AVONDVIERDAAGSE CONCERTEN EXCELSIOR HEEMTUINWANDEUNG DOOR HEEMTUIN TENELLAPLAS WANDELEXCURSIE NAAR DE WESTDUINEN LADY AND THE TRAMPS IN DE BARG AUTO WEG NA INBRAAK r Pu LITIE BERICHTEN 1 m '"v: -x* VOORUITMARKT BIJ ZORGCENTRUM BOSKOOP INWONER BOSKOOP MILJONAIR VOOR ÉÉN DAG Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 30 mei 2007 boskoop/regio Boskoop - De diverse orkesten van Harmonie Excelsior geven tijdens de Avondvierdaagse een klein concert op het Raadhuisplein. Beginnersorkest B-Groot geeft maandagavond 4 juni om 20.00 uur een klein concert onder lei ding van instructeur Peter van den Berg. De muzikantjes van B-Groot ziin in september 2005 begonnen met hun muziekopleiding nieuwe stijl bij Excelsior. Op de Avond vierdaagse brengen zij een aantal muziekstukjes ten gehore, waar onder Shepard's Hey, Molly Ma- lone. Hymn of Thanksgiving en de Turkse Mars van Mozart. B-Groot zorgt ook voor een primeur. Jong ste telg, Asha Hoogeveen, had tij dens Carnaval een stukje gehoord met Pippi Langkous muziek. Een lid van de Baggerbeugels heeft de noten hiervan op papier gezet en instructeur Peter van der Berg heeft een eigen arrangement ge schreven voor zijn orkestje. Genie ten dus van B-Klein op de Avond vierdaagse op 4 juni. Beginnersorkest A-Klein geeft op dinsdag 5 juni om 20.00 uur een concertje. A-Klein staat onder leiding van Liesbeth Blonk en be staat uit 14 kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 11 jaar. Zij zijn in september 2006 begonnen met hun muziekopleiding. Tijdens de De Stichting Het Zuid-Hollands Landschap houdt zaterdag 9 juni vanaf 10.00 uur een plantenexcur- sie door de heemtuin Tenellaplas. De Heemtuin Tenellaplas is een parel in de Duinen van Oostvoor- ne met zo'n 375 plantensoorten op drie hectare. Deze dag vindt plaats in het kader van de Week van de Zee. Kees Sipkes heeft in 1949 een ver waarloosd stuk grond omgevormd tot een duinpias en een duin landschap. Na meer dan 50 jaar zorgvuldig beheer is de heemtuin uitgegroeid tot één van de moo iste natuurtuinen van Nederland. In de tuin vindt de bezoeker een uitgebreide verzameling duin planten in hun natuurlijke omgev- 1 ing. De natuurgids begeleidt de gevarieerde wandeling, en wijst op de plantengroei van vochtige duinvalleien, droge zandhellingen, 1 struweel en bos. Bijzondere bloeiende planten in dit jaargetijde zijn de orchideeën. Wellicht is tijdens deze wandel ing ook de nachtegaal en de (heem)tuinfluiter te horen? Het IVN afdeling Goeree Overflak- kee, VVV Ouddorp en de Stich ting Het Zuid-Hollands Landschap organiseren voor zaterdag 9 juni om 14.00 uur een wandelexcursie door de Westduinen, een uitge strekt natuurgebied ten westen van Ouddorp. De natuurgids laat de mooiste plekjes zien. De deel nemers gaan ook door de knieën om allerlei andere kleine planten soorten te bewonderen. De Westduinen is een uitgestrekt gebied met golvende duingraslan den. Enkele droge, kale toppen worden afgewisseld met laagge legen vochtige duinvalleien. Al sinds de middeleeuwen graast er vee. Hierdoor krijgen struiken en bomen geen kans om te groeien en blijft het unieke voedselarme grasland behouden. Dit grasland vormt een goede leefomgeving voor plantensoorten die op voed selrijkere plaatsen al lang zijn ver dwenen. m Avondvierdaagse brengt A-Klein een aantal muziekstukjes ten ge hore, waaronder Montego Bay, Beginnersorkest A-klein. Regal March, Playing Around, Ti- sket a Tasket, Star Chase, Up on the Housetop en de Irish Folk Dance. (foto: Hans Visser) De wandeling wordt gehouden op zaterdag 9 juni van 10.00 tot 12.30 uur en start vanaf het bezoeker scentrum Tenellaplas aan de duin straat 12a in Rockanje. Deelname is gratis. Deelnemers dienen zich aan te melden via de natuuragenda op www.zuidhollandslandschap.nl of (010 272 22 22 tussen 09.30 tot 12.00 uur). Boskoop - De semi-akoestische coverband Lady and the Tramps treedt zondag 3 juni op in De Barg. Aanvang 16.00 uur, zaal open 15.00 uur. Het repertoire van de band bestaat uit nummers van on der andere Janis lan, Seal, Anouk, U2 Norah Jones, Sheryl Crow en Crowded House. De wandeling vindt plaats op za terdag 9 juni van 14.00 tot 16.00 uur en start bij de werkschuur aan de Westduinweg 37 in Ouddorp (via Klarenbeekweg). Deelname is gratis. Men dient zich aan te mel den via de natuuragenda op www. zuidhollandslandschap.nl of bij VVV Ouddorp; 0187-681789, tot vrijdag 8 juni 17.30 uur. (foto: Idde Lammers Boskoop - Bij een inbraak in een woning aan de Veldlaan is de auto die voor de woning stond weggenomen. De inbraak vond plaats op klaarlichte dag op vrijdag 25 mei. Via de voor zijde van de woning kwamen de inbreker(s) binnen. Met de sleutels die in de woning werden gevonden werd de auto wegge nomen. De politie heeft de auto, een zilvergrijze Seat Arosa, inter nationaal laten signaleren. De technische recherche doet on derzoek naar eventueel door de dader(s) achtergelaten sporen. Op zaterdag 26 mei werd er (ge poogd) in te breken in twee wo ningen in Boskoop, in een wo ning aan de Voorofscheweg en op het Julianaplein. Het lukte de inbreker(s) niet om de woning aan het Julianaplein binnen te dringen, maar wel om de woning aan de Voorofsche weg binnen te dringen. Het is nog onbekend wat er uit deze woning is weggenomen. Ook hier zal de technische recherche indien mogelijk onderzoek doen naar door de dader(s) achterge laten sporen. Leerlingorkest C-Akkoord geeft op woensdagavond 6 juni een mini- concert. C-Akkoord, het inmiddels bekende samenwerkingsverband tussen Excelsior Boskoop en Con cordia Waddinxveen, staat onder leiding van Jeroen Wentel. Het concert begint rond 20.00 uur en wordt gegeven op het Raad huisplein. C-Akkoord zal de wan delaars van de Avondvierdaagse een bijzonder programma met ge varieerde muziek aanbieden. Op zaterdag 9 juni is C-Akkoord aan wezig op de jaarlijkse braderie van Waddinxveen. Harmonie Excelsior, onder leiding van Tom Reitsma, geeft op don derdag 7 juni rond 20.00 uur een concert op het Raadhuisplein. Het 'grote' orkest van Excelsior is daarmee het laatste orkest van de muziekvereniging dat zich op de Avondvierdaagse presentee t. Het repertoire van Excelsior ormat big bandmuziek, maar ook muziek uit de musical Grease zal te beluiste ren zijn, evenals volksmuziek, zoals de Gypsy Dance en Besserabyanke. De saxofoongroep brengt Moon- dance en filmmuziek en verder brengt Excelsior nog meezing- en meeluistermuziek. Lady and the Tramps bestaat uit Remko Lammers (Koos)gitaar, Ar jan Lammersbasgitaar en contra bas, Mike Emmen gitaar en (Lady) Harmine Groenendijkzang. De toegang bedraagt €5,-; kinde ren hebben gratis toegang. Voor meer informatie en reserve ren: www.debarg.nl Boskoop - Door de Vrienden van Zorgcentrum Boskoop wordt voor zaterdag 2 juni van 10.00 tot 16.00 uur in en rond het zorgcentrum aan de Boezemlaan 4 de Vooruitmarkt georganiseerd. De opbrengst van deze markt komt geheel ten goede aan de bewoners van het zorgcen trum. De Vooruitmarkt is een happe ning voor jong, oud. Zo is er een schmink- en smikkelhoek en een groenmarkt met een uitgebreid assortiment aan planten. Daar naast is er een grote variëteit aan versnaperingen. Liefhebbers van curiosa kunnen hun hart ophalen bij een groot aantal kramen vol snuffelspullen. Het Rad van Avon tuur zal de hele dag draaien, waar bij spreekstalmeester Ton Klijn op zijn eigen wijze het publiek door lopend zal aansporen om mee te doen. Het geheel zal die dag mu zikaal worden omlijst worden door ondermeer DJ Erik den Uil, het kin derkoor 'Zingen is Heerlijk' en de 'Rock Vocals'. Bovendien is deze markt een goe de gelegenheid om eens nader met dit centrum kennis te maken en informatie in te winnen over het dienstenpakket 'Comfort a la carte' van het zorgcentrum. Boskoop - De heer Slingerland uit Boskoop gaat voor één dag proeven aan het leven van een miljonair. Hij heeft meegedaan aan een speciale actie van de Staatsloterij en Prime- ra. De heer Slingerland reist zater dag 9 juni aanstaande samen met zijn partner af naar Amsterdam om de hele dag ondergedompeld te worden in luxe. Een limousine brengt hen vanuit Boskoop naar Amsterdam waar ze gaan shoppen in de P.C. Hooftstraat, uitgebreid lunchen, een musical bezoeken en overnachten in het luxe Amstel Hotel. Sportcommentator Jack van Gelder moedigt de 'miljonairs' aan tijdens hun shoppingtrip. Geld uit geven is immers een echte 'miljo- nairssport'. De heer Slingerland is één van de vijf gelukkigen die deze bijzondere prijs heeft gewonnen. Door een Koninginnedaglot en een lot voor de trekking van 10 mei te kopen maakte hij kans op de prijs 'Miljo nair voor één dag'.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 26