PLEINPOP 2007 GELD VOOR KILOMETERS OUDHEIDKAMER OPEN ER WERD GEBRIDGED OPEN DAG MUZIEKSCHOOL KUNSTENAARS VERRASSEN OP PINKSTART MET NIEUWE FORMULE NIEUWERKERK BRIDGE Jos Kroon: medeorganisator fietstocht Stichting Nieuwerkerkers Helpen pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zater dag 2 juni van 14.00 tot 22.00 uur 'Pleinpop' op het Raadhuisplein. Acht bands staan deze dag op het programma, te weten: van 14.00 tot 14.45: One World (Reggae); 15.00 tot 15.45 The Rare (Alterna tieve Rock); 16.00 tot 16.45 The Great River (Blues); 17.00 tot 17.45 The Ringtones (Covers); 18.00 tot 18.45 Sonic Monster; 19.00 tot 19.45 Keflar (Hard Rock); 20.00 tot 20.45 Deliberate Jeopardization (Experi Metal); 21.00 tot 21.45 De tox (Hardcore/Metalcore). Aan de Vedj-bar kan men terecht voor een hapje en een drankje. De toegang is vrij. Voor meer in formatie: www.vedj.info of 06- 52576154. Activiteiten voor de Kidz tijdens Pleinpop Kinderen die met hun ouders mee komen naar Pleinpop kunnen zich vanaf 14.00 uur vermaken met ONKWOR nu: rak THE CREATktVEn THE kl.M.KIM S stoepkrijten, hinkelen, skippy balrace, kleurplaten maken, bel lenblazen, schminken en nog veel meer. Voor meer informatie: 06- 48556606 of info.vedj@gmail.com Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens Pinkstart, op 26, 27 en 28 mei, wordt dit jaar behalve aan de ge vestigde kunstenaars ook aan vele nieuwe talenten de mogelijkheid geboden hun kunsten te expose ren. Tevens zullen het Nieuwer- kerkse bedrijfsleven en een aantal instanties bij het vernieuwde con cept betrokken worden. Organisa tor SCNN en de deelnemende Pink- startkunstenaars zijn van mening dat het begrip beeldende kunst veel breder gepresenteerd moet worden. De ogen zijn dit jaar voor al gericht op uitbreiding, ook wel 'fusie' genoemd. Dit begrip kan vele verrassende bruggen slaan tussen kunstenaars onderling, kunstenaars en het publiek, kunst en het bedrijfsleven en kunst en de gemeente. Het traditionele jaar lijkse kunstwerk, geïnstalleerd op het Raadhuisplein, zal onder de ti tel NIZEMOMO vooruitkijken naar de gemeentelijke fusies. De roze overalls symboliseren de gedach ten: 'Met elkaar zijn we groter en bouwen we verder. Verder kijken naar een nieuwe horizon. Verder kijken naar nieuwe mogelijkhe den samen. Vooruitblikken op een fusies en schaalvergroting. ...Dat kunnen wij wel, wij kunstenaars! Nizemomo zwaait naar verder en meer!' Het programma voor Pinkstart zal dit jaar weer huis-aan-huis worden verspreid. Middels een plattegrond en routing kunnen belangstellen den op zaterdag rondom het Raad huisplein, in het Chrysanthemum en dorpshuis De Batavier kunst kij ken. Op zondag en maandag is er de gebruikelijke atelierroute langs de bekende Nieuwerkerkse kun stenaars. Op zaterdag stellen diverse bedrij ven rondom het Raadhuisplein ex positieruimte ter beschikking. Hier presenteren de nieuwe talenten van Nieuwerkerk gezamenlijk hun werk, van fotografie en sieraden tot beeldhouwwerken en pastelte keningen. Voorts zal in De Batavier en in het Chrysanthemum kunst bekeken kunnen worden. De Foto club presenteert in het af te bre ken Chrysanthemum een impressie van de bewoners in hun laatste maanden op de oude locatie. In veel sfeervolle beelden krijgt de kijker een indruk van het leven in het verzorgingstehuis. De Batavier toont een preview van wat de be zoekers op zondag en maandag in de ateliers kunnen verwachten. Op zondag en maandag kunnen bezoekers van de atelierroute ge nieten: de kunstenaars stellen hun atelier of werkruimte open voor publiek en vertellen graag over hun werk. Ook dit jaar weer nieu we deelnemers in de route. Openingstijden op alledrie de da gen van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.pinkstart. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - D Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 26 mei open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is een wisselexposi tie van een selectie uit recent ver worven bijbelse platen die de Her vormde zondagsschool Johannes in 1931 aanschafte. Ondanks de Nederlandse onderschriften zijn de platen afkomstig van Thomas Nelson Sons Ltd, een uit 1798 daterende Schotse protestants- christelijke drukker en uitgever. De Oudheidkamer is te vinden op 's- Gravenweg 8 in de monumentale boerderij "Nooit Gedacht", nabij de Capelse grens. De toegang is gratis. Buiten de open middagen zijn groepsbezoeken mogelijk. Voor meer informatie: 0180-312228 of www.nieuwerkerk.net/hvn. De volgende open middag is 30 juni. Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 14 mei de eer ste Zomerdrive van 2007 gehou den. De uitslag is als volgt: I.Wim Schreuder-Marijke Blok 67.01; 2.Ron vDomburg-Irma Sonneveldt 66.67; 3.Gerda Vissers-lneke vd Heuvel 61.81; 4.Joke 't Hoen-Mart- ha Boers 58.68; 5.Renate Tournier- Lucy Wijnen 57.29; 6.Ab Sonne- veldt-Stella de Wit 52.08; 7.Lenie PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorbereidin gen voor de nieuwe fietstocht van de Stichting Nieuwerkerkers Helpen zijn in volle gang. Dit jaar gaat de 200 kilometer lange tocht dwars door het Groene Hart. Jos Kroon is één van de organisato ren van het evenement. "De fietstocht is eigenlijk een hulpmiddel om geld binnen te halen. Het is de enige bron van inkomsten voor de stichting. Vorig jaar hebben we er 13.000, - mee opgehaald. Daar kan de stichting dan weer goed mee vooruit. Ook voor dit jaar zijn we op zoek naar sponsors." Geldnood Jos Kroon is vanaf het prille begin betrokken bij de stichting. "Ik heb vanaf het begin in het bestuur gezeten, maar ben daar een jaar geleden uitge stapt. Na acht jaar dacht ik dat het wel eens mooi zou zijn als iemand anders het zou overnemen. De fietstochten ben ik wel blijven organiseren." De Stichting Nieuwerkerkers Helpen is in 1998 opge richt met een actie voor een familie uit Indonesië. "Een vriend van mij, Chris Nebelstein, was in die tijd raadslid. Op een dag klopte deze familie voor hulp aan bij de gemeente. Ze hadden in Indonesië huis en haard achtergelaten om naar Nederland te komen zodat zij hun dochtertje, die leed aan leu kemie, konden laten behandelen. Hiervoor moes ten ze regelmatig naar het Academisch Medisch Centrum Amsterdam en dat konden ze nauwelijks betalen. De gemeente kon echter niets voor deze mensen betekenen omdat er geen enkele regel was waarop deze mensen konden worden gehol pen", vertelt Kroon. "Chris Nebelstein trok zich het lot van de familie aan en heeft toen een club mensen bij elkaar geroepen om de familie te hel pen. Ikzelf was daar ook bij. We hebben toen de stichting gevormd met een iets bredere doelstel ling dan het helpen van alleen deze familie. Dat is eigenlijk de aanleiding geweest en daarna is het balletje gaan rollen." Hulp In de loop der jaren is het aantal hulpvragen aan de stichting gegroeid van 3 in 1999 tot 25 in 2006. Kroon: "Het gaat hierbij meestal om mensen die financiële problemen hebben. De stichting helpt die mensen waar dat kan. Daarnaast houdt de stichting jaarlijks de kerstpakkettenactie. Hierbij worden kerstpakketten ingezameld om die weer te verdelen bij mensen die dat hard nodig heb ben. De stichting verstrekt ook voedselpakketten als noodhulp voor gezinnen die kortere of langere tijd financieel echt niet rond kunnen komen. Dit blijkt helaas ook in Nieuwerkerk noodzakelijk." Doel Hoewel de fietstochten sinds de oprichting on losmakelijk zijn verbonden met de stichting, wer den ze al gehouden voordat de stichting in beeld kwam. "In 1997 zijn Chris Nebelstein en ik al een keer naar onze partnergemeente Bückeburg ge fietst. Een tocht van 375 kilometer. Toen hadden we ook al een doel, namelijk geld inzamelen voor de Gemivagroep die mensen met een handicap ondersteunt. We hoorden dat zij bezig waren met de bouw van een kinderboerderij en dat ze daar geld voor nodig hadden. We hebben toen bedrij ven benaderd met de vraag of ze ons wilden spon soren. Dat was voordat de stichting bestond, maar het was wel de aanleiding voor de fietstochten die we daarna zijn gaan houden ten bate van de stichting." Voorbereiding In eerste instantie begon de stichting met de or ganisatie van meerdaagse fietstochten. "We zijn een keer vanuit Parijs en een keer vanuit Luxem burg naar Nieuwerkerk gefietst. Daarnaast zijn we nog twee keer naar Bückeburg gefietst en we hebben een ronde door Nederland gedaan. Elke tocht duurde drie dagen. Deze fietstochten ver gen heel veel voorbereiding, want je moet hotels regelen, catering, busvervoer en nog veel meer. Maar het was wel heel leuk om te doen", vertelt Kroon enthousiast. "De afgelopen twee jaar heb ben we dagtochten naar Nieuwerkerk in Zeeland gemaakt en weer terug. En nu hebben we de ron de dwars door het Groene Hart. Langs de Meije, de Vecht en de Kromme Rijn. Hartstikke mooi." Net als vorig jaar wordt er in twee groepen ge reden. Een groep met een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur die een afstand van 150 kilometer zal afleggen en een groep met een ge middelde snelheid van 30 kilometer per uur die 200 kilometer gaat fietsen. Net als andere jaren vergt de organisatie van een dergelijke tocht veel voorbereiding. "Je moet hierbij denken aan het uitzetten van de route. Daarnaast regelen we be geleiding door motorrijders en auto's. We hebben een bus voor uitvallers en er moeten technische en medische begeleiders zijn. Daarnaast moeten ook de lunch en de barbecue worden geregeld en ga zo maar door. We hebben inmiddels een grote club van vrijwilligers gevormd die allemaal hun ei gen taak hebben. Naast het inzamelen van geld, willen we er vooral een gezellige dag van maken voor de deelnemers en de organisatie." Voor meer informatie: www.nieuwerkerkershel- pen.nl/fietstocht/ Hoogland-Elisabeth Tump 51.39; 8.Michiel deKorver-Cor Lageman 46.88; 9.Greet Gallagher-Ada van der Linden 46.53; 10.Anneke en John Jansen 44.10; 11.Hans van den Heuvel-Arie van Veen 41.32; 12.Ton en Bep Visser 38.89; 13.Tiny van Winden-Wil Noteboom 34.03; 14.Ruud Rijks-Frithjof Blok 33.33. Voor meer informatie: www.de- nieuwerkerksebridgeclubbox.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De mu ziekschool organiseert voor zater dag 2 juni haar jaarlijkse Open Dag. Op deze dag zullen diverse docenten van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 - 15.00 uur een spreekuur houden, waarin zij informatie geven over lessen, aanschaf van instrumenten en dergelijke. Van 10.00 tot 16.00 uur kan men bij de algemene infor matiestand terecht voor informatie over de verschillende mogelijkhe den tot het volgen van muzieklessen op de school. Verder zullen er korte optredens door leerlingen gegeven worden, zijn er demonstraties van diverse cursisten en om 15.00 uur zal DKV buiten op het plein een loopde monstratie geven, waaraan ook de AMV leerlingen mee zullen doen. Op de Open Dag kan worden inge schreven voor diverse instrumentale lessen en voor diverse cursussen, waaronder de korte cursussen Mu ziek op Schoot, Muziek met Peuters en Spelen met Muziek voor de groe pen 1, 2 en 3. Andere cursussen waar men zich voor kan inschrijven zijn de jaarcursussen Algemene Muzikale Vorming voor de groepen 4 en 5, Al gemene Dansvorming voor de groe pen 1 en 2, Klassiek Baliet voor de groepen 3, 4 en 5 en diverse cursus sen voor volwassenen, zoals gitaar, djembé en stemvorming. Proeflessen Tijdens de Open Dag vinden er ook gratis proeflessen plaats op de di verse instrumenten uit het aanbod. Deze lessen zijn in eerste instantie bedoeld voor de leerlingen van de Oriëntatiecursus AMV, maar, voorzo ver er plaats is, kunnen ook andere kinderen aan een proefles meedoen. Van te voren wel even aanmelden bij de administratie van de Muziek school op 0180-315462, dagelijks tus sen 13.30 en 16.30 uur. Voor Klassiek Ballet (leerlingen uit de groepen 3,4 en 5) worden apart twee proeflessen georganiseerd op dinsdag 12 juni en dinsdag 26 juni van 17.45 tot 18.30 uur. Aanmeldingen op 0180-315462 of via admsnm@wanadoo.nl Op de muziekschool kan men les krijgen op blaasinstrumenten, strijkinstrumen ten, tokkelinstrumenten, toetsen- instrumenten, slagwerk en zang. In aanvulling op de instrumentale les sen wordt samenspel van leerlingen gestimuleerd, zowel in vaste samen- spelgroepen als in wisselende combi naties. Leerlingen treden regelmatig op tijdens voorspeelavonden en con certen binnen en buiten de school. In de week voorafgaand aan 2 juni zal op de website een overzicht van de verschillende tijdstippen waarop activiteiten plaatsvinden gepubli ceerd worden: www.muziekschool- nieuwerkerk.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32