LEERLINGENVERVOER IN MOORDRECHT ONDER DE LOEP WADDINXVEEN WIL GEEN GRENSCORRECTIE MET GOUDA D66 OP DE MARKT t»TT Tf r h m m'"r mmm STIJGING TE ZIEN IN JAARCIJFERS POLITIE I.I Moordrecht Waddinxveen Ni Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 33 Door Natasha Qualm Moordrecht - Tijdens de commissieverga dering van vorige week dinsdag 24 april is de Verordening leerlingenvervoer bespro ken. Aanleiding hiervoor waren de vragen die de heer Loch (PvdA) hierover stelde op 23 januari. Deze vragen zijn onderzocht en aan de hand hiervan is een notitie op gesteld die tijdens deze vergadering toch nog wat vragen opriep bij enkelen van de aanwezige commissieleden. De belangrijkste vraag die de heer Loch in januari stelde was dat onder de Ver ordening Leerlingenvervoer ouders van Zeer Moeilijk Lerende kinderen hun kin deren tot hun twintigste verjaardag met het openbaar vervoer van en naar school zouden moeten begeleiden, wat een gro te belasting voor het gezin is. Is het voor het college op basis van artikel 29 van de Verordening mogelijk deze groep aange past vervoer te bieden? Het college kan in bijzondere gevallen ten gunste van de ou ders afwijken van de bepalingen in de ver ordening. Uit het onderzoek kan gecon cludeerd worden dat er geen noodzaak is voor een ruimer gebruik van artikel 29. De gemeente maakt, binnen de bepalin gen van de Verordening voor wat betreft het kilometercriterium en reistijd met het openbaar vervoer, vaak gebruik van arti kel 29 om, daar waar een strikte hantering van de Verordening bijvoorbeeld open baar vervoer 'voorschrijft', de begeleiding of aangepast vervoer te bekostigen. Verder had de heer Loch een vraag gesteld over de afstandsgrens om in aanmerking te komen voor vergoeding. In de notitie wordt aangegeven dat ingeval van ZMLK leerlingen extra nagegaan moet worden welke effecten dat heeft op de leerling en de gezinssituatie. Waar nodig kan ar tikel 29 worden toegepast. Op de heer Loch zijn vraag of je het deze kwetsbare groep kunt aandoen om vanaf de negende verjaardag zelfstandig met het openbaar vervoer te reizen, omdat dan de vergoe ding voor de begeleiding stopt, wordt in de notitie vermeld dat dit op een misver stand berust. Het criterium voor de beoor deling voor de noodzaak van begeleiding is niet de leeftijd van de leerling maar de (on)mogelijkheden om zelfstandig te rei zen die de handicap van de leerling met zich meebrengt. Als laatste had de heer Loch in januari ook de vraag gesteld dat je bij het speciaal on derwijs altijd moet kiezen voor de dichtst bijzijnde school. Ditterwijl er keuzevrijheid moet zijn voor een andere school indien de ouder die beter vindt. Uit de notitie blijkt ouders, net als iedere ouder in Nederland, altijd de keuzevrijheid voor een bepaalde school heeft. Alleen zal de bekostiging van het vervoer niet of niet volledig zijn, maar alleen tot die dichtstbijzijnde school waarop het kind is aangewezen van de ge wenste geloofs- of levensbeschouwelijke overtuiging. Hierin is geen verschil met ouders waarvan de kinderen het reguliere basisonderwijs of speciale scholen van ba sisonderwijs bezoeken. De heer Loch: "Ik ben zeer tevreden dat er een uitgebreid stuk ligt. Uit het stuk blijkt dat de vragen van de ouders werden gehonoreerd. Daar is geen spel tussen te krijgen. Maar als ouders heel eerlijk zijn en de vraag op het aanvraagformulier of openbaar vervoer mogelijk is met ja beant woorden, zal er geen vergoeding plaats vinden." Wethouder Gast: "We hebben de verordening strikt toegepast. In principe hebben we niemand te kort gedaan. Als een aanvraagformulier niet volledig is in gevuld moeten we meer gegevens opvra gen. Op basis van die gegevens kan blijken dat artikel 29 toch kan worden toege past." De heer Groenendijk (CDA): "Laten we de mensen er dan ook op wijzen dat ze bij de betreffende ambtenaar terecht kunnen met hun vragen. Verder pleit ik ervoor om artikel 29 goed te gebruiken." Wethouder Gast reageerde hierop door aan de commissieleden te vragen mensen hierop alert te maken. Verder zei hij toe ervoor te zorgen dat de tekst van het be geleidende formulier te verduidelijken om zoveel mogelijk misverstanden te voorko men. Wethouder Gast: "Het is belangrijk dat mensen weten dat het overleggen van alle informatie wel degelijk helpt." Door Natasha Qualm Moordrecht - Tijdens de commissieverga dering op donderdag 26 april werden de jaarcijfers van de politie over 2006 gepre senteerd door teamchef de Kok. Aan de hand van de gepresenteerde cijfers kan worden geconcludeerd dat er over het al gemeen in 2006 een stijging heeft plaats gevonden van het aantal auto-inbraken en geweldsdelicten. Burgemeester van der Meer: "Er zijn in de gemeente Moor drecht een aantal ontwikkelingen die ons zorgen baren." Teamchef de Kok informeerde de commis sieleden de cijfers: "In 2006 zien we een lichte daling van de meldingen. De hoe veelheid aangiftes over 2006 zijn met on geveer 1100 aangiftes redelijk stabiel ge bleven. Het aantal aanhoudingen in 2006 zijn gestegen, 38 procent van de aanhou dingen betrof jongeren. We zien hier een stijging met 2005. Positief is dat het aantal woninginbraken in 2006 in Moordrecht als enige in mijn werkgebied is gedaald. We zien ook dat als een woning is beveiligd met het politiekeurmerk er veel minder kans is op inbraak. Negatief is dat als we het aantal woninginbraken omrekenen naar het aantal bewoners dat we dan toch gemiddeld hoger uitkomen dan in de re gio. Het aantal bedrijfsinbraken is ook ge daald, maar ook hier komen we gemiddeld hoger uit dan in de regio. Auto-inbraken zijn sterk gestegen. Met het politieteam zijn we bezig om dit op districtsniveau aan te pakken. Het aantal geweldsdelicten is gestegen, maar het huiselijke geweld is afgenomen. We hebben vorig jaar 50 procent van de geweldaangiftes opge lost tegenover 37 procent in 2005. In het aantal vernielingen en in de overlast door de jeugd zien we een stijging. Het aantal verkeersongelukken zijn licht gedaald. We zien dat 30 procent van alle aanrijdingen plaats vindt op de Rijksweg. Omdat er gemiddeld toch veel verkeersongelukken plaats vinden willen we dit jaar via een gerichte aanpak, bijvoorbeeld door gor delcontrole, mensen attent maken op de risico's." De gepresenteerde cijfers wekten bij de commissieleden de nodige vragen op. De heer van Tilborg (VVD) wilde graag we ten of een deel van het probleem onder jongeren uit de buurtgemeente Gouda kwam. In het dorp hoort hij vaak gelui den dat Moordrecht aantrekkelijk zou zijn voor jongeren uit Gouda omdat hier minder toezicht zou zijn. Teamchef de Kok liet hierop weten dat een groot deel van de aangehouden jongeren uit Moordrecht zelf komen. Burgemeester van der Meer reageerde hierop met het volgende: "We hebben nu het jeugdbeleid vastgesteld. Daarnaast is leerplicht belangrijk en dat moeten we in de gaten houden. Daar zit ten we bovenop. Zitten ze op school en doen ze wat ze moeten doen. In 2006 is de politie 105 keer uitgerukt naar't Ambacht. Daar zijn we nu ook actief om de situatie te verbeteren." Wethouder Gast: "Jeugd is jeugd. Een deel van de jeugd wil hangen en daar is niets mis mee. Het is altijd al zo geweest dat ouderen last hebben van jon geren. Als er schade wordt toegebracht naar een ander of naar henzelf dan is er wel een probleem en moeten we hande len." De heer van Tilborg wilde verder graag nog weten in hoeverre mensen problemen op zichzelf afroepen door waardevolle spul len achter te laten in de auto. Teamchef de Kok: "Er wordt gericht ingebroken in au to's waar waardevolle spullen in liggen." De heer van Dam (Beter Moordrecht): "We moeten mensen erop attent maken dat deze zaken ook in Moordrecht kunnen ge beuren. We wonen in een dorp, maar het heeft wel een stedelijk karakter. Laat geen waardevolle spullen achter in de auto!" Waddinxveen - Het college van burge meester en wethouders van Waddinxveen ziet geen enkele reden voor een grenscor rectie met de gemeente Gouda. Dat liet zij Gedeputeerde Staten onlangs weten. Volgens de Commissie Van den Berg kan Waddinxveen mogelijke bezwaren tegen de overgang van 't Weegje en Distripark Doelwijk naar Gouda niet duidelijk maken. Echter, het Waddinxveense college vindt dit 'het omdraaien van de bewijslast'. Het is niet aan haar om aan te geven waarom deze gebieden niet naar Gouda kunnen overgaan. Zowel 't Weegje als het Distripark behoren tot Waddinxveens grondgebied. Als de ge meente Gouda haar grondgebied wil uit breiden, moet Gouda met zwaarwegende argumenten aangeven waarom 't Weegje en Distripark voor haar van toegevoegde waarde zijn volgens het Waddinxveense college. Waddinxveen is bereid tot een ge sprek over grenscorrecties, maar dan wél op basis van inhoudelijke argumenten. In de contacten met Gouda heeft het ge meentebestuur van Waddinxveen die ar gumenten niet vernomen. Bij een eventuele grenscorrectie spelen de belangen van inwoners en bedrijven uit Waddinxveen een belangrijke rol. Daar komt bij dat 't Weegje een recreatiegebied is. Ook na een grenscorrectie blijft deze bestemming ongewijzigd. Tot slot vindt Waddinxveen de plannen die Gouda heeft met Distripark, een transformatie naar een woongebied op een termijn van twintig jaar, nog te prematuur. Waddinxveen - De fractie van D66 Waddinxveen is vrijdag 4 mei met een kraam aanwezig op de weekmarkt. Op die manier wil D66 Waddinxveen de gemeentelijke politiek dichter bij de inwoners brengen en wil men de mening van de inwoners polsen over de onderwerpen die in de commissie- en raadsvergaderingen aan de orde komen. Naast fractievoorzitter en gemeen teraadslid Yvonne van Went treft de marktbezoekers bij De D66-kraam de duo-raadsleden Fatima Kalai en Anne Marie Harteveld (beide commissie Sa menleving) en Peter Rubeling (com missies Openbare Ruimte en Bestuur en Middelen). Voor mee informatie: www.d66wad- dinxveen.nl. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33