hArkes BIBLIOTHEEK ZATERDAG 2 JUNI GESLOTEN VERDWIJNT BBC-WORLD VAN DE KABEL? 0nnP f| Be gr af en issen Tel. (0172) 21 21 22 ivt t Verdrietig om haar heengaan, maar dankbaar voor haar liefde en zorg voor ons, geven wij u kennis dat na een periode van afnemende krachten door de HEERE op Zijn tijd van ons is weggenomen onze dierbare moeder, oma en overoma. Johanna Petronella van der Knijff - De Graaff Sinds 14 november 1955 weduwe van Pieter Jan van der Knijff in de leeftijd van 87 jaar. Kees van der Knijff Adrie Geelhoed - van der Knijff (in herinnering) Anton Geelhoed Gerrit van der Knijff Sylvia van der Knijff-Korte Ramon en Rosalie Yvette Rein van der Knijff Wil van der Rnijff-Uitbeijerse Anita Peter Jolanda en Edwin, Jesse en Nienke 18 mei 2007 Julianastraat 55 2751 GA Moerkapelle I De begrafenis heeft woensdag 23 mei, na een rouwdienst in I het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente plaats- gehad op de begraafplaats Westhage te Moerkapelle. Stien van Leeuwe van Vliet Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Persoonlijke zorg begrafenis Ingezonden: 44.000 exemplaren NOODZAAK INTENSIEVE ALCOHOLCONTROLES BLIJFT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 pagina 39 9ja een energiekjcven vol aandacht, zorg en begrip voor ons en anderen, geven wij u kennis van fut overlijden van mijn lieve vrouw, onze. moeder, schoonmoeder en oma Bleiswijfd 12 juli 1932 *j* Bleiswijfa 19 mei 2007 Cor van Leeuwe Odeleen en Odans 'Bart Koos l(pttedij(jl6 2665 IQ) B leis wij De Uitvaart heeft woensdag 23 mei plaatsgevonden op de JA(gemene Begraafplaats te Bleiswijk. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Jeanne Matze-Koch gverlening kleinste Marian v.d. Bogerd-Kina Berkenbroek 7 Dokter Hamburgerlaan 59 Sumatrastraat 11 2811 NZ Reeuwijk 2771 JR Boskoop 2405 EM Alphen aan den Rijn info@harkesbegrafenissen.nl - www.harkesbegrafenissen.nl Wij verzorgen alleen begrafenissen - Dag en nacht bereikbaar Bodegraven/Boskoop/Moor drecht/Reeuwijk/Waddinx veen/ Zevenhuizen-Moerkapelle - We gens de installatie van een nieuw bibliotheek automatiseringssy steem zijn alle vestigingen van Bi bliotheek De Groene Venen op za terdag 2 juni gesloten. Het nieuwe automatiseringssysteem, Bicat ge naamd, heeft veel voordelen voor de leden van de bibliotheek en maakt van De Groene Venen nog meer één bibliotheek. Met één pas kan men in alle vestigingen lenen en reserveren. Na 4 juni kunt men van huis uit, via internet, zien wat men heeft geleend, geleende ma terialen verlengen, boeken en an dere media rechtstreeks reserve ren. Daarnaast kan men de eigen gegevens bekijken, een leenhis- torie opbouwen en kan men zich (gratis) abonneren op onze atten- deringsservice. Verloren op ma. 21 mei in de buurt van AH Nesselande: blauwe Gaastra portemonnee met school-, bibliotheek en videotheekpas, geld en pinpas. Reacties graag via: 0180-321859 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie vanlokale nieuwsmedia Helaasbrengtdeovergang naarhet nieuwe systeem ook wat ongemak ken met zich mee. Zo is het reserve ren van boeken en andere materi alen van andere bibliotheken tot 4 juni niet mogelijk. Ook zal de inter net catalogus in het weekend van 2 tot 4 juni niet beschikbaar zijn. Gewijzigde openingstijden: In verband met de installatie van het nieuwe systeem zijn alle vesti gingen van Bibliotheek De groene Venen op zaterdag 2 juni geslo ten. De vestigingen Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn daarnaast ook op maandag 4 juni gesloten. Voor meer informatie kan men te recht bij één van de vestigingen van de bibliotheek of op de web site www.bibliotheekdegroeneve- nen.nl. Als het aan de programmaraad ligt verdwijnt BBC-World in Capelle, Nieuwerkerk en Zevenhuizen van de kabel om plaats te maken voor de commerciële zender Euro News. Er vinden nog meer verschuivingen °f veranderingen plaats: RNN7 en -Y zijn 2 Rotterdamse commer- dële zenders. Wat de program maraad bedoelt met een andere f anaaldeling is niet duidelijk. Nickelodeon/The Box wordt mo gelijk vervangen door TV Oase. In Fembusiness van 15 mei valt te lezen dat het project van Harry de Winter voor weer een commerciële zender mislukt is wegens een ge brek aan geldschieters en dat het niet doorgaat. De programmaraad wil BBC World vervangen door Euro News. En daar maak ik groot bezwaar tegen. Met Euro News komt er weer een commerciële zender bij en daar zijn er al genoeg van. De BBC World is een gerenom meerde zender met programma's van hoge kwaliteit en deze zen der mag niet zomaar overboord gegooid worden. Naast de kwali teit van de uitzendingen wil ik de programmaraad attent maken op de perfect gesproken Engelse taal bij deze zender, een kwaliteit die een stuk hoger is dan bijvoorbeeld het Amerikaanse Engels van CNN. Ook in het onderwijs wordt re gelmatig gebruik gemaakt van de uitzendingen van BBC World voor de diepgaande actuele reportages en voor de taal. Bovendien worden de programma's niet onderbroken door reclames. TV Oase had de zender moeten worden voor de intelligente kij ker en een zender tegen de ver vlakking bij de publieke omroep. Welnu, als dit uitgangspunt door de programmaraad onderschreven wordt, dan mag BBC World zeker niet van de kabel gegooid worden Regio - Uit het onderzoek 'Rijden onder invloed in Nederland in 1999-2006' blijkt dat het aandeel automobilisten dat in de politie regio Hollands Midden onder in vloed rijdt in 2006 is gestegen ten opzichte van 2005. Het percentage overtreders ging van 2,7 naar 4 procent. Landelijk is er een lichtere stijging, van 2,8 naar 3 procent. Het aantal automobilisten in Hol lands Midden dat meer dan 1,3%o (570ug/l) drinkt, is volgens het on derzoek wel afgenomen, namelijk van 0,5 naar 0,1 procent. Vanaf 1,3%c wordt het rijbewijs ingevor derd. Tussen de 0,5%o (de limiet in het verkeer) en de 1,3%o is het per centage echter toegenomen. Deze cijfers geven duidelijk aan dat intensieve controles op het gebruik van alcohol in het verkeer noodza kelijk blijven. De kosten van ver keersongevallen waarbij alcohol in het spel is, bedragen landelijk on geveer 1,6 miljard per jaar. Het onderzoek 'Rijden onder in vloed in Nederland'wordt jaarlijks in opdracht van het BVOM (Bureau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie) en het Ministerie van V&W door de Adviesdienst Verkeer en Vervoer uitgevoerd. om plaats te maken voor het slap pe aftreksel van Euro News. Als de programmaraad Euro News op de kabel wil, dan kan dat mijn inziens heel eenvoudig op de plek komen van het mislukte TV Oase. Alle kijkers die van mening zijn dat BBC-World op de kabel moet blij ven kunnen hun stem laten horen bij de Programmaraad BCNZ: info® programmaraadbcnz.nl Henk van Dongen, Zevenhuizen

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39