c« cCècvs in ?e EMOTIES EN VERRASSING IN DORPSHUIS SWANLA NIEUWERKERK HEEFT WEER EEN 'KONINKLIJK ELFTAL' GEZELLIGE LINTJESREGEN IN WADDINXVEEN Vijf Koninklijke onderscheidingen pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk heeft er een 'koninklijke elftal' gedecoreerden bij. Traditio neel ontvangen heel wat inwoners in de gemeente ter gelegenheid ■r van Koninginnedag een konink lijke onderscheiding. De talloze genodigden en sommige, op dat moment nog onwetende, gedeco reerden werden donderdagavond in de hal van het gemeentehuis verwelkomd onder de muzikale klanken van het Symfonisch Blaas- orkest Da Capo. Blauwe stoeltjes In een stampvolle raadzaal sprak burgemeester Bonthuis dit keer van een 'elftal' nieuwe gedecoreerden, dat na afloop van de bijzondere plechtigheid tot een 'koninklijk elftal' was uitgegroeid. Een aan tal personen had vooraf het idee dat zij een vergadering met een wethouder moesten bijwonen of dat iemand anders een lintje zou krijgen, waarbij hun aanwezig heid op prijs zou worden gesteld. Zo werd de heer Heuvelman volle dig verrast toen hij aan het begin van de bijeenkomst verzocht werd op de 'blauwe stoeltjes' plaats te nemen. Voor hem was een verga dering met de wethouder sport gearrangeerd over Jeugd en Sport. Niets was minder waar; hij werd Een koninklijk elftal. benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau voor zijn vrijwillige en langdurige activiteiten in de voetbalsport. Sinds 1964 was dit bij onder meer de Voetbalvereniging Nieuwerkerk, de KNVB en de Voet balvereniging Groeneweg en sinds 2006 lid van de commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs. Bakker en vrijwillig hulpverlener Evenals de heer Heuvelman wer den nog negen andere inwoners benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Onder hen bak ker A.P. den Hoed waarover bur gemeester Bonthuis een paar bij zondere anekdotes kon vertellen. "Sinds jaar en dag 4 dagen in de week bezorgt de heer Den Hoed het brood bij klanten en daarbij fungeert hij regelmatig als een 'vrijwillig hulpverlener'." Drie van de gedecoreerden wer den onderscheiden wegens hun jarenlange inzet ten behoeve van de openbare veiligheid, namelijk als vrijwilliger bij de brandweer van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Het zijn de heer G. van den Berg voor zijn jarenlange inzet vanaf 1976, de heer J.J. Heemskerk voor zijn jarenlange inzet vanaf 1983 en de heer W.C. Raaphorst voor zijn jarenlange inzet sinds 1971. Lees verder op pagina 29 Zevenhuizen - Vijf inwoners van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle is het vrijdag 27 april ook overkomen: een afspraak hebben waarvan achteraf blijkt dat dit niet helemaal klopt. Burgemeester Fijen stond elke decorandus op te wachten bij de deur in dorpshuis Swanla en in een afgeladen foyer werden zij toegesproken. De heren Van Dam, Van den Dool, Van Erk, Huson en Van Vliet werden allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau wegens hun grote verdiensten voor de samenleving. Hun activiteiten op sociaal maatschappelijk terrein zijn niet onopgemerkt gebleven, zo liet burgemeester Fijen de aanwezigen weten en daarom had het Hare Majesteit de Koningin behaagd om elk van hen een onderscheiding toe te kennen. De heer J. van Dam is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau voor de volgende al zijn activiteiten en inzet in de 25 jaar dat hij betrokken was bij de vrijwillige brandweer. Hij was betrokken, betrouwbaar en zijn positieve inzet zijn in al die jaren groot geweest. De heer L. van Erk is vanaf 1970 tot 1985 jeugdleider en voorzitter van de jeugdcommissie van Voetbalvereniging Groeneweg geweest en vervolgens van 1985 tot 2000 bestuurslid en wedstrijdsecretaris Voetbalvereniging Groeneweg. Ook momenteel heeft de heer Van Erk nog vele vrijwillige activiteiten zoals scheidsrechter voor de senioren bij Voetbalvereniging Groeneweg en bij Voetbalvereniging Moerkapelle, hij is begeleider van de jeugdleden van de Gymnastiekvereniging OSS- BeFit, lid van het Oranjecomité en hulpverlener EHBO. De heer H.G. van den Dool is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn bestuurlijke, organiserende en uitvoerende activiteiten binnen de Gereformeerde Kerk Zevenhuizen. Hij is ook lang bestuurlijk actief geweest binnen de woningbouwvereniging, hij is lid en voorzitter Regio Overleg Midden-Holland en voorzitter van de vereniging 'School met de Bijbel' in Zevenhuizen. De heer J. Huson is vanuit de verschillende functies bij Shell Nederland Raffinaderij van grote betekenis geweest voor het bedrijf. Als hoofd Arbeidszaken heeft hij een aantal ontwikkelingen in gang gezet op het terrein van onderwijs en scholing. Heeft zich bijzonder ingezet voor het tot stand komen van het Procescollege Mainport Rotterdam. Van 1969 tot 1974 was hij vrijwilliger kerkelijk jeugdwerk in Hoogezand en Assen en vervolgens tot 1983 voorzitter van buurtvereniging in Zoetermeer-Meerzicht, bestuurslid van het Wijkorgaan en bewonersvertegenwoordiger in het Wijkgezondheidscentrum. Tevens was hij bestuurslid van de ouderkring van de Vrije School in Zoetermeer en bestuurslid van de Vrije Scholen naar de pedagogie van Rudolf Steiner in Leiden. Momenteel is de heer Huson voorzitter van de Stichting De Zeven Muzen in Zevenhuizen. De heer D van Vliet is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn activiteiten als voorzitter en organisator van 'Vereniging Weerzien Over Zee'. Hij is vanaf 1977 verzamelaar van alles wat met melkrijden te maken heeft, hij organiseert tentoonstellingen en presentaties over dit onderwerp. De heer Van Vliet heeft een bijdrage aan het boek 'Melkbussen Transport in West-Nederland' geleverd en aan het fotoboek 'Groeten uit Moerkapelle'. Na het officiële deel van de huldiging van de nieuwe Leden in de Orde van Oranje-Nassau was er gelegenheid voor familie en vrienden om de gedecoreerden te feliciteren en samen met hen het glas oranjebitter te heffen. Een bijzondere verdienste voor de samenleving die niet onopgemerkt is gebleven. op het gebied van culturele en welzijnsactiviteiten. In 1955 begon haar (vrijwilligers)loopbaan als leidster van de Remonstrantse Zon dagschool. Later werd mevrouw Both lid van de kerkenraad van de Remonstrantse Kerk. In deze func tie was ze ook betrokken bij de res tauratie van het kerkgebouw. Van 1994 tot heden is mevrouw Both di aken, lid van de Seniorenraad, deel nemer van het Platform Armoede bestrijding en penningmeester van de Vrouwen Advies Commissie. Mevrouw Brandhorst-van Vliet werd gedecoreerd vanwege de (bestuurlijke) activiteiten die zij sinds 1965 voor Stichting De Gou- webloem verricht. Zij begon met handarbeidactiviteiten bij zieke mensen. Ongeveer twintig jaar ge leden trad zij toe tot het bestuur. Mevrouw Brandhorst houdt zich bezig met de dinsdagmiddagactivi teit. Tevens helpt zij bij de organisa tie van de jaarlijkse rommelmarkt. De heer Heemskerk ontving zijn Koninklijke onderscheiding vanwe ge het vele werk dat hij sinds 1979 verricht heeft op het gebied van belangenbehartiging voor onder nemers, cultuur, ouderen en wel zijn. Hij was lange tijd voorzitter van de winkeliersvereniging Dorp straat en organiseerde mede de jaarlijkse Sinterklaasmiddag voor kinderen en de jaarlijkse braderie. Daarnaast was de heer Heemskerk tussen 1979 en 2004 bestuurslid van de Ondernemersvereniging Waddinxveen en is hij tot op heden actief lid van het Comité Senioren- reis Waddinxveen en van de Ro tary Waddinxveen. Hij was tevens medeorganisator van het culinaire festijn Wadd'Lekker. Mevrouw Koetsier kreeg haar on derscheiding omdat zij zich al sinds 1977 op verschillende manieren inzet voor de maatschappij. Een belangrijk gegeven daarin is haar werk voor de Stichting De Gouwe- bloem. In de afgelopen tien jaar is zij tevens secretaresse voor deze stichting geweest. Daarnaast is mevrouw Koetsier ook nog lid van de Ouderraad van het Epilepsie- centrum De Kempenhage in Heeze geweest. Mevrouw Rehorst-Ravestein werd benoemd als Lid in de orde van Oranje Nassau omdat zij zich altijd actief heeft ingezet voor welzijns- en ontwikkelingshulpactiviteiten. Sinds 1980 doet mevrouw Rehorst dat voor de Stichting Dorcas, die kleding in speelgoed inzamelt voor Roemenië. Mevrouw Rehorst zoekt de ingezamelde spullen uit, wast en verstelt de kleding en breit kleding voor de ingeleverde pop pen. Daarnaast verricht mevrouw Rehorst al 25 jaar allerlei hand- en spandiensten in het zorgcentrum Souburgh. De heer Scharff kreeg een Konink lijke onderscheiding voor al het werk dat hij verrichte voor de sa menleving op het gebied van sport. Hij geeft al vele jaren lessen in ka rate en Kempo. In de eerste jaren was het aantal leerlingen beperkt en gaf hij les aan huis. Inmiddels heeft hij zijn eigen karatesport- school, Double Dragon Kwoon en is het aantal leerlingen flink toege nomen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De jaarlijkse Ko ninginnedag-lintjesregen werd in het Gouwedorp een gezellig sa menzijn. Er waren zeven gedeco reerden, die werden benoemd tot 'Lid in de Orde van Oranje Nassau'. Eén inwoner, Hubert Poot, kreeg de versierselen en de oorkonde die behoren bij 'Ridder in de Orde van Oranje Nassau'. Burgemeester Henk Roijers had voor alle gedeco- reerden en hun familie een vrien delijk woord. Hubert Poot sprak na afloop van zijn plechtigheid nog enkele (dank)woorden tot de aan wezigen in de raadzaal. Lid in de Orde van Oranje Nassau werden de heren P.B.M. van Balen, J.C.M. Heemskerk en R.G. Scharff en de dames T.J.G. Both-van 't Slot, N.C. Brandhorst-van Vliet, A. Koetsier- Hoogeveen en M.C. Rehorst-Ra vestein. 'Ridder Poot' Mr. Hubert Poot is een actief man. Hij ontving een Koninklijke on derscheiding, omdat hij zich al tijd bovenmatig heeft ingezet, zowel in zijn werk als bij sociaal maatschappelijke ontwikkelingen (vrijwilligersactiviteiten). Hubert Poot heeft een omvangrijk cv met bestuurlijke functies die hij in de periode van 1987 tot 2002 voor v de sector beroepsgoederenver- voer en tussen 1974 tot heden als maatschappelijke bestuursfunctie bekleedde. Hij was onder meer Hubert Poot (links) werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. oprichter, secretaris en voorzitter van diverse Stichtingen voor het wegvervoer. Daarnaast was hij on der meer lid van de Instituutsraad Rechtshulp Vrije Universiteit, lid van de Bijzondere Commissie Alge mene Zaken van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, voorzitter van de Stichting Peuterspeelzalen Waddinxveen, secretaris en voor zitter van de Christelijke voetbal vereniging Be Fair en voorzitter van het Platform Armoedebestrij ding Waddinxveen. De heer Van Balen startte met vrij willigersactiviteiten in 1977. Hij was actief binnen het bestuur van het RK lager- en kleuteronderwijs in Waddinxveen en binnen de Vier- stroom. De heer van Balen leverde een belangrijke bijdrage aan de totstandkoming van het 'Hospice Midden Holland' in Gouda. Op dit moment is hij nog ambassadeur van de stichting Vrienden van het Hospice. Daarnaast is de heer van Balen al lange tijd actief betrokken bij de St. Victorparochie. Hij was onder meer voorzitter van het pa rochiebestuur en gaf gestalte aan het samenwerkingsverband van vier katholieke parochies in de om geving. Mevrouw Both kreeg de Konink lijke onderscheiding vanwege haar jarenlange inzet voor de kerk en

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38