"KOM ALLEMAAL NAAR HET FITFIRST (SPORT-) MASSAGE EVENEMENT!" "BEJAARDENREIS VOOR IEDEREEN GESCHIKT" GROTE TALENTEN BIJ DE ZEVEN MUZEN DAUWTRAPPEN HEMELVAARTSDAG KINDERBRADERIE IN MOERKAPELLE BEATRIXRUN DOOR ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE EN WADDINXVEEN ACTIVITEITEN - AC EN DA Zevenhuizen Oud ¥eriaat. Moerkapelle -7P/cmui II7FN-MOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 mei 2007 pagina 9 Door Carlo Willemsen Moerkapelle - De Bejaardenreis Moerkapelle is voor veel men sen een vast uitje. Ruim 150 deelnemers laten zich jaarlijks een dag vermaken. Zo ook het echtpaar Niewenhuijse. "Wij zijn al twee keer eerder meegegaan op reis", vertelt Rinus. "Ik weet nog goed dat we het eerste jaar met de bus werden opgehaald, om uiteindelijk op de boot door het recreatiegebied De Weerib- ben in Wieden te varen." Het echtpaar kijkt er met veel plezier op terug. "Het was een fantastische ervaring. Op de boot kregen we heerlijke koffie met gebak. Ook de lunch was in begrepen. Na afloop van de dag hadden we in Moerkapelle nog een etentje." Rinus' vrouwTini voelde aanvan kelijk niets voor een bejaarden- reis. Het was uiteindelijk haar buurvrouw die haar wist over te halen. "Ik had er een heel ander beeld bij", legt ze uit. "Ik dacht Zevenhuizen - FitFirst parame dische praktijk en sportcentrum De Koornmolen zetten zaterdag 12 mei het sportcomplex aan de Tweemanspolder 6a op zijn kop. In samenwerking organiseren zij een (sport-)massage spektakel en een bruisende open dag van het sportcentrum. Wat is er die dag te doen? Om 10.00 uur vindt de opening van de Sportmassagemarathon plaats. Tot 20.00 uur kan een ieder voor 10 euro per half uur gemasseerd wor den. En dat voor het goede doel Right to Play. Deelnemers kunnen zich nog steeds aanmelden: info@ fitfirst.nl, 06-46444668, www.fit- first.nl 10.00 -20.00 Fitplaza: Kraampjes met versnaperingen en Informa tiemarkt 10.00 -20.00 Fitheidstesten Koorn molen Hoe fit bent u eigenlijk? Gratis mogelijkheid om de fitheid te testen; aanmelden: bas@koorn- molen.nl 10.00- 20.00: Every child had the right to play, Kids Fun: sport- en speelattracties voor kinderen en jong volwassenen, waaronder beachvolleybal, springkussen en voetbalspel. 10.00-15.00 Vraag het de fysiotherapeut: belangstellen den kunnen vragen stellen tijdens het 'open spreekuur' over houding en bewegingsapparaat. Een af spraak maken is niet nodig. 13.00- 20.00: Proeflessen, onder andere fitness, streetdance, spin ning, steps en bodyshape. Ook hierbij is aanmelden niet nodig. 17.30 -20.00 Footscan analyses door een orthopedisch centrum. Reser veren is hier verplicht. De kosten bedragen €15,-, waarvan de helft bestemd is voor Right to Play. Voor meer informatie en aan melding: info@fitfirst.nl of 06- 46444668. Zevenhuizen - Bij De Zeven Mu zen werd zaterdag 21 april voor de 31e keer een muziekavond voor amateur-musici gehouden. Er werd gezongen door het koor De Zinge rij, door een duo (mezzosopraan en bas) en een solozangeres. Vier pianisten speelden solostukken; er was een stuk voor piano vierhan den. Verder werd er gespeeld op gitaar, cello, orgel en dwarsfluit. Een voordrachtskunstenaar verteld op beeldende wijze het "Gesprek van een man met een hond" van Tsjechov. Er waren enkele grote talenten onder de uitvoerenden. Zonder anderen tekort te doen mogen hier genoemd worden de cellist Vincent de Jong en de pianist Martijn van Dijk. Vincent de Jong speelde twee delen uit de cellos uite van Joh. S. Bach. Hij deed dit met ogenschijnlijk groot gemak. Vincent werd enigszins verlegen van het langdurig applaus. Martijn van Dijk speelde een deel uit een pianosonate van Haydn en het be roemde Waldesrauschen van Liszt. Zijn spel leverde Martijn een staan de ovatie op. Moerkapelle - De echte vroege sportieve vogels van Moerkapelle kunnen op Hemelvaartsdag don derdag 17 mei meedoen aan een wandeltocht die start vanaf dorps huis Op Moer om 6.00 uur. De wandeltocht wordt jaarlijks geor ganiseerd door het Oranjecomité Moerkapelle. Moerkapelle - In de Moerdijkstraat wordt op Bevrijdingsdag zaterdag 5 mei van 14.00 tot 17.00 uur een kinderbraderie gehouden. Clown Kliko vrolijkt de boel op. Tijdens de braderie worden de uitslagen bekend gemaakt en de prijzen uit gereikt van de Koninginnedag-ac tiviteiten. Pijnacker/Regio - Voor het 24ste achtereenvolgende jaar wordt zaterdag 5 mei de Beatrixrun gereden. De Beatrix- run is een motortoertocht van circa 100 zijspanmotoren met in het zijspan een verstande lijk gehandicapte passagier. De toertocht start en eindigt in Pijnacker en wordt georga niseerd door Oranjevereniging Pijnacker daarbij ondersteund door vele vrijwilligers en door negen motoragenten. De Beatrixrun doet zowel tijdens de morgenroute als tijdens de middagroute Ze- venhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen aan. 's Morgen komt de run omstreeks 10.45 uur via het Cravenborgpad aan in Zevenhuizen-Moerkapelle en rijdt dan via de Molenvier gang-hier wordt ruim een half uur gepauzeerd - Noordeinde, Dorpsstraat, Moerdijkstraat, Oranjestraat, Julianastraat naar Waddinxveen. Hier is de route als volgt: Onderweg, Sniepweg, De Dreef, Kanaal dijk, Kerkweg Oost, Brugweg. Tijdens de middagroute komt de Beatrixrun om circa 15.50 uur via de Baarsjeskade aan in Waddinxveen. Vervolgens rijden de motoren via de Ot- weg, Kanaaldijk, Zuidelijke rondweg, Tweede Bloksweg, Bredeweg richting Zevenhui- zen-Moerkapell. Hier rijdt de stoet over Moerkapelse Zijde, Voorlaan en Kruisweg. De Beatrixrun heeft een leng te van één kilometer en een passagetijd van ongeveer ze ven minuten. Hierdoor kan de doorstroom van het verkeer enigszins worden belemmerd. De organisatie van de Beatrix run vraagt uw begrip hiervoor. Toeschouwers hoeven zich overigens niet te vervelen als de Run voorbij komt; de aan blik van de Run levert leuke plaatjes op. En de liefhebbers van motoren kunnen hun hart ophalen bij het zien van ver schillende juweeltjes van zij- spancombinaties. Voor meer informatie: www. Beatrixrun.nl. Nancy en Bas, in touw voor Right to Play op zaterdag 12 mei. echt dat een bejaardenreis al leen voor stokoude mensen be doeld was. Maar niets is minder waar. Toen mijn buurvrouw ons voor gek verklaarde omdat wij nooit meegingen, vertelde ik haar over mijn vooroordeel. Zij legde me uit dat deze reis voor iedereen geschikt is. En dat er ook genoeg vijftigers mee gaan." De buurvrouw kreeg gelijk. Tini: "We waren meteen verkocht. De sfeer tijdens zo'n reis is uit stekend. Het onderlinge contact is zo ontzettend gezellig, dat we meteen besloten het jaar erop weer mee te gaan. Toen heb ik mijn zus meegenomen. Voor haar gold precies hetzelfde. Ook zij zag een bejaardenuitje niet zitten, maar moest die mening snel herzien. Ditmaal ging de reis naar Goeree-Overflakkee, waar we het Rien Poortvlietmu- seum en een kathedraal hebben bezocht." Volgens Rinus en Tini vliegt zo'n dag voorbij. "Het is om voor dat je het door hebt. Dat komt mede door de enthousiaste vrij willigers die ons tijdens de reis begeleiden. Geweldig dat ze dat allemaal voor ons doen. Hoewel ik vermoed dat ze het zelf stie kem best gezellig vinden." Op 15 mei staat de Bejaardenreis Moerkapelle weer op het pro gramma. Waar de deelnemers die dag naartoe gaan, is zoals elk jaar een verrassing. Toch denkt Tini het al te weten. "Ik heb op gevangen dat de reis ditmaal naar Harderwijk gaat. Maar wat we daar precies gaan doen weet ik niet. Dat doet er ook niet toe, het zal ongetwijfeld weer een feestelijke dag worden." Enkele plaatsen vrij Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de Bejaardenreis Moerka pelle. Aanmelden kan via tele foonnummer 079-5932108 of via 06-24576273. De kosten voor deelname bedragen €32,50, in clusief lunch en diner. Vertrek tijd is om 8.30 uur, aankomst in Op Moer om ongeveer 18.00 uur. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 ut/m 11.30 u - Koninginnedag 30 april van 9.00 tot 17.00 u. Het Oranje Comité heeft voor deze dag het thema 'Zevenhuizen Prinsheerlijk'. - vrijdag 4 mei 19.00 u Herv. kerk oecumenische dienst ter nagedachtenis slachtoffers van oorlog en geweld aansluitend op herdenking bij Gemeentehuis) - Avondvierdaagse 4 t/m 8 juni. inschrijven zat. 2 juni De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avond restaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 2 mei, 6 juni, 4 juli, 3 okt., 7 nov. AN li O Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Ze venhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdag avond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 30 juni jonge vogeldag; 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaar lijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 18 mei; 8 en 22 juni; 6 en 20 juli; 10 en 24aug. De Zeven Muzen 9 mei jubileumconcert De Zingerij in de Ger. kerk 20.00 uur 30 juni 20.00 u Grote avond 'Avontuur in klank en kleur', geref. Kerk. 22 sept. orgelconcert Ger. kerk Dorpsstr. 106 17 nov. amateur muziekavond Ger. kerk DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) -St. Welzijn SOOS, in Dorpshuis Op Moer, van 9.30 tot 11.30 uur. Data: 10 mei. - Seniorenreis 15 mei 2007 - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - zaterdag 14 april 15.15 u dorpshuis Op Moer grote Jazzshow door Jazztar

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9