Tons onnsT in Schouwburg HU fILf DISCO IN ZONNIG ZUID Ml VIDA EN VALENCIA! Euromast twee dagen decor voor extreme sports gsschip Doulos 1717 ERASMUSKUDDE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 mei 2007 pagina 25 Waddinxveen - De negende schouwburg voorstelling van de dansselecties van Jazz- dans- en Turnvereniging T.O.O.S. Waddinx veen in de Goudse Schouwburg vindt plaats op zaterdag 2 juni. De selecties - FoKus, FoKus II en de Jeugdselectie - worden bijge staan door een recreatiegroep: het gastop treden in het programma. In de middag is dat een kindergroep (groep 5) en in de avond is dat een tienergroep (MO 3+4). Beide groe pen hebben zich tijdens de demogyjada's in de picture gedanst, wat beloond is met een plaatsje in deze negende editie. Bovendien is er plaats voor een aantal heren en een initi atief dat verder reikt dan een selectiegroep, een dans die deze meiden in hun eigen tijd hebben gemaakt en getraind. Er zijn vier dansleidsters verbonden aan de voorstelling. Dames van verschillende leeftijden, achtergronden, opleidingen en emoties, maar met één gezamenlijke passie: dans. Deze invalshoeken worden in de voor stelling Jumafama verenigd. Ze laten zien wat hun verschillen zijn, maar met dezelfde energie. Ze laten zien welke drijfveren ze hebben, maar met dezelfde insteek. Ze laten zien waarin ze eikaars tegenpolen zijn, maar met dezelfde passie. Het feest van de tegen stellingen. De deelnemende dansers hebben zich on der leiding van de T.O.O.S. docentes JUdith, MAaike, FArah en MArgreet, goed voorbe reid en popelen om het podium te betreden in de kleine zaal. ledereen is welkom tijdens de twee voorstellingen op 2 juni. De mid dagvoorstelling begint om 14.30 uur, de avondvoorstelling om 20.30 uur. De entree bedraagt 10,-. De kaarten voor de middag voorstelling zijn te koop via de kassa van de Goudse Schouwburg. De kaarten voor de avondvoorstelling zijn nog beperkt verkrijg baar via Margreet Zuidam (0182-611953). Voor meer informatie: www.tooswaddinxveen.nl Rotterdam - Voor het derde jaar vinden vrijdag 8 en zater dag 9 juni de Go Fast X-days rondom de Euromast plaats. Twee dagen lang staat de havenstad in het teken van bijzondere extreme sports. Dit jaar is het evenement nog groter, met nog meer sporten en nog meer atleten. Maar liefst vijftien extreme sports worden gedemonstreerd door vertegenwoordigers uit twintig landen. Tevens vin den er recordpogingen plaats zoals het landen van de klein ste parachute ter wereld. De Go Fast X-days gaan vrijdag 8 juni tussen 11.00 en 11.30 uur bij de Euromast van start. Euromast by Edward Blaauw. Waddinxveen - In Wijkcentrum Zon nig Zuid aan de St. Victorstraat 2 wordt voor vrijdag 1 juni van 19.30 tot 22.00 uur voor de jeugd van 10 tot 15 jaar door Jongerenwerk Wad dinxveen een disco georganiseerd. Gedanst kan worden op muziek van DJ Indo en DJ Jumper. De entree be draagt 1,-. Voor meer informatie: 06- 46602808. Nieuwerkerk aan den IJssel - Me ditatie is een fijne manier om de rust in jezelf te vinden of terug te vinden. Dit kan door het doen van ontspanningsoefeningen en het in balans brengen van de cha- kra's. Tijdens de cursus wordt een en ander uitgebreid uitgelegd en iedere avond heeft een ander thema. Na afloop is er ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. Deze vier-wekelijkse cursus Me diteren, georganiseerd door Stichting Vedj vindt plaats op woensdag 6 juni, 12 september, 31 oktober en 28 november van 20.00 tot 22.00 uur en is bestemd voor jongeren vanaf 16 jaar. De cursus vindt plaats in Gebouw Con Musica, Sportpark Dor- restein, tweede gebouw op de voetbalvelden van vv Nieuwer kerk. Voor meer informatie en opgeven (verplicht): 06-3878180 of via info.vedj@gmail.com. De kosten bedragen €10,- per avond. Deelnemers moeten zelf een matje meenemen. [vatten egin was het leven aan boord digend voor Rozemarijn. Maar zich al snel thuis. Ze wende r hut van twee bij drie, die ze et drie andere meiden, en aan rk. Toen ik op het schip kwam j mezelf: 'Ik wil alles doen, als ik et hoef schoon te maken. Daar cht een hekel aan. En waar deel- roij in? Bij het wc-schoonmaak- aast het werk waren er genoeg bijzondere dingen te doen om e houden. Regelmatig gingen de ers aan wal voor hulpverlening anning. Snorkelen, hiking, met e jeep door de woestijn crossen; fijn heeft van alles gedaan. Maar azendings-en hulpverleningspro- aakten veel indruk. "Ik genoot okale mensen die ik ontmoette. ,om al die levensverhalen te ho ren." De schepelingen bezochten bijvoor beeld Sri Lanka, een jaar na de tsunami. Drie weken lang trok Rozemarijn met een groep van bergdorpje naar bergdorpje. In elke plaats deden ze een programma met drama, trainingen en kinderwerk. In Thailand werkte de Moerkapelse met prostituees. Druppel Na de zomer is Rozemarijn van plan Crea tieve Therapie te studeren in Amersfoort. Na haar studie wil ze misschien weer in het buitenland gaan werken. Rozemarijn: "Wat ik moeilijk vond met de Doulos? We voeren na drie weken weer weg." Ze had vaak het gevoel dat hun werk slechts een druppel was op een gloeiende plaat. "Maar ik heb geleerd te kijken naar het individu. Elk mens telt. Je kunt zo gemak kelijk een verschil maken in het leven van één persoon." Met een spectaculair startschot van de Go Fast X-days krijgen toeschouwers gedurende twee dagen de meest uiteenlopende extreme sports demonstraties te zien. De hele dag worden er non-stop basejumps vanaf de Euromast gemaakt. Swoopparachutisten zullen met hoge snelheden over het veld bij de Euromast razen. Eén van de beste kitesurfers ter de wereld, de Nederlander Randy Hereman, zal zijn kunst- en vlieg werk op de Maas vertonen. Ook de Go Fast Jetman maakt zijn opwachting. Met op zijn rug gemonteerde jetmotoren stijgt hij van het Euromast balkon op om daarna op het grasveld te landen. Voor snelheidsduivels is er ook het nodige spektakel. Freestyle street- bikes, het Go Fast Trial motorteam. Scootertuners en anderen zullen de meest wilde trucs uitvoeren. Daarnaast wordt er een poging gedaan om een nieuw Nederlands snelheids record op het water te vestigen. Europees BASE jump platform Sinds de start in 2005 hebben de Go Fast X-days een platform voor basejumpers in Neder land en de rest van de wereld gecreëerd. In de afgelopen 11 jaar heeft organisator Go Fast een grote wereldwijde extreme sport gemeenschap opgebouwd. Een onderdeel van deze gemeenschap zijn de zogenaamde basespringers. "Eén keer per jaar mogen deze waag halzen legaal met hun parachute van de Euromast afspringen. Zonder daar bekeurd voor te worden", weet organisator Wim van Gilst van Go Fast Sports te melden. Hij vervolgt: "Wereldwijd heeft het evenement veel aanzien gekregen. Er staan dit jaar maar liefst 20 a 25 verschillende nationaliteiten klaar om zich vanaf de Euromast in het diepe te storten. Ze komen uit alle windstreken." 15 extreme sports Tijdens de Go Fast X-days op vrijdag 8 en zaterdag 9 juni zijn de volgende extreme sports te zien: BASE jumping, Go Fast Jetman, Landen kleinste parachute ter wereld, Trail motorm Freestyle streetbikesm Trial motor demo, Freerunning demo's, Streetrace auto's, Scootertuning, Swoop, Abseilen, Kitesurfing op de Maas, Waterscooter speedrecord (130 km/ pu), Wakeboarden op de Maas en Paramotor. Voor meer informatie: www.gofastsports.nl (klik op Ned. Vlag) Anne Bonthuis (22) verruilt de School voor Journalistiek te Utrecht zes maanden in voor de Valenciaanse universiteit Cardenal Herrera in Spanje. Zij beschrijft haar ervaringen en observaties als Erasmusstudent in 'Mi vida en Valencia!' Deze week deel 1 Het klinkt mooi: studenten van over de hele wereld die de uitdaging aangaan één of twee semesters aan een Valenciaanse universiteit te studeren, zich de Spaanse taal eigen te maken en de cultuur op te snuiven. Het klinkt ruimden kend, reislustig en leergierig. Helaas denkt de lokale bevolking daar vaak net iets anders over. 'De Erasmusstudent' is hier een begrip, een fe nomeen, een schrikbeeld en voor sommigen zelfs een ware plaag: Je vindt hem op het terras, het strand, in de me tro, de bus, de winkel, het park, de supermarkt, het café en de discotheek. Kortom: je vindt de Erasmusstudent overal. Vaak beweegt hij zich voort in een internationale kudde. Deze kudde stoot luide, internationale klanken uit en be staat voornamelijk uit nachtdieren. In Valencia houden ze niet van luide, internationale klan ken, noch van internationale nachtdieren. Wel houden ze van de naïviteit en kwetsbaar heid van deze soort. Dit betekent dat telefoons, portemonnees en fototoestellen makkelijk af handig gemaakt kunnen worden. Ook betekent het dat de prijzen van welke goederen dan ook makkelijk omhoog gebracht kunnen worden. Daarnaast is roddelen over de Erasmusstudent in menig winkel of supermarkt een geliefde be zigheid. Dat deze aan een Spaanse universiteit studeert en dus Spaans spreekt, wordt hierbij voor het gemak even vergeten. Volgens de lokale bevolking zijn alle Erasmus- studenten namelijk hetzelfde. Of je nu zo vaak mogelijk 'si', 'no' en 'muy bien' in een zin ver werkt, tussendoor twintig keer 'oh my god' en 'amazing' uitkraamt of elke seconde een 'ggg-klank' uitstoot... je bent schuldig, tot het tegendeel is bewezen. Dus doet de Erasmus student zijn best aansluiting te vinden bij de Valencianen. In zijn beste Spaans maakt hij een praatje met de eigenaar van een Tabacos, ver siert een Spaans meisje en integreert zo in een. vriendengroep of juicht mee bij een doelpunt van Valencia CF. Vaak eindigen deze pogingen echter in een te leurstelling en zoekt hij, met zijn staart tussen zijn poten, de internationale kudde weer op. Deze aait hem over zijn bol en spreekt Engels met hem. Deze neemt hem mee naar huisfeest jes, Erasmusfeestjes en botellones op het strand met nog veel meer soortgenoten. Deze neemt hem zoals hij is en verzekert hem dat hij zeer ruimdenkend, reislustig en leergierig is, omdat hij deze uitdaging heeft aangenomen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25