'DRIE DUBBELTJES OP Z'N KANT' KAARTVERKOOP 'DUBBELTJE OP Z'N KANT' START 16 MEI CURSUS BABYMASSAGE NIEUWERKERK Met schepen dichten van de Usseldijk in 1682, 1717 en 1953 €12,50. RONDOM DE KERKEN AED'APPARAAT REDT LEVEN SPECIALE UITZENDING Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Drie dubbeltjes op z'n kant'; onder die titel verzorgt de Historische Ver eniging Nieuwerkerk een expositie over het met schepen dichten van de Usseldijk in 1682, 1717 en 1953. De tentoonstelling is van 2 mei tot 6 juni te zien in de Openbare Bibli otheek. In januari 1682 werden vlakbij Kortenoord twee gaten in de dijk geslagen. Met twee kleischepen werden de gaten gedicht. De ten toonstelling bevat er een prachtig nieuwsbericht over uit de Holland- sche Mercurius van 325 jaar gele den. Ook zijn er foto's van de nog steeds aan deze dijkbreuk herinne rende oude monumenten: de twee wielen, binnendijkse meertjes in wat nu het Hitlandgebied heet. In september 1717 werden steen bakkers in hun karrestoep in de dijk door het water overvallen. En weer werd de dijk gedicht met een 'aertschuijt', planken en balken. De steenbakker beleefde de uitbeta ling van zijn declaratie niet meer, zo lang duurde het bij Schieland. De derde keer dat een schip de dijk behield was in 1953. Daar het meeste van te zien, zij het dat er op 1 februari 1953 in Nieuwerkerk geen foto's werden gemaakt. Dat deed men wel in Ouderkerk waar die dag de dijk met twéé schepen werd gedicht en dat wordt ge toond met een foto van een boek- Wielen Usseldijk bij Kortenoord. omslag. De beeldexpositie heeft daarnaast aandacht voor militaire inundaties in 1574 en 1944/1945. In een vi trine prijken tenslotte curiosa van mouwbanden van het dijkleger tot een model van het beeld dat Roel Bendijk in 1983 over 1953 maakte. De expositie is elke week van maandag tot en met zaterdag te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Aanleiding tot de expositie is het theaterspektakel 'Een dubbeltje op z'n kant' over 1953 van SCNN vanaf 6 juni. (In 1983 gaf Schieland bij de onthul ling van het monument 1953 een boekje uit met de naam 'Een dub beltje op z'n kant'). Geen voorrang van rechts Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 15-jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel is op dinsdag 24 april, rond 11.40 uur, gewond ge raakt nadat hij betrokken was ge weest bij een aanrijding in de J.A. Beijerinkstraat. De jongen fietste over de Beijerinkstraat, komende uit de richting van de Schoolstraat. Op het kruispunt met de Prins Alexanderlaan, verleende hij geen voorrang aan een van rechtsko1 mende auto. De automobilist, een 69-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel, kon een aanrijding niet meer voorkomen. De fietser kwam ten val en is met onbekend letsel naar het IJsselland ziekenhuis ge bracht. Hij hoefde niette blijven. Onderzoek naar geweldpleging De politie doet onderzoek naar een geweldpleging op woens dag 25 april rond 18.20 uur op het Lupineveld. Daar kwamen drie mannen uit Nieuwerkerk aan den IJssel in de leeftijd van 18, 20 en 27 jaar elkaar tegen. Na een woordenwisseling ontstond een vechtpartij waarbij ook een ruit sneuvelde van de auto waar in de oudste man zat. De politie wist de gemoederen te bedaren en nam de 18-jarige en 20-jarige man mee naar het bureau voor verhoor. Zij werden later op de avond weer huiswaarts gezon den. Ook de 27-jarige zal wor den gehoord. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier- stroom organiseert voor maandag 21 mei om 10.00 uur een cursus babymassage. De vier, wekelijk se, bijeenkomsten van anderhalf uur zijn bedoeld voor ouders van baby's van ongeveer twee tot negen maanden oud. De kosten bedragen €105,- voor leden van Vierstroom en €125,- voor niet- leden. Verschillende ziektekos tenverzekeraars, waaronder het Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Voor meer informatie en aanmelden: 0182-594500 of via ledendiensten@vierstroom.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kaartverkoop voor het toneelspek takel 'Een dubbeltje op z'n kant', dat 7, 8 en 9 juni op de ijsbaan in het Hitlandbos wordt opgevoerd, begint woensdag 16 mei. Kaarten zijn in Nieuwerkerk verkrijgbaar bij de Rabobank in Dorrestein, Groen in winkelcentrum Reigerhof en bij Hubo aan de Kerklaan en kosten Een dubbeltje op z'n kant, geschre ven door Pouw Hofman en gere gisseerd door Minnekus de Groot, is het epos van de gebeurtenissen aan de Groenendijk tijdens de wa tersnoodramp in 1953, waarbij door kordaat optreden werd voorkomen dat Zuid-Holland tot aan Leiden toe onder water zou komen te staan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door LONradio zal op zondagmorgen 6 mei in het programma 'Rondom de Kerken' een kerkdienst van uit IJsselhage uitgezonden wor den. IJsselhage is gelegen aan de j Fransezoom en bestaat uit acht woningen en een activiteiten centrum met kinderboerderij. Op deze zorglocatie krijgen mensen met een verstandelijke beperking begeleiding. Het thema van deze dienst is 'Licht en Liefde doorge ven'. De tekst voor de overden king is John 21,1-19. De dienst zal worden voorgegaan door dominee Jeanine de Ruijter. Het orgelspel wordt verzorgd door Geertrui van Harteveld. LONradio is te beluisteren via 107.3 (ether), 102.4 (kabel), de kabelkrant en via www.lonradio.nl. voor haar jarenlange vrijwillige in zet (sinds 1972) van (bestuurlijke) activiteiten op het gebied van be langenbehartiging, welzijn, onder wijs en cultuur, die ten goede ko men aan de (lokale) samenleving. Mevrouw A.W. Witjes-Ouborg, voor haar jarenlange vrijwillige inzet (sinds 1969) van (bestuur lijke) activiteiten op het gebied van onderwijs als bestuurslid van een lagere school en bestuurslid en penningmeester bij het mid delbaar onderwijs. Vanaf 1987 tot heden is zij secretaris bij de ANBO (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) en vanaf 2002 is zij ook bestuurslid van het Samenwer kingsverband Ouderenbelangen. Daarnaast is zij politiek actief en vrijwilligster bij het Hospice. Ridder K. Nieuwenhuis. Ridder Naast de 10 inwoners die be noemd werden tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau werd de heer K.G.A. Nieuwenhuis benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau. De heer Nieuwenhuis is arts en heeft zich bijzonder verdien stelijk gemaakt op het gebied van de medische zorg aan zwakkeren in de (Rotterdamse) samenleving. Hij heeft zich op bijzondere wijze ingespannen voor het lot van en de medische zorg voor met name dakloze alcoholisten en andere verslaafden; hij speelde een be langrijke rol bij de ontwikkeling en realiseren van enkele zorgvernieu wingsprojecten. Verder heeft hij zich verdienstelijk gemaakt op het terrein van kerk en kerkelijke ont wikkelingswerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Golfbaan Hitland heeft het gebruik van een AED-apparaat vorige week het leven gered van een golfer. De golfer in kwestie kreeg een hartstilstand op hole 18. Direct werden de hulpdiensten ingeschakeld en werd er begonnen met reanimatie. Op de reguliere reanimatie werd in eerste instantie niet gereageerd. Golfbaan Hitland isin hetbezitvan een AED-apparaat (Automatische Externe Defibrillator); hiermee kon de reanimatie worden voortgezet en kwam de hartslag op gang. De gearriveerde hulpdiensten bevestigden het levensreddende werk van het AED-apparaat. De man werd naar het ziekenhuis gebracht voor verdere behandeling. Een trotse bakker en 'vrijwillig hulpverlener'. VERVOLG VAN PAGINA 1 De burgemeester memoreerde ook het feit dat de heer Raaphorst daarnaast auteur is van het boek 'de geschiedenis van 170 jaar ge meentelijke brandweer' dat in 1997 verscheen en wat hij momenteel actualiseert met het oog op her ziene uitgave in 2007. Voorts werden nog benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: Mevrouw J.A.C. van den Berg-de Jong voor haar jarenlange inzet (van 1990 tot heden) voor de Ten nis Club Nieuwerkerk (TCN) voor onder meer lid en voorzitter (vanaf 1998) van de jeugdcommissie, or ganisator van het Primus Inter Pa- restoernooi (vanaf 1992), lid van de commissie Kikkertoernooi (vanaf 1998), medeorganisator van de zondagcompetitie voor de senio ren (vanaf 2000) en lid van de tech nische commissie (vanaf 2001). Mevrouw W.C.C. van der Dussen- de Mik voor haar jarenlange inzet (vanaf 1979) op het gebied van welzijn die ten goede komen aan de (lokale) samenleving. Zij is on der andere begeleidster geweest bij uitstapjes van doven en blinden, begeleidster van bejaardenreizen en vanaf 1980 tot op heden vrijwil ligster bij de Nationale Vereniging De Zonnebloem, afdeling Nieu werkerk aan den IJssel. Zij verricht binnen deze vereniging diverse ac tiviteiten van begeleidster, mede organisator als ook deelname aan vergaderingen en verrichten van diverse hand- en spandiensten. Mevrouw H. Klein-Hoidermans voor haar jarenlange vrijwillige inzet (sinds 1975) van activiteiten voor de samenleving op het terrein van onderwijs, bibliotheek en kerk. Mevrouw M.G. Kemp-Stultiens,

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29