SIEBELINK KNIELT NOGMAALS KNAPPE PRESTATIE LOPERS AV'47 GEMEENTE REALISEERT SNELHEIDSREMMENDE MAATREGELEN NOORDKADE WADDINXVEEN Auteur Knielen op een bed violenin Remonstrantse kerk POLITIE BERICHTEN KERKDIENSTEN - 6 MEI pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 Verdachten van bedrijfsinbraak aangehouden Waddinxveen - De politie heeft woensdag 25 april even na 04.30 uur drie Rotterdammers van 18, 20 en 22 jaar en een 15-jarige jongen uit Vlaardingen aange houden op verdenking van het plegen van een bedrijfsinbraak eerder die nacht. De politie kreeg rond 04.20 uur diverse meldingen van inbraak in een bedrijf aan de Passage. Terwijl agenten parkeer den nabij de Passage zagen zij een auto met vier inzittenden rijden over de Juliana van Stolberglaan in de richting van de Kanaalweg. De agenten vonden dit verdacht ge zien het tijdstip en de locatie. On middellijk werd de auto gevolgd, waarna deze op de Sterrenlaan werd gecontroleerd. Ondertussen werd duidelijk welke goederen er gestolen waren. In de kofferbak werden onder andere een compu ter LCD-scherm en verpakte came ra's aangetroffen. De inzittenden werden hierop aangehouden. Bij de 18-jarige verdachte werd een hoeveelheid euromunten aan getroffen. De politie heeft alle goederen, het geld en de auto in beslag genomen voor verder on derzoek. In de Passage bleek dat er bij een opticien was ingebro ken. De daders hadden de ruit van de winkel ingegooid om binnen te komen. Bij een tweede winkel, een boekhandel, is het gebleven bij een poging. Aanrijding tussen fietser en auto Een 50-jarige racefietser uit Zoe- termeer verleende woensdagmid dag 25 april rond 16.50 uur op een kruising aan de Zuidelijke Dwars weg geen voorrang aan een 28-ja- rige automobilist uit Capelle aan den IJssel. De fietser reed tegen de zijkant van de auto aan, kwam ten val en liep letsel op aan de pols. Hij is voor onderzoek over gebracht naar het Lange Land Zie kenhuis in Zoetermeer. Inbraak in bedrijf Waddinxveen - In de nacht van vrijdag 27 april is ingebroken in een bedrijf aan de Brugweg. Om streeks 03.35 uur werd gemeld dat er een ruit van het bedrijf was ingegooid. Er was op dat moment nog niemand in de zaak geweest. Mogelijk werd(en) de inbreker(s) gestoord. Er werd een noodruit geplaatst, echter diezelfde och tend werd er wederom ingebro ken. Er wordt vooralsnog niets gemist uit het pand. Aanhouding na verkeersconf I iet De politie heeft zaterdag 28 april in de vooravond een 29 jarige fietser uit Gouda aangehouden na mishandeling van een 55-ja- rige fietser uit Waddinxveen. Op de Chopinlaan zou tussen de twee een woordenwisseling zijn ontstaan toen de Gouwenaar de Waddinxvener had ingehaald. Volgens de verdachte kwam de Waddinxvener ten val toen deze de verdachte wilde slaan. De ver dachte had de Waddinxvener hierna tegen het hoofd geschopt. Een getuige belde de politie. Inbraak in woning Waddinxveen - Omstreeks 14.30 uur op 26 april is een persoon in een woning aan het Noordeinde ingeslopen. Terwijl één van de bewoners buiten bezig was hoorde hij geluiden vanuit de woning komen. De bewoner zag hoe een persoon op de eerste etage via een raam de woning inklom. De bewoner is naar binnengegaan en trof de persoon aan in één van de slaapkamers. Deze probeerde langs de bewoner te komen door met beide armen te zwaaien. De bewoner wist de insluiper vast te pakken, maar deze wist toch te ontkomen. Via hetzelfde raam verliet hij de woning. Uit de woning werd onder andere geld gestolen. Door M. Lindhout Waddinxveen - In een opmerke lijk goed gevulde Remonstrantse kerk kwam Jan Siebelink, schrij ver van 'Knielen op een bed vio len' aan het woord over geloof en geloofsbeleving. De Commissie van Vorming en Toerusting van de Rooms-Katholieke kerk, de Re monstrantse gemeente en de PKN- Ontmoetingskerk en Immanuel- kerk hadden deze avond opgezet. Pastor Van der Helm interviewde Siebelink voor de pauze naar aan leiding van zijn bekende roman. Na de pauze stelde het publiek zelf de vragen. God is liefde Op een muur van de kerk staat 'Wie niet liefheeft, heeft God niet gekend; want God is liefde'. Prach tige tekst als je het afzet tegen de teneur van Siebelinks roman. Zelf zegt hij 'het protestantisme maakt mensen eenzaam en bang.' Van der Helm vraagt naar de ik vorm van het boek. Siebelink stelt direct dat hij een mooi boek wilde schrijven. Hij zocht een fictieve vorm voor reële ervaringen, en schreef zo een werk der verbeel ding. Hij praat liefst zo min moge lijk over het autobiografische. "Het gaat niet zo zeer om mijn vader als wel over een vader. Mijn ouders stonden model, niet meer." Toch wil de interviewer weten of Siebe link dichter bij zijn vader is geko men door het schrijven van deze roman. Pas tijden na de dood van de vader kon hij erover schrijven en werd het voor hem een zoektocht naar een vader die hij als liefdevol had ervaren, maar die ook een ui terst gesloten persoon was. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. van den Berg; 18.30 uur ds. L.C. de Borst. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. K. Snoeij. Wijkge meente Immanuelkerk 9.30 uur ds. A. Verburg. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Vrij. Pro.gem. ds. E. Meijering. Ev.Gem.Parousia. 10.00 uur Paul Rullmann. De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Zijdekerk 9.30 uur ds. Mevr. A.C. Hoogstra ten-Westerduin; 18.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur mw ds. P.J. Vlasblom-Bennink. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Junks avant la lettre Als katholiek vraagt Van der Helm zich af waarom die broeders, die predikers steeds weer op kunnen duiken. De vader werd door zijn omgeving misschien wel onder gewaardeerd en vond mogelijk bij deze mensen erkenning voor zijn noden. "Door hen werd hij wel als mens gezien." Gevolg was dat ze hem uitvraten. De uitverkiezing bij de protestanten werkte bijna vernietigend op de vader. Als mens was je slecht en moest je een to taal ander leven gaan leiden. Bij de broeders die de vader bezoeken zie je geen liefde. Die 'oefenaars' laten je angst toenemen. Daarvan is de vader het slachtoffer gewor den. "Ze hebben een weerloze man ingepalmd", aldus Siebelink. Siebelink vindt dat zijn boek kan helpen om iemands geloofsont wikkeling en geloofsbeleving te stimuleren of kritisch te bekijken. Het is goed dat geloof weerter dis cussie staat. Het boek kwam ken nelijk 'op een goed tijdstip uit'. Nu is de maatschappij ontvankelijker voor religie dan tien jaar geleden. In de roman zie je van de vader een donkere kant, want het was niet leuk om uitverkoren te zijn bij de Pauwianen. Toch ervaart Siebe links oudste dochter haar opa nog steeds als een warm mens. Dit klinkt misschien zwaar op de hand, edoch in de de kerk heerste een meelevende sfeer. Er werd ge lachen om herkenningspunten, er was ruimte voor instemming en herkenning. Dit was niet een door snee-avond met Siebelink, want hij moest de vragen afwachten en kon geen voorgeprogrammeerd verhaal laten horen: "Ik evolueer mee met de sfeer, intentie van de avond." Dit tekende zijn instelling. In de pauze zei hij dat hij zijn pu- bliekstoernee aan het afbouwen is, want het wordt toch wel ver moeiend. Een intense avond over een boek dat veel erkenning heeft gekregen. Boskoop - Een aantal lopers van AV'47 heeft de afgelopen maan den meegedaan aan het Zorg Zekerheidscircuit. Het succes van dit circuit, dat inmiddels een sterke positie heeft veroverd in de regio, komt voort uit het samenspel tus sen de lopers, de sponsors en de organiserende verenigingen. Het circuit gaat over 7 wedstrijden en wordt gehouden in de regio van Leiden. Dit jaar werd er ook een verenigingsklassement gemaakt van de sterkste lopers. Hierin stond AV'47 de afgelopen weken con stant op de tweede plaats. Zondag 29 april vond in Noordwij- kerhout de laatste wedstrijd plaats over drie afstanden, te weten 5, 10 en 21 kilometer. Bij de beloftes van meisjes tot en met 15 jaar werden Maureen Kos ter en Merel van Steenbergen op de 5 kilometer met overmacht eer ste en tweede. Ook in de einduit slag werden deze twee meisjes met overmacht eerste en tweede. Ook nu al een talent is één van de jongste deelnemers, Marlou Re- meeus, die naar een 35e plek liep en in het eindklassement de zesde plaats bezette. Bij de beloftes jongens tot en met 15 jaar kon Jelle Paauw helaas niet meedoen, maar eindigde in de eindstand op de achtste plaats. Imre Grootendorst eindigde in de categorie tot 20 jaar in de eind stand op negende plaatst. Bij de heren namen vier atleten deel op de 5 kilometer, te weten Leon van Prooijen, Robert van Of- wege, Bert Koster en Kurt Dock- horn. Bij de laatste wedstrijd wer den Robert en Bert respectievelijk negende en elfde. In de eindstand viel Leon met zijn vierde plek net naast de prijzen. De anderen wer den negende en elfde. Bij de dames op de 10 kilometer was het nog spannend of Karin van der Heiden bij de einduitslag de derde plek zou kunnen pakken. De laatste wedstrijd werd er alles aan gedaan, maar het werd uitein delijk een vijfde plek. Bij de dames 40+ werd Nicolet Re- meeus dankzij een zeer goede tijd 20e en eindigde in de eindstand LA zesde. Brigitte Vincken, helaas niet aanwezig op de laatste wed strijd, haalde toch een 25e plaats. Ans de Goeij liep de 10 kilometer in 55.18 minuten en wist een ge deelde zesde plek te pakken in de leeftijdscategorie 55+. Op de 21 kilometer liep Linda Scherpbier-Adriaanse naar een mooie tijd van 1.50.23 waarin zij veel heren achter zich liet. Nel van den Hengel liep op de lange afstand 1.42.16 en pakte een ge deelde tweede plaats bij de dames 40+. Veel mannelijke atleten van AV'47 geven de voorkeur aan de 10 kilo meter. Mare de Wit eindigde in de categorie 35+ op een 46e plaats. Bij de 40+ werd Jan Oskman 6e, Ferdinand Dogterom 47ste en Jaap van Prooijen 62ste. Bij de 50+ liep Willem Benschop naar een 5e plek, Jack Bollaart naar een 9e, Ronald Barends naar een 14e en Jan van der Meij naar een 41e plek. Zeer sterk bezet was ook de 21 ki lometer met Jan de Jong die naar een tweede plek liep bij de 45+. In het totale verenigingsklasse ment liet AV'47 diverse gerenom meerde atletiekverenigingen en loopgroepen achter zich door als eerste te finishen. Dit zal op korte termijn worden gevierd met alle lopers en loopsters. De gemeente Waddinxveen start 7 mei met het aanbrengen van di verse snelheidsremmende maatre gelen aan de Noordkade. Tijdens een wijkbezoek van het college van burgemeester en wethouders in juni 2006 gaven bewoners aan dat zij ontevreden zijn over de verkeerssituatie in hun straat. De werkzaamheden duren vier weken, afhankelijk van situatie ter plaaste en de weersomstandigheden. De snelheidsremmende maa tregelen bestaan uit drie we gversmallingen. Eén ter hoogte van de bebouwde kom, één ter hoogte van de Noordkade 157 en één ter hoogte van de loswal bij de Oranjelaan. Ook wordt de voorrangssituatie op de kruising Staringlaan - Noordkade aange past. Nu heeft het verkeer op de Noordkade nog voorrang, na de wijziging heeft het verkeer op de Staringlaan voorrang. De laatste snelheidsremmende maatregel betreft het aanbrengen van een wegmarkering. Dit houdt in dat de maximaal toegestane snelheid (vijftig kilometer per uur) op het wegdek wordt aangebracht. Bij de realisatie van de maatregel en wordt rekening gehouden met vrachtverkeer en fietsers. Zo heb ben vrachtwagens bij het verlaten van uitritten geen last van de we gversmallingen en hebben fietsers vrije doorgang. Aan beide zijden van de versmalling wordt namelijk een aparte fietsstrook gemaakt.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 16