ón el?evs in 2>ê v&gió... TEAM ZEPAR0 LOOPT R0PARUN 2007 KIJKEN IS OOK EEN KUNST TIJDENS PINKST'ART 2007 MARIO BEEN REIKT PRIJZEN UIT NA LUILAKVOETBALTOERNOOI TEAM ZE-PA-RO Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 mei 2007 pagina 41 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied In 1956 vond de eerste editie van het luilaktoernooi plaats. Doordat de jongeren van Bos koop tijdens het luilakken ver schillende malen voor vernie lingen hadden gezorgd, werd besloten de jeugd in de luilak nacht warm te maken voor een voetbaltoernooi. Destijds deden slechts zeven teams mee. Dit jaar streden in totaal maar liefst 67 jon gensteams en 69 meisjesteams verdeeld over 26 poules om de prijzen. Voor het eerst had den zich meer meisjes dan jongens ingeschreven voor dit toernooi, dat om 3.00 uur 's nachts. Burgemeester Rijsdijk verzorgde in het holst van de nacht de aftrap. Traditiegetrouw wordt de prijsuitreiking van het toer nooi verricht door een speler uit het betaalde voetbal. Dit maal had Feyenoord-aanvoer- der Theo Lucius toegezegd te zullen komen, maar wegens familieomstandigheden moest Lucius de prijsuitreiking aan zich voorbij laten gaan. Zijn rol werd overgenomen door Mario Been, voormalig speler van Feyenoord en te genwoordig trainer van NEC. Been vond dat een verbazing wekkend aantal teams zich voor het toernooi hadden op gegeven. Hij prees de leiding van het toernooi, die deze dag uitstekend had georgani seerd. Zevenhuizen - Teamzeparo ver trok afgelopen zaterdag met 24 mensen in een prachtige camper naar Parijs. Deze camper beschik te over 11 slaapplaatsen, een keu ken met magnetron, twee mas sagetafels, een toilet, douche en een wastafel. Na aankomst in Parijs is de aan dacht voor de camper overweldi gend. Ook het team geniet met volle teugen van het comforta bele vervoermiddel, deskundig bestuurd door Jan Visser. Het camperteam bestaat voorts uit Aafke, de teamcaptain die ervoor zorgt dat iedereen op het juiste moment klaar staat, Coby en Anne, die zorgen voor de voeding en Trisja en Marjanne die de ver moeide benen masseren. Nadat team 1 om 20.16 uur vanuit Parijs vertrokken is, gaat de rest van het team op zoek naar de eerste stopplaats, een korenland schap, 55 kilometer buiten Parijs. Trisja en Marjanne masseren en verzorgen de lopers van team 2 en Cobi en Anne zorgen voor het eten en drinken dat het team tij dens de rit in de busjes meeneemt. En ondertussen wordt er gewacht totdat het zover is en krijgt ie dereen wel de eerste Roparun- kriebels. Na bijna 5 uur arriveert team 1 bij de Camper. De lopers krijgen een massage en eten en drinken. Ook de fietsers en chauf feurs worden verzorgd en zoeken een plaats om te rusten. De lopers zoeken een slaapplaatsje en dan vertrekt de camper met het busje van team 1 naar de volgende stop plaats, 110 kilometer verderop. Midden tussen de weilanden komt de zon op en wisselen de teams weer. Tijdens de stop van de camper is het een volle boel, waarbij veel gelachen wordt en waar door de verzorgers hard gewerkt wordt. Na deze eerste nacht volgt een lange dag waar op gelukkig niet de regen valt die voorspelt is. Op de meeste stop plaatsen deze dag staat het team met de camper in het open veld, vanwaar men steeds een prachtig uitzicht heeft. Dan, aan het einde van de dag in het donker met toch een beetje regen, krijgt de camper een lekke band. Gelukkig wel direct langs het parcours en toevallig bij de zesde stopplaats. Jan, Gert en Ber klaren de klus van het verwisselen van de band waardoor er zonder problemen weer doorgereden kan worden. Wachtend op de af lossing van de teams worden de overige ploegen die meedoen langs het parcours aangemoe digd. Aan het begin van de zondag nacht vindt het team een plek voor de camper op een industrie gebied vlak voor Antwerpen. Midden in de nacht wordt de Nederlandse grens gepasseerd en wordt het kamp opgeslagen in Bergen op Zoom. In deze ge meente mag gebruik gemaakt worden van een sporthal alwaar heerlijk gedouched kan worden en waar een duik in het zwembad geen overdreven luxe is na alle inspanningen van de afgelopen twee dagen. Nadat ook team 2 voor de laatste 45 km vertrok ken is zitten de werkzaamheden er voor het camperteam op. Het team begeeft zich richting Cool- singel om zich bij de lopers en fietsers te voegen om als Team Zeparo, toegejuichd door fami lie en vrienden, over de finish te gaan. Foto: Gerard Flol Door Elias van der Plicht Boskoop - Op het terrein van voetbalvereniging Floreant werd af gelopen zaterdag het 52e luilakvoetbaltoernooi georganiseerd, le dereen die lid is van Floreant, in Boskoop woont of op school zit, mocht meedoen. Mario Been verving de afwezige Theo Lucius voor het uitreiken van de prijzen. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de tientallen bezoekers tijdens Pinkst' Art 2007 was ook 'kijken een kunst'. Een aantal Nieuwerkerkse kunstenaars presenteerde zich ge durende de drie dagen durende kunstmanifestatie met hun eigen creaties, die varieerden van schil derijen en collages tot sieraden, foto's en beelden. Dit jaar werd het begrip 'kunst' volgens organi sator Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk en de kunstenaars, op een veel bredere wijze gepre senteerd. In diverse kunstuitingen werd het thema 'fusie' ofwel 'uit breiding' creatief uitgewerkt.De kunstmanifestatie vond zaterdag vooral plaats in een aantal kan toren rondom het Raadhuisplein, waar werk te zien was van zowel 'oude' kunstenaars als van nieuwe talenten, zoals schilderijen van Bir- gitta Sundström en fotografie van André Top. Voorts kon het publiek kennismaken met de schilderkunst van Monique Rietveld, Irma Holt en Ina Bloem en pasteltekeningen van Ria Baaij. Bij Denkwijzer toon den Milou Stienen en de fraaie Annemiek Wigmore in gesprek met kunstliefhebbers. sieraden van Laila Bakker bewon deren alsmede de schilderijen van Ingvild Ariëns. Voor het eerst was in het nieuwe Dorpshuis De Batavier een tijde lijke expositie van schilderijen en andere kunstwerken te zien van kkunstenaars, die op zondag en maandag hun galeries en ateliers voor het publiek openstelden. In het vrijwel geheel ontruimde oude Zorgcentrum Chrysanthemum had de fotoclub Nieuwerkerk heel toe passelijk een grote fototentoon stelling ingericht met foto's, die een impressie gaven van de bewo ners in hun laatste maanden op de oude locatie. Op zondag en maandag openden diverse kunstenaars hun atelier of werkruimte voor het publiek, dat per auto of fiets de atelier route kon volgen. Men kreeg een zeer afwisselend beeld van de vele vormen van kunst, die in de gemeente wordt gemaakt. Deel nemende kunstenaars waren Ank Boelema-Strasters met beelden in brons, Agnes den Hartogh met te keningen, collages en schilderijen, Rineke Peek met beelden en Emmy Verkerke met schilderijen. Andere deelnemers waren Bert Verkleij met sieraden, Gijsbert van Oosten met beelden en schilderijen, Le- nie van den Bulk en Remco Mac- kenbach met schilderijen en Vera Maguire met keramiek. Ook in Ga lerie Atelier Gielen kon het publiek genieten van een expositie van Marie-Louise Gielen met sieraden en bijzondere schilderijen van Sian Liem. Ook waren hier verschillende demonstraties op het gebied van brons en edelmetaal. Een bijzonder onderdeel van de kunstroute was ingeruimd in het schoolgebouw van het Comenius College. Dit jaar hadden de exa menkandidaten Kunstvakken on der leiding van docent Bart Belonje bijzondere kunstwerken gemaakt rond het landelijke examenthema 'Water'. Hierbij waren subthema's als Dreiging vn het Water, Spelen met Water, Reiniging door Water en andere thema's op zeer origi nele wijze en met verschillende technieken en materialen uitge werkt. Vooral bij deze kunstwer ken bleek eens te meer dat 'Kijken naar Kunst' ook een kunst is.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 41