BLOEMEN- EN PLANTENMARKT DRUK BEZOCHT genda RECORDOPBRENGST ROMMELMARKT NIEUWERKERK i ACTIVITEITEN TAVERNA KROEGAVOND SKA-MUZIEK METAL-MUZIEK mifhwerkerk -V'JC v t f> t f d m-JBÊ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was op Hemelvaartsdag gezel lig druk op het Raadhuisplein. Al vroeg in de ochtend reed een aan tal particuliere auto's het plein op om de kofferbak leeg te halen en spulletjes uit te stallen. Naast deze particuliere kofferbakverkoop werden allerlei bloemen en pian- ten aangevoerd en veranderde een gedeelte van het plein in een kleurige mix van geraniums, surfi- nia's, salvia's, en andere planten. Ondanks het koude weer was het vanaf het eerste moment aardig druk en werd er behoorlijk ver kocht. Bij één van de kofferbakken stond zelfgemaakt houten speel- V/ "V j Een kleurige mix van bloeiende planten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Even bijkletsen on der het genot van een hapje en een drankje kan op woensdagavond 23 en 30 mei in het bruin café. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Op vrijdagavond 25 mei is het tijd voor skamuziek met de bands 'Skabadivers' en 'ZWIT'. Kaarten voor deze avond zijn in de voorverkoop ver krijgbaar in de porto naast Taverna. Deur open om 21.00 uur. De entree bedraagt €6,-. Voor vrijdag 1 juni staat er een avond met metal-mu- ziek op het programma. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 KG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Zaterdag 26, zondag 27 en maandag 28 mei Pinkst'art Vrijdag 25 mei Skamuziekavond Locatie: Taverna - 21.00 uur Zaterdag 26 mei Open middag Oudheidkamer Locatie 's Gravenweg 6 open van 14.00 17.00 Zaterdag 2 juni Pleinpop Locatie Raadhuisplein - 14.00 - 22.00 uur Expositie Sian Liem Locatie Atelier Gielen tot en met 6 juli Expositie Drie dubbeltjes op z'n kant door de Historische vereniging Locatie Bibliotheek gehele maand mei Expositie schilderijen van Margreet Hagoort Schreerder Locatie Raadhuis tot en met 25 mei goed, wat door de man thuis als hobby werd vervaardigd. Aan de hand van voorbeelden uit foto boeken konden belangstellenden ook bestellingen, variërend van een houten kinderwiegje tot kin derstoeltje of hobbelpaard, opge ven, die voor een schappelijke prijs Met de hele familie bij de kofferbak. gemaakt worden en over enige tijd in een kinderkamer staan te pron ken. 's Middags kwam de zon een beetje door en werd het struinen tussen alle rommelmarktspullen een stuk aangenamer en werd er door de volwassenen en kinderen aardig wat bijverdiend. pagina 35 Fietstocht Medewerkers van Stichting Eve nement waren bij hun bekende caravan op het Raadhuisplein te vinden om de deelnemers aan de traditionele fietstochten in te schrijven. De deelnemers konden kiezen uit een route van circa 30 of 50 kilometer. De fietstocht van 50 kilometer voerde de fietsers naar de Prinses Irenebrug bij Ter- bregge over de Rotte. Daar ging men verder over de Bergse rechter Rottekade naar de poldermolen De Vier Winden. Via de Straatweg en de Kleiweg ging het uitein delijk naar het fietspad langs de Grindweg om via de Rottekade en het Craenenborgpad over het spoor bij Bleiswijk onder de A-12 te rijden. Via Kruisweg bereikten de deelnemers Moerkapelle om uiteindelijk via de Noordelijke Dwarsweg, de Knibbelweg en de Zuidelijke Dwarsweg Nieuwerkerk te bereiken. Op het Raadhuisplein ontvingen de deelnemers uit han den van Ria Stultiëns hun felbe geerde en verdiende medaille. Op maandag 19 juni kunnen de lief hebbers van fietstochten hun hart ophalen bij de start van de Avond- fiets Vierdaagse. Een blik op de rommelmarkt. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De 'grootste rommelmarkt van Nieu werkerk', die zaterdag rondom het Kerkelijk Centrum in Dorrestein werd gehouden, had een record opbrengst van ruim 42.000,- Het overgrote deel van het geld zal worden besteed voor een aantal projecten in het buitenland en het restant wordt aangewend voor projecten voor de eigen Hervorm de Gemeente. Toen zaterdagmorgen rond tien uurde hekken op de Beijerinkstraat en zijstraten rond het kerkelijk cen trum opengingen was het onmid dellijk een drukte van belang. Hon derden mensen kwamen een kijkje nemen bij de tientallen kramen die werden bemand door vrijwil ligers. Volgens een woordvoerder van de organisatie hebben zich de afgelopen maanden, en met name de laatste paar weken en dagen, ongeveer 400 vrijwilligers ingezet om alles in goede banen te leiden. Het betekende onder meer dat alle goederen werden gesorteerd en apart gezet. Zo kon het publiek in de kramen telkens apart boeken uitzoeken of elektrische huishou delijke apparaten, kleding, glas werk of knuffeldieren. Alles stond naar artikelen gesorteerd en dat maakte de keuze voor de duizen den bezoekers een stuk eenvoudi ger. Er stonden bijvoorbeeld 110 fietsen in de verkoop. Tientallen tafels, stoelen, banken en kastjes wachtten op een nieuwe eigenaar. Maar ook oude orgels werden grif verkocht. Op het centrale kerk plein konden de bezoekers een kopje koffie of frisdrank bestellen en tussendoor draaide het Rad van Fortuin op volle toeren, 's Middags was er een veiling van antieke spul len, waarvoor de belangstelling overweldigend was. De organisa tie kon na afloop terugkijken op een zeer geslaagde rommelmarkt, mét recordopbrengst. Tien euro geboden, daar...

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35