht lesavonden, wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 uur in het 'Zuid- honk' aan de Zuidplaslaan en wordt afgesloten met een echte viswedstrijd op zaterdag 30 juni 2007 van 10.00 uur tot 15.00 uur in het water van de Coenecoop- vijvers. De vereniging zorgt voor de benodigde hengelsportartike len tijdens de cursus. Deelnemende kinderen moeten in het bezit zijn van een zwemdi ploma A. Voor meer informatie en voor aanmelden: 0182-619005, 0182-617889 of 0182-617406. Waddinxveen - Binnenkort start OMuziekvereniging Concordia vanaf dinsdag 15 mei met intro ductiecursussen voor belang stellenden vanaf 7 jaar voor het spelen op de klarinet, trompet, euphonium (bariton), F-hoorn en trombone. Het cursusgeld be draagt €30,-inclusief leenmateri- alen zoals het instrument, lesboek en CD. Voor meer informatie en aanmelding: jmp.postma@gmail. com, 0182-619569 of op de repe titieavond van C-Akkoord, iedere donderdagavond van 18.00 tot 19.15 uur in het Clubgebouw de Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg 1. Zie ook www.concordia-wad- dinxveen.nl. Waddinxveen - Kunstschilder Jan Neven houdt iedere eerste zater dag van de maand 'Open atelier' van 14.00 tot 17.00 uur. Op 5 mei en 2 juni is er extra veel te zien; vooral veel schilderijen, maar ook ingelijste tekeningen. Bovendien kunnen belangstellenden zich aanmelden voor een teken- of schildercursus, die in september van start gaan. Vanaf half juni exposeert Neven een maand lang in 'De Turfkelder', een ruimte in het stadhuis van Schoonhoven. Het atelier bevindt zich aan de Staringlaan 21. Informatie: www. janneven.eu of 06-40195244. Waddinxveen - Voetbalvereni ging Be Fair organiseert voor zaterdag 5 mei om 10.00 uur 'Kaboutervoetbal', bestemd voor kinderen van vier en vijfjaar. De kinderen kosteloos kennismaken met de voetbalsport.Informatie: 06-29314883.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15