SCHAAP SCHEREN OP KINDERBOERDERIJ JAZZ EN LICHTE MUZIEK OP REEUWIJKSE PLASSEN 28E AVONDVIERDAAGSE WEER IN AANTOCHT SPANNENDE STRIJD OP NK MIDGETGOLF BIJ DE TREKVOGELS V00RUITMARKT ZORGCENTRUM NOTES ON A SCANDAL EN LIGHT IN THE DUSK IN FILMHUIS 1 H^^kqópTrégïo I MIDGETGOLF KIDSPRAISE Ml Boskoop - Bij de kinderboerderij 'Contactweide' heeft schaapscheerder Henk vorige week de schapen van hun dikke wollen vacht verlost. De belangstelling van kinderen, ouders en grootouders was groot. Alle aan wezige kinderen mochten een pluk wol mee naar huis nemen. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Reeuwijk - Stichting Muziek aan de Plas maakt bekend dat zij voor het vijfde concert op de Reeuwijkse Plassen de toonaangevende arties ten Trijntje Oosterhuis en Michael Varekamp heeft weten te contrac teren. Op zaterdag 23 juni vindt het evenement Muziek aan de Plas plaats op de 's Gravebroekse Plas in Reeuwijk. Muziek aan de Plas is een begrip. Gemiddeld bezoeken 500 muziekliefhebbers het evene ment dat door Stichting Muziek aan de Plas georganiseerd wordt. De opbrengsten van de concerten komen ten goede aan goede doe len, waaronder het behoud van de Reeuwijkse Plassen. Programma Op 23 juni is de concertlocatie van af 18.30 uur geopend. Het concert begint om 19.30 uur en eindigt rond 21.30 uur. Voorafgaand aan het concert is het mogelijk om al varend van de plassen te genieten. Dat kan met eigen boten, maar ook met boten die door de organi satie beschikbaar worden gesteld. Er zijn dit jaar ook walplaatsen be schikbaar. Het concert wordt gegeven op een podium op de plas en kan vanaf de boten en de walkant bekeken worden onder het genot van een maaltijd en een glaasje wijn. Trijntje Oosterhuis (Amsterdam, 1973) is een van de topvocalisten van Nederland. Zij was jarenlang het gezicht van Total Touch maar is ook zeer succesvol als solozange res. Zij zong met grote namen als Al Jarreau, Queen, Andrea Bocelli, Marco Borsato, Herbie Hancock, Li onel Richie, Coolio, Herman Brood, Incognito, Khaled, Salomon Burke, Candy Dulfer, Jean 'Toots' Thiele- mans, Bobby McFerrin en Ronan Keating. Het succes van Trijntje Oosterhuis naar aanleiding van haar onlangs verschenen album The Look Of Love (Burt Bacharach Songbook) is indrukwekkend. Trijntje's The Look of Love was al Boskoop - Het afgelopen weekend vond op de banen van Hole Rid ders in Ridderkerk en De Trekvo gels in Boskoop de strijd om het Nederlands Kampioenschap mid getgolf afdeling 2 plaats. Er deden 76 spelers aan mee. Zaterdag was de baan in Boskoop het toneel van de eerste vijf ronden bij de alge mene klasse Heren en Dames en de junioren en scholieren. In Rid derkerk speelden toen de senioren Dames en Heren. Op zondag werd van baan gewisseld en werden de vijf finaleronden gespeeld waarin op sterkte werd gestart. Helaas was de groep deelnemende jeugdspelers te klein om van een echte strijd te spreken, maar de persoonlijke scores logen er niet om. De 15-jarige Wesley Bakker uit Leeuwarden wist zijn goede spel van zaterdag ook op zondag vol te houden en werd verdiend kam pioen met 227 slagen bij de scho lieren. Bij de junioren werd llona de Kok, uitkomende voor Geldrop, kampioen met 240 slagen. Bij de heren was Alex Jasper (uitko mend voor het Duitse MGC Drech- ten) een klasse apart. Hij wist zijn koppositie te behouden en met een slotronde van 19 bracht hij zijn zeer sterke totaalstand op 220 en werd daarmee Nederlands Kam pioen. Marco Slomp (Zoetermeer) gaf in de laatste ronde de tweede plaats weg met 27 en eindigde met 232 slagen op één slag van Andre Boskoop - De Vrienden van het Zorgcentrum Boskoop organi seren voor zaterdag 2 juni in en rond het zorgcentrum aan de Boezemlaan de Vooruitmarkt. Bewoners en medewerkers kij ken met spanning uit naar deze markt. De opbrengst van deze Vooruitmarkt komt geheel ten goede aan de bewoners. De op brengst van de vorige Vooruit markt was geheel bestemd voor uitbreiding van de nu inmiddels dubbel zo grote recreatiezaal. Een formidabele verbetering voor zowel bewoners als voor bezoekers van deze multifuncti onele ruimte. E>e komende Vooruitmarkt wordt een happening voor jong en oud. Zo komt er een schmink en smikkelhoek en een Groen markt met een uitgebreid assor timent aan planten. Daarnaast is er een grote variëteit aan eten en drinken uit eigen keuken of ter plekke bereid. Verder kun nen belangstellenden terecht bij een groot aantal kramen vol snuffelspullen waarbij met name de liefhebbers van oude spullen hun hart kunnen ophalen. Het Rad van Avontuur zal de hele dag draaien, waarbij spreekstal- meester Ton Klijn op zijn eigen wijze het publiek doorlopend zal aansporen om mee te doen. Het geheel zal die dag muzikaal worden omlijst door ondermeer DJ Erik den Uil, het Kinderkoor 'Zingen is Heerlijk' en de 'Rock Vocals'. Een bezoek aan de Vooruitmarkt is bovendien een goede gelegen heid om nader met het centrum kennis te maken en informatie te ontvangen over het diensten pakket 'Comfort a la carte' van het zorgcentrum. Comfort a la carte omvat onder meer de dien sten zorg thuis, de maaltijdser vice in of via het restaurant en diverse activiteiten. van Vliet (Bilthoven) daardoor als derde. Oud-Boskoper Ruud Slap- pendel, de kampioen van 2006, kwam met 244 één slag tekort voor een ereplaats en werd vierde. Wim van der Meer van De Trekvo gels had er 258. Bij de Dames was de titel voor Na- tasja Klarenbeek uit Geldrop met 227 slagen met een voorsprong van 10 slagen op de nummer 2, An- nita Eizinga (Geldrop). Bij de senioren Dames en Heren werd de strijd om de titel pas op de laatste drie hindernissen beslist. Mees Bouwman van De Putters uit Ede wist zijn titel van vorig jaar te prolongeren en won met miniem verschil van twee slagen met 225, voor Roel Groenhuysen uit Biltho ven met 227. Voor De Trekvogels speelden Arie Blanken sr (12e met 268) en Arie van der Kooij 21e met 288). Bij de Dames senioren was de titel voor Marrie Bonhof uit Aalsmeer. Met het kleinst moge lijke verschil werd de Aalsmeerse kampioen met 249, vóór Gonny Kolsteren (Geldrop) met 250. De Boskoopse Els van der Stroom kon op de eerste dag in Ridderkerk niet imponeren en liep daar een rede lijk grote achterstand op. In Bos koop op haar thuisbaan had ze wel de tweede dagscore, maar door teveel fouten viel zij net buiten de prijzen en werd vierde met 258, op vier slagen van de als derde geëin digde Elly Mulder uit Ermelo. Boskoop - De Avondvierdaagse vindt dit jaar plaats van maandag 4 tot en met donderdag 7 juni. Op maandag 4 juni vindt om 19.00 de start plaats. Net als vorig jaar is de start en finish op het Raadhuis plein. De deelnemers kunnen kie zen uit twee afstanden, te weten de vijf en de tien kilometer. Op de laatste avond, donderdag 7 juni, is er een feestelijk intocht. De deel nemers verzamelen zich voor de intocht op de Parklaan en via de Zijde wordt er, onder begeleiding van muziek, gewandeld naar het Raadhuisplein. De intocht zal om streeks 20.00 uur vertrekken. De deelname bedraagt €3,50. Maandag 4juni zullen er kaarten te koop zijn bij de start en vanaf vrijdag 25 mei bij diverse winkels in Boskoop. Voor meer informatie: 0182-631048 of op www.sandrade- greef@zonnet.nl. Gouda - In het Filmhuis aan de Le- thmaetstraat 45 worden in de ko mende periode de volgende films vertoond. NOTES ON A SCANDAL; regie: Ri chard Eyre - met Judi Dench, Cate Blanchett - GBR 2006 92 min. Na zijn biopic Iris en de kostuum film Stage Beauty sloeg regisseur Richard Eyre een nieuwe weg in. Hij maakte Notes on a Scandal, een bijzondere mix van drama en psy chologische thriller. Voor de film wist hij bovendien twee van's we relds beste actrices te strikken: de Britse Judi Dench en Australische Cate Blanchett. Dench speelt de verbitterde oude geschiedenislerares Barbara, die al jaren werkt op dezelfde middel bare school. Een brombeer eerste klas, want zij heeft alles al eens meegemaakt en veracht eigenlijk haar collega's en leerlingen. Haar privéleven slijt ze eenzaam en al leen. Barbara bloeit echter op met de komst van de nieuwe jonge col lega Sheba (Blanchett), op wie ze heimelijk een oogje heeft. Maar Sheba heeft heel andere za ken aan haar hoofd. Ze kan nau welijks orde houden in haar klas en erger nog: ondanks een ogen schijnlijk gelukkig huwelijk knoopt ze een relatie aan met één van haar leerlingen, de pas 15-jarige Steven. Dat is natuurlijk not done, zoals Britten het zeggen. Als de affaire dreigt uit te komen weet Barbara de beerput dicht te houden, maar in ruil daarvoor eist ze van Sheba meer vriendschap dan deze kan en wil geven. Een botsing blijkt uit eindelijk onvermijdelijk. Zowel Dench als Blanchett zijn in Notes on a Scandal zeldzaam sterk op dreef. Niet voor niets werden ze allebei genomineerd voor een Os car. Anders dan de meeste sterren durven ze écht naturel te spelen - zonder opsmuk of schminck - en dat levert cinema pur sang op. LIGHTS IN THE DUSK; regie: Aki Kaurismaki - met Janne Hyytiai- nen, Maria Heiskanen, Maria Jar- venhelmi - FIN/DUI/FRA 2006 78 min. De Finse filmmaker Aki Kaurismaki werd in 1990 wereldberoemd met Het meisje van de Luciferfabriek. Deze gortdroge komedie beteken de het begin van zijn succesvolle loopbaan met als meest recente film Lights in the Dusk. Deze film beleefde in 2006 zijn wereldpre mière op het filmfestival van Can nes. Lights in the Dusk vertelt het relaas van Koistinen, de nachtwaker van een winkelcentrum. Hij is een wat wereldvreemde man met weinig sociale contacten. Alleen met Aila van de snackkraam maakt hij dage lijks een praatje. Op een dag ontmoet Koistinen in een gammel cafeetje de mooie blonde Mirja, die toenadering tot hem zoekt. Hij valt als een blok voor haar. Wat later probeert de vrouw inlichtingen van hem los te peuteren voor een inbraak. Hij kan haar niet weerstaan en geeft Mirja de benodigde gegevens. Zijn gevoelens voor haar blijven, zelfs als hij een jaar de gevangenis in moet. Kaurimaki weet de eenzaamheid van zijn hoofdpersonage krachtig te verbeelden. Hij filmt deze loser liefdevol, waardoor deze film noir kleur heeft gekregen. Lights in the Dusk is de slotfilm van een drieluik: in 1996 maakte de Finse regisseur Drifting Clouds met als thema werkloosheid. In 2002 kwam hij met The man without a past, een film over daklozen. Beide films zijn in het Filmhuis vertoond. Kaurimaki's nieuwste, over een zaamheid, blijkt een bijzonder waardig sluitstuk. pagina 23 voor release, 20 november, be kroond met een Platina Award en kwam direct binnen op nummer één in de albumcharts; een positie die de Nederlandse pop/jazz zan geres vervolgens acht weken lang wist vast te houden. Het succes vervolgde zich afgelopen decem ber met een uitverkochte Kerst tournee in Nederlandse theaters. Michael Varekamp (1968) studeer de Cum Laude af aan het conser vatorium en is sindsdien een graag geziene gast in de Jazzscène. Hij maakt al tijdens zijn studie als si- deman deel uit van uiteenlopende groepen als Fra Fra Sound, Fra Fra Big Band en Dutch Swing College Band. Enkele hoogtepunten uit zijn carrière zijn optredens in Jo hannesburg International Festival of the Arts, Shauspielhaus Berlin, Havanna Jazzfestival, North Sea Jazzfestival en in het Koninklijk Concertgebouw. Hij produceert elk jaar een theatertournee zoals de Louis Armstrong Story en The Legends(een ode aan de grote namen van de jazz), speelt met How2B? een originele mix van elektrische jazz en Indiase muziek, werkt met eigen quartet en met groepen als Trumpet Summit, Mi les Davis Tribute. Organisatie De organisatie is in handen van de Stichting Muziek aan de Plas, een initiatief van Rotary en Lions Club Gouda-Reeuwijk. De circa 75 leden van deze Stichting werken belan geloos mee aan de organisatie van dit evenement. Voor meer informatie in inschrij ving: WWW.MUZIEKAANDEPLAS. NL Boskoop - Door de Protestantse Gemeente Boskoop wordt voor za terdag 2 juni een Kidspraise geor ganiseerd van 15.30 tot 16.30 uur in de Loods achter de Zijdekerk. Een initiatief om kinderen tussen de vier en twaalf jaar met elkaar voor en over God en het geloof te laten zingen. Onder begeleiding van een band van gemeenteleden worden er allerlei liedjes gezongen; tek sten kunnen meegezongen wor den vanaf een scherm. Thema deze keer is 'vriendschap'. Voor meer informatie: 0172-210468. De Samenwerkende Astma patiënten Verenigingen (SAV) zijn op zoek naar deelnemers aan een onderzoek over COPD en de ervaring van patiënten. Heeft u COPD (Gold klasse II of III) en bent u bereid één of twee middagen over uw ervaringen in de zorg te praten bij u in de buurt? Bel dan vóór 28 mei naar de Astmapatiëntenvereniging: 033 - 46 33 289 Bijeenkomsten: Eindhoven 4 of 13 juni 5 of 14 juni Alphen a/d Rijn 15 juni Utrecht 27 juni of 3 juli Indien gewenst halen wij u thuis op. U krijgt een uitgebreide lunch aangeboden en een vergoeding. De Samenwerkende Astmapatiën ten Verenigingen zijn onafhankelijk en stellen de patiënt centraal.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23