T GEMEENTE BELANGEN NIEUWERKERK OP DE FIETS MOGELIJKE OPLOSSING OVERLAST 'T AMBACHT POUTIEK T a ba b 9 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 35 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een delegatie van GBN-politici heeft op zaterdag 21 april op de fiets een aantal locaties bezocht. Het Raadhuisplein, het nieuwe volkstui nencomplex nabij de Hitlandselaan, de Steenovens, de Belangen Vereniging 's- Gravenweg en Tennis Centrum Nieuwer kerk werden door de politici bezocht. Op het Raadhuisplein heeft de delegatie een klacht opgenomen over een zeer oude taxi voor gehandicaptenvervoer. GBN zal navraag doen bij de gemeente. De Ama teur Tuinder vereniging is heel tevreden over de huidige locatie van de volkstuinen. Het bestuur kaartte de door hen onder vonden bureaucratie aan bij het aanvra gen van een collectieve vergunning voor het plaatsten van kasten en tuinhuisjes. Ook hier zal GBN vragen over stellen. De delegatie sprak kunstenaar Wilco van Hoogdalem, die graag een van de schuren naast de gerenoveerde steenoven in ge bruik wil nemen als atelier. De ruimte tus sen de twee schuren achter de muur zou geschikt gemaakt moeten worden voor buiten werken en kan dienen als cursuslo catie. De wethouder staat hier volgens Van Hoogdalem positief tegenover en onder- Ter plekke navraag doen en klachten opnemen. zoekt subsidiemogelijkheden. GBN staat positief tegenover het initiatief van Van Hoogdalem. De vertegenwoordiging van Belangen Vereniging 's-Gravenweg presenteerde een aantal aandachtspunten en wilde van GBN een standpunt over een viertal za ken: GBN is tegen de torenflats die Capelle gaat bouwen bij de Wormerhoek, tegen doortrekken van de metro vanuit Capelle naar Nieuwerkerk en/of Nesselande, voor behoud van het huidig landelijk karakter van de 's-Gravenweg en voor aanpassing van de richtlijnen die vergunning voor het bouwen van een woning in die omgeving goede overeenstemming met de huidige bebouwing garanderen. GBN gaat aan de slag met de aandachtspunten. TCN is in hoge mate financieel selfsuppor ting. TCN geeft er op dit moment de voor keur aan niet te willen verhuizen en ziet op de huidige locatie graag een 10e baan gerealiseerd. Doordat er nu 9 banen zijn is er een wachtlijst van enkele honderden mensen. Een alternatief is dat er op ter mijn een tweede tennisvereniging komt. Er is nog een wens om baanverlichting te realiseren voor twee banen, die aan de Britsezoom grenzen. Er is tegenwoordig lage verlichting verkrijgbaar, waardoor omwonenden minder last zullen hebben van licht. GBN zal hierover een standpunt innemen. Voor GBN is draagvlak bij leden van de vereniging en omwonenden van cruciaal belang. Door Natasha Qualm Moordrecht - Tijdens de commissiever gadering van dinsdag 24 april werd er tij dens de commissievergadering gediscussi eerd over mogelijke oplossingen voor de geluidsoverlast op bedrijventerrein 't Am bacht. Een buurtbewoner en een jongere kwamen de commissieleden toespreken. Beide bereid om mee te werken ondanks enige laatste twijfels bij de buurtbewoner over de haalbaarheid en het effect van de maatregelen die de gemeente voorstaan. De jongeren zijn bereid mee te werken en willen graag afspraken maken over hun nieuwe eigen plek. Lange voorgeschiedenis Op initiatief van de gemeente vond er op 12 maart 2007 een besloten bijeenkomst in De Zespunt plaats over de situatie op be drijventerrein 't Ambacht Aanwezig op deze bijeenkomst waren een afvaardiging van de jongeren die het bedrijventerrein 't Ambacht gebruiken als hangplek en en kele bewoners en ondernemers die schrif telijk of mondeling te kennen hadden gegeven overlast te ervaren van deze jon geren. Vooraf aan deze bijeenkomst was duidelijk geworden dat de jongeren goed aanspreekbaar zijn op hun gedrag en be reid waren om in overleg met de bewoners en de ondernemers te kijken naar moge lijke oplossingen om de overlast die door de laatste ervaren wordt te verminderen. Tijdens de bijeenkomst is er geconstateerd dat de jongeren graag muziek draaien en dat op de plek waar de jongeren nu staan, tegenover tankstation Van Gennep, de muziek tegen de gebouwen weerkaatst en gaat galmen. De directe buurtbewo ners ervaren hiervan veel geluidsoverlast omdat de woonhuizen niet ver van het tankstation staan. Een ander probleem dat werd geconsta teerd tijdens de bijeenkomst is dat sommi ge klanten van het tankstation de groep jongeren die zich daar ophoudt als bedrei gend ervaren. Jongeren, ondernemers en bewoners werden het eens dat de plaats waar de jongeren nu staan niet ideaal is en dat er gezamenlijk gezocht moet worden naar een geschikte plek waar de jongeren kunnen staan. Over het algemeen vinden de ondernemers dat de jongeren niet on welwillend zijn. Het is belangrijk dat er duidelijke afspraken worden gemaakt om ook de andere vormen van overlast, waa ronder het achterlaten van rommel en het plegen van vernielingen, in te dammen. Op een later tijdstip is er geïnventarise erd waar er een nieuwe hangplek voor de jongeren zou kunnen komen. De voorkeur voor de nieuwe locatie is op de plek van de groenstrook bij de gemeenteloods. Vervolgens is er gekeken naar de mogelij ke invulling. Hierbij moet worden gedacht aan bestrating, belijning en het plaatsen van een windscherm op deze locatie. Daar naast zullen er met de jongeren afspraken gemaakt worden. Uiteraard wordt in over leg met alle betrokkenen gekeken of het voorstel aan ieders verwachtingen voldo et. Tevens moet worden afgestemd met welke inbreng van de diverse groepen, jongeren en ondernemers, de inrichting daadwerkelijk gestalte kan krijgen. Begeleiding Op 10 april heeft college besloten om voor de duur van een half jaar specifieke bege leiding in te huren om de overlast van de Ambachtgroep sterk te verminderen. De afgelopen maanden zijn reeds nauwe con tacten opgebouwd tussen de groep jonge ren en het aangetrokken bureau Rietveld Advies. Deze contacten zijn opgebouwd aangezien de eigenaar van het bureau tot voor kort wijkagent was in Moordrecht. Na deze periode zal dit traject worden geëvalueerd en bekeken worden of een vervolgtraject noodzakelijk is. Spreekrecht Tijdens de commissievergadering wilde één omwoner en één jongere gebruik maken van het inspreekrecht. De heer Hoogma stelde de commissie ondermeer de vraag of het mogelijk was om de al ternatieve locatie eerst uit te testen met muziek, om te bezien of de nieuwe loca tie wel een verbetering met zich mee zal brengen. Door de commissieleden werd hierop positief gereageerd. De heer van Dam (Beter Moordrecht): "Laten we eerst testen en dan pas de locatie verder ont wikkelen. Als we de bewoners uitnodigen en de jongeren met hun geluidapparatuur kunnen we eenvoudig uittesten of er op de alternatieve locatie geluidsoverlast zal zijn." De heer Loch van de PvdA: "Een test lijkt mij een heel goed idee. We moeten rekening houden met de buurtbewoners. Daarnaast wil ik zeggen dat ik vind dat het college zeer voortvarend te werk gaat." De heer Hoogma wilde ook graag weten op welke termijn er iets kan worden ver wacht van de plannen en wanneer de jongeren gebruik kunnen maken van de nieuwe locatie. Wethouder Gast: "Op 12 maart was er een inventarisatie van de problemen en de wensen.Voor de alterna tieve locatie hebben we gekeken naar een maximale afstand van de woningen. De aanpassingen aan de bestrating en de be lijning kan vlug mee worden gestart. Voor het plaatsen van een windscherm moeten we een bouwvergunning aanvragen. Hier zit een bezwarentermijn van zes weken aan vast. Dit zou in kunnen houden dat er in juni het windscherm bij geen bezwaren zou kunnen worden geplaatst. Voor die tijd kunnen de jongeren al gebruik ma ken van de nieuwe plek. Het windscherm is pas van de winter van echt belang voor de jongeren. Er worden al afspraken met de jongeren gemaakt, zoals niet vervuilen, niets vernielen, enzovoort. De politie en jeugdzorg zullen nagaan of de afspraken worden opgevolgd." Tijdens de vergadering waren er ook twee jongeren aanwezig. Eén van de twee jon geren wilde nog het volgende zeggen: "Ik kom regelmatig op 't Ambacht. Er zijn een hoop problemen geweest. We zijn blij dat er nu eindelijk iets gaat gebeuren. Er wor den nu afspraken gemaakt. Als iedereen zich daaraan houdt dan gaat er verbete ring in komen." Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35