BLIJDE KINDERGEZICHTEN IN ZWEMBAD TWELVE BAR BLUES BAND IN EAST END TOP 12 SCHAAKTOERNOOI: OPPERSTE CONCENTRATIE GEMEENTE WIJZIGT OPENINGSTIJDEN BURGERZAKEN VIERDE COMPETITIEWEDSTRIJD HENGELSPORTVERENIGING IJSSELVOGELS Al WEDEROM KAMPIOEN ■L MOORDRECHT DAL P^LITI E BERICHTEN AANHOUDING VERDACHTE BEDRIJFSINBRAAK KERKDIENSTEN - 27 MEI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 pagina 37 In deze groep wordt een ideale situatie gecreëerd voor ieder kind. Door Natasha Qualm Moordrecht - Zwemvereniging Orka'97 startte zaterdag 19 mei met zwemles voor kinderen met een verstandelijke beperking, zo als kinderen met het syndroom van Down, maar ook kinderen met autisme of een concentratiestoor nis. Tijdens de intakeles werd er gekeken hoe de kinderen reageer den op het water, de groep en de begeleidsters en hun vaardighe den. Dit werd gedaan door mid del van diverse spelvormen waar de kinderen met veel plezier aan meededen. Na afloop reageerde een moeder enthousiast: "Als an deren dit horen zullen ze ook wel interesse hebben. Ik ga alvast re clame maken!" De noodzaak voor dergelijke zwemlessen is hoog omdat er in de regio bijna geen zweminstan- ties zijn die les geven aan deze doelgroep. De instanties die er zijn hebben een wachtlijst van enkele jaren. Henk Stijn van de zwemver eniging: "Het idee om te starten met zwemles voor kinderen met een verstandelijke beperking komt niet uit het niets. Al vaker heeft zwemvereniging Orka'97 les gege ven aan kinderen met een verstan delijke beperking. Helaas is het lang niet altijd mogelijk om deze kinderen bij de reguliere zwemles sen te plaatsen, omdat zij meer in dividuele begeleiding, een andere benaderingswijze of een ouder die het kind begeleidt, nodig hebben. In deze nieuwe groep is daar alle gelegenheid voor en wordt een ideale situatie gecreëerd voor ie der kind. Er zal zoveel mogelijk ge keken worden naar de lesmethode die op de school van het kind wordt toegepast." Voorafgaand aan de zwemles kre gen de kinderen een poster uitge reikt. Deze maakt onderdeel uit van een stickersysteem, bedoeld om de kinderen te stimuleren en te motiveren. Na elk behaald onder deel, zoals onder water kijken of schoolslag, krijgt een kind een stic ker die ze vervolgens op de poster kunnen plakken. De poster is vol bij het bereiken van het C-diploma. Het eerste doel is echter het beha len van het A-diploma. Stijn: "Met minder nemen we eigenlijk geen genoegen. Ik vind dat alle kinde ren zich moeten kunnen redden in het water." De zwemvereniging heeft vooraf gaand aan de lessen inlichtingen verzameld bij zwemverenigingen uit Delft, Zoetermeer en Den Haag die hier al ervaring mee hebben. Henk Stijn: "We hebben al wel veel ervaringen met kinderen met het syndroom van Down, maar minder met kinderen met autisme. Eén van de begeleidsters volgt de op leiding sociaal pedagogische hulp verlening, een ander begeleidt ge handicapte jongeren. In het totaal hebben we plaats voor 12 tot 16 kinderen die in groepjes van maxi maal vier kinderen les zullen krij gen. We hebben momenteel nog ruimte voor een aantal kinderen. Mensen die geïnteresseerd zijn in deze lessen kunnen contact opne men met Hiltje Mijderwijk (0182- 374137) of mailen naar elemen- tair@orka97.nl Moordrecht - Met ingang van 1 juni is de afdeling burgerzaken van het gemeentehuis ook dins dagmiddag geopend van 13.30 tot 20.00 uur. Op vrijdagmiddag is de receptie vanaf 12.30 uur gesloten. Het storingsnummer van Bureau Openbare Werken blijft ook op vrijdagmiddag bereikbaar. De afdeling burgerzaken is elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur geopend en heeft een avondo penstelling op dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 uur, die steeds drukker bezocht wordt. Door de gewijzigde paspoort- wet moeten kinderen nu met de ouders meekomen bij de aanvraag van bijschrijvingen in het paspoort. Ook moeten er foto's van de kinderen tot 16 jaar ingeleverd worden, waarbij de foto-eisen zeer hoog zijn. Met de instelling van de dins dagmiddagopening hoeven ou ders met kleine kinderen niet meer 's avonds te komen, wat ook de wachttijd voor andere bezoekers verkort. Op vrijdagmiddag is de tele fooncentrale gesloten en zijn medewerkers van de gemeente alleen via rechtstreekse tele foonnummers bereikbaar. Moordrecht - Op de laatste speel dag van het seizoen stond er op de Sportlaan nog een spannende finale op het programma. De recht streekse ontmoeting met de enige concurrent Die Haghe werd aange vangen om 13.00 uur. In de weten schap dat de ploeg 1 punt voorstond in de competitie had IJsselvogels A1 aan een gelijkspel genoeg om voor de tweede keer in het seizoen te promoveren naar de hoogste klasse van Nederland. Hetwerd al snel duidelijkdatervoor beide ploegen geen ruime overwin ning in zat. Na een voorsprong tot 6-5 vlak voor rust sloeg Die Haghe toe om met een 6-7 stand de rust in te gaan. Na rust werd snel duidelijk dat de Moordrechtse ploeg van coach Martijn Reym de rust goed gebruikt had. De verdediging werd strakker Moordrecht - De Twelve Bar Blues Band speelt zaterdagavond 26 mei vanaf 21.00 uur in Eet- Bluescafé East End aan het Oosteinde 7a. Onvervalste Chicago blues, maar ook vette New Orleans blues zofrgen voor een avondvullende bluesmix die het beluisteren, of beter nog: het beleven, meer dan waard is. De band bestaat uit Jan Moordrecht - Met 25 man werd er gevist op de luxe steigers aan het Kanaal door Voorne. De vissen lieten zich echter moeilijk vangen. Toch was er nog een aantal vis sers dat een mooi maaltje brasem binnenhaalde. Tinus Bogaard liet de concurentie ver achter zich. De uitslag was als volgt: A-groep: 1.Tinus Bogaard met 13.300 kilo gram; 2.Koos van Herk 7.850; 3.Pe ter Kuster 6.500. B-groep: I.Henk Multem met 4.900 kilogram; 2.Rene van Veen 4.800; 3.Arjan Boon 4.750. C-groep: Uean-Piere Quist met 4.300 kilogram; 2.Karei Kuipers 2.830; 3.Peter van der Hoek 1.650. Door Natasha Qualm Moordrecht - Ondanks alle drukte was het afgelopen zaterdag stil in gebouw 'De Zespunt'. Nadat er om 10.30 uur door wethouder Graven- steijn het startsein was gegeven, bonden vele tweetallen de strijd met elkaar aan tijdens de twaalfde editie van het Vink Top 12 schaak toernooi. Een rapidschaaktoernooi voor schakers uit de Zuidplasregio of spelers van één van de vier schaakverenigingen uit dit ge bied. In het totaal streden deelnemers van de schaakverenigingen Moer- kapelle, Nieuwerkerk aan den IJs- sel, de Waddinxveense Schaakver eniging en het Moordrechtse De IJssel in vijf verschillende groepen met elkaar om de titel. De hoofd groep van de schaakwedstrijd werd gevormd door twaalf door de organisatie uitgenodigde deel nemers. De titel in deze invitatie- groep werd gewonnen door ti telverdediger Ben van Geffen uit Moerkapelle. De overwinning van dit jaar kreeg extra glans omdat, in tegenstelling tot de voorgaande editie, dit jaar wel alle favorieten aanwezig waren. In de tweede groep zaten deelnemers die door de verenigingen zelf waren aange wezen. In deze kandidatengroep ging de overwinning verrassend naar de junior Justin Jacobse die op het allerlaatste moment voor een ander was ingevallen. Deze 15- jarig verdiende met zijn winst een uitnodiging voor de invitatiegroep tijdens het toernooi in 2008. In de vierkamp speelden viertallen van elke vereniging tegen elkaar. De eerste prijs ging hierbij naar het team van Nieuwerkerk, bestaande uit Hans Dijkers, Han Everaars, Rob Hoogland en Willem van der Wel. Voor jeugdspelers tot en met 12 jaar was er een jeugd top 12. Hier was IJsselspeler Jerome Jacobse de sterkste. Daarnaast was er nog de Vinkgroep, waar familieleden van de sponsor dit jaar voor het eerst met elkaar streden om 'de beste Vink'. Winnaar Jan Vink mag zich het komende jaar de beste scha ker uit de familie noemen. Tot slot ging de verenigingsprijs voor het beste totaalresultaat naar Nieu werkerk aan den IJssel. Zij verza melden gemiddeld per deelnemer, de jeugd uitgezonderd, 18 punten. De Waddinxveense Schaakvereni ging verzamelde 16 punten. De IJs sel 14,8 en Moerkapelle sloot de rij met 12,25 punten. Gerard van der Wouden, voorzit ter van De IJssel, oogt zichtbaar tevreden over hoe de dag is verlo pen. "Het mooie aan schaken is dat het altijd vernieuwend is omdat de mogelijkheden onuitputtend zijn. Het is bijna een vorm van kunst", vertelt hij enthousiast over het schaken. "Het is een interessante sport voor jong en oud, waar je bovendien veel van leert." aangetrokken wat achteraf resul teerde in slechts een doelpunt voor de bezoekers na rust. Met name het sterke verdedigen van Suzanne Vermeulen tegen hoofdaanvalster Celeste Split was indrukwekkend. Rustig en geduldig bleven de Vo gels vervolgens zoeken naar de doelpunten wat resulteerde in een verdiende 9-8 eindoverwinning. Resultaat was een spontaan feestje van het team en de zeer sportieve verliezers uit de Haagstad. Gezien het feit dat IJsselvogels A1 gedurende het gehele seizoen in de competitie slechts één neder laag heeft geleden en het gehele seizoen in beide competities boven aan gestaan heeft, mag geconclu deerd worden dat de ploeg klaar is om volgend seizoen tweemaal deel te nemen aan de sterkste jeugd- competitie van het land. Een van de deelnemers, Henk-Jan Evengroen (rechts) werd dit jaar derde bij de Nederlandse Jeugdkampioenschap Schaken. Moordrecht - De politie heeft maandag 14 mei rond 23.50 uur een 20-jarige man uit Moordrecht aangehouden als verdachte van een inbraak in een bedrijf aan de Ambachtsweg. Bij de inbraak, die deze avond rond 22.45 uur plaatsvond, werden een compu ter en een flatscreen gestolen. Een getuige wist de politie van informatie te voorzien waarmee ze de man op het spoor kwamen. De verdachte is voor het verdere onderzoek ingesloten. De politie sluit meerdere aanhoudingen in deze zaak niet uit. J. Scherpenzeel (J.J.Sharp) lead vocal's en harmonica's, Kees Dusink lead slide guitar, Koen van der Krogt rhythm guitar, Yvonne Helms bass en Marcel Bakker drums. Kaarten voor deze avond kosten €7,50 en zijn te verkrijgen aan de bar van EastEnd.Voormeerinformatie: www.eastendmoordrecht.com Moordrecht Ontmoetingskerk 10.00 uur mevr. Drs. S.C.B. Hermanus. Herv. gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. R.K. parochie St. Johannes 10.00 uur Woord- en communieviering pas tor F. Burgers.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37