WERKZAAMHEDEN ROTONDE HALVE RAAK VAN START RUN 4 LADIES: NIEUW PARCOURS SPORTDAG ICHTHUSSCHOOL VERKEERSMAATREGELEN EN PROGRAMMA DODENHERDENKING SCHAPEN NEMEN BIJNA DE BUS BOSKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 23 Boskoop - Op 26 april is gestart met de verbetering van de bereik baarheid van Boskoop-Oost met de aanleg van de rotonde Halve Raak. Deze rotonde wordt ter hoogte van de Halve Raak op de provinciale weg N207 aangelegd en moet zorgen voor een goede bereikbaarheid en ontsluiting van Boskoop-Oost. Bovendien vormt de rotonde een belangrijk onder deel van de Oostelijke Rondweg, die als ontsluitingsweg van Bos koop-Oost zal gaan fungeren. De werkzaamheden Er is inmiddels begonnen met op- ruim- en opschoonwerkzaamhe- den van de watergang langs de Boskoopse weg. Eind april starten de werkzaamheden voor de rea lisatie van de rotonde. De werk zaamheden worden in twee fasen uitgevoerd. De eerste duurt ongeveer zes tot acht weken, van eind april tot me dio juni. Tijdens deze fase worden er werkzaamheden verricht aan de Halve Raak en de Boskoopseweg. Daardoor zal de Boskoopse weg ter hoogte van de Halve Raak afge sloten zijn. In fase 1 wordt een tij delijke omleidingsweg aangelegd die tijdens fase 2 door het verkeer van de N207 wordt gebruikt. Met behulp van omleidingsroutes blijft Boskoop Noordoost echter altijd bereikbaar. Tijdens fase 1 kan ge woon gebruik worden gemaakt van de N207. Medio juni is de om leidingsweg gereed en zal fase 2 worden gestart. Tijdens deze fase wordt de rotonde gerealiseerd. Deze zal in november gereed zijn. Tijdens fase 2 kan het verkeer van de N207 gebruik maken van de aangelegde omleidingsroute, hier door wordt wordt de N207 niet af gesloten en kan er verkeer in beide richtingen mogelijk blijven. Toch is het mogelijk dat dit enige ver- keershinder met zich meebrengt. Inloopmiddag en website Vanaf donderdag 26 april staan de werkzaamheden, inclusief te keningen van de omleidingsrou tes, op de website www.boskoop. nl. Bovendien wordt op 8 mei van 16.00 tot 19.00 uur een inloopmid dag over de werkzaamheden ge houden. Deze inloopmiddag vindt plaats in de loods op perceel Halve Raak nummer 3, op de hoek van de Boskoopseweg en de Halve Raak. Tijdens de middag kunt u informa tie krijgen over de werkzaamhe den, de voortgang en de realisatie van de rotonde. De projectleiders van de gemeente en de aannemer zijn aanwezig om uitleg te geven en vragen te beantwoorden. Bij vragen kan naast de informatie op de website ook de projectenlijn gebeld worden: 0172-219575. Op donderdagochtend van 9.00 tot 10.30 uur wordt er direct doorver bonden met een van de projectlei ders. Op andere tijden kunnen vra gen worden ingesproken waarna er zo spoedig mogelijk terugge beld wordt. Gouwe Tekening rotonde N207 en Halve Raak. Boskoop - In verband met Doden herdenking zal op vrijdag 4 mei de Zijde tussen het kruispunt BC- straat/Koninginneweg en de ro tonde Voorofscheweg afgesloten zijn voor alle verkeer. De afsluiting duurt van 19.45 uur tot ongeveer 20.30 uur. Het verkeer wordt om geleid. Bovendien is het niet mo gelijk om op 4 en 5 mei te parkeren op het Raadhuisplein. Programma Dodenherdenking De Dodenherdenking vindt plaats bij het monument op het Raad huisplein. Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei worden alle burgers en militairen die in het Ko ninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies herdacht. Het programma voor deze bijeen komst begint om 19.45 uur met muziek van Harmonie Excelsior; tussen 19.53 en 19.58 uur zingt zanggroep Da Capo 'How beauti ful are the feet of them' en 'Abba, Vader'; om 19.59 uur klinkt het sig naal 'Last Post' en van 20.00 tot 20.02 uur worden twee minuten stilte in achte genomen, gevolgd door trompetsignaal. Om 20.02 uur wordt het eerste en het zesde couplet van het Wilhel mus gezongen. Na het Wilhel mus volgt een herdenkingswoord door burgemeester J. Rijsdijk en een declamatie door een leerling van de Immanuëlschool. Dit wordt gevolgd door de kranslegging na mens het gemeentebestuur door de burgemeester samen met en kele leerlingen van groep 7 van de Immanuëlschool. Hierna volgt de krans- en bloemlegging door nabestaanden en verschillende organisaties. Tijdens de kransleg ging zullen zanggroep Da Capo en Harmonie Excelsior om en om lie deren ten gehore brengen. De her denking wordt afgesloten met een défilé van de genodigden langs het monument. Tijdens het défilé speelt Harmonie Excelsior muziek. Van 18.00 uur 's avonds tot zonson dergang zullen de vlaggen van alle openbare gebouwen halfstok wor den gehangen. Op 5 mei wordt de Nederlandse vlag in top gehesen. Zowel op 4 als 5 mei wordt de wim pel niet gebruikt. Boskoop - Ans Lammers beleefde een bijzonder moment vorige week woensdag. Toen zij rond 23.00 uur de bushalte aan de Mendelweg passeerde ontwaarde zij daar een 12-tal schapen, wachtend op de bus? Nader onderzoek wees uit dat het schapen betrof die vanaf hun normale 'standplaats' aan de wandel waren geraakt. De eigenaar kon de kudde, zonder dat de bus daar aan te pas kwam, met behulp van haar herdershonden terug de wei krijgen. Ze lijken daar zeer tevreden Boskoop - Atletiekvereniging AV'47 organiseert voor zondag 6 mei om 12.00 uur een uniek eve nement: de LTB Run 4 Ladies, een sportieve loop van vijf kilometer speciaal voor vrouwen. Door de verschillende leeftijdscategorieën belooft het een prachtig evene ment te worden voor zowel de wedstrijdloopsters als de meer re creatieve loopsters. Deelneemsers hoeven geen lid te zijn van de ver eniging. Rondom het evenement worden diverse activiteiten geor ganiseerd, zoals een gezamenlijke warming up op muziek. Na afloop kan men gebruik maken van gratis massage. De start en finish van de LTB Run 4 Ladies zal aan de Roemer plaats vinden. Het parcours is uitgezet over goede, verkeersarme, wegen door het karakteristieke gebied van Boskoop en Hazerswoude- Dorp. Niet over het ITC-terrein zoals oorspronkelijk de bedoeling was. De inschrijving en het afhalen van de startnummers vindt plaats in het Plantariumgebouw op het ITC-terrein. Een deel van de opbrengst van de loop komt ten goede aan 'Right To Play'. Dit is een organisatie die zich inzet voor het ontwikkelen van sport voor kinderen in ontwik kelingslanden. Schaatster Margot Boer zal bij de LTB Run 4 Ladies aanwezig zijn om Right To Play te ondersteunen. Right To Play zal op deze dag ook met een stand aan wezig zijn. Voor meer informatie een aanmelden: www.run4ladies. nl of 06-20391647 (van 10.00 tot 16.00 uur). Inschrijven kan ook op de dag zelf in het Plantariumge bouw tot 30 minuten voor de start van de Run. Boskoop - Alle leerlingen van de Ichthusschool hebben vorige week dinsdag meegedaan aan de sport dag op de sportvelden van atle tiekvereniging AV '47 en van voet balvereniging Floreant. De kleuters van de groepen één en twee werk ten hun eigen programma af. Voor de kinderen van de groepen drie, vier en vijf stonden de volgende onderdelen op het programma: 40 meter hardlopen, balgooien, hin- dernisbaan en viersprong. De indi viduele prestaties werden op een diploma vermeld. Voor de oudste leerlingen, de groepen zes, zeven en acht werd gepresteerd op de onderdelen: 60 meter hardlopen, balgooien, afstandsloop (300 me ter) en verspringen. Naast het in dividueel presteren was er ook een groepsspelencompetitie. Punten konden per groep gescoord wor den met loopklossen, pittenzak- kenwerpen, hoepelrace, blokpak- ken, staartenroof voor de jongsten en hoepelwerpen, hindernisbaan en voetbal, als spelonderdeel, voor de oudsten. Dankzij de hulp van tientallen ouders van leerlingen van de Ichthusschool werd sportief gespeeld en gestreden.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23