VEERTIG JAAR BEDRIJFSVOETBAL IN BOSKOOP OM MAGISCHE CUP MET GROTE OREN JAN DE BRUIN IS DE HELD WELKE BOEK HAALT HET HOOGSTE CIJFER? 'Z0NDAGZ0MERT0UR-PR0GRAMMA' OP DE PROEFTUIN VAN HOLLAND Pu LITI E BERICHTEN INBRAAK IN WONINGEN in Beeld Rijsdijk reikt getuigschrift en medaille uit WANDELDRIEDAAGSE VOOR OUDEREN jjart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 mei 2007 boskoop/regio Boskoop - Op de velden van Flo- reant wordt het 40e Bedrijfsvoet- baltoernooi Boskoop gespeeld; voor de voetballiefhebbers 'het toernooi der toernooien' en 'het toetje van de competitie'. Er doen 14 teams mee, waaronder titelver dediger Vosholbooys. De ploeg die eerder al drie finales verloor en vorig jaar eindelijk de ereronde mocht lopen met de magische cup met de grote oren. Donderdag 31 mei zijn de kruisfinales, zaterdag 2 juni is de finaleavond in het 'sta dion Hoogeveen' zoals het Flore- ant-complex vaak, vooral in ver band met bedrijfsvoetbal, wordt genoemd. Het bedrijfsvoetbal in Boskoop is niet te vergelijken met bedrijfs voetbal zoals dat elders in het land tussen teams van twee of meer be drijven op zomeravonden wordt gespeeld. Net als het luilakvoetbal in Boskoop is het uniek in de wijze waarop het georganiseerd wordt en met grotendeels clubs die al sinds de jaren zeventig onder de zelfde naam spelen. Geschiedenis In 1968 is het toernooi met vier echte bedrijfsteams begonnen. Al thans drie van de vier, Het vierde team, Middenstand (winkeliers), was in feite het eerste combinatie elftal met spelers die in een win kelbranche werkzaam waren: de slager, kruidenier, fietsenmaker, bakker en dergelijke. Dat eerste toernooi, door de Middenstand gewonnen, werd gehouden in het kader van de Boskoopse sport week. Het was een groot succes, ook qua publieke belangstelling. "Dat moeten we volgend jaar weer doen", zeiden de organisatoren te gen elkaar. En het tweede toernooi kwam er. Er schreven in 1969 maar liefst 14 teams in. Het bedrijfsvoetbal na afloop van de gewone voetbalcompetitie viel zo in de smaak dat het toernooi zelfs uitgroeide naar 20 teams. waardoor er nog wel eens op vrij dagavond moest worden gespeeld en er een deel van een vierde week aangeplakt werd, met de finale op woensdagavond. De publieke belangstelling was ook enorm. Eind jaren zeventig zag het vooral bij de finales zwart van de mensen. Zes-, zeven-, negenhon derd toeschouwers die het com plete veld, soms drie rijen dik, om zoomden. Met als hoogtepunten de finales in 1979 Sancoglas - BAB en in 1980 Grafie United - LFC waar duizend man langs de lijn stonden, want er was toen nog geen tribune bij Floreant. Elders in de regio wordt of werd ook bedrijfsvoetbal gespeeld, maar volgens de reglementen van de zo meravondcompetitie van de KNVB, in deze regio voorheen de 'Goudse Bond', mogen die toernooien niet langer dan twee weken in beslag nemen. Voor Boskoop, met wed strijden van twee keer twintig minuten, is al in de jaren zeventig een uitzondering gemaakt. Het toernooi is daarmee uniek in Nederland. En in de wereld omdat het als enige nog het 'twee pun tensysteem (voor een overwin ning) hanteert. Het belang dat aan het winnen van de bedrijfs voetbalcup wordt gehecht, is door de jaren heen gebleven. Voor veel Boskoopse voetballers is het win nen van het toernooi een absoluut hoogtepunt in hun carrière Fotoboek Dat de mijlpaal van 40 jaar is ge haald, kan worden toegeschre ven aan de diverse enthousiaste commissies die het altijd hebben georganiseerd. Belangrijk daarbij zijn nog steeds de aanvoerders die elk jaar weer hun team op de been moeten brengen. Dat is in de loop der jaren voor een aantal clubs steeds moeilijker geworden. Dankzij het fenomeen gastspelers hebben ze het nog de nodige jaren kunnen uitzingen. Maar toen zelfs Van 1968 tot 2007 Vijftig pagina's lang Boskoops bedrijfsvoetbal. dat lastiger wer, is het aantal deel nemers eruggelopen van 18 tot de laatste jaren 14 teams; genoeg om een leuk toernooi verspreid over drie weken te organiseren. Ter ere van het jubileum is een bijna vijftig pagina's dik fotoboek uitgebracht '40 jaar Bedrijfsvoet bal in Beeld' waarin de nostalgie hoogtij viert. Boskoop - Burgemeester Rijsdijk heeft donderdag 24 mei in het ge meentehuis een zilveren getuig schrift en medaille uitgereikt aan de heer J. de Bruin. De Bruin ontving de onderschei ding omdat hij de 2-jarige Jip Verweij in januari van de verdrin kingsdood heeft gered. Het zilve ren getuigschrift en de medaille zijn toegekend door het bestuur van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. De vader van Jip heeft de gemeente over de red dingsactie geïnformeerd, waarop burgemeester Rijsdijk de heer De Bruin heeft voorgedragen bij de Maatschappij. Redding Oma paste 15 januari op haar klein kinderen Jip en Pam (4 jaar). Bij de Gouwe, in de buurt van de hefbrug van de hefbrug werd een stop ge maakt om aan de kadekant de eendjes te voeren. Jip werd over dwars in zijn buggy aan de kant neergezet en Pam kon gewoon de eendjes voeren. Op een gegeven moment vroeg Pam iets aan oma, waarop oma reageerde. Op dat moment gooit Jip heel enthousi ast zijn laatste stukje brood weg, waarna door deze 'krachtsinspan ning' de buggy op zijn linkerkant valt en zo de Gouwe in valt. Omdat oma altijd de gordel van de buggy vastmaakt, blijft Jip daar gelukkig in vast zitten. Oma probeert Jip eruit te halen, maar de kademuur is hoog en omdat zij zelf niet kan zwemmen zet ze het op een gillen om aan dacht te trekken. Op dat moment rijdt Jan de Bruin over de hefbrug en ziet dat er 'iets' aan de hand is omdat oma in paniek aan de kant staat. Jan springt uit de auto, rent naar oma en Pam en hoort wat er is. Jan aarzelt niet en laat zich in de Gouwe zakken naar de plek waar de bubbels nog te zien zijn. Met een krachtsinspanning trekt hij de buggy met veel moeite naar boven. Als Jip boven komt, begint hij meteen te brullen, wat een goed teken is. Op dat moment zijn er meer mensen aangekomen en met hun hulp wordt Jip met bug gy en al uit het water getild. Ook Jan wordt uit het water geholpen omdat je daar door de hoge kant onmogelijk alleen op de kant kunt klimmen. Jan brengt vervolgens oma en de twee kinderen 'gewoon even' naar huis.... Boskoop - Zorgcentrum Boskoop organiseert voor de zesde keer speciaal voor ouderen voor 19, 20 en 21 juni de Boskoopse Wan- deldriedaagse. Ouderen met of zonder rolstoel kunnen meedoen aan dit sportieve gebeuren. Op 19 en 20 juni starten de wandelin gen in de middag. Op 21 juni is de avondwandeling met het défilé. De scoutingband zorgt voor een extra feestelijke karakter van deze intocht. OVoorwaarde voor deelname aan de wandeltocht is dat ouderen sa men met een begeleider meedoen. De kosten bedragen €5,-, inclusief versnaperingen onderweg. Voor mensen met een rollator is het mo gelijk om een rolstoel te huren bij het zorgcentrum. De kosten bedra gen €10,- voor alle drie de wandel- dagen. Voor meer informatie en aanmel den (vóór 8 juni): 0172-235101. Boskoop - De zomer is in aantocht. Ook dan biedt de twee hectare grote sortimentstuin 'Harry van de Laar', gelegen op de Proeftuin van Holland, een kleurig planten- schouwspel. Dagelijks kunnen mensen vrij rond wandelen in de tuin. Voor de ko mende zomer is een 'zondagzomer- tour-programma' opgesteld. Speci aal op de zondagen in de maanden juni, juli en augustus worden op de Proeftuin van Holland rondleidin gen verzorgd. Onder begeleiding van een Proeftuingids worden deelnemers getrakteerd op een rondgang door de tuin en wordt informatie verschaft over de ver schillende soorten, achtergronden en over de bijzondere omgeving. Inschrijven is noodzakelijk wilt u zeker zijn van een plek. Vanaf zondag 3 juni zal het 'zon- dagzomertour-programma' van start gaan met de eerste rondlei ding. Het totale programma is terug te vinden op de website www. proeftuinvanholland.nl, waar men zich kan aanmelden voor de verschillende data. Op de site is meer informatie te vinden over de Proeftuin van Holland en haar acti viteitenprogramma. De rondleidingen starten iedere zondag om 13.00 uur bij het be zoekerscentrum gelegen op de Proeftuin van Holland aan het Rij- neveld 153 in Boskoop. De rondlei ding duurt ongeveer 1,5 uur en de kosten bedragen €3,-. Voor meer informatie: 0172-235401 of info@ proeftuinvanholland.nl. Inschrijven kan via de website of telefonisch. Redder Jan en geredde Jip. ROMMELMARKT Boskoop - Van 24 januari tot 15 mei hebben 113 kinderen van 6 tot 12 jaar in Boskoop meegedaan met ae Nederlandse Kinderjury. Bij el kaar hebben zij zo'n driehonderd b'nderboeken beoordeeld die vo- ri9 jaar in Nederland zijn versche- nen E|k gelezen boek kreeg een raPPortcijfer, en aan het eind werd top drie samengesteld. De oskoopse stemformulieren zijn Opgestuurd naar de Nederlandse kinderjury, waarvan de uitslag op AJjuni bekend wordt gemaakt. 'n Je categorie 6 t/m 9 jaar is de avoriete top 3 van de Boskoopse kinderjury: 1 3e dierenambulance rukt uit' van Monique van der Zanden; 2.'Monster in het meer' van Fred Diks; 3. 'Beste vriendinnen' van Jacqueline Wilson; In de categorie 10 t/m 12 jaar zijn de winnaars van de Boskoopse kin derjury: 1. 'Afblijven, de filmeditie' van Car ry Slee 2.'Hoe overleef ik (zonder) liefde' van Francine Oomen 3.'Meester Jaap houdt van ieder een' van Jacques Vriens Alle winnende boeken zijn - uiter aard - te vinden in de bibliotheek. Boskoop - De activiteitencommis sie van de Christelijke Gerefor meerde Kerk van Boskoop organi seert voor zaterdag 9 juni van 9.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt op het parkeerterrein hoek Nieuw- straat/Galerij. Belangstellenden kunnen snuffelen tussen de huis houdelijke artikelen, glaswerk, boeken, elektra, meubelen, speel goed, radio en tv en dergelijke. Bij mooi weer kan men op het terras genieten van een kopje koffie of thee en voor de inwendige mens is er soep en zijn er broodjes. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het bouwfonds van bovengenoemde kerk. Deze kleine gemeente is meer dan 100 jaar ge vestigd in een kerkje in de Nieuw- straat en wil graag op een andere locatie in Boskoop een nieuw kerk gebouw bouwen. Al meer dan tien jaar wordt door diverse acties geld bijeen gebracht om dit plan te ver wezenlijken. Wisteria en Clematis in bloei zorgen voor een prachtige kleur in de tuin. (Foto: archief Proeftuin van Holland) Boskoop - De politie doet on derzoek naar de inbraak in een woning aan de Babsloot. De in braak vond plaats op dinsdag 22 mei vermoedelijk tussen 10.00 en 11.00 uur. Om binnen te komen werd een ruit van de woning vernield. Uit de woning is muntgeld en een laptop meegenomen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. De politie doet onderzoek naar de inbraak in een woning aan de Voorofscheweg. De Inbraak vond donderdag 24 mei tussen 8.00 en 9.00 uur plaats. Er werd een ruit van de voordeur vernield en uit de woning is geld gestolen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23