TOEKOMST VOOR BOSKOO NEDERLANDSE KAMPIOEN SCHAPPEN BIJ DE TREKVOGELS OPBRENGST ROMMELMARKT VOOR VERVOLGDE CHRISTENEN _J BINGO 'T ZUIDEN LUILAKKOPPEL- KLAVERJASSEN MIDGETGOLF pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 BUSKUUC Negeren stoptekens Boskoop - De politie heeft donderdagavond 10 mei een 23- jarige Alphenaar aangehouden op de Koninginneweg in Bos koop. Een agent zag de bestuur der rijden over de rotonde van de Zijde en het Torenpad. Van de bestuurder is ambtshalve bekend dat hij niet in het bezit is van een Nederlands rijbewijs. De bestuurder kreeg een stopteken, echter hij gaf hier geen gehoor aan en reed langs de politieauto in de richting van de Koninginneweg. De agent gaf opnieuw een stopteken. Na een korte achtervolging stopte de bestuurder op de Koninginneweg waar hij werd aangehouden. Tegen de bestuurder wordt proces verbaal opgemaakt. Inbraak in woning Boskoop - De politie doet onderzoek naar de inbraak in een woning aan de Biezen. De inbraak vond plaats op zaterdag 12 mei tussen 14.30 en 17.30 uur. Om binnen te komen werd een ruit van de woning vernield. Uit de woning zijn sieraden en is geld gestolen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden organiseert in het jeugd huis aan de Julianastraat 50 voor maandag 21 mei om 20.00 uur een bingoavond. Zaal open om 19.00 uur. De entree bedraagt €1,25. Boskoop - Stichting Ontmoetings centrum Snijdelwijk organiseert voor vrijdag 25 mei vanaf 21.00 uur voor de 23e en tevens laat ste keer in het Praathuis aan de Bosweg 2 het 'Luilakkoppelkla- verjastoernooi'. Het spel wordt, per koppel, gespeeld op de Rot terdamse wijze. De toegang be draagt €10,- per koppel, inclusief soep en een broodje. Voor meer informatie en inschrijven: 0172- 216210. Boskoop - Op het terrein van de Bos- koopse midgetgolfvereniging De Trekvogels wordt in het weekend van 19 en 20 mei het NK afdeling twee gespeeld. Samen met de Rid- derkerkse vereniging De Hole Rid ders is De Trekvogels gastheer van dit NK. Het is een specifiek kampi oenschap voor het baantype zoals in Boskoop, de zogenaamde 'korte banen' en gaat over vijf ronden per baan, dus totaal tien ronden. De senioren zullen eerst in Ridder kerk spelen en de Heren, Dames en jeugd starten in Boskoop. De deel name zal beperkt zijn tot een kleine veertig senioren en een twintigtal dames, heren en jeugdspelers. Met de komst van dit NK komt ook een aantal topspelers naar Boskoop en de verwachtingen zijn hoog gespan nen wat betreft de scores. Dat er in Boskoop laag geslagen kan worden is onlangs nog gebleken, toen Irene Blanken 18 sloeg. Kanshebber voor een ereplaats bij de Dames senioren is de Boskoopse Els van der Stroom. Vorige week heeft zij nog het se- niorentoernooi op haar thuisbaan met 95 slagen over vier ronden op haar naam gezet. Ook de baan in Ridderkerk is haar niet onbekend, dus er liggen kansen. Zeven leden van De Trekvogels doen aan dit NK mee. Op beide dagen staat de start om 9.00 uur gepland. De midgetgolfbaan is tijdens het NK gesloten. Door M. Lindhout Boskoop-De rommelmarkt van de Gereformeerde Gemeente aan de Mendelweg wordt traditioneel op de zaterdag voor moeder gehou den. Kees Verhey vertelt dat dit al voor de 22e keer wordt georgani seerd. "Ik heb geweldige helpers die zich formidabel inzetten." Het begint met krantenannonces, onderweg zie je richtingbordjes. Je kunt alleen maar uitkomen bij de markt. Van alles werd aange boden: meubelen, boeken, glas, riet, kleding. Maar andere waren als bloemen, planten, ijs, stroop wafels, kaas, vis, enzovoort waren ook te koop. De opbrengst is be stemd voor 'Stichting Vervolgde Christenen, het Deputaatschap voor Israël en bestedingen binnen de gemeente'. Deze dag is vooral "een samenbindende gemeente dag". Was de opbrengst vorig jaar 10.500 euro, dit jaar kwam er meer in het laatje: €11.500,-, waarvoor de organisatie zeer dankbaar is. Door M. Lindhout Boskoop- Schijnt de zon wel, schijnt de zon niet, burgemeester Rijsdijk helpt de officiële eerste paal voorzichtig de grond inheien voor de vergroting van het boom- kwekerijmuseum. Er zijn 26 pa len nodig van 12,5 meter, steeds wordt een stalen stuk opgelast en daarna afgevuld met beton. Met recht een verblijdende en fees telijke gebeurtenis. Vele vrijwil- ligershanden waren al toegesto ken om dit moment mogelijk te maken. Bedelaar Namens het bestuur van de Stich ting Boomkwekerijmuseum ver haalt de heer Sanders dat deze middag een mijlpaal wordt be reikt. Hij is het laatste jaar verant woordelijk geweest voor de fonds werving. In die tijd lukte het 90 van het benodigde bedrag bijeen te krijgen. Hij werd wel eens beti- ANWB-schildje voor het Boomkwekerijmuseum. teld als de vertegenwoordiger van de bedelaarsclub. Het lukte ech ter wel om 460.000 euro bijeen te sprokkelen. Dat is fenomenaal. Hij roemde nadrukkelijk de inzet van de 60 vrijwilligers die allerlei voor bereidend werk verrichtten, zodat de bouw echt van start kon gaan. Bijvoorbeeld de koffieschuur af breken en opnieuw verwerken tot een afdak voor enkele boomkwe kerijobjecten. De burgemeester kreeg als dank voor het slaan van de paal een aardbeienpotje uit vervlogen tijden aangeboden, te vens symbool voor een periode in de geschiedenis van kwekersdorp Boskoop. Waarom? Er komt als het ware een gla zen kas tussen twee van de drie panden op het zogenaamde cul tuureiland waarop het museum is gevestigd. Daardoor kunnen grotere gezelschappen worden ontvangen. Vanwege een zestal Burgemeester Rijsdijk assiteert bij het heien. sinds 2004 officieel geregistreerd, wil dat extra cachet geven. De ANWB heeft twee bordjes met toeristische informatie aangele verd en die worden vastgeschroefd door respectievelijk de heer Vaart jes van de Historische Vereniging Boskoop en de heer Moerbeek van de VVV. Het museum, de his torische vereniging, de VVV en de Stichting Rondvaart en Promotie Boskoop krijgen gezamenlijk on derdak in het te vernieuwen pand aan de Reyerskoop 52 -54 -56. Beheerder Jan Blom van het mu seum leeft "in een jongensboek", want zo kan hij met zijn vrijwilli gers gerichter het publiek behulp zaam zijn. Hij liet een boekje zien met de bezoekersaantallen. Vorig jaar al 7000 mensen. Zie vooral ook www.boomkwekerijmuseum nl knelpunten is de komende uitbrei ding uiterst gewenst. Ten eerste zijn de niet aaneengesloten pan den slecht te controleren, ook bijvoorbeeld op luchtvochtigheid. Verder is de toegang van minder validen problematisch, zijn de sa nitaire voorzieningen matig, is er een brandveiligheidsprobleem en beperkte expositieruimte. Zesde knelpunt tenslotte: er is te weinig opslagcapaciteit. De verbinding van twee panden met het nieuwe ontvangstpa viljoen van glas (een kas als het ware) lost bijna alle problemen op. Zo kan er meer georganiseerd worden, educatieve taken zijn mo gelijk, lezingen en workshops. De burgemeester benadrukt in zijn toespraak dat Boskoop al eeuwen een Greenport is. Dit museum,

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22