NIEUW DAK VOOR SCHOOL IN PARAMARIBO 6 Aanmelding kranslegging Nationale Herdenking Vlaggen op 4 mei en 5 mei Nationale Herdenking 4 mei 2007 V0EDSELBANK OPEN DAG AMBROSIUSGILDE Programma Nationale Herdenking Zevenhuizen Opbrengst Suriname project feestelijk overhandigd ZONDAG 6 MEI Op 4 mei aanstaande vindt bij het her denkingsmonument aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. Organisaties, verenigingen, in stellingen en inwoners worden in de ge legenheid gesteld om bij het monument aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 2 mei plaatsvinden bij me vrouw J.T. Groenveld van de afdeling Bestuurlijke en Juridische Zaken, Onder wijs en Welzijn, tel. 0180-637709. Graag doen wij een beroep op de inwoners van onze gemeente om op 4 en 5 mei a.s. te vlaggen. Volgens de vlaginstructie gelden de volgende regels: Op 4 mei dodenherdenking, halfstok vlaggen van 18.00 tot zonsondergang (+21.10 uur zomertijd). Op 5 mei de vlag hijsen vanaf 9.00 uur tot zonsondergang 21.10 uur zomertijd). Op 4 mei aanstaande vindt de jaarlijkse Nationale Herdenking plaats. Na zestig jaar herdenking is vorig jaar landelijk afgesproken dat de komende periode de nationale herdenking een andere invul ling krijgt. 4 Mei zal naast herdenken in het teken komen te staan van de waarde van vrijheid. Vrijheid gaat immers ie dereen aan en maak je met elkaar. Ook in Nederland is duidelijk geworden dat eenmaal verworven vrijheid niet vanzelf sprekend is. We zullen ons daar blijvend voor moeten inzetten. Met elkaar en voor elkaar. Naast bezinning en stil staan bij vrijheid als voornaam kenmerk van onze democratie, gedenken wij de slachtoffers die om ons heen, dichtbij of veraf in de wereld, als gevolg van oorlog, onderdruk king, terrorisme of nodeloos geweld hun leven ongevraagd verliezen. Wij vinden het van blijvend belang dat ook bij deze nieuwe vorm van herdenken een grote en verscheiden vertegenwoor diging vanuit de bevolking aanwezig is. Een samenleving zonder verscheidenheid is een samenleving zonder vrijheid. 18.00 uur: Vlag halfstok 19.00 -19.40 uur: Herdenkingsdienst Nederlands Hervormde kerk Zevenhuizen 19.40 -19.50 uur: Luiden klok Nederlands Hervormde kerk 19.50 -19.55 uur: Muziek door "De Kleine Trompetter" 19.55-19.59 uur: Voordracht poëzie door lokale jeugd 19.59 - 20.00 uur: Trompetsignaal 20.00 uur: Stilte 20.02 uur: Trompetsignaal 20.03 uur: Toespraak mr. J.C.G. Fijen Aansluitend 2 coupletten Wilhelmus. Uitnodiging kransleggingen: Burgemeester en echtgenote namens de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Nabestaanden, politieke partijen, scholen, organisaties, verenigingen, instellingen en inwoners. Alle aanwezigen om langs het monument te lopen en evt. bloemen te leggen. Stiltemoment Vanaf20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omge ving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Natio nale Herdenking is het wenselijk dat in sportlokaties, kantines en horeca-inrichtin- gen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploita tie zodanig geschiedt, dat het vermakelijk- heidsaspekt zo veel mogelijk ontbreekt. Verplichte winkelsluiting 4 mei na 19.00 uur In verband met de 4 mei-herdenking is het verboden om een winkel voor het publiek geopend te hebben op vrijdag 4 mei na 19.00 uur. Dit op grond van artikel 2 lid 1 onder b van de Winkeltijdenwet. Van dit verbod kan geen vrijstelling worden verleend. Nesselande - Een gymzaal van de Brede School loopt gestaag vol met leerlingen, ouders, begeleiders en leerkrachtenvan basisschool Het Spectrum die met z'n allen het Surinameproject tot zo'n groot succes hebben gemaakt. In de gang staan Hans Schellekens en Yvonne Heiygele van de stich ting 'Actie Gritje Bi'. Wat op het vijfentwintigjarig huwelijksfeest van Hans en Yvonne begon met het zoeken en vinden van een goed doel en bestemming voor eventuele giften mondt uit in een leerzaam project voor de kinderen hier op de Brede School. Er staat als klap op de vuurpijl een doos vol muntgeld te wachten in de zaal om overhandigd te worden aan Hans en Yvonne. Met dat geld, dat is in gezameld tijdens de projectweek, kan een dak worden gebouwd op een school in Paramaribo. Het dak dat er nu op zit is kapot en lekt. Hans en Yvonne zijn zelf gaan kij ken in Paramaribo om te onder zoeken waar behoefte aan is en zij zorgen er ook voor dat al het geld op de goede plek komt. Voordat het geld wordt overhan digd zingen de kinderen uit volle borst enkele Suinaamse liedjes. Enthousiast wordt er gezongen over een kaaiman. Juf Cheong en juf Eduard vertellen over de grote en kleine regentijd in Suriname en over de projectweek. Daarin is geknutseld, gekookt, gezongen, er waren lessen over Suriname, er werden verhalen verteld en er was een modeshow. Alles in het teken van Suriname. Er zijn 1010 flessen opgehaald in het grote net en alles bij elkaar zit er nu 2300,- in de mooi versierde doos. Twee sterke jongens geven het geld aan Hans Schellekens die bijna door z'n rug gaat. "Gewel dig!, wat jullie allemaal hebben gedaan", zegt Hans. "Dit hadden wij nooit gedacht en we zijn er onzettend blij mee." Een leerzame, feestelijke, Suri name week op de Brede School krijgt hier een mooie bekroning en met het overhandigen van een prachtig boek over Suriname laat Hans Schellekens namens 'Actie Gritje Bi' iets moois, tastbaars achter. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ds. L.C. de Borst. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Nesselande - NBvP-Vrouwen van Nu, afdeling Alexander, organi seert voor woensdag 9 mei om 20.00 uur een contactavond met een lezing over de voedselbank. Belangstellenden zijn welkom in Gebouw De Knoop van de Brede School Nesselande, Ro bert van 't Hoffstraat 14. Zaal open om 19.30 uur. De entree bedraagt €2,50. Nesselande/Zevenhuizen - Het Ambrosiusgilde Rotterdam houdt zaterdag 5 mei open dag bij de educatieve bijenstand aan de Nesseweg van 10.00 tot 16.00 uur. Te zien zijn onder andere de imker-werkplaats, demonstraties, drachtplanten en er is honing te koop, evenals tweedehands imkerbenodigd heden. ledereen is welkom.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5