NIEUWERKERK TERECHTE KAMPIOEN DANSWEDSTRIJD R0LLING,90 GROENEWEG VERLIEST FINALE fr* KORFBAL VOLLEYBAL J SELECTIE NESSELANDE DAMES VERSTERKT VOETBAL Mé pagina 46 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Moerkapelle - Rolling '90 organi seerde voor zondag 20 mei een landelijke danswedstrijd en was hiervoor uitgeweken naar sport hal De Zebra te Gouda. Voor de leden was het een druk week end want er werd eerst twee dagen getraind met de Italiaanse topcoach Cinzia Bernardi en met Rona en Ciska Dijkema en aan sluitend werd de wedstrijd ge houden. Alle sporters lieten zien veel te hebben opgestoken bij de trainingen, want het dansniveau was hoog. De uitslag op de diverse onderde len was als volgt: Pupillen A: I.Larissa Twilt, Z.Lau ra Pak en 3.Katinka van Kasteel, allen van R90. Pupillen B: I.Lindsay van den Heuvel van OLY en 2.Esmee Drost van R90. Aspiranten: I.Charelle Grootenboer, 2.Daphne Storm- broek, 3.Sylvana Twilt, allen van R90. Cadetten: I.Chelsie Rupke, I 2.Annemiek van Luinen, 3.Nicky I Boer, allen van R90. Vrije Klasse: I I.Joyce Westra van R90. Jeugd: I I.Elja Kamp, 2.Lindsey Krijgsman, I 3. Chantal Hertog, allen van RSO. M Junioren: I.Martijn Robbemond I van R90. Senioren: 1.Emily van 't I Wout van R90. De volgende wedstrijd die op het programma staat is het Neder lands Kampioenschap Dansen. Nieuwerkerk heeft de laatste wed strijd van het seizoen laten zien de terechte kampioen te zijn. Na de nederlaag tegen Tjoba startte de ploeg fel en scherp tegen Tempo. Na een uitstekende eerste helft was het eigenlijk al beslist (10-4). In de tweede helft scoorden de ploegen er lustig op los. Twin tig goals in de tweede helft, die keurig werden verdeeld over bei de ploegen: 20-14. Nieuwerkerk startte in de basisopstelling en zag Kores Punt en Sandra de Wolf dus terugkeren ten opzichte van vorige week. Tempo begon nog goed met een 0-1 voorsprong, maar daarna was het Nieuwerkerk dat de touw tjes in handen had. Allereerst was het Ruben Datema met een gewel dig blok tegen zijn lange tegen stander. Vervolgens blokte Joost Hordijk zijn heer, die in de gehele eerste helft geen centimeter ruim te kreeg. Het derde blok was ook een snoeiharde, ditmaal van Joyce Harms. De scheidsrechter legde na deze actie de bal op de stip. Het scoreverloop was overigens in het voordeel van Nieuwerkerk. Via 1-4 en 2-5 liep de ploeg uit naar een grote voorsprong. Er werd zuiver geschoten en enkele prima goals gemaakt. In de tweede helft kwam Nieuwerkerk al snel op 12-4. Voor al Kores Punt en Juliette Hordijk bleken erg zuiver. Joost Hordijk viel na tien minuten in de tweede helft uit met een beenblessure. Hij werd vervangen door Ronald Ver beek, die zojuist afscheid had ge nomen van het 2e en zo ook zijn laatste 25 minuten in Nieuwerkerk kon meepakken. In het vervolg van de tweede helft werd er lek ker om en om gescoord door beide ploegen. De mooiste goal was de directe combinatie tussen Datema en Punt, die werd bekroond door Punt. Uiteindelijk een 20 - 14 over winning en een tevreden thuis publiek, dat dit veldseizoen enkel overwinningen heeft gezien. Nieu werkerk kan lekker gaan genieten van de zomerstop en volgend jaar een niveau hoger haar kunsten gaan vertonen; promotie naar de overgangsklasse. Zevenhuizen - In de selectie van GTI-Nesselande staan voorlopig twee nieuwe gezichten. De 26- jarige Sanne Berculo komt over van StamSovoco uit Soest. Deze ervaren spelverdeelster neemt de plek in van de vertrokken Petra Droogh. Daarnaast komt nog een Sanne de selectie versterken: Sanne Hoevenaars uit Uden. Deze 19-jarige midspeelster speelde de afgelopen twee jaar voor TSB VC Weert en ook een aantal jaar in Jong Oranje. Met het aantrekken van deze twee speelsters staat de teller op elf. Op de middenpositie hebben Karin Vermeulen en Sanne Brandsma voor een jaar bijgetekend. Eva Heerschap en Marloes de Vos vervullen de rol van diagonaal. De Zevenhuizense Kimberley Hogervorst is ook komend seizoen de libero van het team. Naast Sanne Berculo blijft Elena Neve het spel verdelen. Ook de passer/ lopers Fanny Lafeber, Iris Zweet en Karen Knip hebben hun contract met een jaar verlengd. Trainer/coach Wuqiang Pang en zijn assistent Elroy Bezemer beschikken hiermee over een mix uit ervaren speelsters en jonge talenten. Verzorger Paul de Heij en teammanager Peter Verstappen hebben ook te kennen gegeven bij de selectie aan te blijven. De ploeg speelt haar eerste wedstrijd in de nieuwe A-league op zaterdag 13 oktober tegen Arke Pollux in Oldenzaal. Zevenhuizen - Al in de eerste minu ten van de finalewedstrijd om de ADGH-cup tussen Jodan Boys en Groeneweg was duidelijk dat Jo dan Boys niet dezelfde fout zou maken als Sportlust, de tegenstan der in de halve finale. Van onder schatting was geen sprake en ge durende de hele wedstrijd bleef de nieuwbakken 1e klasser zaterdag scherp en geconcentreerd spelen. Is bij het voetballen de concentratie en de inzet van beide teams gelijk dan zal 9 van 10 keer de ploeg die het beste voetbal speelt winnen. Pech voor Groeneweg dat trainer Willem den Besten van Jodan Boys Groeneweg goed kent en ook door de nederlaag van Sportlust be hoorlijk was gewaarschuwd. Het was zo' n wedstrijd waarin de underdog Groeneweg zo lang mogelijk de nul wilde vasthouden want dan alleen heb je kans op een overwinning. Met kunst en vliegwerk en door uitstekend kee perswerk van doelman Johan Hoo- geveen haalde Groeneweg de rust met een 0-0 stand. Een voorsprong van minimaal twee doelpunten verschil zou niet vreemd geweest zijn. Door het surplus aan voet ballend vermogen van Jodan Boys liep de zondag 3e klasser vooral achter de tegenstander aan. Hoe sterk een tegenstander ook is, er komen altijd kansen. Voor de rust werd Menno van Dam twee keer gevaarlijk maar op het laatste mo ment werd hij gestopt door Arno I IÉ Groeneweg even in mineur; de tegenstander viert feest. Vink en Michiel Sol. Met Michiel Sol is direct Jodan Boys' belangrijk ste speler genoemd. Het 'neerzet ten' en coachen van medespelers is zo belangrijk en dat is Sol wel toevertrouwd. De overigens zeer sportieve wedstrijd werd direct na de rust beslist; rechter vleu gelverdediger Maarten Vink nam een weggewerkte bal zo lekker op z'n pantoffel dat zelfs Hooge- veen kansloos was. Dit doelpunt betekende einde wedstrijd. Ballen verdwenen bij Groeneweg op paal en lat en het was maar goed dat de Goudse aanvallers het vizier niet helemaal op scherp hadden staan anders was de nederlaag veel gro ter geweest dan de uiteindelijke 3-0. Voorafgaand aan de wedstrijd was het Zevenhuizense gezelschap bij 't Graanhuys geweest en daar had trainer Ben Stukartzijn elftal via een uitstekende presentatie zo goed mogelijk voorbereid op de tegenstander. Met bestuur en spe lersvrouwen ging men met de bus richting Gouda. Het is de mensen van Groeneweg toevertrouwd om van zo' n wedstrijd een happening te maken, vuurwerk en Groene- weg-sjaaltjes en -shirtjes werden tevoorschijn getoverd. En dat de finale dan uiteindelijk kansloos werd verloren is jammer maar niet meer dan dat. Het seizoen zit er op, spelers en trainers krijgen rust en de bestuursleden een relatieve rust. Achter de schermen worden de pijlen al weer op het volgende seizoen gericht. Een seizoen dat men moet beginnen zoals het nu is geëindigd en wie weet bloeit er dan weer heel wat moois in Zeven huizen op. T.j. BMII5S1I1IH A*"1™1

Hart van Holland | 2007 | | pagina 46