POUTIEK PROJECTEN HOLLANDSCHE IJSSEL AMBITIEUS AANPAKKEN BEKER DER KEMPEN PffLITI EBERICHTEN NÏEÜWERKERK Nieuwerkerk Commissie Ruimtelijke Ordening achter plannen BRIDGE ER WERD GEBRIDGED..... ZWEMMEN CHIARA UGTHART NAAR NK pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De plannen van het college om een aantal projectloca ties langs de Hollandsche IJssel ambitieus aanpakken kreeg tijdens de commissie vergadering van dinsdag 15 mei ruime in stemming van de commissieleden RO. Zes projecten werden door projectleider Hei- ma Born gepresenteerd: de Zelling Blok, Zelling Onderneming, Restauratie molen Windlust, de Werkhaven Groot-Hitland, de Zelling Ver-Hitland langs de Groenendijk en het Kortenoord. De ambitie voor de zelling Blok bij Kor tenoord is het realiseren van woningbouw in combinatie met een kleine jachthaven. Daarbij moeten vanaf de dijk doorzichten blijven naar de Hollandsche IJssel. In de eer ste helft van 2007 moet een besluit worden genomen om dit project al dan niet verder uit te voeren. Helma Bom: "Er moeten nu kansen benut worden, want verschillende bedrijven hebben contact gezocht met de gemeente over de mogelijkheden van ver plaatsing van hun bedrijf." Voor zelling Onderneming wordt eveneens gedacht aan woningbouw als afronding van de bebouwing langs de 's-Gravenweg. Bij de plannen dient men rekening te hou den met de hoofdwaterkering, een vrijwa ringzone en de molenbiotoop voor Molen Windlust. Er worden momenteel onder handelingen gevoerd tussen de gemeente en Van Vliet Trucks en er wordt onderzocht of de grond aangekocht kan worden door ontwikkelaars. Het ontwikkelen van de twee zellingen samen biedt volgens de gemeente meer mogelijkheden. Nog dit jaar zal een beeldkwaliteitplan worden ge maakt en moet het bestemmingplan wor den gewijzigd en wil men zekerheid bieden aan de bestaande bedrijven en ontwikke laars. Als de plannen haalbaar blijken zal in 2009 worden begonnen met het bouw rijp maken en saneren van de zellingen. In 2010 kan dan gestart worden met de bouw van woningen. Tussen beide zellingen ligt Molen Windlust, waarvan de restauratie is afgerond. Convenant voor Locatie Werkhaven Voor de Werkhaven bij Groot-Hitland Strek dam wil men de ligplaats voor woonsche pen en de pittoreske sfeer handhaven. Op 23 mei worden de plannen gepresen teerd aan de bewoners. De plannen gaan uit van een duurzame inrichting met circa 20 ligplaatsen en enkele waterwoningen. Daarnaast moet de bodem van de haven gesaneerd worden en wordt het rioolstel sel verbeterd. Voor de voorbereiding van de sanering wordt binnenkort een contract getekend met Rijkswaterstaat. De herin richting van de haven zal in 2010 zijn afge rond. Voor de zelling Ver Hitland zijn vergevor derde plannen voor woningbouw op de plaats van twee bestaande bedrijfsterrei nen. Hiervoor worden de randvoorwaar den en de welstandscriteria vastgesteld en wordt gewerkt aan een voorontwerp be stemmingsplan. Het beeldkwaliteitsplan voor de locatie Kortenoord werd in november 2006 af gerond. Dit plan is een leidraad voor de gemeente, de bedrijven en voor de wel standscriteria. Het uitvoeringsplan zal af gestemd worden met de firma Van Dalen, die op Kortenoord is gevestigd. Ook de onderhandelingen met Van Vliet worden volgens planning voortgezet en afgerond. Projectleider Helma Born vertelde de com missieleden tot slot dat bovendien de wens bestaat voor restauratie en hergebruik van de steenovens bij Hitland. In een eerste reactie was Wim Janse (CDA) van mening dat er nu echt het een en an der moet gaan gebeuren en hij vroeg naar de stand van zaken met betrekking tot de onderhandeling met Van Vliet Trucks en de Werkhaven Groot-Hitland. De wens om de steenovens te restaureren werd door zijn fractie van harte ondersteund. Harm Lam berts (GBN) vroeg de wethouder een rea listische shortlist van de plannen te maken. "Als 2010 een harde datum is dan moeten die projecten uitgewerkt worden die haal baar zijn", aldus Lamberts. Chris Nebelstein (PvdA) was het in grote lijnen met Lamberts eens. "Wij moeten wel prioriteiten stellen, maar de ambitie mogen we daarbij niet uit het oog verliezen". Ook de andere commis sieleden konden zich vinden in de plannen, maar wilden eerst de shortlist afwachten. Wethouder Jan Slagt verklaarde dat, wan neer dit jaar de keuzes worden gemaakt en de planvorming en financiering voor 2010 rond is, de structurele verbeteringen haal baar zijn, ook al zijn de plannen dan nog niet gerealiseerd. De onderhandelingen met Van Vliet Trucks worden serieus ge voerd. Hij achtte de kans van slagen voor de plannen voor zelling Blok en voor zelling Onderneming op meer dan 50%. Slagt: "De herontwikkeling van de projecten kan niet met gesloten beurzen, maar er is een pot bij de Projectgroep Hollandsche IJssel voor deze herontwikkelingen". Voor de diverse projecten wordt in juni de ambitie van Nieuwerkerk neergelegd bij de Stuurgroep Hollandsche IJssel, inclusief de financiële claim. In september zal de stuurgroep de shortlist vaststellen. Ook zal de voortgang van de projecten aangegeven worden om de claim te rechtvaardigen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In België werd op zaterdag 19 mei gevochten om de Beker der Kem pen. Op dit grote jaarlijkse toer nooi waren veel Belgische sport scholen aanwezig. Uit Nederland waren de zusjes Charelle en Mare- sha Molenaar van Sportschool Da Graca uit Zoetermeer aanwezig. Voor Charelle werd dit haar eerste grote buitenlandse toernooi bij de senioren, waarin zij het op moest nemen tegen zeer ervaren A- vechtsters die al jaren op alle grote internationale toernooien, zoals The British Open, en The Diamond Cup vechten. Charelle vocht heel goed, maar drie seconden voor tijd liep zij een forse leverstoot op. Ondanks deze stoot kwam ze toch uit in de volgende partijen en ein digde uiteindelijk als beginner in de A-klasse op een vierde plaats. Maresha deed mee bij de jeugd van 16 en 17 jaar en kon na zeve partijen de tweede prijs in ont vangst nemen. Maresha Molenaar eindigde op de tweede plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd op maandag 21 mei de tweede Zo- merdrive gespeeld. De uitslag is als volgt: I.Lenie de Kreek-lneke van den Heuvel 59.72; 2. Peter Bijster- veld-Ron van Domburg 5 5.83; 3.Lucy Wijnen-Renate Tournier 55.56; 4.Elisabeth Tump-Marijke Blok 54.17; 5.Ton en Bep Vissers 48.61; 6.Wim Schreuder-Michiel de Korver 47.50; 7. Wil Noteboom- Tiny van der Winden 47.50; 8.Ruud Rijks-Frithjof Blok 42.50; 9.Adeie Floris-Rina Koolhaas 35.83. Caravans weg na inbraak Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf een bedrijfsterrein aan de Hoogeveenenweg zijn zes a zeven caravans en kentekenplaten weg genomen. De diefstal werd ge pleegd tussen woensdag 16 mei 20.30 uur en donderdag 17 mei 12.30 uur. Het hek van het terrein bleek geforceerd te zijn. De politie verzoekt getuigen zich te melden via telefoonnummer 0900-8844, team Nieuwerkerk aan den IJssel. (Poging) bedrijfsinbraak In een bedrijf in winkelcentrum De Reigerhof is tussen woensdag 16 mei en vrijdag 18 mei ingebro ken. Bij het bedrijf, een drogiste rij, wist men via het dak het pand binnen te komen. Uit de drogiste rij werden naast geld ook diverse parfums, aftershaves en make-up gestolen. Bij een andere winkel is het gebleven bij een poging. Verkeersongeval Een 54-jarige vrouw uit Nieuwer kerk is vrijdagmiddag 18 mei ge wond geraakt nadat ze tegen een aanhangwagen op de 1e Tocht- weg was gelopen. De vrouw liep daarbij achteruit en kwam ten val. De 66-jarige bestuurder van een auto en plaatsgenoot had niets gemerkt van de valpartij en reed met de aanhanger over de voet van de vrouw. De vrouw liep naast het letsel aan haar voet ook schaafwonden op aan een arm en in het gezicht. Jongens aangehouden voor graffiti Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdagavond 19 mei vier jongens aangehouden voor het aanbrengen van graffiti op de geluidswal van het spoor. De vier, waarvan drie uit Rotter dam van 14, 14 en 15 jaar en een 13-jarige uit Nieuwerkerk aan den IJssel, werden op de Kleinpolder- laan aangehouden na een tip van een voorbijganger die de jongens op het spoor had zien lopen. De jongens legden tegenover de po litie een bekennende verklaring af en vertelden de verfbussen in Nesselande te hebben gevonden. De jongens zijn overgedragen aan hun ouders. Hen wacht een HALT- procedure. Jongen aangehouden met gestolen brandblusser De politie heeft zaterdagmorgen 19 mei rond 8.55 uur op een afge sloten bouwterrein aan het Stati onsplein een 16-jarige jongen uit Leusden aangehouden. Een sur veillerende agent zag de jongen daar staan met een brandblusser in zijn hand. Hij verklaarde dat hij net met de trein was gearriveerd maar dat hij niet de blusser, waar op het logo van de NS stond, had gestolen. Deze zou hij hebben gevonden op het terrein toen hij daar zijn sanitaire behoefte wilde doen. De brandblusser is aan de NS teruggegeven. De jongens krijgt een HALT-procedure. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit weekend zwommen de zwemmers van Van Vliet Barracuda de derde en vierde ronde voor de kampi oenschappen van de kring Gouwe Rijnstreek. Niet alleen de laatste mogelijkheid om dit seizoen waar devolle medailles in de wacht te slepen, maar ook de laatste moge lijkheid om de limieten voor het Ne derlandse Kampioenschap te halen. Chiara Ligthart haalde in Zoeter meer bij Speedo haar doel. Zij gaat naar het juniorenkampioenschap op 16juni in Eindhoven. Bij de kringkampioenschappen le verde Steven Nonnekes in Leiden de beste prestatie. Hij werd meer dere keren kampioen, onder an dere op de 50 meter vlinderslag en op de 100 meter schoolslag. Ook Danya Muilwijk en Kas Kop Jansen werden kringkampioen. Zij deden dat respectievelijk op de 100 meter rugslag en de 100 meter schoolslag. Kas behaalde ook nog een zilveren medaille. Die kleur was er ook voor Lis Kop Jansen en Angel Hofstede. Brons was er voor Merel Barendregt en Tommy Nickel. En tenslotte na tuurlijk Chiara Ligthart. Met haar tweede plaats op de 200 metr wis selslag kwalificeerde zij zich voor het NK. In Zoetermeer was Floyd van Hoofd met een eerste plaats op de 100 meter rugslag in een nieuw persoonlijk record de opvallendste zwemmer. Saskia Kommers werd tweede op de 200 meter wisselslag- Pascal Rikkert haalde op de 100 me ter rugslag zes seconden van zijn persoonlijk record af.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36