GEEN EXTRA PARKEERPLAATSEN VERVUILING DOOR OLIETANK VOGELAARSINGEL VOORBROOD IS WACHTEN MOE POUTIEK AANDACHT VOOR VERKEERSSITUATIE ORANJESTRAAT POLITIEK P Alternatieven geopperd door bewoners pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Zevenhuizen-Moerkapelle Nieuwerkerk Zevenhuizen - Een olietank in de grond waar voorheen de gymzaal aan de Dorps straat stond was aanleiding voor de heer Heemkerk (CDA) om vragen te stellen aan de wethouder over vervuiling van de grond. Een bedrag van ^50.000,- acht hij heel veel om alleen een lege olietank te verwijderen. Heemkerk: "Er is een vuil tje opgedoken en dat blijkt een olietank te zijn." Hij vroeg zich bovendien af of er een relatie is met de bodemsanering die moet plaatsvinden aan een deel van de Eendragtsdijk. Wethouder mevrouw Te Meij zegt in haar beantwoording dat de tank over het hoofd is gezien, jaren geleden toen er vele olie tanks uit de grond zijn verwijderd. Tijdens de commissievergadering kon de wethou der er verder geen mededelingen over doen. De heer Heemskerk krijgt samen met de andere commissieleden de beant woording schriftelijk. Huizen scholenlocatie De kopers van de huizen aan de Eendrag tsdijk die momenteel gebouwd worden op de zogenaamde scholenlocatie zijn enige tijd geleden geïnformeerd door het bouwbedrijf dat er sprake was van grond- vervuiling in de tuinen van de woningen (grenzend aan de Eendragtsdijk - red.). Destijds was er nog veel onduidelijkheid over de aard en de mate van de vervuiling. Er is melding gedaan bij de Milieudienst Midden-Holland en bij de provincie. In middels zijn de bewoners geïnformeerd over de exacte locatie van de vervuiling en dat het volstaat om bij de huizen de grond van de tuin tot een meter diepte af te graven en te voorzien van schone grond. Bij navraag is er volgens de Milieudienst Midden-Holland geen relatie tussen de lege olietank en de vervuilde grond aan de Eendragtsdijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onoverkome lijke bezwaren voor een aantal bewoners aan de Vogelaarsingel, dat was de kern van de inspraak van de heer Smit tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening. De commissieleden waren het er unaniem over eens dat de geplande aanleg van elf extra parkeerplaatsen aan de Voge laarsingel niet door mag gaan. De heer Smit vertelde namens een aan tal bewoners de commissieleden voor dat zij op 19 april een brief van de gemeente hadden ontvangen, waarin werd gesteld dat het noodzakelijk is om het aantal par keerplaatsen bij de woningen uit te breiden van zes naar zeventien parkeerplaatsen. Voor de aanleg van de extra parkeerplaat sen betekent dat ongeveer twaalf bomen onnodig gekapt moeten worden. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders van 23 april geven de bewon ers twee concrete alternatieven aan voor de parkeersituatie. Alternatieven De eerste mogelijkheid die de bewoners aangeven is het uitbreiden van het aan tal parkeerplaatsen tussen de Kamerlingh Onnesstraat en het Tinbergenpad, aan de westzijde van het TVO Nieuwerkerks Col lege, met tien extra parkeerplaatsen. Het benutten van circa vijftien parkeerplaatsen op het terrein van de Hervormde Kerk aan de Beijerinkstraat zou een tweede alterna tief kunnen zijn tijdens de openingstijden van het winkelcentrum. De heer Smit vond het moeilijk te begrijpen dat het besluit van de gemeente over de bewoners maar niet samen met hen werd genomen. De bewon ers vinden dat de voorgenomen aanleg in strijd is met de randvoorwaarden die door de gemeenteraad zijn vastgesteld en het gemeentebesluit om eerst, één jaar na op levering van het nieuwe winkelcentrum, een evaluatie van de parkeersituatie te houden. Wim Janse (CDA) sprak zijn teleurstelling uit over de wijze waarop de zaken met de ge meente zijn verlopen. Hij vroeg om een an dere oplossing dan het kappen van twaalf bomen voor extra parkeerplaatsen aan de Vogelaarsingel. De heer Markus (Christe- nUnie/SGP) stelde voor om eerst de alterna tieven uit te werken en de kap van de bo men te voorkomen. Wethouder Van Loon gaf aan, dat zijn inspanning is geweest om niet direct te beginnen met de aanleg van de parkeerplaatsen. Hoewel er wel een par- keernorm ligt wilde hij eerst een gesprek met de bewoners. Van Loon: "ik ben blij met de twee alternatieven, die bekeken zullen worden op hun haalbaarheid". Hij zegde de commissieleden toe, dat er op dit moment geen extra parkeerplaatsen aangelegd zul len worden aan deVogelaarsingel. Zevenhuizen - Naar aanleiding van de termijnagenda kwam de heer De Bruin, oud raadslid voor de VVD, gebruik ma ken van het spreekrecht om aandacht te vragen voor de verkeerssituatie aan de Oranjestraat in de kern Moerkapelle. De heer De Bruin deed melding van het feit dat er tijdens de bouw die daar momen teel gaande is al twee maal een kraan klem heeft gezeten. Met alle gevolgen van dien voor de fietsters. Hij verzocht dan ook met klem aandacht voor de pa rallelweg. Wethouder Bosman reageerde op de inspreker met de toezegging dat hij aandacht zal besteden aan de ver keerssituatie. Op de aanvullende vraag van de commissie of inmiddels stappen zijn gezet in de onteigeningsprocedure antwoordde de wethouder ontkennend. Ook wist hij niet of een parallelweg kon voorkomen dat bouwkranen klem komen te zitten omdat dit grote gevaarten zijn op de weg die moeilijk kunnen manou- vreren. Zevenhuizen - Geruchten in het dorp zijn aanleiding geweest voor commissieleden om vragen te stellen aan wethouder Te Meij over de voortgang van de ontwik keling 'Dorpsstraat ons Dorp'. Ambitieuze plannen zijn in de loop van de jaren gepre senteerd en de bereidheid van vele onder nemers in de Dorpsstraat was groot. Ook de firma Voorbrood, al vele jaren geves tigd aan de Dorpsstraat, was bereid mee te werken aan een verhuizing naar een andere locatie. De Zuidplasweg werd als goede locatie gezien en dat was het begin van vele jaren procedures en rechtzaken. Voorbrood is het wachten inmiddels meer dan zat en wil niet meer verhuizen naar de Zuidplasweg. De heer Vroegop (VVD) opende de dis cussie over de verhuizing van Voorbrood en de daarmee samenhangende ontwik keling van de Dorpsstraat. Hij vroeg zich af of er sprake is van een vormfout bij de provincie. Verschillende andere commis sieleden bevestigden de geruchtenstroom ontrent deze kwestie. Wethouder Te Meij wilde er in de openbaarheid geen mede delingen over doen. Zij wilde wel kwijt dat zij in overleg is met de betrokkenen in de Dorpsstraat. De heer Voorbrood wil in een reactie kwijt dat het nog steeds zijn bedoeling is om te verhuizen uit de Dorpsstraat maar dat hij inderdaad niet meer naar de Zuidplasweg wil. Na vele procedures en ingediende be zwaren volgt er nu opnieuw een bodem procedure en dat gaat hem inmiddels te ver. Voorbrood: "Jaren hebben we gepraat en zijn we tegemoet gekomen aan eisen van mensen die bezwaar maken. Er moes ten hekken komen van zes meter zodat klanten niet in de tuin konden kijken, ge luidswallen voor geluidsoverlast zodat het parkeren en wegrijden niet gehoord kan worden, geen ramen meer in een muur om de privacy te graranderen en ga zo maar door. Ik heb er een centimeters dik dossier van." Inmiddels beraadt Voorbrood zich op volgende stappen. Hij is in goed over leg met de gemeente. Wel overweegt hij vestiging buiten de gemeente: "De mees te klanten komen van buiten Zevenhuizen. Wel is het zo dat iedereen ons hier goed weet te vinden, dus wij denken er nog over na."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38