Zpvenhuizen-MoeBfay X Gemeente Kembezoeken Leefbaarheid in aantochtNoteer de datum in uw agenda Sluiting Gemeentelijke diensten RAAD EN COMMISSIES Wmo adviesraad geïnstalleerd Fusie leeft bij inwoners, organisaties en ondernemers Ruimtelijke Ordening WELSTAND #4% Aanvragen bouwvergunning Vrijstelling bestemmingsplan Hart van Holland 23 mei WWWZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE.P Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl "Wat gaat goed, wat kan beter...?" Dat is de hamvraag! Deze vraag staat dan ook centraal bij de drie kembe zoeken die de gemeente in samenwerking met Woonpartners Midden-Hol land en de politie in de maand juni en juli organiseert Het is de bedoeling dat inwoners deze vraag beantwoorden. Op deze manier krijgen gemeente, Woonpartners en politie beter inzidit in wat er onder inwoners "leeft" en in mogelijke verbeterpunten. Zij vinden het belangrijk dat inwoners tevreden zijn over de leefomgeving Dat inwoners daaraan zelf een bijdrage kunnen leveren is ook van belang Grijp daarom uw kans! U kunt zaken, suggesties en/of onderwerpen in uw directe woon- en leefomgeving naar voren brengen die naar uw mening voor verbetering vatbaar zijn. Natuurlijk rekenen wij op veel belangstelling uit de lokale gemeenschap voor de kembezoe ken! Naast inwoners zijn ook vertegenwoordigers vanuit bewoners commissies, de huurdersvereniging en Verenigingen van Eigenaren van harte welkom. Om samen met de gemeente en inwoners mee te denken, mee te praten en mee te doen. Het programma voor deze avonden biedt daar volop ruimte toe. Reageren Graag ontmoeten wij u op een van de avonden. Wij stellen het op prijs wanneer u onderstaande reageercoupon benut en voor 6 juni aanstaande terugstuurt naar de gemeente. Dit kan via Antwoord nummer 13017, 2740 VE Zevenhuizen(een postzegel is niet nodig), per email naar commumcatie@zevenhuizen-moerkapelle.nl of via de website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl/kernbezoekenleef- baarheid en www.woonpaitners-mh.nl Nadere informatie kunt u verkrijgen bij mw. E. van Ojen (gemeente), tel. 0180-637747 of mw. N. van Resteren (Woonpartners Midden-Hol land op woensdag en donderdag), tel. 0182-646464. Reageercoupon 'Wat gaat goed, wat kan beter...7' (insturen voor 6 juni a.s.) Wanneer? Inwoners kern Oud Verlaat Wijkgebouw De Vierkap Inwoners kern Moerkapelle Dorpshuis Op Moer Inwoners kern Zevenhuizen Dorpshuis Swanla maandag 18 juni 2007 woensdag 27 juni 2007 woensdag 4 juli 2007 Programma (wijzigingen voorbehouden) 19.15 uur Inloop met koffie en thee en iets lekkers 19.30 uur Welkom en inleiding door burgemeester mr. J.C.G. Fijen 19.35 uur Presentaties gemeente, Woonpartners Midden-Holland en Politie 20.00 uur Gelegenheid om vragen te stellen n.a.v. de presentaties 20.15 uur Pauze met koffie, thee en fris 20.30 uur Interactief gedeelte met stellingen op basis van ingekomen reacties 2130 uur Sluiting Naam: Adres: Woonplaats: E-mail: Vanwege Tweede Pinksterdag zijn maandag 28 mei de gemeentelijke diensten gesloten. Vergaderoverzicht Raad 5juni 2007 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internati onaal geldende normen op dit gebied. Gisterenavond is de Wmo (Wet maat schappelijke ondersteuning) advies raad officieel geïnstalleerd in de raadzaal van het raadhuis in Nieuwer- kerk aan den IJssel. Deze adviesraad bestaat uit een vertegenwoordiging van maatschappelijke organisaties uit zowel Nieuwerkerk aan den IJssel als Zevenhuizen-Moerkapelle. De Wmo adviesraad is benoemd in het kader van de Wet maatschappelijke on dersteuning en kan gevraagd en onge vraagd advies geven aan de colleges van burgemeester en wethouders van beide gemeenten. Het gaat om advies over de beleidsterreinen waarop de colleges in het kader van de Wmo beleid moeten voeren. De adviesraad signaleert ont wikkelingen en knelpunten over alle zaken die van belang zijn voor vragers op het gebied van maatschappelijke on dersteuning. De leden van de adviesraad zijn door hun achterban, bestaande uit onder andere kerken, gehandicaptenorganisa ties, ouderenbonden, het jeugdwerk, pa tiëntenverenigingen, sportverenigingen en culturele instellingen, voorgedragen. De colleges van beide gemeenten heb ben hen vervolgens benoemd. Groepsgesprekken leveren ruimschoots materiaal op voor enquête! Eind april en begin mei vonden er in to taal 12 groepsgesprekken plaats over de toekomst van Nieuwerkerk aan den IJs sel, Zevenhuizen-Moerkapelle en Moor drecht als nieuwe fusiegemeente. Op uit nodiging kwamen een aantal inwoners, maatschappelijke organisaties en onder nemers meedenken en meepraten over de toekomst van de fusiegemeente. Dit leverde een scala aan reacties, levendige discussies en daarmee veel materiaal op voor het opstellen van een enquête. Het doel van de gesprekken was om de ge nodigden zoveel mogelijk zélf invulling te la ten geven aan wat de nieuwe fusiegemeente voor hen betekent. Zowel met plussen als met minnen. Spontaan kwamen er talrijke onderwerpen aan de orde. Over de woon- en leefomgeving, het lokale voorzieningenni veau, de dienstverlening en informatievoor ziening van de gemeente, de manier van besturen en culturen van de kernen. Er bor relden ook verrassende inzichten en ideeën op. Alle avonden leverden ruim voldoende materiaal op voor het opstellen van de en quête. Enthousiaste deelname De deelnemers hebben met veel inzet en ere ativiteit meegewerkt aan het 'toekomstden- ken'. Een veel gehoord geluid was dat de dis cussie met een relatief kleine groep mensen verrassend veel materiaal opleverde. Vooral de uitwisseling van meningen en gedach ten met andere inwoners en betrokkenen leverde de deelnemers zelf ook veel op. Daar naast gaf men vaak aan graag in het vervolg betrokken te blijven bij het proces van vi sievorming*, waar deze gesprekken ook in bijdragen. De gemeenten zijn daar uiteraard heel blij mee en zullen zich inspannen om de deelnemers te blijven informeren. de visievorming is de fase waarin alle be trokkenen bij het fusieproces zich buigen over de vorming van een gezamenlijke visie op de nieuwe gemeente. Deze fase start na de zomer. Enquête als vervolg op gesprekken De uitkomsten van de gesprekken worden dus gebruikt om een schriftelijke enquête op te stellen. Via een representatieve steekproef ontvangt een groep van ca. 4000 inwoners, maatschappelijke organisaties en onderne mers uit drie gemeenten deze enquêteMet iedereen ontvangt dus een enquête. De groepsgesprekken en enquête worden begeleid door P-research, een onafhankelijk onderzoeksbureau zonder binding met de gemeenten. Alle reacties worden anoniem verwerkt. Van inwonerspeiling naar visievorming De resultaten van de inwonerspeiling ma ken deel uit van het visiedocument dat na de zomer wordt opgesteld. De 'toekomstvisie' dient als startpunt voor de nieuwe gemeen te. De gemeenteraden, medewerkers en on dernemingsraden van de drie gemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle werken mee aan de totstandkoming van een gezamenlijke vi sie. Na de zomer wordt in een gezamenlijke bijeenkomst van de drie gemeenteraden op 13 september as., het concept visiedocu ment voor het eerst besproken. Na de eerste bespreking in de gemeenteraden wordt het visiedocument in de tweede helft van het jaar met burgers, maatschappelijke organisaties en ondernemers besproken tij dens zogeheten dialoogbijeenkomsten. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: verzonden: 10/05/2007: - Stampioenstraat 10, 2761 LT te Zevenhuizen, verande ren voorgevel (BL/2006/0013); - Tirionstraat 41, 2761 LV te Zevenhuizen, vergroten zij raam en veranderen tuinmuur (BL/2007/0010); - Vüetkade 22,2761 DS te Zevenhuizen, vernieuwen ber ging (BL/2007/0015); - Zuideinde 22,2761 DB te Zevenhuizen, gedeeltelij k ver anderen voorgevel (BL/2007/0016); - achter Dorpsstraat 77,2761 AA te Zevenhuizen, gedeel telij k vernieuwen gevel trafohuis (BR/2007/0038); - Dahhastraat 2, 2761 GZ te Zevenhuïzen,vergroten ber ging (BR/2007/0039); - Bredeweg 14, 2752 AA te Moerkapelle, vergroten wo ning (Bl/2007/0008) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij het college van burgemeester en wethouders be zwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de ge volgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan - het plaatsen van een dakkapel aan de voor- en ach terzijde van de woning op het perceel Kratonlaan 762761 SH te Zevenhuizen met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; - het vernieuwen van een garage/berging op het per ceel Eendrachtsdijk 2, 2761 AT te Zevenhuizen met toe passing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; - het plaatsen van een dakopbouw aan de voorzijde van de woning op het perceel Beatrixlaan 52, 2751 XZ te Moerkapelle met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen vanaf 24 mei 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeente huis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswij zen kunnen naar voren worden gebracht bij de afde ling VROM, tel. 0180-637732. Openbare welstandsvergadering Dinsdagmiddag 5 juni 2007 om 15.30 uur in het gemeente huis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 29 mei 2007 in het gemeentehuis te Nieu werkerk a.d. IJssel tussen 15.00 - 17.00 uur. Bezoek Gemeentehuls Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17,00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4