SUCCESVOL NK VOOR WADDINXVEENS/GOUDS DANSPAAR k FLYERS MEISJES 1 TOT 18 JAAR KAMPIOEN NYNKE PEREBOOM VERDEDIGT EER HOGESCHOOL INH0LLAND ROTTERDAM-NESSELANDE BENUT KANSEN NIET SPORT tSKETBAL SCHIETEN Lions Club Zevenhuizen-Moerkappelle organiseert GERANIUMMARKT 5 mei Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 45 .Vaddinxveen - Voor de basketbal lers van Flyers zit de competitie 12006-2007 erop. Afgelopen vrij- Idagavond werden in De Duikelaar Ide laatste thuiswedstrijden afge werkt. Winst was er voor Heren 2 en Jongens 1 tot 18 jaar. Dames 1 len Heren 2 tot 18 jaar moesten een (nederlaag incasseren. Meisjes 1 tot 118 jaar kende de beste seizoensaf- Isluiting door in Nieuwerkerk aan Iden IJssel medekoploper Water- Idragers 1 met 57-42 te verslaan en Jdat betekende voor de Flyersmeis- Ijes het kampioenschap. I in tegenstelling tot de thuiswed strijd, die slechts met 2 punten ver- Ischil werd gewonnen, konden de [meisjes van winnend coach Maaike |van Herpen in Nieuwerkerk beter [omgaan met de druk van het moe ten winnen. 1 In het eerste kwart werd er nogal |streng gefloten, zodat Flyers na tien minuten spelen al op een be- hoorlijke foutenlast stond. Wel von Flyers dit kwart met 10-8. In Ihet tweede kwart was Flyers de Ibetere ploeg en stond Flyers bij ■rust negen punten voor, 24-15. Het derde kwart verliep voor Flyers minder succesvol en Waterdragers Ikon naderen tot op drie punten. Het vierde kwart werd rustig uit gespeeld al was er nog een time out nodig om die rust te bewaren. De meisjes herpakten zich op tijd i en wonnen uiteindelijk met 57-42. Het team kon na het laatste fluit signaal de bloemen, medailles en de kampioensbeker in ontvangst ÏDe dames van Waddinxveen Flyers Izijn er niet in geslaagd hun laatste [thuiswedstrijd winnend af te slui ten. In De Duikelaar was SVO 1 uit De Meern te sterk, 43-63. a. Heren 2 pakte tegen Oegstgeest 2 een knappe 64-52 overwinning. De heren gingen voortvarend van start en stonden na 7 minuten spelen al op een 12-0 voorsprong eer de bezoekers iets terug kon den doen. In de tweede helft pro beerde Oegstgeest vooral fysiek de bakens te verzetten, wat Flyers de nodige vrije worpen opleverde. Na een gelijk derde kwart, 12-12, werd het vierde kwart gewonnen met 20-17 en was de overwinning binnen. Jongens 1 tot 18 jaar en Lokomo- tief 1 waren aan elkaar gewaagd, maar het was Flyers die na winst in het eerste en tweede kwart bij rust vijf punten voorstond, 29-24. In het derde kwart leek Flyers de wedstrijd uit handen te geven. De score stokte en door een 7-16 ver lies in dit kwart nam Lokomotief de leiding over, 36-40. De span ning nam toe en bij het ingaan Waddinxveen-Het Waddinxveens- Goudse danspaar Marjoleine Ver- weij(22) en Daniel Starreveld (22) deed afgelopen weken mee aan de Nederlandse kampioenschap pen van de Nederlandse Dans Or ganisatie, gehouden ter afsluiting j van het seizoen Ballroom en La tijns-Amerikaans dansen. Het danspaar was opnieuw suc cesvol. Op 15 april vond de finale Latijn-Amerikaans plaats in con grescentrum De Leeuwenhorst in Noordwijkerhout. Marjoleine en Daniel waren dit seizoen opnieuw gepromoveerd en dansten hun derde wedstrijd in de hoofdklasse. Na een spannende finale waarin ze beiden qua techniek en uitstra ling alles gaven veroverden ze een vijfde plaats. Op deze kampioen schappen werd tevens de finale Basic-Rumba gedanst. Aan deze t wedstrijd doen alle amateur dan- sers mee en het gaat hier specifiek om de techniek van de basisfigu ren van de Rumba. Ook hier be haalden het paar de finale en een vierde plaats. Marjoleine en Daniel hebben sinds een halfjaar privéles van Erik Koek, die onlangs met zijn partner een 18e plaats behaalde bij de wereldkampioenschappen latin voor professionals in Moskou. Een week later werd de finale ballroonv dansen gehouden in Congrescentrum Koningshof te I Veldhoven. Omdat Marjoleine en Daniel zowel Latijns-Amerikaans als Ballroom dansen, deden zij ook aan deze finale mee. Voor deze dansen: Weense wals. En gelse wals, Slow-foxtrot, Tango en Quickstep krijgen zij priveles van Ton van Breugel en Sylvia van Gelre, ook bekende namen in de danswereld. Werden zij vorig jaar Nederlands Kampioen van de laatste minuut stond Lo komotief nog steeds voor, 51-53. Drie benutte vrije worpen leverde Flyers uiteindelijk een nipte 54-53 overwinning op. De wedstrijd van Jongens 2 tot 18 jaar en BV Alphia 1 kende even eens een spannend verloop. Daar was zelfs een verlenging nodig om tot een winnaar te komen. Helaas voor Flyers werd dat BV Alphia, 66-73. Via winst in het eerste en tweede kwart stond Flyers bij rust drie punten voor, 30-27. Het derde kwart was met 18-14 echter voor BV Alphia, die daarmee voor het eerst op voorsprong kwam. In het vierde kwart nam Flyers die voor spong over, maar kon BV Alphia in de laatste seconden van de wed strijd alsnog langszij komen, 60- 60. In de verlenging kwam Flyers niet echt meer tot scoren en trok BV Alphia de overwinning alsnog naar zich toe. Waddinxveen - Als eerste Neder landse ooit gaat Nynke Pereboom op 25 een 26 mei deelnemen aan de Open Duitse Studenten kampi oenschappen in Berlijn. Ze verde digt daar de eer van Hogeschool InHolland, waar ze in Rotterdam dit jaar afstudeert. De school heeft er de afgelopen vier jaar voor gezorgd dat Nynke op top niveau kon meedraaien in deze tak van sport én dat zij binnen de gestelde periode van vier jaar haar studie kan afronden. Kijkend naar het hoe en waarom van het schieten in Duitsland geeft Nynke aan: "ik bedrijf mijn sport volledig in Duitsland omdat daar het niveau aanzienlijk hoger van Hogeschool InHolland te ver dedigen. Hogeschool InHolland betaalt uit haar topsportfonds een groot deel van de reis-, ver- blijfs- en deelnamekosten." Nynke Pereboom neemt in Ber lijn deel op de beide Olympische disciplines, 10 meter luchtgeweer en 50 meter klein kaliber geweer drie houdingen. Naast een aan tal Duitse topschutters wordt het deelnemersveld in Berlijn verder gevormd door schutters uit bij voorbeeld de sterke schietsport- landen Zwitserland en Oosten rijk. De meimaand wordt voor de In- Holland studente sowieso een erg drukke wedstrijdmaand, want Ballroom in de 2e klasse, dit jaar waren zij ook hier gepromoveerd en deden dus mee in de 1e klas se. Ook hier was er na een lange ligt dan hier in Nederland. Van school uit kwam de volledige on dersteuning om mijn twee stage periodes van ieder een half jaar in Duitsland vorm te geven. Omdat ik op dit moment met mijn afstu deerstage in Duitsland bezig ben, kreeg ik vanuit de Duitse bond de uitnodiging om in Berlijn de eer voorafgaand aan de wedstrijd in Berlijn neemt ze in Arhus (Dene marken) deel aan de Denmark Masters. In die wedstrijd wordt er op drie achtereenvolgende da gen iedere keer een klein kaliber 60 schoten liggend wedstrijd ge combineerd met een drie houdin gen wedstrijd. Nesselande - In de vijfde wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap verzuimde ORTEC Rotterdam-Nes- selande de kansen te grijpen die voorbij kwamen. Na een span nende eerste set wist PZ/Dynamo via de cijfers 28-30, 19-25, 25-22 en 19-25 de winst binnen te halen en zo de kans om volgende week in Apeldoorn kampioen te worden te vergroten. Zoals verwacht ontspon vanaf het begin een felle strijd, waarbij de beide ploegen elkaar niets toega ven. Serverend namen beide teams risico, waardoor er veel fout ging. Pas bij na de tweede technische time-out leek het erop dat Nes selande meer grip kreeg. Na een scheidsrechterlijke dwaling kwam Nesselande niet met twee punten los, maar stond PZ/D weer gelijk. In deze laatste fase kregen de Rotter dammers kansen om de set binnen te halen, maar Jan Willem Snippe was ongelukkig in de afwerking en Itamar Stein had voor PZ/D slechts een kans nog om deze set met 28- 30 binnen te halen. Gesterkt door deze setwinst gingen de Apeldoor- ners furieus door en zorgden met hun service voor zoveel druk dat (foto: Peter Kasbergen) dag dansen uiteindelijk een fina leplaats voor hen weggelegd en mochten zij ook de vierde plaats behalen. Duizenden geraniums en andere pot- en perkplanten op het gemeentehuis te Zevenhuizen. Zaterdag 5 mei van 8.00 uur tot 15.00 uur. Opbrengst voor kinderen met het syndroom van Down in Moldavië, waarbij de opbrengst zal worden verdubbeld door de Stichting Cordaid. deHaij £j?"van der Wende advocaten Barfaóofllooi 82 - 2908 ME CapeU, a/d lfntl ttWoon 01OÏ7MM0 Fe* 01&27043W it I zij uitliepen naar een niet over brugbare voorsprong en met 19-25 ging ook deze set naar Dynamo. In de derde set kon Nesselande het tij pas bij 9-9 keren. Michael Olieman zorgde met zijn serve voor een 13- 10 voorsprong en nu wist het team deze wel vast te houden. Jairo Hooi wist veelvuldig door het midden te scoren en Michael Olieman mocht deze set om 25-22 uitslaan. In de vierde set pakte PZ/Dynamo de draad van de tweede set weer op en had in zijn aanvoerder Albert Cristi- na een stuwende kracht. Met twee prachtige aces wist hij Dynamo aan de 19-25 setwinst en zo de kans om een kampioenschap in eigen huis te vergroten. Na afloop kon coach Peter Blangé niet anders conclude ren dan dat het onnodige verlies in de eerste set cruciaal was. Daar had Nesselande de kansen moeten be nutten. Nu staat de ploeg weer met de rug tegen de muur, maar dat heeft de ploeg al vaker gestaan. Zaterdag 5 mei zal er om 15.154 uur een volgnde wedstrijd zijn in Apel doorn. De Rotterdammers hopen dan op herstel, zodat de wedstrijd op zondag 6 mei om 12.00 uur in het Topsportcentrum de beslissing moet brengen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 45