WERELDWINKELDAG GEEF(T) STRAATKINDEREN EEN KANS NIEUWERKERK VIERT UITBUNDIG KONINGINNEDAG 3 rP ACTIVITEITEN JONGEREN Wj -g ifMIFUWÊRKERK Br 1 HENGELSPORTVERENIGING MOORDRECHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Dui zenden en nog eens duizenden inwoners hebben Koninginnedag 2007 uitbundig gevierd. Op tal van plaatsen werden er in de loop van de dag en 's avonds van alles geor ganiseerd en de bezoekers bij de diverse evenementen hebben zich uitstekend vermaakt. V 11' De gele armada Op hare majesteit! De festiviteiten begonnen tradi tioneel met de aubade voor het gemeentehuis, ook bijgewoond door meer dan honderd gedeco reerden. De kinderen en volwasse nen zongen op de melodieën van Oud-Hollandse liedjes de bekende, aangepaste versies, die ieder jaar weer tot het repertoire behoren. Dit jaar was er een nieuw lied door de burgemeester uitgezocht'. 'Ben je betoeterd', dat door de school kinderen van tevoren was ingestu deerd. Na de aubade en de Oranjebitter voor de gedecoreerden was het in de Dorpsstraat en Torenstraat een drukte van belang op de kinder vrijmarkt. Daarbij waren optredens van leerlingen van de balletschool Marian van der Linden en op het schoolplein bij De Terp traden di- Aardlg huisdier, voor 5 euro.... verse country en linedancegroe- pen op. Het hoogtepunt van de festivi teiten in de gemeente vormde ongetwijfeld de Duck Race voor het goede doel in de Ringvaart. Duizenden toeschouwers langs de De Paulina May-band. pagina 31 Moordrecht - Met een record aan tal van 32 deelnemers werd er ge vist aan de Vliet bij Leidschendam. Een extra moeilijkheidsgraad was het grote aantal boten met hun eigenaren die eveneens van deze mooie dag wilden genieten. De vis was door het mooie weer van de laatste tijd niet makkelijk te van gen, waardoor de vangsten tegen vielen. Alleen Marco Heemelaar wist zijn net goed vol te krijgen. De utislag is als volgt: A-groep 1. Marco Heemelaar 6.500 kg; 2. Pe ter Kuster 2.950 kg; 3. Ron Hofland 2.190 kg. B-groep: 1. Ferdi Bakker 2.530 kg; 2. Henk Multem 1.180 kg; 3. Hans Speulman 1.040 kg. C- groep: 1. Edwin van der Laar 1.200 kg; 2. Edo Pouwelse 0.960 kg; 3. Jean-Pierre Quist 0.620 kg. kanten zagen hoe notaris Rompes om klokslag half twee 4000 gele plastic eendjes uit een grote stalen koker in het water deed belanden. Door de stevige oostenwind trok de eendenarmada richting de fi nish bij de Piano Workshop aan de Kerklaan. Er klonk een luid gejuich op toen onder het toeziend oog van de notaris de eerste 'deelne mer' via een soort sluis de finish passeerde. Alle eendjes waren voor 5 euro per stuk gesponsord door bedrijven en particulieren en voorzien van een nummer. De sponsors van de eerste twintig aangekomen eendjes vielen in de prijzen. De Duck Race werd voor de eerste keer in Nieuwerkerk ge organiseerd door de Lions Club en de Rotary Club in de gemeente. De totale opbrengst van 20.000 euro is bestemd voor een aangepaste bus van de verstandelijk gehandi capten van de Stichting Orion, 's Avonds was het winkelcentrum Reigerhof het middelpunt van een heerlijke jazzavond waar opnieuw een paar honderd mensen genoten van de muziek van de Evergreen Band, de River Big Band en de Pau lina May Band. Zij speelden afwis selend op verschillende punten in het winkelcentrum de sterren van de hemel. Tot laat in de avond was het bij de verschillende barretjes en bij de podia uitstekend vertoe ven. Voorproefje van de foto-expositie. Leer uw gabber kennen Nieuwerkerk aan den IJssel - Al en kele maanden zijn de jongeren van het project 'Leer uw gabber kennen' bezig met de voorbereidingen voor hun actie op 12 mei op het Raadhuis plein. Deze actie voeren zij uit in het kader van de landelijke wedstrijd on der hangjongeren, waarmee zij de titel 'Hanggroep van het jaar' kun nen verdienen. Deze actie is in het ieven geroepen door Stade Advies, een landelijk bureau voor jeugdbe leid en vindt voor de tweede maal plaats. De Nieuwerkerkse jongeren organiseren, onder begeleiding van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk, op 12 mei een actiedag voor jong en oud op het Raadhuisplein met on der andere een openlucht-bingo en een foto-expositie. De bingoprijzen zijn beschikbaar gesteld door diver se winkeliers en Nieuwerkerkse be drijven. De dag duurt van 12.00 tot 17.00 uur en wordt geopend door wethouder Venrooy. Respect4all: sporten met Tou- zani in de mei vakantie Op woensdag 2 en donderdag 3 mei organiseert het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk een groots opgezet sportspekta- kel. Respect 4 All is een bijzonder toernooi, niet alleen omdat het twee dagen duurt, maar ook omdat straatvoetbalheld Soufiane Touzani beide dagen aanwezig zal zijn. Hij verzorgt beide dagen een soccer- showdown. Twee dagen lang wordt het verharde voetbalveld naast kerkgebouw De Bron ingericht als wedstrijdterrein voor het Respect 4 All Straatvoetbaltoernooi. Woens dag 2 mei is bedoeld voor de jeugd toten met 13 jaar en duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Donderdag 3 mei is bedoeld voor de jeugd van 14 jaar en ouder: het toernooi begint deze dag om 16.00 uur en duurt tot 22.30 uur. De te winnen bekers op deze dagen zijn beschikbaar gesteld door Simo's Shop. Het toernooi is mede mogelijk gemaakt door ondersteu ning van jongerenfonds Pekoenja. Het publiek kan plaatsnemen op een heuse tribune. Voor meer in formatie en aanmelden: allard@ taverna.demon.nl, 0180-315381 of 06-48102366. Aanmelden per team van vijf personen. Deelname is gra tis. Respect4all wordt op woensdag 2 mei om 11.00 uur geopend door wethouder Verbeek. Vrijdag 4 mei Deze avond zal een aantal jongeren vanuit Taverna meelopen met de dodenherdenking en een krans leg gen. Manouk Stam zal een gedicht voordragen. Taverna is deze avond gesloten. Woensdag Kroegavond Op woensdagavond 2 mei en 9 mei is het bruin café geopend. Even bijkletsen met een drankje erbij. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Goede muziek en sfeer verzekerd. Free your Mind in Taverna Zaterdag 5 mei staat in het teken van bevrijdingsdag en de avond heeft dan ook het toepasselijke thema gekregen 'Free your mind'. DJ Jim zorgt ervoor dat niemand stil blijft staan. 'Free your mind' op de dans vloer. De avond begint om 21.00 uur en duurt tot 0.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het thema van de internationale dag voor de eerlijke handel op We reldwinkeldag is, net als vorig jaar, Kidz@work, gebaseerd op de meerjarige campagne voor eerlijke handel en het terugdringen van kinderarbeid. Dit jaar staat de situ atie van 'straatkinderen' centraal, waarbij het verhaal van Zunde Arts, een bedrijfje in streetwire- producten dat opgericht is door twee voormalige straatkinderen in Zimbabwe, als hoopgevend voor beeld extra wordt uitgelicht. De Wereldwinkel brengt in de maand mei een special uit over 'straatkin deren' en over het project Zunde Arts. Ook haakt zij hierop aan met de fotowedstrijd 'Spelende kinde ren'. Diverse streetwire-producten van Zunde Arts worden verkocht in de Wereldwinkel. In het kader van Wereldwinkel dag kan iedereen die een mooie foto van spelende kinderen maakt, meedoen aan de fotowedstrijd van de Wereldwinkel. Inleveren van fo to's, minimaal formaat 10x15 cm, is mogelijk tot en met dinsdag 8 mei. Op woensdag 9 mei worden de winnaars bekend gemaakt in de Wereldwinkel. Zij ontvangen op Wereldwinkeldag hun winnende foto in een mooie fotolijst cadeau. Op zaterdag 12 mei zijn alle foto's te zien in de Wereldwinkel. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station. Openingstijden: op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31