GELOKT ÉN GERIDDERD EXPOSITIE IN BIBLIOTHEEK VERKEERSKENNIS OPFRISSEN IN BIBLIOTHEEK SCHLIEMANN VERTELD DOOR PETER THISSEN GEIN OP 'T PLEIN BOSKOOP Feestelijke onderscheidingen in Boskoop LOFPRIJZINGSDIENST Z0MERW0RKSH0P pagina 00 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 Aanrijding tussen auto en tandem Boskoop - Donderdag even voor 12.00 uur vond op de Reijerskoop een aanrijding plaats tussen een 48-jarige automobilist uit Rotter dam en twee jongens op een tan dem. De automobilist reed vanaf de hefbrug richting de Reijers koop. Volgens een getuige reed hij onderaan de brug de Overslag voorbij. De automobilist reed een klein stuk achteruit en draaide rechtsaf de Overslag in. Hij zag hierbij de jongens op de tandem over het hoofd. De jongens, een 15-jarige bestuurder uit Reeuwijk en een 14-jarige bijrijder uit Bos koop, werden overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Inbraak in woning Moordrecht - In de nacht van don derdag 26 op vrijdag 27 april is in gebroken in een woning aan de Dorpsstraat. Men heeft een ruit ingegooid om de woning binnen te komen. De bewoners lagen te slapen toen ze omstreeks 01.30 uur een harde knal hoorden. Hoewel zij direct poolshoogte namen, zagen zij dat hun laptop die naast het ingegooide raam stond al was weggenomen. Boskoop - Stichting Boskoop Crea tief exposeert werken van cursisten in de bibliotheek aan de Babsloot. Er zijn momenteel beeldhouw-wer- ken en schilderijen te zien, later in de maand volgen werkstukken van mandalatekenen en tekeningen met krijt en pastel. Voor meer in formatie over de cursussen; 0172- 212274 of www.boskoopcreatief.nl Boskoop - In de Zijdekerk wordt voor zondag 6 mei om 18.30 uur een Lofprijzingsdienst georgani seerd. Thema deze avond is 'Vat baar voor kwaad'. Voorganger is dominee Baljet. De zang in deze dienst wordt ondersteund door een combo van zangers en mu zikanten onder leiding van Ben Kramer. Boskoop - Stichting Boskoop Creatief organiseert voor donderdag 10 mei van 20.00 tot 22.00 uur een workshop groendecoratie onder leiding van Fransje van Pelt met als thema 'Zomer'. Met moederdag voor de deur misschien een leuke kadotip. De workshop wordt gegeven in het Praathuis aan de Bosweg 2. De kosten, inclusief het materiaal, bedragen €19,95. Voor meer informatie en aanmelden: 0172-212274 of via website www. boskoopcreatief.nl BOSKOOP - Die Gouwe Sanghers, De Uit Blazers en de Paradise Big band organiseren voor zondag 5 mei van 16.00 tot 19.00 uur de meezingmanifestatie 'Gein op 't plein' op het Raadhuisplein. Be roemde liedjes als 'My Evelyn' en 'Sammy' van Ramses Shaffy, maar ook 'Vera Lynn Forever' en 'Droom land', komen voorbij in dit drie uur durende meezingplezier. Teksten van de liedjes staan in een speci ale brochure, zodat ze gemakkelijk meegezongen kunnen worden. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar De Rozenburg. Boskoop - De bibliotheek aan de Babsloot7 organiseert voor woens dag 16 mei van 10.00 tot 12.00 uur in samenwerking met 3VO een op friscursus verkeerskennis. De heer J. de Zeeuw van 3VO zal tijdens een interactieve presentatie de deel nemers bijpraten over de nieuwste regelgeving op het gebied van ver keer en verkeersveiligheid. In de afgelopen 15 jaar is 40 procent van de regelgeving veranderd. Deelnemers aan de workshop wor den zelf ook aan het werk gezet Op gestelde vragen en aangege ven problemen zal naar behoefte worden ingespeeld. De toegang bedraagt 3,50 voor leden van de bibliotheek en 5,00 voor niet-leden. Voor meer infor matie en aanmelden: 0172-213170 of boskoop@bibliotheekdegroe- nevenen.nl. In de raadszaal werd het steeds voller; jong en oud in afwachting van de uitreiking van de koninklij ke onderscheidingen. Burgemees ter Rijsdijk vindt het bijzonder dat in zijn gemeente zo veel mensen zich decennialang verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenle ving. "Zowel plaatselijk, regionaal, nationaal en zelfs internationaal." Er was sprake van 'karaktervolle en voorbeeldige plichtsbetrach ting'. Gelokt Er moest heel wat gedaan worden om deze zes mensen te bewegen naar de burgerzaal te komen. De heer Vergeer vertrok die ochtend gewoon naar Papendrecht, geen tijd, er was werk. Hij moest bijna ontvoerd worden om op tijd terug te zijn. Een ander werd gelokt met het verhaal dat een vriendin werd onderscheiden Weer een ander had een afspraak met een wet houder. Zo lukte het uiteindelijk deze bijzondere mensen bijeen te krijgen. Wie o wie Het moment van het opspelden van de lintjes brak aan. Als eerste werd mevrouw A.van Leeuwen- Duiker in het zonnetje gezet. In De schijnwerper op de heer A.M. van Tol. Boskoop - Het levensverhaal van Heinrich Schliemann is als een spannend jongens boek. Al vroeg wordt de suc cesvolle zakenman gegre pen door de magie van de Griekse Mythologie. In de tweede levenshelft steekt hijzijn fortuin in het reali seren van zijn grote droom: Troje vinden. In de vertel ling wordt het levensverhaal van Schliemann verweven met de val van Troje en de val van Berlijn in 1945. Peter Thissen, gepasssio- neerd verteller brengt op zondag 6 mei om 15.00 uur dit verhaal met muzikale ondersteuning door Franc Janssen. Sonja Vahl uit Nij megen verzorgt op deze dag een expositie van haar schilderijen. De toegang bedraagt €6,50. Voor meer informatie en reserveren: www.debarg.nl haar werk voor met name het kerk bestuur van de Remonstrantse Ge meente Alphen aan den Rijn 'heeft ze een zeer groot verantwoorde lijkheidsgevoel' ten toon gespreid. Ook haar inzet als lid van de team- raad van locatie Hooge Burcht bleef niet onvermeld. Vervolgens werd de schijnwerper gericht op de heer A.M. van Tol. In het bestuur van de Nederlandse Bond van Boomkwekers zette hij zich in voor kennisoverdracht over en promotie van de pot-en contai nerteelt. Verder moeten zeker ver meld worden de werkzaamheden voor de Hervormde Gemeente van Boskoop en de betrokkenheid bij de restauratie van de Dorpskerk in 2003. Mevrouw C.A. van Veen-Bazen heeft zich vooral actief getoond op het welzijnsterrein. Bestuurlijke en uitvoerende inzet voor de Zon nebloem, de Stichting Gehandicap- tensoos en het Cara Fonds Gouda/ Midden-Holland en ze is vrijwillig ster bij meerdere instanties. Toen kwam de heer Th. A. Vermeu len in beeld, want zijn inzet als reisleider voor de Stichting Agra rische Studiereizen is opmerkelijk. Als bestuurder bij de Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft hij zich n iet onbetuigd gelaten. Een lintje voor de heer Vermeulen mede voor zijn inzet als reislei der voor de Stichting Agrarische Studiereizen. De heer Vergeer: onderscheiding voor actieve doordouwer. Mevrouw I. Kranenborg-Scholten zet zich onder andere in voor de Gereformeerde kerk Boskoop. In een bloemrijke omgeving: bloemen bij het lintje voor mevrouw Van Leeuwen-Duiker. De heer J.L.A.M. Vergeer werd onderscheiden voor veel activitei ten op 'het gebied van scouting, welzijn, verkeersveiligheid, onder wijs, sport en cultuur'. Scouting De Schouw heeft in hem een actieve doordouwer. Als laatste werd de inzet geroemd van mevrouw I. Kranenburg-Schol ten. Haar werk voor de Gerefor- Mevrouw van Veen-Bazen actief op welzijnsterrein. meerde Kerk van Boskoop is ver meldenswaard. Werken voor het kerkkoor, de kindernevendienst. Tevens zette ze zich voor jeugd en welzijn in.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22