JUBILEUMEDITIE HOLUNDSCHE IJSSEL TOERTOCHT genda ER WERD GEBRIDGED PARAGNOST MARTIN REUL BIJ VEDJ ZICHT OP DADERS INBRAKEN REIGERH0F EN AUTO'S IN WIJK ZUIDPLAS URINEVERUES BIJ VROUWEN: ER IS IETS AAN TE DOEN NIEUWÉRiCFRk- Wijkbijeenkomst Nieuwerkerk aan den Ussel pagina 30 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de twintigste keer vindt zaterdag 5 mei de Hollandsche IJssel Toer tocht plaats. Voordat de bijzonde re Oldtimers en antieke motoren rond negen uur zullen vertrek ken kunnen de liefhebbers op het Raadhuisplein genieten van deze klassieke automobielen en motor fietsen. "Er hebben zich 103 deelnemers met antieke auto's ingeschreven en maar liefst 27 deelnemers met een oude motor", vertelt voorzit ter Belinda Schotte enthousiast. De oudste Oldtimer die dit keer aan de tocht deelneemt is een Leon Boc- cee Voiturette uit 1896. Dan vol gen een De Dion Bouton uit 1908 en een Buick 10 Surry en een Buick 10 uit 1909. Er zijn veel T-Fordjes te bewonderen, maar ook een Gre- goire Torpedo Sport uit 1911 en een Willy's Overland Cabriolet uit 1920. Naast bekende merken als "Renault, Citroen, Peugeot, Ford, Opel en Morris ontbreken ook de Rolls Royce en Chevrolet niet. De organisatie van een derge lijke tocht is geen gemakkelijke. In oktober 2006 werd de vorige tocht geëvalueerd en werd aan de sponsorgroep gevraagd of zij sug gesties hadden waar de volgende tocht naartoe moest gaan. Een van de zaken die goed geregeld moet worden is de plaats waar alle deel nemers kunnen lunchen en waar de auto's en motoren geparkeerd kunnen worden. Dit jaar is geko zen voor het Van der Valk hotel in Breukelen. De jubileumtocht is wederom uitgezet door Joop van der Dussen, die er opnieuw in is geslaagd een fantastische route te plannen. Rond negen uur vindt de start plaats en vertrekt de ka ravaan, luid toeterend en puffend richting Moordrecht. Langs de Hol landsche IJssel gaat de tocht ver der via de Julianasluizen bij Gouda richting Haastrecht en Oudewater naar Montfoort. Daar wordt een korte koffiestop gehouden om vervolgens via Haarzuilens te arri veren bij het Van der Valk Hotel in Breukelen. Na de lunchpauze vertrekt het ge zelschap van ongeveer 250! per sonen voor het tweede deel van de toertocht. De route loopt via Woerdens Verlaat door de Meije richting Bodegraven om via Gou da, Waddinxveen en Zevenhuizen weer terug te keren op het Raad huisplein in Nieuwerkerk aan den IJssel. Op het Raadhuisplein wor den de deelnemers welkom gehe ten door vertegenwoordigers van de winkeliersvereniging van het winkelcentrum Reigerhof. Daar zullen volgens de traditie en kele prijzen worden uitgereikt. Het publiek kan de bijzondere Oldti mers en motoren daar nog bewon deren. Na de korte onderbreking op het plein gaan alle deelnemers naar het eindpunt bij Bouwbedrijf Valkenburg, waar met een drankje en een hapje nog gezellig wordt nagepraat over deze jubileum toertocht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 23 april een individu ele drive gespeeld. De uitslag is als 1 volgt (eerste tien): Poule A: 1. Ine ke van der Heuvel 64.0; 2. Maarten Goedhart 60.0; 3. Rina Koolhaas c 55.5; 4. Irma Bijsterveldt 55.0; 5. Marijke Blok 54.5; 6. Tiny van Win den 54.5; 7. Michiel de Korver 53.5; 8. Arie van Veen 53.5; 9. Martha Boers 52.5; 10. Betty Geurts 51.0. Poule B: 1. Cor Lageman 65.5; 2. Herman Voorwinde 59.0; 3. Ton Vissers 57.5; 4. Ada van der Lin de 56.5; 5. Adrie Bijl 53.0; 6. Ron van Domburg 52.0; 7. Lucy Elde- ring 52.0; 8. Ada Suurbach 52.0; 9. Peter Bijsterveld 51.5; 10. Selma van der Berg 50.0. Alle uitslagen staan ook op inter net (http://wwwdenieuwerkerk- sebridgeclubboxnl/) <1 i Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor 23 mei van 20.00 tot 22.30 uur voor belangstellenden vanaf 14 jaar een paranormale avond met paragnost Martin Reul. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 4,50 en opgeven, verplicht, is moge lijk via info.vedj@gmail of op 06- 38787180. De avond vindt plaats in Con Musica, Sportpark Dorrestein 2 (2e gebouw op de voetbalvelden). Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 9 mei PCOB themamiddag beelden uit de oude doos Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1, aanvang 14.30 Expositie Kirsten Brand Locatie Atelier Gielen t/m 18 mei Expositie Drie dubbeltjes op z'n kant door de Historische vereniging Locatie Bibliotheek gehele maand mei Open middag Oudheidkamer Locatie vs Gravenweg 6 open van 14.00 1 7.00 Expositie schilderijen van Margreet Hagoort/Schreerder Locatie Raadhuis t/m 25 mei Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n 35 inwoners van de wijk Zuidpias en het aangrenzende buitenge bied bezochten vorige week de gemeentelijke wijk- en buurtbij eenkomst in het Comenius College. Naast een presentatie over veilig heid door de politie kregen de aan wezigen een uitleg over wonen en woningtoewijzing in Nieuwerkerk. De inwoners kwamen ook zelf aan het woord. Veiligheid Wijkagente Mirjam Praamsma beet het spits af en schetste, daarbij ge assisteerd door plaatsvervangend teamchef Henk Bos, een beeld van de veiligheid in de wijk. Naast de gebruikelijke cijfers over het aantal gemelde vernielingen, woning- en auto-inbraken en uitgeschreven be keuringen, bleek het belangrijkste nieuws het feit dat de daders van een groot aantal auto-inbraken en inbraken in winkelcentrum Rei gerhof bekend zijn. Opvallend was ook het gegeven dat de auto's die momenteel gestolen worden bin nen de gemeente bijna altijd van het merk Nissan zijn. Het oprollen van een hennepkwekerij in de wijk en het feit dat er door medewer king van inwoners zelf meer aan houdingen zijn verricht, vormden eveneens belangrijke informatie. Als prioriteit nummer één voor de maanden mei en juli 2007 staan de aanpak van vernielingen en over last centraal in het programma van de politie. Wonen Wethouder Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Jan Slagt en beleidsmedewerker Cora Klijn van woningbouwcorporatie Ves- tia Nieuwerkerk verzorgden een duo- presentatie over wonen en woningtoewijzing binnen de ge meente. Naast het beantwoorden van vragen over privé-woonsitua- ties, werd een blik op de toekomst geworpen en een overzicht van reeds geplande en te onderzoeken woningbouwplannen gegeven. Actualiteit Wethouder Onderwijs, Sport en Financiën Jan Verbeek bracht de aanwezigen op de hoogte van het project 'Kies voor Hart en Sport', een project waaraan alle scholen in Nieuwerkerk meedoen en die in mei uitmondt in de Sportweek. In het project is, naast aandacht voor sporters met een beperking, ook ruimte voor brede schoolactivitei ten. De scholen, sportverenigingen en culturele instellingen maken zich hard voor een keur aan activiteiten waarvoor alle Nieuwerkerkse leer lingen zich na schooltijd in kunnen schrijven. Inwoners aan het woord Een greep uit aangedragen onder werpen door inwoners zelf: jeugd- overlast Groene Hart en IJsselpark, de uitbreiding van de blauwe zone, het verkeer in zijn algemeenheid, de bestrating op diverse plekken binnen de gemeente, discrimine rende graffiti en projecten als Op- zoomeren. Buurtpreventie en Nieu werkerk in Actie. De meeste van deze zaken werden in de pauze met de betreffende wethouders kort gesloten. Voor wat betreft de over last in het Groene Hartpark zegde burgemeester André Bonthuis toe dit steeds terugkerende onderwerp met de politie te bespreken en eens te onderzoeken of hier eenzelfde werkwijze (oprichting van een spe ciaal team bestaande uit bewoners, gemeente, jongeren en jongeren werker) toegepast zou kunnen worden als in het Essepark. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Het Groene Hart Ziekenhuis houdt woensdag 16 mei van 20.00 tot 22.00 uur een voorlichtingsavond over urineverlies bij vrouwen. Be langstellenden zijn van harte wel kom in de polikliniek van het GHZ in Nieuwerkerk. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de toegang is vrij. Aanmelden voor deze avond kan bij het Bureau Patiëntenser vice: 0182-505324. Meer dan 5% van de Nederlandse bevolking heeft last van ongewenst urineverlies, ofwel urine-incon- tinentie. Dit komt vaker bij vrouwen voor en kan hen op alle leeftijden treffen. Slechts 20% van de vrouwen zoekt hulp. Dit kan komen door schaamte, doordat er een taboe op rust of door het feit dat veel vrouwen de incontinentie beschouwen als een 'normaal' verschijnsel. Door het urineverlies kan een vrouw minder zelfvertrouwen krijgen, meer kans hebben op depressieve gevoelens of een geïsoleerd gevoel. Het urineverlies belemmert hen in hun sociale contacten, werk of hobby's. Dat is niet nodig, want er is altijd iets te doen om de klachten te verminderen of zelfs te genezen. Naast bekkenbodemoefeningen en medicijnen wordt in het Groene Hart Ziekenhuis regelmatig een eenvoudige operatie aanbevolen: hierbij wordt onder de piasbuis een kunststof bandje gezet, waardoor het afsluitmechanisme van de blaas verstevigd wordt. Een nieuwe manier van opereren geeft nog minder complicaties en een nog kortere opnameduur. Er zijn verschillende vormen van incontinentie. De meest voor komende vorm isstressincontinentie (inspanningsincontinentie), waar bij men urine verliest wanneer men bijvoorbeeld lacht, niest, de neus snuit of bij zwaar tillen. Deze vorm is het makkelijkst te verhelpen. Een andere vorm is aandrangincontinentie. Bij deze vorm ontstaat plotseling een zeer dringende aandrang tot plassen die niet te stoppen is. Gynaecoloog mevrouw I. van der Wijk zal op deze avond vertellen over oorzaken en mogelijke behandelwijzen, zoals medicatie en operaties. Alle vormen van incontinentie komen aan bod. Verder geeft mevrouw E. Guldemond, bekkenfysiotherapeut, uitleg over wat een patiënt zelf kan doen om urineverlies te voorkomen. Zij geeft tips over het aanpassen van het eet- en drinkpatroon, de toiletgang en welke oefeningen geschikt zijn. Incontinentieverple egkundige mevrouw M. Boere zal meer vertellen over absorberend incontinentiemateraal. De polikliniek bevindt zich aan de Doortocht 40 (tegenover het station).

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30