RONALD DANNIS WINNAAR INTERNE SCHAAKBEKER PLANETENWIJK WADDINXVEEN FUNK OPGEKNAPT al ROTTERDAM-NESSELANDE BENUT KANSEN NIET KINDERBOEKENSCHRIJFSTER TOSCA MENTEN IN WADDINXVEEN NIELS KLAPWIJK NAAR ROTTERDAM-NESSELANDE I WAD DIN X VEEN- V011EYBAL EXPOSITIES IN DE BIBLIOTHEEK DUIVENVERENIGING P.V. DE SPERWER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 19 Waddinxveen - Afgelopen donder dagavond stond in het teken van de bekerfinale tussen titelverdedi ger Erik Hennink en oud-clubkam pioen Ronald Dannis. Beide spelers gingen de complicaties niet uit de weg en vlogen elkaar in de haren in een scherpe Scandinavische partij. Hennink probeerde de druk op te voeren door een agressief loperof fer, Dannis ving het offer echter goed op en wist de partij naar zich toe te trekken. Ronald Dannis mag zich met deze triomf de winnaar noemen van de negende editie van het bekertoernooi. Ook in de interne competitie wer den belangrijke partijen afge werkt. Met nog maar zes ronden te gaan was de spanning hier en daar te snijden. Dat gold zeker voor de partij tussen koploper Jeroen Eijgelaar en de strategisch sterke Leon Willemen. In een Grunfeld- Indische partij ontpopte zich een spannende partij met kansen over en weer. Het was uiteindelijk Wil lemen die de partij naar zijn hand wist te zetten en een voordelig eindspel bereikte. Eijgelaar moest k zijn meerdere erkennen in Wil lemen. Een andere spannende partij was die tussen Peter de Louw en Wim van Os die zich verwikkelden in een interessante Koning-Indische partij. Na een hevige strijd met ke rende kansen was het uiteindelijk de Louw die een mooie overwin ning wist bij te schrijven. Arjan Hennink speelde met de witte stukken tegen de ervaren Jan Muit in een klassieke sicili- aanse partij met tegengestelde rokadestelling. Muit speelde in het middenspel sterk en wist met een mooie combinatie een pion buitte maken. Hennink zette alle zeilen bij en wist met grote moeite re mise uit het vuur te slepen. Ton van Nieukerke nam het met zwart op tegen Wim van der Hoek en wist met creatief openingsspel een mooie aanvallende stelling op te bouwen. Van Nieukerke ver volgde de partij sterk en wist uit eindelijk een mooie overwinning in de wacht te slepen. Wim Mulder bereikte met goed spel tegen Marco de Bruijn een voordelig eindspel dat moeilijk tot winst te voeren was. Mulder speelde het eindspel echter sterk en leidde de stelling met goede techniek langzaam maar zeker tot een mooie overwinning. Laurens Ellers begon de partij te gen Albert Prins voortvarend en offerde een stuk in de opening voor goede aanvalskansen. Ellers maakte echter een fatale fout door zijn dame weg te geven zodat Prins er met de winst vandoor ging. De meest wonderlijke overwinning van de avond was de overwinning van Randy Girdhari op Jaap van der Heiden. Van der Heiden stond de hele avond gewonnen en leek de partij op korte termijn af te ma ken. Aan het einde van de avond maakte van der Heiden echter een ernstige fout waardoor Girdhari alsnog met de winst aan de haal ging. "Ze neemt de tijd om vragen van de kinderen te beantwoorden en zingt zelfs een liedje met ze als er tijd over Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Kinderboeken schrijfster Tosca Menten was in de afgelopen weken regelmatig in Waddinxveen te vinden. Op de donderdagen 12, 19 en 26 april kwam ze naar de bibliotheek om met kinderen uit de groepen 5 en 6 van verschillende basisscholen te praten over haar boeken en wat er allemaal bij komt kijken als je een boek wil schrijven en uitgeven. Tosca Menten las ook voor uit haar boeken en vertelde de kinderen over haar lievelingsschrijver, Roald Dahl. Ze deed dat op zo'n leuke en uitdagende manier, dat de kinderen geboeid luisterden naar haar verhaal. Op donderdag 26 april kwamen leerlingen van de Kardinaal Alfrinkschool, de Prins Willem Alexanderschool (locatie Wingerd), de Regenboog- school (locatie Peter Zuidlaan) en de Dick Brunaschool. Eerder waren al kinderen van de Theo Thijssenschool, de Leilinde, de Kameleon, de Koningin Julianaschool, de Koningin ESeatrixschool en de andere locaties vandePrinsWillem Alexanderschool en de Regenboogschool te gast in de bibliotheek. De medewerkers van de bibliotheek waren erg blij met het bezoek van de schrijfster. Ze waren 'getipt' door andere bibliotheken uit de regio over het enthousiasme dat Tosca Menten bij haar bezoeken uitstraalt. "Ze neemt de tijd om vragen van de kinderen te beantwoorden en zingt zelfs een liedje met ze als er tijd over is." Tosca Menten schrijft boeken voor kinderen van alle leeftijden. Ze heeft boekjes gemaakt voor kinderen die net leren lezen, boeken voor kinderen van 5 tot 9 jaar en boeken voor kinderen tot 12 jaar. Een aantal van haar bekendste boeken gaat over Kereltje Kareltje en zijn vriendinnetje Sas. Kareltje is een klunzig jongetje, die echter overal een oplossing voor weet te vinden. Voor oudere kinderen schreef Tosca Menten onder meer een boek over Tom Piekepol, die op zoek gaat naar de schat van Kartoni in het bejaardentehuis, waar zijn tante woont. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De Pianetenwijk heeft in de afgelopen maanden een compleet nieuw uiterlijk gekregen. De bestrating is ver nieuwd en het wegdek is opge knapt. Ook is het openbaar groen bijgewerkt en waar nodig nieuw aangeplant. Tenslotte is op een aantal plaatsen de verlichting ver nieuwd én is er voor de jeugd een nieuw speelveld aangelegd. De vernieuwingen waren volgens de bewoners van de wijk hard nodig. De wijk was grijs en grauw en door verzakte bestrating en een slechte riolering op een aantal plaatsen ook gevaarlijk. Wijk- en buurtbeheer Zuid en de Bewonerscommissie-Zuid trok ken vorig jaar aan de bel over de slechte leefbaarheid bij gemeente en woningcorporatie Woonpart- ners Midden-Holland. Die beslo ten wat aan deze situatie te doen. Na maanden van bouw- en reno vatiewerkzaamheden werd vorige week de laatste hand gelegd aan de opknapbeurt. Wethouder Dirk Lont (in het college onder meer verantwoordelijk voor het beheer van de Openbare Ruimte en het Wijk- en buurtbeheer) verrichte de officiële handeling bij de opleve ring van het project. Hij schonk de bewoners van de Pianetenwijk na mens de gemeente bij deze gele genheid een aantal bloembakken. Samenwerking De werkzaamheden in de Piane tenwijk zijn goed verlopen, maar duurden een stuk langer dan ge pland. Met name in de voorberei ding ging veel tijd zitten. Dit had alles te maken met de omvang van het project. Er is bijvoorbeeld een nieuw rioleringssysteem aange- De inwoners van de Pianetenwijk kregen van de gemeente bloembakken ter gelegenheid van de oplevering van een renovatieproject in hun wijk. legd. Daarnaast is het wegdek ver nieuwd. Het 'oude' teerhoudende asfalt, dat schadelijk is voor het milieu, is vervangen door moder ner en milieuvriendelijker asfalt. Woonpartners liet zich ook niet onbetuigd: het plaatste onder meer nieuwe straatverlichting bij de achterpaden én twee hekwer ken op het nieuwe speelveld voor de kinderen. Hugo Slootjes, voor zitter van Wijk- en Buurtbeheer Zuid, haalde in zijn toespraak de goede samenwerking tussen zijn organisatie, de inwoners van de wijk, de Bewonerscommissie-Zuid, de gemeente, Woonpartners én de betrokken aannemers aan. Met name de goede wil van de bewo ners, die maanden overlast ervoe ren, verdient volgens Slootjes een pluim. Nesselande - In de vijfde wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap verzuimde ORTEC Rotterdam-Nes- selande de kansen te grijpen die voorbij kwamen. Na een span nende eerste set wist PZ/Dynamo via de cijfers 28-30, 19-25, 25-22 en 19-25 de winst binnen te halen en zo de kans om volgende week in Apeldoorn kampioen te worden te vergroten. Zoals verwacht ontspon vanaf het begin een felle strijd, waarbij de beide ploegen elkaar niets toega ven. Serverend namen beide teams risico, waardoor er veel fout ging. Pas bij na de tweede technische time-out leek het erop dat Nes selande meer grip kreeg. Na een scheidsrechterlijke dwaling kwam Nesselande niet met twee punten los, maar stond PZ/D weer gelijk. In deze laatste fase kregen de Rotter dammers kansen om de set binnen te halen, maar Jan Willem Snippe was ongelukkig in de afwerking en Itamar Stein had voor PZ/D slechts een kans nog om deze set met 28- 30 binnen te halen. Gesterkt door deze setwinst gingen de Apeldoor- ners furieus door en zorgden met hun service voor zoveel druk dat zij uitliepen naar een niet over brugbare voorsprong en met 19-25 ging ook deze set naar Dynamo. In de derde set kon Nesselande het tij pas bij 9-9 keren. Michael Olieman zorgde met zijn serve voor een 13- 10 voorsprong en nu wist het team deze wel vast te houden. Jairo Hooi wist veelvuldig door het midden te scoren en Michael Olieman mocht deze set om 25-22 uitslaan. In de vierde set pakte PZ/Dynamo de draad van de tweede set weer op en had in zijn aanvoerder Al- bert Cristina een stuwende kracht. Met twee prachtige aces wist hij Dynamo aan de 19-25 setwinst en zo de kans om een kampioenschap in eigen huis te vergroten. Na afloop kon coach Peter Blangé niet anders concluderen dan dat het onnodige verlies in de eerste set cruciaal was. Daar had Nesse lande de kansen moeten benutten. Nu staat de ploeg weer met de rug tegen de muur, maar dat heeft de ploeg al vaker gestaan. Zaterdag 5 mei zal er om 15.154 uur een volg- nde wedstrijd zijn in Apeldoorn. De Rotterdammers hopen dan op herstel, zodat de wedstrijd op zon dag 6 mei om 12.00 uur in het Top sportcentrum de beslissing moet brengen. Nesselande - De 22-jarige Niels Klapwijk komt komend sei zoen de gelederen van ORTEC Rotterdam-Nesselande ver sterken en heeft een contract voor twee jaar getekend. De twee meter lange diagonaal speler speelde vorig seizoen bij HvA Volleybal en wordt bij Nesselande herenigd met zijn volleybalmaten Lars Lorshe- ijd en Yannick van Harskamp. Niels speelde 77 jeugdinter- lands. Waddinxveen - In de maand mei exposeert de jonge kun stenares Rebecca van den Heu vel in bibliotheek De Groene Venen. Rebecca studeert aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Haar inspiratie haalt zij voornamelijk uit de natuur, alles wordt gebruikt en haar werk is dan ook heel divers. De sfeer is meestal dromerig en sensueel: het geheel moet leven. Rebecca exposeerde reeds in diverse galeries, o.a. in Oden- se, Denemarken. In dezelfde periode worden in de vitrines van de bibliotheek door de Wereldwinkel diverse producten uit ontwikkelings landen tentoongesteld. Deze voorwerpen ademen de sfeer van de landen van herkomst. Het zijn veelal handgemaakte voorwerpen, met veel toewij ding door de bewoners ver vaardigd. De exposities zijn van dinsdag 1 mei tot en met dinsdag 5 juni te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Waddinxveen - Afgelopen za terdag werd gevlogen vanuit Moeskroen/Menen over een afstand van 172 kilometer. Bij een noordoostenwind werden de duiven om 8.15 gelost. De eerste duif kwam om 10.43 aan bij A. van der Made. Verdere uitslag: 1,7,8,9,13,14,15,19,20 - A. van der Made; 2,4,5,6,16 - D. Breedijk; 3,11,12,18 - W. Breedijk; 10 - J. Marijt; 17 - J. Jansen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19