PVDA WINNAAR BIJ STEMMING GREPPELPOP OP ZATERDAG 23 JUNI AANDACHT VOOR TREKKERS OP RAADHUISPLEIN ^mêUwerkerk TIJDELIJKE VERHUIZING CHRYSANTHEMUM EMOTIONELE GEBEURTENIS Geboeid door lokale politiek BANKEN EN BIJZETTAFELS VOOR GREPPELPOP pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 mei 2007 voorbereid, zij weten feilloos wat de afkortingen betekenen van de verschillende politieke partijen en er worden scherpe vragen gesteld aan het forum. Over de sportvel den en jeugdactiviteiten omdat deze onderwerpen dicht bij de belevingswereld van de jongeren liggen. Toch moet het forum ook vragen beantwoorden over het parkeren op het plein voor het gemeentehuis, een onderwerp dat juist ook binnen de raad erg actueel is. De inrichting van ver schillende locaties in de gemeente heeft eveneens de aandacht van de jongeren evenals de bestrijding van de criminaliteit. "Wat missen jullie in Nieuwer- kerk?" Op deze vraag wilden de kinderen uit groep acht ook graag antwoorden: "Speelplekken, goed onderhoud van bestaande voet balveldjes en uitbreiding van de skatemogelijkheden." Alle op merkingen werden genoteerd en mogelijk meegenomen in een ko mend agendapunt. Want dat wil den de jongeren ook nog weten: "Wie bepaalt nu eigenlijk wat er op de agenda komt en waarover jullie praten?" Een goede vraag, de aanwezige raadsleden hadden daar ook een passend antwoord op: "Dat kan op verschillende ma nieren maar meestal komt het op de agenda nadat de wethouder een voorstel voor de raad heeft voorbereid." Na de scherpe vragen over en weer, waaruit bleek dat de scholieren hun mening goed konden vormen vroeg burgemeester Bonthuis wel ke partij zij zouden kiezen indien zij die dag hun stem mochten uit brengen. Na een paar twijfelende stemmen bij GBN, CDA en VVD was de verrassing voor Chris Nebelstein groot toen met overweldigende meerderheid de PvdA 'gekozen' werd. Politieke praatjes Eén van de groepen 8 van de ba sisscholen die vorige week door lo kale gemeenteraadsleden werden bezocht was groep 8 van de Reho- both school in de Schoolstraat. De fractievoorzitter Gerth Westmaas van de Christenllnie/SGP in de gemeenteraad kwam de klas een bezoek brengen. Uit de betrokken heid tijdens het uurtje informatie over het functioneren van het ge meentebestuur, gevormd door de raad en het college van burgemees ter en wethouders bleek duidelijk dat de leerlingen wel hielden van de 'politieke praatjes' van de heer Westmaas. Na de uitleg van de ze telverdeling, die na de gemeente raadsverkiezingen wordt bepaald, gaf hij inzicht in het overleg van de partijen om te komen tot de vor ming van een nieuw college. In Nieuwerkerk aan den IJssel zit ten vertegenwoordigers van 5 partijen in de raad. Welke par tijen dat zijn was wel even lastig en met name wisten de leerlingen niet, dat de lokale partij in deze gemeente 'Gemeente Belangen Nieuwerkerk' heet. Ook de taken van de burgemeester waren niet helemaal duidelijk. Zo dacht één van de leerlingen dat de burge meester de voorzitter is van de Oranjecommissie. Gerth Westmaas wist de politieke onderwerpen dui delijk en deskundig uit te leggen, zoals de taken van de wethouders en de regels, die dit college in de gaten moet houden. Maar de raad moet de plannen van het college uiteindelijk goedkeuren, was de duidelijke boodschap. Allerlei on derwerpen gingen in sneltrein vaart aan de leerlingen voorbij. Bestemmingsplannen, subsidiever leningen, vergunningenstelsel of de discussies en beslissingen voor de bouw van een brengstation en gemeentewerf. Na afloop van de presentatie was er nog even gele genheid tot het stellen van vragen. Vooral onderwerpen, die dicht bij hun eigen woonomgeving liggen kwamen aan de orde. Een belang rijke tip van de heer Westmaas was de leerlingen te wijzen op de mo gelijkheid om een eigen voorstel in te dienen om iets in de gemeente gedaan te krijgen. Een zogeheten Burgerinitiatief, voorzien van ten minste vijftig handtekeningen, kan bij de gemeente worden in gediend. De gemeenteraad is dan verplicht dit voorstel te behande len. Of het uiteindelijk uitgevoerd zal worden ligt aan de financiële haalbaarheid en de bereidheid van de raad om daarmee in te stem men. Op 31 mei gaan deze leerlin gen naar het gemeentehuis, waar een bijeenkomst met andere leer lingen van basisscholen en raadsle den plaatsvindt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vo rige week zijn alle bewoners van het 'oude' Zorgcentrum Chrysan themum verhuisd naar de tijdelijke huisvesting van 69 units vlak naast het oude gebouw. Vanaf maandag reden verhuiswagens af en aan tus sen de huidige locatie en de nood behuizing. Voor veel bewoners was dit een emotionele gebeurtenis, want zij zijn de komende twee jaar hun vertrouwde kamer kwijt. De hele operatie was tot in de puntjes voorbereid en directrice Alice Froe- ling was bijzonder tevreden met het verloop van de verhuizing. De bewoners kregen hun eigen tele foonnummer weer in hun nieuwe woning en ook de cilindersloten op de voordeur waren hetzelfde gebleven. In het tijdelijke gebouw zijn alle noodzakelijke voorzienin gen aanwezig, zoals een ruime keuken, recreatiezaal, kamers voor de administratie en directie en de balie. Het is de bedoeling dat na de bouwvergunning het oude gebouw gesloopt wordt en dan kan gestart worden met de nieuwbouw. Over ongeveer twee jaar hoopt men het nieuwe zorgcentrum De Meander in gebruik te kunnen nemen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de lounge-hoek op Greppelpop is de organisa tie op zoek naar oude, leren, bankstellen en bijzettafeltjes. De spullen worden gratis op gehaald als men zich aanmeldt op 06-48976117 of via marije@ taverna.demon.nl. "Wie weet wanneer de ambtsketen wordt gebruikt?" Door Karin Heeren en Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel-"Weet iemand wat dit is?" Burgemeester Bonthuis weet zijn nieuwe en gro te raad te boeien met deze vraag. "Uw ketting" is het antwoord van een van de aanwezige leerlingen van de groepen acht die een be zoek hebben gebracht aan het ge meentehuis om daar te horen hoe de het bestuur van de gemeente in elkaar zit. Dat antwoord was juist en de volgende vraag was wan neer de burgemeester de ambts ketting draagt: "Op Koninginne dag en andere officiële momenten en natuurlijk als voorzitter van de gemeenteraad." Er zijn twee klassen aanwezig in de raadszaal op woensdag 23 mei en zij worden ontvangen door burgemeester Bonthuis en vier raadsleden. Mevrouw Stootman 'van GBN, de heer Janse van het CDA, de heer Van der Sluis van de VVD en de heer Nebelstein van de PvdA zijn aanwezig. Eerst worden de aanwezige kinderen 'getest' op hun kennis van de lokale poli tiek. Het bezoek is duidelijk goed Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Afge lopen zaterdag kwamen rond de middag ongeveer 70 trekkers met ronkende motoren op het Raad huisplein een korte stop maken. De Trekkervrienden uit Moerkapelle organiseerde in samenwerking met Stichting Evenement hun jaar lijkse rondrit met oude tractoren. Na het vertrek bij dorpshuis Op Moer in Moerkapelle trokken de 'oudjes' langs de Molenviergang via Zevenhuizen naar Nieuwerkerk. Keurig in gelid opgesteld op het Raadhuisplein genoot het publiek van de bijzondere tractoren. Veel bekijks trok de 1 cilinder Lanz Bull dog tractor uit 1938, die met pro- paangas 'getankt' moest worden. Daarna een vlammetje erbij en na de start kijken of er witte rook uit de schoorsteen wilde komen. Ook de Petka 2000 van Gerrit van der Knijff uit Moerkapelle, die in 2000 de bijzondere tractor zelf had ge bouwd met een Petter motor en de cardan van een Opel Kadett, trok de aandacht. Na de lunchpauze op het Raadhuisplein vertrok de stoet oude tractoren weer toeterend en sputterend richting Zevenhuizen, waarna rond 17.00 uur alle tracto ren weer in Moerkapelle aankwa men. Onderweg door heel wat be langstellenden langs de route met bewondering nagezwaaid. De Petka 2000 van Gerrit van der Knijff. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert voor zater dag 23 juni de vierde editie van Greppelpop op het verharde ter rein aan de IJssellaan, dat wordt ingericht als festivalterrein. Er zijn maar liefst twee podia waar 17 bands het publiek zullen ver maken. Vanaf 13.00 tot 23.00 uur kan iedereen meegenieten van rock, reggae, blues en ska met als hoofdacts niemand minder dan Elle Bandita en The Bouncers. Ook de kinderhoek is flink uitgebreid in samenwerking met Scouting Nieu werkerk. De toegang is gratis. Greppelpop IV wordt ingeluid met een parade van het Taverna Dance Team. Ze vertrekken vanaf het Raadhuisplein en dansen vervol gens door tot het Ysselpark. Hier aangekomen verzorgen ze een wervelende show, waarna de Mu ziekschool het overneemt met The Lymstars. Vervolgens staan de volgende bands op het programma: Hidden Sound System (covers 90'ties), The Instrofiles (rock), Dread Dread- less (reggae). Toffe Haan (Neder pop), Elle Bandita (punk). Help (80'ties 90'ties covers), Non-Di- vine (metal), Dis (mellow metal), Bradley's Circus (blues), Sub (folk). The Loo (powerrock). Darling Rooster (blues rock), Solid Rocket Boosters en the Bouncers (ska). Een zeer afwisselende line-up van maar liefst 17 bands, verdeeld over twee podia waardoor er continu live muziek te horen zal zijn. Vol gens traditie is de host van het fes tival ook dit jaar Henk Visschers, bandlid van The Rare. KINDERPROGRAMMA In samenwerking met scouting Nieuwerkerk is er een speciale kidscorner ingericht met diverse spelen, zoals een springkussen en allerlei oud-hollandse spelletjes. Er is een leeshoek met stripboe ken, een teken- en schilderhoek en kinderen kunnen ook geschminkt worden. Om het festival compleet te maken is er een kleine markt waar onder meer festivalgadgets te koop zijn en zijn er een loungehoek en een terras om een hapje te eten. Tijdens de loterij zijn er diverse prijzen te winnen waaronder de superhoofdprijs, te weten kaartjes voor Lowlands 2007. Voor meer informatie: www.grep- pelpop.nl. Let op: kom zoveel mogelijk met het openbaar vervoer, de fiets of lopend. Parkeermogelijkheden zijn zeer beperkt.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32