"VOORAL GERICHT OP NETWERKEN EN CONTACTEN LEGGEN" MOERKAPELSE SENIOREN GENIETEN VOLOP VAN VERRASSINGUITJE ^^NH^ZEtsT^VlOËRKAPELLE U OPEN DAG WOONZORG CENTRUM BETH-SAN KERKDIENSTEN - 27 MEI Coby Hagebeek lanceert online damesblad Damespraatjes pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 mei 2007 Moerkapelle - Woonzorgcentrum Beth-San (onderdeel van de Stich ting Gereformeerde Zorgcentra Zuid-Holland) aan het Kerkplein 1 organiseert voor zaterdag 2 juni van 10.15 tot 15.00 uur een open dag met verkoping. Belangstellen den zijn deze dag welkom om ken nis te maken met het woonzorg centrum. Ook kan men zich laten informeren over onder andere het werken in de zorg en de mogelijk heden van vrijwilligerswerk. Naast diverse stands zijn er leu ke kinderactiviteiten, zoals een springkussen, en kan men terecht in de koffiehoek voor een hapje en een drankje. Voor meer informa tie: 079-59311840. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. L.C. de Borst; 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Ka pel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Vrij. Pro. 10.30 uur ds. I. van Driel. Geref. kerk 9.30 uur dra. A.M. v.d Wilt. R.K. gem. 10.15 uur pastor A. Bosman Euch. Viering in Swanla. Moerkapelle Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. T.J. Kamerbeek; 16.00 uur ds. J.C. de Groot. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur ds. T.W. van Ben- nekom. 28 mei: herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekend en/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 593 2702, mw. A. van der Spek- Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverlening, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en in loopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. www.stichtingkwadraad.nl, www. info@ stichting kwadraad. nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Weide- plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschap pelijk werk nodig heeft, kan ter echt bij de Zorglijn: 0182-594500 Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor die ren, Dierenkliniek Zevenhuizen, Nijverheidscentrum 10, 2761 JP Zevenhuizen, tel: 0180-631458. Door Paulien de Graaf De Moerkapelse Coby Hagebeek is een gezellig type: ze legt ge makkelijk contact, is nieuwsgierig naar de drijfveren van anderen en probeert steeds weer mensen en bedrijven te koppelen om hen op weg te helpen om hun dromen en idealen te realiseren. "Mijn vrijetijdsbesteding en pas sie is mijn tuin. Die heb ik groten deels zelf ontworpen en samen met mijn partner aangelegd. Maar eigenlijk is het grootste werk daar nu aan gedaan en ik ontdekte dat ik weer tijd had om op de bank te zitten", vertelt Coby. "Daarnaast wilde ik al een tijdje iets voor me zelf beginnen. Dus ben ik gaan zoeken naar iets wat bij me past en uiteindelijk is dat een online damesblad geworden." Aan het begin van dit jaar is ze daarmee gestart en morgen zal de website in de lucht komen. Damesonderwerpen Het blad heeft de naam 'Dames praatjes' gekregen. "Een beetjes suggestief nietwaar? Daar heb ik bewust naar gezocht. Op deze manier kan ik heel breed onder werpen gebruiken en de naam leent zich goed om verder op te borduren: zo zijn er 'dameskaart jes' (e-cards), een 'damesmarkt' (een soort marktplaats), dames fora met namen als 'vriendinnen- praatjes', 'netwerkpraatjes' en 'wijshedenpraatjes'. Ik vind het belangrijk dat het een Nederland se naam is, want de maatschappij verengelst toch al zo." De site ziet er gelikt uit: een frisse oranje/ blauwe achtergrond met een dui delijk overzicht van beschikbare artikelen. Er is een breed scala aan onderwerpen te vinden: On der de kopjes 'vrije tijd', 'mooi en fit', 'kinderen', 'in en om het huis', 'relaties' en 'huisdieren' zijn tal van uiteenlopende artikelen te vinden. "Ik heb bewust niet voor roze gekozen, en ook sex en ero tiek wil ik niet op de site hebben. Taboe doorbrekende onderwer pen mogen wel, maar alleen als daar een goede reden achter zit." Achter de meeste onderwerpen staat een persoon die Coby per soonlijk kent en die ze graag wil helpen en anders zijn het onder werpen die haar aanspreken om dat ze net anders dan anders zijn. Veel tijd erin steken "Ik besef dat ik veel tijd zal moe ten steken in het blad", zegt Coby. "Internet is een ontzettend snel medium en als ik vaste bezoekers krijg moet er iedere dag toch wel iets veranderd zijn." Ze krijgt via via al allerlei ideeën en onderwer pen aangereikt: "Mijn mailbox zit iedere dag vol! Toch zal ik daar naast mijn gezicht moeten laten zien bij allerlei gelegenheden: zo ga ik binnenkort naar een evene ment voor een goed doel, maar ben ook uitgenodigd voor een modeshow van een bedrijf dat op mijn site staat. Daar hoop ik na tuurlijk weer andere leuke men sen te ontmoeten die iets bijzon ders doen waar ik op mijn website aandacht aan kan besteden." Ook probeert ze kortingen te bedingen voor haar lezers. Bij de start staan er meteen al enkele aanbiedingen op de site: een aantal kortingsac ties in samenwerking met musea en een schoonheidsaanbieding. Bezoekers "De doelgroep voor mijn dames blad is vrouwen vanaf 20 jaar die met de computer om kun nen gaan en het leuk vinden om informatie te vinden", vertelt Coby. Zoals bij iedere website op het world wide web moet zij het hebben van mond tot mond re clame of van toevallig vinden tij dens het surfen. Er komt reclame op haar auto en ze deelt haar kaartjes overal uit. "Natuurlijk ga ik goed in de gaten houden hoeveel keer de site bezocht wordt. Ook kan ik zien welke artikelen gelezen worden. Als blijkt dat bepaalde onderwerpen niet of nauwelijks bekeken wor den, dan zullen die op termijn verdwijnen en misschien komen er nog wel andere onderwerpen bij. Eerst maar zorgen dat de mensen 'Damespraatjes' weten te vinden." De website is vanaf morgen te vinden onder www. damespraatjes.nl. Moerkapelle - Drie bussen waren er dinsdag 15 mei om 8.30 uur no dig om 158 enthousiaste senioren te vervoeren naar een voor hen op dat moment nog onbekende bestemming. De stemming zat er gelijk goed in en ondanks de files onderweg werd met slechts een kleine vertraging de eerste be stemming - het Oude Ambachten Museum in Ter Schuur - bereikt. Daar genoten de deelnemers van allerhande voorwerpen 'van vroe ger'. De reis werd vervolgd richting Harskamp waar de Moerkapellena- ren een overheerlijke 'koffietafel' werd voorgezet. Bij terugkeer in de bus waren inmiddels drie gid sen ingestapt die tijdens de één uur durende rit over de Veluwe alles vertelden over dit prachtige natuurgebied; het werd een edu catief ritje... Harderwijk was tenslotte de laatste stopplaats; hier kregen de reislus- tigen een uurtje vrijaf om te win- Burgemeester Fijen en zijn vrouw schoven aan voor het diner in Op Moer De heer Tuitel genoot van de reis van het eerste tot het laatste moment. kelen of een terrasje te pikken. Daarna werd de thuisreis aanvaard; van vermoeidheid was geen sprake gelukkig, want daar wachtte een nieuw hoogtepunt: een etentje in dorpshuis Op Moer. Burgemeester Fijen en zijn vrouw schoven aan en na een korte toespraak werd ge noten van een uitermate goed ver zorgd diner. Na de gratis verloting - iedereen prijs - keerden de deelnemers aan deze goed georganiseerde reis huiswaarts in de wetenschap dat hen volgend jaar wederom een ver assing te wachten staat. De organisatie laat weten blij te zijn met de steun van de Moerka pelse en Zevenhuizense winkeliers en bedrijfsleven. "Volgend jaar ui teraard weer een seniorenreis voor Moerkapelle. We melden nu alvast dat er in mei 2008 maximaal 160 plaatsen beschikbaar zijn", zegt een tevreden Willem Stormbroek.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6