WIM SCHILD DAAGT NIEUWE TEGENSTANDERS UIT RINUS REICHARD WINT WADDINXVEENS SP0RTWEEKVISC0NC0URS Waddinxvener Waddinxveen leeft! BSO SPORTIEF KERKDIENSTEN - 3 JUNI WADDINXVEEN A in het nieuws... DIER VERMIST OF GEVONDEN? UITSLAG LOTERIJ G0UWEBL0EM TEKENCURSUS JAN NEVEN pagina 14 ^HartvanHolland^HcranWooi^^uidpla^^^ne^OO? Waddinxveen - Kinderopvang Humanitas opent vanaf 1 juni de deuren van de nieuwe sportieve buitenschoolse op vang 'Sportief'. BSO Sportief is gehuisvest in de kantine van korfbalvereniging Korbis aan de Sniepweg 13. BSO Sportief verzorgt na schooltijd de opvang van kin deren vanaf acht jaar en is ge opend op maandag, dinsdag en de donderdag van 15.00 tot 18.00 uur. In de zomervakan tie zal er een feestelijke ope ning plaatsvinden. De sport BSO is nieuw en uniek in Waddinxveen. Kin deropvang Humanitas haakt hiermee in op een landelijke trend, waarin kinderen gesti muleerd en gemotiveerd wor den om meer te bewegen en te sporten. Tijdens de opvang ligt de na druk op het aanbieden van di verse sportmogelijkheden on der leiding van gediplomeerde trainers. Maar net als op een 'gewone' BSO is er ruimte voor knutselactiviteiten, koken, spelletjes, computeren, lezen of met leeftijdsgenootjes lek ker chillen in de zithoek en huiswerk maken. Voor meer informatie: 0182- 631291 of 010-4074700. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W. van der Top. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. van Bergen. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. E. Schipper; 18.30 uur mw. Dra. K.H. Vonk, Ves per. Boskoop Dorpskerk 18.30 uur lofprij- zingsdienst Dominee van der Giessen. Chr. Ger.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Ev.Gem.Parousia. 10.00 uur Paul Rullmann. De Stek 9.30 uur ds. D. Wolters. Zijdekerk 9.30 uur kand. C.D. van Alphen; 18.30 uur lofprij- zingsdienst ds. M.D. van Gies sen. Dorpskerk 9.30 uur ds. J. Stel wagen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, week enden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-lo- catie van het Groene Hart Zie kenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Jongkind (Tekstueel) I Waddinxveen - Begin mei deed atleet Wim Schild een recordpo ging tijdens een atletiekwedstrijd in Harderwijk. De Waddinxvener wilde graag binnen het uur fini shen bij het onderdeel tien kilo meter op de baan voor mannen boven de tachtig jaar. De limiet van de KNAU stond op 1 uur en acht minuten. Het leek dus een ambitieus plan van de atleet van SC Antilope, maar Wim Schild slaagde ruimschoots in zijn mis sie. Hij kwam in een tijd van 59 minuten en 56 seconden over de streep. Bij de finish was hij vooral overweldigd door alle belangstel ling voor zijn prestatie. "Ik vond het zelf niet eens zo'n bijzondere prestatie. Het had zelfs misschien nog wel sneller gekund. Ik had een drukke en emotionele dag, dus de voorbereiding was niet optimaal. Mijn clubgenoot Bram Lindhout, die enkele jaren jonger is, liep voor me uit. Daar was ik eerst een beetje boos over, want ik wilde geen haas. Na 5 kilometer kreeg ik het een beetje moeilijk. Op dat moment was ik toch wel erg blij met Bram's aanwezigheid. Vooral omdat hij de wedstrijd zelf ook gewoon uitliep. Over een paar jaar valt Bram ook in mijn leeftijdscategorie. Hij zal dan on getwijfeld een poging doen mijn record weer te verbeteren. Voor nu hoop ik dat meer mannen zich zullen aanmelden voor de wedstrijden. Ik kan namelijk nog wel wat tegenstand gebruiken. Daarnaast is het voor iedereen belangrijk om te blijven bewe gen en sporten. Zeker als je ouder wordt." Indonesië Als jonge jongen was Wim Schild in de ban van Jesse Owens. Hij was onder de indruk van de pres taties van de Amerikaanse atleet, die - tegen de rassenscheiding in naam maakte en vier medail les won bij de Olympische Spelen van 1936. Wim Schild was in dat Olympische jaar tien jaar. Hij was in Nederland (Den Haag) geboren en op 6-jarige leeftijd met zijn ou ders naar Indonesië verhuisd. Hier volgde hij de HBS en kreeg gym nastiek van een leraar, die een enthousiast atletiekbeoefenaar was. Hij had zelfs meegedaan aan de Olympiade van 1928 in Amster dam en liet zijn leerlingen ken nismaken met alle atletiekonder- delen. Wim Schild: "We moesten voldoen aan alle toenmalige eisen van het NOC-diploma. De meeste onderdelen gingen mij goed af, maar het hoogspringen wilde maar niet lukken. Met veel moeite kreeg ik mijn lange lijf over de 1.15 meter, een frustrerende ervaring. Maar ik heb wel heel veel geleerd van mijn jaren in Indonesië en de oorlogsjaren. Onder meer dat je vrij weinig eten nodig hebt om te overleven én dat hard werken niet altijd zo ongezond is." Atletiekvereniging Na de oorlog keerde Wim Schild terug naar Nederland. Hier maak te hij de HBS af en ging daarna stu deren aan de Hogeschool in Delft. "In die tijd bestonden er nauwe lijks studiebeurzen. Ik verdeelde mijn tijd over werk en studie en moest tussendoor ook nog twee jaar in militaire dienst. Hier merk te ik dat ik eigenlijk elke fysieke inspanning leuk vond. Met name het veldlopen. Veel ervaring had ik daar nog niet mee. In het begin ging ik gerust vlak na het eten lo pen. Later leerde ik dat daar beter enige tijd tussen kon zitten." In 1957 kreeg Wim Schild een baan bij de Shell in Den Haag. De personeelvereniging Te Werve had onder meer een atletiekafde- ling, waar Wim zich bij aanmeld de. De doelstelling van die club heeft Wim altijd in ere gehou den. Het was namelijk de bedoe ling dat er 'op ontspannen wijze atletiek bedreven zou worden om de conditie op peil te hou den, maar waarbij prestaties niet uitgesloten werden'. Wim Schild deed in die tijd steeds vaker mee aan wedstrijden, onder meer de Reeuwijkse plassenloop, die ook nu nog georganiseerd wordt. In 1959 trouwde Wim met Cock. Een jaar later werd hij door de Shell naar Curasao uitgezonden. Hier werd niet aan atletiek gedaan, maar met een aantal collega's richtte Wim hier zelf een club op (Asiento). De wedstrijdjes waren vooral krachtmetingen tussen politie, marine en de leden van Asiento. Later verbleef Wim met zijn gezin (2 zoons) op Venezu ela. Ook hier bleef hij actief met lopen. "De plaatselijke bevolking keek daar wel raar van op. Ze wa ren niet gewend aan een al wat oudere man, die in korte broek rond rende." Terug in Nederland bleef Wim tot 1983 lid van Te Werve. In dat jaar werd hij lid van SC Antilope, waar hij al jaren ac tief was als pupillencoach. Wim's zoons zijn geen fervente sporter, ondanks dat hij en zijn vrouw al tijd actieve (fiets)vakanties on dernamen toen ze jong waren "Eén van mijn zoons had op eer- bepaald moment zelfs niet eens een fiets. Toen heb ik hem er één 1 cadeau gegeven." Wim en Cock Schild zijn nog altijd samen zeer actief. Ze fietsen en wandelen overal in Europa. Cock doet daarnaast aan volksdansen en Wim traint 2 a 3 keer in de week voor het hardlopen. Vermist: -kater, gecastreerd vaalrood, geen wit, blauw bandje ko ker bel. leplaan, Waddinx- -poes, wit/grijze veeg op de kop, Zuidkade, Waddinxveen; -Perzische poes, wit, gechipt, Alpher Wetering, Waddinx veen. Gevonden: -kat, cypers-grijs/witte voet jes, bef, snoet, is waarschijnlijk een poes, Noordelijke Dwars weg, Zevenhuizen; -poes, cyper-bruin/witte bef doorlopend naar buik, half witte band vanuit bef om hals tot net onder oren. Lage Wei de, Boskoop. Voor informatie en aanmeldingen: 0184-661509 en www.amivedi.nl Waddinxveen - Hengelsportver eniging Waddinxveen organiseert jaarlijks het visconcours tijdens de Waddinxveense Sportweek. Grote animator daarvan is Rinus Rei- chard, die met een aantal mede werkers het evenement in goede banen weet te leiden. Er was dit jaar een record aantal inschrijvin gen. Niet minder dan 78 deelne mers en een achttal teams deden aan het 62e Sportweekgebeuren mee. Er werd in drie vakken in de Gouwe aan de Zuidkade en het Gouwekanaal aan de Broekweg gevist. Bij elkaar werd rond 300 kilogram vis gevangen. Niet tot ie ders verrassing, want hij is gewoon een heel goede visser, werd Rinus Reichard met 17.310 gram winnaar. Niet alleen in vak A, maar tevens overall-winnaar. In vak B was dat M. de Jong uit Sprang Capelle met 13.940 gram en in vak C de Wad dinxveense John van Elswijk met 4.980 gram. Bij de teams werd het Bredase Team BHC winnaar met slechts 39 wedstrijdpunten. Goede tweede en derde werden respec tievelijk De Opsteker 1 uit Gouda met 42 punten en derde Team Moordrecht met 43 punten. De v.v. Waddinxveen fungeerde deze keer als gastheer. In de kan tine werd niet alleen voor de stek ken geloot, maar werden na afloop van de wedstrijd ook de prijzen uitgereikt door respectievelijk Arie Boer, voorzitter van de Sportweek, en Rinus Reichard van de HSV Wad dinxveen. Voor een volledige uit slag en foto's kan men terecht op de sites: www.nogwatgevangen.nl en www.wedstrijdvissen.nl. Waddinxveen - Bij de door notaris Mr. J.A.M. Koek gehouden trek king van de loterij welke georga niseerd was door De Gouwebloem, zijn de volgende prijzen gevallen: eerste prijs, een Passagebon op lotnr. 1333; tweede prijs, een le vensmiddelenbon op lotnr. 2104; derde prijs, een dinerbon, op lotnr. 1988; vierde prijs, een slagersbon, op lotnr. 4142 en de vijfde prijs, een bloemenbon, op lotnr. 3123. Een ieder die in het bezit is van een lotnummer eindigend op een twee heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen worden afge haald op dinsdag 5 juni tussen 19.00 en 21.00 uur in het gebouw van Stichting De Gouwebloem aan de Tollenslaan 161. Voor meer in formatie: 0182-616203. Waddinxveen- Belangstellenden die willen leren tekenen kunnen zich tot 1 september opgeven voor een cursus van kunstschildser Jan Neven. De lessen, die plaatsvinden in het atelier aan de Staringlaan, worden gegeven aan groepjes van drie personen en duren een uu< Voor meer informatie: www.jan- neven.eu, 06-40195244 of 0182- 610198.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 14