Zevenhuizen- Gemeente Bas de Bij voert actie: "Hou textiel apart VOOR HEI GOEDE DOEL DOE MEE AAN DE NATIONALE ACTIE VOOR EENZAME OUDEREN BEDRIJFSZ0MERAV0NDV0ETBAL Afvalscheiden, goed bezig RAAD EN COMMISSIES Bekendmaking Wet milieubeheer lyty&tf www.afvalscheiden.info VERGUNNING NederlandVergeet ze niet! EXPOSITIES IN HET GROENE HART ZIEKENHUIS pagina 5 Hart van Holland 30 mei W w w.ZfaVKNHUIZEN-MOERKAPF.f .1 F nit I Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 22 V 'ergaderoverzicht Raad 5 juni 2007 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 1930 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maten, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif- fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713 ofvia hsterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. AGENDA - Voorstel tot het vaststellen van de Verordening brandveiligheid en hulpverlening brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel 2007, voor de post Zevenhuizen-Moerkapelle. Voorstel tot het nemen van een beslissing op ingediende bezwaarschriften tegen de tijdelijke verkeersmaatregel aanleg Omleidingsweg N219. Voorstel tot het vaststellen van de Gedragscode politieke ambtsdragers Zevenhuizen-Moerkapelle 2007 met de daarbij behorende formulieren. Voorstel inzake het Plan van Aanpak fusie gemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Voorstel tot het vaststellen van de Jaarrekening 2005, Begrotingen 2006 en 2007 en Meerjarenraming 2008 en 2009 en het benoemen van de heer D. Touber als bestuurslid van de Scholengroep Holland. - Voorstel tot het vaststellen van de Verordening Inburgering. - Voorstel tot het aanwijzen van een plaatsvervangend lid in de Rekenkamercommissie. De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek inge richt met gemeentelijke informatie. Tevens leunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Op 11 mei stond er een hifonnatie- kraam bij het gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Daar kon u informatie krijgen en werden er hoiungtraktaties én kleurplaten uitgedeeld. Helaas trof fen we het niet met het weer. Daarom nog even alle info op een rij als ook u Bas gemist heeft Bij de kraam was allerlei informatie over het apart houden van textiel te vinden. Zo werd bijvoorbeeld uitgelegd dat kleding, gor dijnen en dekbedhoezen wel bij het textiel mogen, maar vloerbedekking, matrassen en natte en vieze kleding weer niet. Weet u overigens op welke drie manieren textiel ingezameld wordt? Drie manieren van inzamelen 1. U ontvangt een plastic zak van een liefda digheidsinstelling of het kringloopbedrijf. Die vult u en zet u aan de weg. De instelling haalt de zak vervolgens op. 2. U brengt uw oude textiel in een zak naar een (ondergrondse) textielcontainer. Deze staan vaak her en der verspreid. 3.U brengt uw oude textiel naar een depot van een liefdadigheidsinstelling of kring loopbedrijf. Surf voor meer informatie over textielinza- meling in de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle naar www.afvalscheiden.info. Drie manieren van verwerking Het ingezamelde textiel wordt op drie ver schillende manieren verwerkt. 1. De liefdadigheidsinstelling of het kring loopbedrijf verkoopt het ingezamelde textiel als tweedehands kleding, in een winkel in Nederland of in het buitenland. 2. De liefdadigheidsinstelling vervoert het ingezamelde textiel naar een arm land, waar het textiel wordt hergebruikt. 3. De liefdadigheidsinstelling verkoopt het textiel aan een sorteerbedrijf en gebruikt de opbrengst voor het financieren van projec ten voor het goede doel. (OUDE) SCHOENEN afvalscheiden, {oedbeif1 WIST JE DAT? Wist je dat je een ander nog heel blij kan maken met jouw (oude) schoenen. Dus zijn jouw schoenen nog draagbaar? Gooi ze dan niet in de vuilnisbak maar in de textielcontainer. Wel even samenbinden per paar. Het college van burgemeester en wethouders van Ze venhuizen-Moerkapelle maakt het volgende besluit bekend: Beschikking Audipack Verkoop BV inzake het verlenen van een veran deringsvergunning voor een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Ambachtstraat IC, 2751GP Moerkapelle. Deze beschikking kan vanaf 31 mei tot en met 13 juli 2007 worden ingezien bij de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle. Beroep tegen een beschikking kan tot en met 13 juli 2007 worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Wan neer u beroep instelt, blijft een beschikking van kracht, tenzij een voorlopige voorziening wordt aangevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen is griffierecht verschul digd. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden, die eerder zienswijzen hebben inge bracht tegen een ontwerpbeschikking; - belanghebbenden, die zienswijzen hebben met betrek king tot de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbe schikking; - belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren zienswijzen in te brengen tegen een ontwerpbeschikking. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooraren te recht in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180637777). Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch een afspraak worden gemaakt. Zodra het zomer wordt, begint de telefoon van de Ouderenhulplijn te rinkelen. Veel ouderen hebben juist in de zomermaanden behoef te aan bezoek of een praatje. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp zet daarom alles op alles om ouderen deze zomer niet te vergeten. En iedereen kan daar nu bij helpen, lot en met 23 juni fleurt Neder- 'snd helemaal op met verrassende pianten in vrolijke potten. En dat alles onder de noemer... Vergeet s nietjes! Heel leuk om te geven an lijn om te krijgen. aeen eenzame zomer Meer dan één miljoen ouderen rijn 's zomers alleen, bijvoorbeeld omdat familie of het vaste verple gend personeel op vakantie gaan. 7-o'n 60% van de verpleeg- en ver zorgingshuisbewoners krijgt zelfs nooit visite. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp vestigt deze zomer maanden met een landelijke actie Ie aandacht op de eenzaamheid onder ouderen. Met een speciale tie wil Ouderenhulp jong en oud stimuleren om een bezoek te bren gen aan ouderen. ;en echte verrassing "en attentie verrast altijd en ^arom zijn er voor dit doel vier soorten planten verkrijgbaar bij e COOP-supermarkten. De op- -1 engst van de Vergeet ze nietjes, Per plant, komt deze zomer en goede aan uitstapjes in het ka- Wolter Kroes overhandigde het allereerste vergeet-ze-nietje aan zijn 82-jarige oma in Wormerveer. Het officiële startsein van de Vergeet ze niet actie. der van de inmiddels vierde editie van de Nationale Vergeet-me-niet Dag. Een groot evenement dat Ou derenhulp organiseert voor een zame ouderen. Deze bijzondere dag vindt op 24 juni plaats, zoals altijd op de éérste zondag van de zomer. Voor iedereen Speciaal voor de Vergeet ze niet jes geven Bekende Nederlanders de plantencampagne extra kleur. Ze stralen ondermeer op de plan- tenstekers die je in de winkel ziet. Wolter Kroes over de actie: "Ik vind het geweldig, omdat ik weet dat oudere mensen bezoek en aandacht zo ontzettend kunnen Moerkapelle - Na drie weken be- drijfszomeravondvoetbal bij vv Moerkapelle mag de voorlopige conclusie getrokken worden, dat het toernooi succesvol en vooral sportief verloopt. Ook de publieke belangstelling valt niettegen. In de prestatiepoule komen de kruisfina les in zicht. Van de vijf teams spelen op woensdagavond de nummers één en vier en de nummers twee en drie tegen elkaar om te bepa len wie twee dagen later de grote finale mogen spelen. Tot dusverre maakte het jonge team van Eshuis/ Eindhoven een sterke indruk en voert met 7 uit 3 de ranglijst aan. Bontenbal maakte een zwakke start goed en versloeg in een leuk duel bekerhouder De Lordd met 4- 2. Beide teams zijn nog volledig in de race met respectievelijk 4 uit 3 en 2 uit 2. Het uitgespeelde Bozo is met 6 uit 4 ook nog kanshebber, terwijl het Wapen van Moerkapel le de boot lijkt te gaan missen. In de recreatiepoule spelen de vier teams een hele competitie, waarna de nummers een en twee en drie en vier elkaar op de finaleavond nog eens gaan bestrijden. Sloofe- nia met 7 uit 3 en Administratie kantoor Vermeer met 7 uit 4 ma ken de meeste kans op het spelen van de grote finale. Superboeren en Bac zijn echter nog niet geheel kansloos. Deze week wordt nog gespeeld op vrijdagavond. De duels De Lordd- Eshuis/Eindhoven en Vermeer/Slo- fenia springen het meest in het oog. Een week later op woensdag 6 juni zijn de kruisfinales en op vrijdagavond 8 juni wordt het toer nooi met het spelen van de finale afgesloten. waarderen." Jeroen van der Boom: "Ga eens langs bij je opa of oma of bezoek een oudere buurman. Een klein gebaar is voor deze mensen al een groot cadeau." Nationaal Fonds Ouderenhulp De nationale actie Vergeet ze niet is een gezamenlijk initiatief van: Nationaal Fonds Ouderenhulp, Total Care Company en Bloemen bureau Holland. COOP steunt het initiatief vanuit maatschappelijke betrokkenheid. Steun ook het goede doel! Breng een bezoek aan een oudere in je omgeving met je eigen 'Vergeet-ze-nietje' 3,99). Voor meer informatie: www.ouderenhulp.nl Gouda - De komende maanden zijn er weer verschillende ex posities in het Groene Hart Zie kenhuis te bewonderen. Op de begane grond van de Bleulandlo- catie, bij de poliklinieken, expo seert mevrouw N. van Kleef. Zij schreef het boek 'Eet u gezond', speciaal voor diabetici en hart patiënten. In het boekje staan allerlei gezonde recepten. Het boekje, te vinden in de vitrine bij de poliklinieken op de Bleuland- locatie, is geïllustreerd met te keningen, foto's en schilderijen die tevens op de Bleulandlocatie worden geëxposeerd. Op de be gane grond van de Jozeflocatie zijn schilderijen van mevrouw R. Sanders Heerkens te vinden, van acryl- en potlood-, tot aquarel- werken. MevrouwA.P. Gronsveld exposeert ook op de Jozefloca tie, voornamelijk met aquarel- werken van dieren, bloemen en landschappen. Beide exposeren in de maanden april, mei en juni De exposities zijn te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag, tijdens kantooruren. Voor meer informatie (tijdens kantoor uren): 0182-505757.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5