"MIJN DROOM IS OLYMPISCH GOUD" LIONSCLUB GERANIUMMARKT OP 5 MEI: BLOEIENDE PRACHT JUBILEUMCONCERT KAMERKOOR DE ZINGERIJ STRIPDAG IN GOUDA KERKDIENSTEN - 6 MEI JEUGDDIENST OUD PAPIER INZAMELING DIER VERMIST OF GEVONDEN? Robin Overbeek terug van EK Volleybal |^7F\/FMHlJiZËN^MOERKAPELLE Gouda - Tijdens de koopzondag van 6 mei wordt op de markt in Gouda een stripdag gehouden. Vijfenzestig kramen met strips en aanverwante artikelen zijn op de marktte vinden van 10.00 tot 17.00 uur. De stripfan treft naast winke liers en handelaren ook het Strip schap en uitgeverij Kippenvel, die de stripmarkt keer op keer verrast met uitgaven in eigen beheer. Er zijn tekenaars, boekpresentaties, een stripveiling, kleurwedstrijd, stripquiz en een Kuifje-tentoon stelling. De toegang is vrij, ieder een is welkom. Voor meer informatie: www.stripsopdemarkt.nl Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. M. de Boer; 19.00 uur ds. P.L. de Jong. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Voor- douw. Vrij.Pro. 10.30 uur ds. H. Hartogsveld. Geref. kerk vrijdag 4 mei: 19.00 uur Herdenkings dienst in de Ned. Herv. Kerk. Ge ref. Kerk zondag 6 mei: 9.30 uur pastor W.J. Bettenhaussen. Moerkapelle Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. K. ten Klooster; 19.00 uur ds. N. van der Want. R.K. gem. 10.15 uur Communieviering in Dorpshuis Swanla. Herv. Gem. 14.30 uur ds. J.A.W. Verhoeven; 19.30 uur ds. C. Boele. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverlening, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en in loopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. www.stichtingkwadraad.nl, www.info@stichtingkwadraad.nl. Inloop spreekuur in de huis artsenpraktijk Moerkapelle (Weideplantsoen 20) do. 9.00- 10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor die ren, Dierenkliniek Zevenhuizen, Nijverheidscentrum 10, 2761 JP Zevenhuizen, tel: 0180-631458. Zevenhuizen - De Jeugddienstcom missie van de Hervormde Kerk or ganiseert voor zondag 6 mei uur een jeugddienst, waarvan het thema zal zijn: 'I have a dream'. Voorganger is dominee Franzen uit Wateringen. Muzikale mede werking wordt verleend door Alli ance uit Aalsmeer. Aanvang: 19.00 uur. Voor meer informatie: www. hervormdzevenhuizen.nl Zevenhuizen - De oud papier con tainer van Christelijke Basisschool De Eendragt en de Wereldwinkel staat donderdag 10 en vrijdagl 1 mei op de parkeerplaats bij de school. Papier, gebundeld of in ste vige dozen, kan gebracht worden op donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en op vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur. Vermist: -kater, cypers-grijs/witte sokken, bij neus, gechipt, band groen fluoriserend bel penning, Eendrachtsdijk, Zevenhuizen; -kater, ongecastreerd, cypers/ witte poten, kin, klein, 8 mnd. oud. Busken Huetlaan, Waddinx veen; -poes, cyper-rood/witte sokken, bef, hoog op poten, slank, 1 jaar oud. Junolaan, Waddinxveen; Gevonden: -kater, zwart/wit, dikke bult op linkerachterpoot. Middelweg, Moerkapelle; -kater, cyper-rood. Goudse Rij weg, Boskoop; -kat,cyper-rood/witte onderkant, nek, snoet. Noordeinde, Bos koop; -kat, wit/rood, Zuidplasweg, Ze venhuizen; Voor informatie en aanmelden: 0184-661509 of www.amivedi.nl Zevenhuizen - De Lionsdub Zevenhuizen-Moerkapelle houdt zaterdag 5 mei wederom een uitgebreide markt voor de verkoop van bloeiende pot- en perkplanten; de jaarlijkse geraniummarkt. Om aan de wensen van de kopers tegemoet te komen zal een keur van planten feestelijk uitgestald worden op het plein voor het gemeentehuis. Vanaf 8.00 uur worden de planten neergezet teneinde de kooplust op te wekken. Dankzij de goede en vaste banden met kwekers kunnen kopers ook dit jaar verzekerd zijn van de hoge kwaliteit van het aangebodene. Zoals altijd komt de opbrengst van de geraniummarkt ten goede aan het goede doel dat door de Lions club wordt ondersteund. Dit jaar is dat het Early Intervention- programma voor kinderen met het syndroom van Down in Moldavië. Kinderen waarvan de ouders niet weten hoe er mee om te gaan en daarom worden weggestopt en genegeerd. De stichting Cordaid zal de opbrengst voor dit goede doel ook nu weer verdubbelen. Cordaid is een stichting die dit doel van harte ondersteund en particuliere initiatieven voor ontwikkelingssa menwerking stimuleert. Goed te weten voor kopers van mooie planten zaterdag 5 mei: iedere euro die dankzij de aankoop van planten wordt verdiend voor het goede doel, levert twee euro op dankzij de verdubbeling van Cordaid. Zevenhuizen - Het kamerkoor De Zingerij geeft woensdag 9 mei een jubileumconcert in de Gereformeer de kerk. ledereen is welkom, de toe gang is vrij. Op 5 oktober 1994 ging bij De Zeven Muzen de cursus koorscholing van start. De twee initiatiefnemers Peter Lelieveld (sinds 12,5jaarverantwoor- delijk voor de pianobegeleiding) en Margré van Gestel (dirigente) kre gen in Zevenhuizen en Moerkapelle een groep van 15 personen op de been om te gaan zingen. In onder ling overleg werd vastgesteld dat de groep een keer in de veertien dagen zich zou bekwamen in het zingen. Werden de eerste twee les sen nog in de huiskamer gegeven, al snel verhuisde de groep naar het Vrijzinnig Hervormde Kerkje aan de Dorpsstraat. De eerste opzet was om de deelnemers zo te scholen dat zij na een tijdje door konden stromen naar verschillende koren in de omgeving. In de beginjaren ge beurde dat regelmatig. Langzaam maar zeker gingen er echter in de groep stemmen op om de koorscho- lingsgroep om te vormen tot een kamerkoor. De Zingerij bestaat nu uit negen sopranen, acht alten, zes bassen en één tenor.(nieuwe teno ren zijn welkom!). Het repertoire is zeer gevarieerd: zowel renaissance muziek, (licht) klassieke muziek als volksmuziek. Het koor zingt zowel drie- als vierstemmig a capella, maar ook vele composities met pianobe geleiding. Minstens twee maal per jaar geeft De Zingerij acte de pré- sence. Afgelopen seizoen onder an dere tijdens het kerstconcert in de Zevenster, kaarsjesavond in Gouda en tijdens de amateuravond van De Zeven Muzen. De doelstelling blijft om met veel plezier, en met gezond stemgebruik samen gezellig te zin gen. De bezoekers van het jubile umconcert kunnen een selectie van stukken verwachten van de afgelo pen 12,5 jaar. Het plezier in zingen staat ook deze avond voorop. Voor meer informatie: www. dezevenmu- zen.nl. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 7 Door Carlo Willemsen Zevenhuizen - Onlangs was hij met Jeugd Oranje 19) actief op het Europees Kampioenschap in Oostenrijk. Robin Overbeeke wordt gezien als een groot vol leybaltalent. De 18-jarige Zeven- huizenaar speelt momenteel in het tweede team van Nesselande. Volgend seizoen maakt hij de overstap naar het Amsterdamse HvA. Toen Robin negen jaarwas, deden zijn ouders hem op volleybal. Het werd snel duidelijk dat hij aanleg had voor deze sport. "Op mijn twaalfde mocht ik voor het eerst meetrainen met de Nederlandse volleybalbond", vertelt hij. "In elke leeftijdscategorie worden de beste 20 spelers per regio geselec teerd. Een hele eer dus. Er wordt daar puur op techniek getraind. Iets waar ik heel veel van heb ge leerd." EK Robin is een jongen die te allen tij de bescheiden blijft. Zelf vindt hij dat normaal. "Als je mij vergelijkt met de top van Nederland, dan is er nog wel een groot verschil. Momenteel speel ik in het tweede team van Nesselande. Ik train al mee met het eerste, dat uitkomt in de eredivisie, maar daarin mee spelen is nog een stap te ver. De uitdaging voor mij is groot. Ik weet dat ik de komende jaren nog veel beter moet worden." Toch heeft hij al een groot hoog tepunt mogen meemaken. Deze maand was Robin met Jeugd Oranje actief op het Europees Kampioenschap in Oostenrijk. Ne derland speelde een goed toer nooi en wist een zesde plaats in de wacht te slepen. "Toch over heerste na afloop de teleurstel ling", aldus Robin. "In de kwart finale werden we uitgeschakeld door Frankrijk, de latere Europees kampioen. Daar viel nog mee te leven, omdat zij simpelweg beter waren. Maar daarna moesten we een wedstrijd om de vijfde plaats spelen tegen Duitsland. We ver loren met 3-2 en gingen met een zure nasmaak naar huis. Vooral omdat we ons bij winst voor het komende WK hadden gekwalifi ceerd. En dat het Duitsland was dat ons versloeg, maakte het na tuurlijk extra zuur." In juli speelt Jeugd Oranje nog een achtlandentoernooi. Daarna is Robin te oud om nog voor dat team te mogen uitkomen. Is Jong Oranje de volgende logische stap? "Laten we het hopen", zegt Robin. "Ik ga in elk geval mijn stinkende best doen om te zorgen dat ik me goed blijf ontwikkelen." "Hij is veel te bescheiden", komt moeder Inge tussendoor. "Hij vertelt je niet eens dat hij op het EK als vierde in het topscorerklas sement is geëindigd. Volgens mij kun je dan wel wat. Maar hij blijft maar zeggen dat dat niet belang rijk is. Dat het puur om het team gaat." Het typeert zijn instelling. Van het motto 'meedoen is belangrij ker dan winnen' heeft Robin nog nooit gehoord. Inge Overbeeke: "Hij is behoorlijk fanatiek. Dat is juist zo mooi aan hem. Hij stelt het teambelang altijd boven zijn eigenbelang. Hij wil ten koste van alles winnen." Droom Hoewel hij met zijn 1,97 lang oogt, is Robin volgens eigen zeggen een kleine man in de volleybalwereld. "De meeste spelers zijn meer dan twee meter groot. Tegen Frankrijk speelden we tegen iemand van 2,16 meter die nog steeds niet is uitgegroeid. Vergeleken met hem ben ik echt niet zo lang." Zijn leven bestaat uit volleybal en school. De 6 vwo'er zit op een speciale sportschool in Rotter dam, die het voor hem gemak kelijk maakt om vijf keer in de week te trainen. "Na de zomer ga ik studeren in Amsterdam. Ook Nesselande moet ik met pijn in mijn hart verlaten. Ik ga volley ballen bij HvA. Een talententeam waar de universiteit een samen werkingsverband mee heeft. Zodoende kan ik het sporten en studeren opnieuw goed combi neren. HvA komt momenteel uit in de B-league. Volgend seizoen hopen we te promoveren naar de eredivisie. De bedoeling van het talententeam is dat spelers er drie tot vier jaar in uitkomen om vervolgens de overstap naar een andere club te maken." Aan een stappenplan doet Robin niet. "Je weet toch nooit wat er op je pad komt." Wel heeft hij een droom. "Mijn doel is Olympisch goud. Die ambitie heb ik al sinds ik in 1996 de beelden van de Ne derlandse volleybalmannen heb gezien. Op de Olympische Spelen in Atlanta werd Italië in een zin derende finale verslagen. Maar voor mij blijft het vooralsnog bij dromen. Eerst maar eens zorgen dat ik in de eredivisie mag spelen en me ontwikkel tot een goede speler. Dan hoop ik in de toekomst ooit geselecteerd te worden voor het Olympisch team. Ik heb duide lijk nog een lange weg te gaan."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7